Havale Haberleri

Bugün bankalar açık mı, kapalı mı? 30 Ağustos'ta bankalar bankalar çalışıyor mu?

Bugün bankalar çalışıp çalışmadığı 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle merak konusu oldu. Atatürk'ün başkomutanlığında yapıldığı için Başkomutanlık Meydan Muharebesi adıyla da bilinen Büyük Taarruz'un başarıyla sonuçlanması sebebiyle her yıl 30 Ağustos “Zafer Bayramı” olarak kutlanıyor. 30 Ağustos Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli ulusal bayramlarından birisidir. Bu gün, Resmi tatildir. Peki, 30 Ağustos'ta bankalar açık mı, kapalı mı? İşte 30 Ağustos 2023 Salı günü bankalarda son durum...

Haber 30-08-23 16:52

30 Ağustos Zafer Bayramı'nda bankalar açık mı, kapalı mı? Yarın EFT ve havale yapılır mı? Zafer Bayramı para transferi ödeme bilgisi

30 Ağustos Zafer Bayramı'nda bankaların çalışıp çalışmayacağı konusunda bilgi edinmek isteyenler internette araştırma yapıyor. Zafer Bayramı Türk milleti için hem özel hem de anlamı büyük olan bir gündür. Öte yandan resmi tatil olduğu için bu tarihte birçok kurum hizmet vermeyecek. "30 Ağustos'ta bankalar çalışıyor mu?" sorusunun yanıtı merak edildi. 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda bankaların durumuna ilişkin detaylar haberimizde...

Haber 29-08-23 15:27

Elektronik Fon Transfer Sistemi Nedir? EFT Nasıl Yapılır?

Kısa sürede kurumlar ya da bireyler arası para aktarımı yapılmasını mümkün kılan elektronik fon transfer sistemi, EFT olarak kısaltılmaktadır. Hafta içi saat 08.00 ile 17.00 arasında yapılabilen EFT işlemi, resmi tatiller ve belirlenen saat aralığı dışında gerçekleştirildiğinde sonraki günlere aktarılmaktadır. EFT ne demek, elektronik fon transferi nasıl tamamlanır?

Finans 25-08-22 17:36

Kavun ve karpuz satışında sıra dışı yöntem! Daha önce hiçbir yerde yapılmamış bir uygulama

Kredi kartlarının yaygınlaşmasıyla alışveriş alışkanlıklarımız da değişti. Çoğu kişi artık yanında nakit bulundurmuyor veya çok az miktarda bulunduruyor. Bu durum alışverişte kimileyin sorun olabiliyor. Kocaeli'de pazarcılık yapan Celil Özden, kavun ve karpuzları yanında nakit bulundurmayan vatandaşlara kolaylık olsun diye "daha önce hiçbir yerde yapılmamış bir uygulama" dediği bir yöntemle satıyor. Öte yandan fiyatların seyriyle ilgili öngörüsünü paylaşan Özden, üzücü bir haber de veriyor.

Haber 07-06-22 13:08

Havale nasıl yapılır? Banka hesapları arası para transferi havale nedir?

Aynı bankada bulunan hesaplar arasında para transferi yapmak için kullanılan ödeme yöntemine havale denir. Banka havalesi ile para transferi yapmak için birçok seçenek bulunmaktadır. Banka şubesi, internet, mobil, telefon ve ATM üzerinden havale ile para transferi yapılması mümkündür. Havale nedir, nasıl yapılır?

Finans 11-04-22 15:23

Cebe havale nasıl çekilir? Cepbank ile cebe yapılan havale her ATM'den çekilir mi?

Banka hesabına gerek olmadan bir kişiye cep telefonu üzerinden para gönderme imkânı sunan cebe havale uygulaması, kullanım kolaylığı dolayısıyla yoğun ilgi görüyor. Cepbank ile cebe yapılan havale, paranın gönderildiği bankanın herhangi bir ATM’sinden çekilebilir. Paranın çekilmesi için gerekli olan bilgiler ve adımları bir araya getirdik.

Finans 11-04-22 15:19

EFT ve havale nedir? EFT ve havale arasındaki fark nedir?

EFT ile havale işlemleri, temelde banka hesapları arasında gerçekleştirilen para transferleri için kullanılır. Fakat birbirinden ayrıldıkları bazı noktalar mevcuttur. Peki EFT ve havale arasındaki fark nedir?

Finans 11-04-22 15:17

Gece yapılan EFT ne zaman hesaba geçer? Gece havale ve EFT ile para transferi olur mu?

Her bankanın EFT saati vardır. Bu saatler içinde gönderilen para transferi karşı tarafın hesabına dakikalar içinde ulaşır. Peki, gece EFT işlemi ile para gönderilebilir mi ve gece gerçekleştirilen EFT ile para gönderme işlemi ne zaman alıcıya ulaşır? Havale işlemi için belirli bir saat kısıtlaması var mıdır? Gece havale işlemi yapmak mümkün mü?

Finans 11-04-22 15:00

Resmi tatilde ve hafta sonu havale olur mu? Hafta sonu yapılan havale alıcı hesaba geçer mi?

Havale, aynı bankada bulunan hesaplar arasında para transferi yapmak için kullanılan ödeme yöntemidir. Havalenin diğer para gönderme yöntemlerine göre en büyük avantajı, herhangi bir zaman kısıtlaması olmamasıdır.

Finans 11-04-22 14:57

PTT havale ücretleri 2022: PTT ile para gönderme havale ücreti ne kadar?

Para gönderme işlemleri bankaların yanı sıra PTT şubelerinden de kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Üstelik PTT ile para gönderme işlemi, hesap numarası ya da IBAN bilgisi olmadan da yapılabilir. PTT havale ücretleri ise gönderilen miktara göre değişkenlik gösterir.

Finans 11-04-22 14:57

Cebe havale limiti ne kadar? Cepbank cebe havale limiti artırma nasıl yapılır?

Banka hesabına gerek olmadan bir kişiye cep telefonu üzerinden para gönderme imkânı sunan cebe havale uygulaması, kullanım kolaylığı sebebiyle yoğun ilgi görüyor. Cebe havale limiti ise bankadan bankaya farklılık gösteriyor. Cebe havale limiti ne kadar, nasıl artırılır?

Finans 11-04-22 10:46

EFT ne demek? EFT'nin açılımı nedir?

Bankacılık sisteminde EFT'nin açılımı "Elektronik Fon Transferi" olarak tanımlanır ve bu terim, farklı bankalar arasındaki para transferi işlemleri için kullanılır. Sadece mesai saatleri içerisinde, banka tarafından belirlenen limitler dahilinde EFT işlemini gerçekleştirmek mümkündür. EFT ne demek ve açılımı nedir?

Finans 11-04-22 10:42

EFT saatleri: Bankalar arası para transferi EFT saat kaça kadar yapılır?

Bankacılık işlemleri içinde en çok tercih edilen para transfer yöntemlerinden biri de EFT'dir. Günümüzde birçok banka aracılığı ile haftanın her günü ve günün her saati bir bankadan diğer banka hesabına EFT yapabilmek mümkündür. Fakat bankaların belirlediği saatler dışında yapılan EFT işlemleri, bir sonraki iş günü saatleri içerisinde alıcı hesaba geçer. Bankalar arası para transferi EFT saat kaça kadar yapılmaktadır?

Finans 24-03-22 17:26

Kredi kartından EFT yapılır mı? Kredi kartından banka hesabına EFT ile para gönderme nasıl yapılır?

Para transferi anlamına gelen EFT ve havale terimleri, bankacılık işlemlerinde sıklıkla kullanılır. EFT işlemi ile farklı bankalar arası para transferi işlemini gerçekleştirebilirken aynı bankalar arasında yapılacak transfer için havale işlemine ihtiyaç duyulur. Peki, kredi kartı üzerinden havale ve EFT gibi işlemler nasıl yapılır?

Finans 23-03-22 11:57

Havale gönderenler dikkat! Eğer açıklamayı doğru yazmazsanız borçlu çıkarsınız

Gelişen teknolojiyle birlikte bankacılık sektörü de kabuk değiştirdi. Bankaların mobil uygulamaları sayesinde havale yapmak hiç olmadığı kadar kolay. Birçok kişi cep telefonlarından havale yapıyor ve daha fazlasını düşünmüyor. Ancak havale yaparken dikkatli olmak gerekiyor. Havale yapılırken açıklama yapılmaması istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor. Yargıtay’a göre havale yaparken açıklama yapılmazsa meblağ borç olarak kabul edilebiliyor. İşte havale yaparken dikkat etmeniz gerekenler.

Finans 13-01-22 10:53

29 Ekim'de EFT yapılır mı? Bugün EFT havale yapılıyor mu?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gününde banka işlemi olan vatandaşlar EFT ve havale gönderme saatlerini merak ediyor. EFT ve havalenin yapılıp yapılamadığı araştırılmaya başlandı. Peki 29 Ekim'de EFT yapılır mı? Bugün EFT havale yapılıyor mu? İşte ayrıntılar...

Haber 29-10-21 01:53

30 Ağustos'ta havale, EFT ve FAST yapılıyor mu? 30 Ağustos Zafer Bayramı bankalar açık mı ve EFT yapılır mı?

30 Ağustos'ta havale, EFT ve FAST gibi bankacılık işlemlerinin yapılıp yapılamayacağı merak ediliyor. Zafer Bayramı, bu sene haftanın ilk günü olan Pazartesi’ye denk gelmekte. Bu nedenle resmi tatil sebebiyle pek çok kamu kurum ve kuruluşu kapalı olacak. Peki 30 Ağustos'ta havale, EFT ve FAST yapılıyor mu? 30 Ağustos Zafer Bayramı bankalar açık mı ve EFT yapılır mı? İşte merak edilenler...

Haber 30-08-21 02:02

Arefe günü bankalar açık mı? 19 Temmuz Arefe günü EFT ve havale işlemleri yapılıyor mu?

19 Temmuz Pazartesi günü Arefe olması sebebiyle, bankaların bu tarihte çalışıp çalışmadığı merak ediliyor. Kurban Bayramı’ndan bir gün öncesi olan arefe günü, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından idari tatil olarak açıklanmıştı. Ancak kamu ve özel sektör arasında çalışma günleri olarak belli farklılıklar mevcut. Buna göre birçok vatandaş, bankaların arefe gününde açık olup olmadığını merak ediliyor. Peki 19 Temmuz arefe günü EFT ve havale işlemleri yapılıyor mu?

Haber 18-07-21 21:28

Yargıtay'dan milyonları ilgilendiren IBAN kararı

Yargıtay'dan milyonlarca kişiyi ilgilendiren emsal bir karar geldi. Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, bankanın, IBAN ile havale alıcısının isminin aynı olup olmadığını kontrol etme yükümlülüğü bulunmadığına hükmetti.

Finans 03-07-21 08:53

Hafta içi ve hafta sonu bankalar kaça kadar açık? İşte bankaların çalışma saatleri…

29 Nisan – 17 Mayıs tarihleri arasında geçerli olan tam kapanma, bugün itibariyle son buluyor. 17 Mayıs Pazartesi günü bir kabine toplantısının olacağı duyurulmuşken, dün aniden İçişleri Bakanlığı bir “kademeli normalleşme” genelgesi açıkladı. Buna göre tam kapanmadan önceki yasaklara oldukça yakın olan yeni kararlar dikkat çekti. Yayımlanan genelgede bankaların çalışma saatleri de yeniden düzenlendi.

Finans 17-05-21 10:25

Papara'ya nasıl para gönderilir? Bankadan Papara'ya nasıl para havale EFT yapılır?

İnternet bankacılığının ilerlemesi ile beraber birçok farklı uygulama üzerinden para transferi yapılabilmeye başlamıştır. Papara uygulamasında bulunan para yatırma sekmesi ile beraber de birçok bankaya para gönderebilir, birçok bankadan para alabilirsiniz. Peki, Papara'ya nasıl para gönderilir? Bankadan Papara'ya nasıl para havale EFT yapılır?

Haber 18-04-21 15:00

TESK Başkanı Palandöken, EFT ve havale dolandırıcılığına karşı uyardı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bankacılık işlemlerindeki dolandırıcılık olaylarına ilişkin, "EFT veya havale işlemlerinde paranın hesaba geçtiğini görmeden satış işlemi yapılmamalı." uyarısında bulundu.

Finans 13-08-20 10:55

Jandarma personeli havale geçiren çocuğu kucağında hastaneye yetiştirdi

Samsun'un Ayvacık ilçesinde, görevden dönen jandarma personeli, sokakta yardım isteyen kadının kucağında hareketsiz duran 1 yaşındaki çocuğu kapıp 300 metre koşarak hastaneye yetiştirerek, hayatta kalmasında önemli rol oynadı.

Haber 14-01-20 14:49

Minibüs şoförünün hastaneye yetiştirdiği çocuğun tedavisi sürüyor

Sakarya'da havale geçirdiği belirlenen 2,5 yaşındaki çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi - Anne Türkan Toygar: "(Minibüs şoförü) Bizi saniyelerle hastaneye yetiştirdi, o anda hiçbir şeyi gözü görmedi, minnettarız"

Haber 12-12-19 12:41

Mersin'de dolandırıcılık iddiası

Birçok kişinin hesabından rızaları dışında para çektikleri iddia edilen 8 şüpheliden biri tutuklandı

Haber 03-01-19 09:35

AB havale ücretlerini düşürmeye hazırlanıyor

AB Komisyonu, üye ülkelerde faaliyet gösteren bankaların uyguladıkları havale ücretlerine sınırlama getirilmesine yönelik düzenleme teklifini açıkladı

Haber 28-03-18 16:38

Silah zoruyla hesabına 3 milyon lira havale ettirdi! İşte cezası

İstanbul Maltepe'de bir banka şubesinde banka müdürünü silahla tehdit ederek hesabına 3 milyon lira havale yaptırdığı iddia edilen kişi hakkında, "nitelikli silahla yağma", "cebir ve tehdit kullanmak suretiyle kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından 61 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.Para gönderilen kişilerden bir kişinin hesabına gelen parayı banka görevlilerinin de ihmali ve görev kusurları sonucu hesapta bloke bulunmasına rağmen çektiği ve parayı iade etmediği öğrenildi.

Haber 05-07-17 13:36

Dikkat! Havale nedeni olabilir

Kayseri'de Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. İsa Üzüm, çocuklarda görülen yüksek ateşin havale riskini ortaya çıkarabileceğini söyledi.

Haber 20-12-14 09:59

Dolandırıcıyı '1 liralık havale' yakalttı

Elazığ'da, kendisini jandarmada rütbeli personel olarak tanıttığı kişiden 20 bin lira isteyen dolandırıcı, adına yapılan"1 liralık" havaleyi tahsil ettikten sonra polis tarafından yakalandı.

Haber 08-05-14 15:26

222,222,222 Euro'luk hata başını yaktı

Almanya'da havale çıkarırken parmağı bilgisayar tuşunda basılı şekilde uyuklayan banka çalışanı milyonlarca Euro'luk hata yaptı.

Haber 11-06-13 07:04

ATM’lerde işlemler ücretlendiriliyor

Yüksek havale ücretleriyle gündeme gelen bankaların her köşe başında kurduğu ATM’ler de cep yakıyor. Faiz geliri azalan bankalar, ATM’den bakiye görüntülemeye bile çeşitli ücretler alıyor.

Haber 27-05-12 05:19

Şehit babasını dolandırdı

Diyarbakır Silvan'da şehit olan 13 erden Gökhan Kaplan’ın babasını şehit oğlu üzerinden dolandıran İsmet Ö. gözaltına alındı.

Yurthaber 02-08-11 09:30

Türkiye havaleleri bloke ediyor

Kıbrıs Rum basını, Türkiye'nin, Rum bankalarından Türkiye'ye yapılan havaleleri bloke ettiğini ve böylece ''sermayenin serbest dolaşımına ambargo uyguladığını'' iddia etti.

Haber 12-06-11 16:30

Sefaköy'de PTT şubesi soyuldu

Sefaköy'de bulunan PTT şubesi silahlı 2 kişi tarafından soyuldu.

Haber 22-04-11 11:20