Hayvan Hakları Haberleri

Böyle protesto görülmedi! Kaşmir için işkence gören keçileri canlandırdı... Çığlık sesleri sokağı inletti

Amerika Birleşik Devletleri menşeili hayvan haklarını savunan Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler (PETA) Derneği tarafından gerçekleştirilen protesto gündem yarattı. İlginç protestoda kaşmir için tüyleri alınan keçilerin işkencelerine dikkat çekmek istenildi. Bir masanın üzerine elleri ve ayakları bağlanmış halde yarı çıplak uzanan kadının üzerindeki tüyler bir adam tarafından kopartılırken kadının ise çığlıkları sokağı inletti.

Trend 19-09-2023 10:03

Hayvan hakları platformu Paw Guardsın yöneticisi Erkin Erdoğdu tutuklandı! Dolandırıcılık, tehdit, belgede sahtecilik... Çok sayıda suçtan aranıyormuş

Hakkında 59 yılın üzerinde kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle aranan, hayvan hakları ve yardım platformu "Paw Guards"ın yöneticilerinden Erkin Erdoğdu tutuklandı. Erdoğdu'nun hayvan hakları savunuculuğu adıyla dolandırıcılık ile tehdit ve belgede sahtecilik suçlarından hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu kaydedilirken çok sayıda suçtan da arandığı öğrenildi.

Haber 31-08-2023 14:15

Böyle protesto görülmedi! 24 saat boyunca idrar kokulu bir kafeste kilitli kaldı

44 yaşındaki Anne-Marie Barton, hayvanlar üzerinde yapılan deneylere dikkat çekmek için 24 saat süren tek kişilik bir protesto düzenledi. Bu protesto için kendisini bir köpek kafesine kilitleyen, protesto boyunca hayvan sesleri dinleyen, içinde olduğu kafese idrar benzeri bir sıvı fışkırtan Barton, bu eylemi ile hayvan dostu bir firma için bağış topladı.

Trend 26-10-2022 09:36

Hayvan hakları için on yıldır şehir şehir geziyor

Mersin'de yaşayan oyuncu Semih İğdigül, "Eğer bu hayvanların bir hakkı varsa bunu Türkiye'ye yayacağım" diyerek on yıl önce çıktığı yolda, özellikle çocuklara ulaşıp hayvan haklarını anlatıyor - Oyuncu ve hayvan hakları savunucusu Semih İğdigül: - "Evimden eylül ayında çıkar haziran ayında dönerim. Bu canları yaşatmak için elimden ne geliyorsa yapıyorum"

Yurthaber 19-10-2022 11:18

Sosyal medyada gündem oldu! Evcil hayvanını öldürdü, sonra çiğ çiğ yedi

İngiltere’nin Lincolnshire bölgesinde yaşanan bir olay sosyal medyanın gündemine oturdu. İsmi açıklanmayan bir kadın bir aile üyesiyle girdiği iddia sonucunda kızının hamsterını önce öldürdü, ardından ise çiğ çiğ yedi. Bu anları Facebook hesabında paylaşan kadın kısa sürede gözaltına alınarak tutuklandı.

Trend 25-06-2022 10:09

Yıldız Tilbe kimdir, kaç yaşında? Sokak hayvanları için tepki çeken paylaşım! Yıldız Tilbe aslen nereli, evli mi, çocuğu var mı? Yıldız Tilbe ne dedi?

Şarkıcı Yıldız Tilbe, son olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla gündeme geldi. Sahipsiz saldırgan köpekler için "Bölge halkı zehirli et versin hepsi gebersin" ifadesini kullanan sanatçı tepki alırken, hayatı ve yaşı gibi konular merak edilmeye başlandı. Peki Yıldız Tilbe kimdir, kaç yaşında? Yıldız Tilbe aslen nereli, evli mi? Yıldız Tilbe ne dedi? İşte merak edilenler...

Magazin 14-03-2022 17:18

Siber dolandırıcılardan yeni yöntem! 'Kadına şiddet' ve 'hayvan hakları' üzerinden dolandırıyorlar

Sahte linkler aracılığıyla binlerce kişiyi dolandıranların, son dönemde daha çok toplumun hassasiyet gösterdiği konuları seçerek, kullanıcıları mağdur ettiği ortaya çıktı. 'Kadına şiddet', 'hayvan hakları', 'istismar' gibi konuları seçen dolandırıcılar, linki tıklayan kişinin önce hesabını ele geçiriyor ardından da profillerin güvenirliliğini kullanarak maddi kazanç elde ediyor. Uzmanlar, yabancı kişi ve hesaplardan gelen mesajlara tıklanmaması gerektiği konusunda uyarıyor. İşte detaylar!

Haber 01-02-2022 12:55

Hayvan hakları tarihinde ilginç olay! Sahibi tarafından dövülen eşek mahkemeye çıktı

Hayvan hakları tarih boyunca tartışılan konuların başında yer aldı. Ülkeler hayvanların haklarının korunması için kendi yasalarında düzenlemeler yaptı. Ancak hayvan haklarına dair ilk adım İngiltere’de 19. yüzyılda yaşandı. Sahibi tarafından dövülen bir eşeğin mahkemeye çıkması. Bu durum sonucunda sahibinin tutuklanması en somut olaylardan biri olarak tarihe geçti.

Trend 30-11-2021 09:54

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü mesajları ve sözleri! En anlamlı Hayvanları Koruma Günü mesajları...

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü'nde bugüne özel sözler ve mesajlar merak ediliyor. Tıpkı insanlar gibi bu dünyanın bir sahibi olan ve çeşitli haklara sahip olan hayvanların haklarına her daim sahip çıkmalıyız. Bugün için sosyal medyada ve çeşitli yerlerde paylaşılmak üzere anlamlı sözler araştırılıyor. İşte 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü mesajları ve sözleri...

Haber 04-10-2021 09:46

Hayvanseverlerin kurduğu dernek 170 köpeğin sıcak yuvası oldu

Patiko Derneği çatısı altında hayata geçirilen yaşam alanında, aralarında gözünü kaybetmiş veya yürüme engelli hayvanların da yer aldığı köpeklere bakan hayvanseverler, bağışçı arıyor - Dernek Başkanı Arzu Akkoç: - "Gelin, mamanızı getirin ve beraber vakit geçirin. Biz çok az kişiyiz, yetemiyoruz. Hep sevgiye aç kalıyorlar. Hiçbir şey yapamıyorsanız, mama getiremiyorsanız sevginizi getirin"

Yurthaber 03-10-2021 11:49

Caniliğin böylesi! Önce inşaattan attılar, ardından gömmeye çalıştılar

Batman'da bir inşaatın 3'üncü katından atıp ölümüne sebep oldukları köpeği inşaatın bahçesinde gömerken yakalanan 2 kişi gözaltına alındı.

Haber 22-09-2021 17:21

Antalya'daki yangında zarar gören hayvanların da yaraları sarılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Şube Müdürü Veteriner Hekim Aygül Arsun yangından yaralanan hayvanlarla ilgili, “941 hayvanın tedavisi yapıldı. 6 bin 72 hayvan muayene edildi. 4 bin 934 hayvan da tahliye edildi. Ayrıca ihtiyaç sahiplerine 910 ton yem katkısı yapıldı." açıklamasını yaptı.

Haber 09-08-2021 18:57

Köpeğe cinsel istismarda bulunurken yakalanmıştı! Hayvan Hakları Yasası'nda ilk uygulama Bartın’da

Bartın'da, tarlada köpeğe cinsel istismarda bulunup, cep telefonu kamerasıyla görüntülenen M.D. (66) tutuklanırken, TBMM’den geçen Hayvanları Koruma Kanunu gereğince yargılanacak.

Haber 27-07-2021 13:44

Baş Belası dizisinin İpek'i İrem Helvacıoğlu'ndan alkışlanan hareket! Paylaşımına beğeni yağdı

Ekranlarda daha önce Sen Anlat Karadeniz isimli dizide rol alan ve şimdilerde Baş Belası dizisinde İpek karakterine hayat veren başarılı oyuncu İrem Helvacıoğlu'ndan alkışlanan bir hareket geldi. Helvacıoğlu'nun çalıştıkları sette kedi beslediği ve onlara yuva yaptığı ortaya çıktı. Güzel oyuncunun konuyla ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımına ise beğeni ve yorum yağdı. İşte o paylaşım ayrıntılar...

Magazin 22-07-2021 20:43

Hayvanları Koruma Kanunu'yla neler değişti? İşte madde madde değişiklikler ve cezalar

Günlerdir konuşulan Hayvanları Koruma Kanunu dün akşam TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Kanunla birlikte nelerin değiştiği ve cezaların neler olduğu merak edilirken, yapılan değişiklikler madde madde açıklandı. İşte Hayvanları Koruma Kanunu ile ilgili tüm detaylar...

Haber 09-07-2021 11:58

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Hayvanları Koruma Kanunu paylaşımı:

"Varoluş bir bütündür. Hayvanlar, bitkiler ile toprak, su ve hava dünya hayatında kader arkadaşlarımızdır. Bu bütünlüğü korumak zaruridir. Bu bilinçle hareket ediyoruz"

Yurthaber 09-07-2021 11:26

Ömür Gedik isyan etti! Hayvana yapılan şey 'cinsel ilişki' değil tecavüz

Hayvan hakları savunucu olarak da ön saflarda yer alan sanatçı Ömür Gedik, Meclis'ten geçen Hayvanı Koruma Kanunu'ndaki 'cinsel ilişki' tanımlamasının aslında 'tecavüz' olduğunu vurguladı. Gedik "Hayvana yapılan şey cinsel ilişki değil düpedüz tecavüzdür" dedi ve değiştirilmesini istedi.

Magazin 08-07-2021 14:10

Hayvan hakları yasası çıktı mı, ne zaman çıkacak? İşte hayvan hakları yasasının içeriği

"Hayvan hakları yasası çıktı mı, ne zaman çıkacak?" sorusu uzun zamandır hayvanseverlerin ve vatandaşların merak konusuydu. AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Hayvanları Koruma Kanunu ile Türk Ceza Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi. İşte hayvan hakları yasasının içeriği...

Haber 08-07-2021 01:04

'Hayvanları Koruma Kanunu' teklifinde 'cinsel ilişki' düzenlemesi

TBMM, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu'nda görüşülen 'Hayvanları Koruma Kanunu ile Türk Ceza Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nde 'hayvanlarla cinsel ilişki' ifadesi yerine 'hayvana tecavüz' ya da 'hayvana cinsel taciz' ifadesi yer alacak.

Haber 07-07-2021 16:31

Elektrikli motosiklete atı bağlayıp çeken sürücü ve atın sahibine para cezası

Elektrikli motosiklete atı bağlayıp çeken sürücü ve atın sahibine para cezası

Yurthaber 06-07-2021 10:15

Hayvanları Koruma Kanunu teklifi TBMM'de! Yasaklanıyor

AK Parti Grup Başkanvekili Mahi Ünal, Hayvanları Koruma Kanunu teklifine ilişkin, “Hayvanlar bir mal, eşya olmaktan çıkarılıp, bir canlı statüsüne getirilmekte ve Türk Ceza Kanunu 151. maddede hayvanlarla ilgili husus mala zarar vermek noktasından çıkarılıp, cana zarar verme noktasına getirilerek, suç kapsamına alınmaktadır” dedi. Teklifle birlikte 4 köpek türü, kara ve su sirkleriyle yunus parklarının açılması ve işletilmesi yasaklanacak.

Haber 01-07-2021 12:18

Tamamı kadınlardan oluşuyor! Dünyanın en ilginç savaş ekibi: Akashinga

Kaçak avlanma yüzünden Zimbabve’deki fil nüfusu ciddi oranda hasar aldı. 2001 yılından bu yana fil nüfusu yüzde 40 azaldı. 2017 yılında vahşi hayvanları korumak için Akashinga isimli tamamı kadınlardan oluşan bir koruyucu ekip kuruldu. Bu ekibin faaliyetlerinden sonra bölgedeki fillerin yasak avlanma olayları yüzde 80 azaldı.

Trend 24-06-2021 09:19

Gonca Vuslateri Gülben Ergen'e methiyeler dizdi! 'İnsanlığından öperim'

Geçtiğimiz haftalar yaşadığı salık sorunları ile gündeme gelen oyuncu Gonca Vuslateri, Gülben Ergen'in o paylaşımına kayıtsız kalamadı. bir süredir oğulları ile tatilin tadını çıkaran Ergen, tatile köpeklerini de dahil ederek onlar ile bir paylaşımda bulundu. Ünlü oyuncu ise Ergen'in bu paylaşımına uzunca bir yorum yazarak karşılık verdi.

Magazin 13-06-2021 16:47

Save a dog ne demek? Save a dog ücretli bağış mı yapılıyor?

Bugün sosyal medyada açılan 'Save a dog' postu birçok kullanıcı tarafından kendi hikayelerinde paylaşılmaya devam ediyor. Diğer yanda ise açılan bu postun ne anlama geldiği ve amacının ne olduğu merak konusu oldu. Uluslararası bir hayvan hakları kuruluşu tarafından başlatılan bu kampanya en çok aranlar listesinin başında yer aldı. Peki Save a dog ücretli bağış mı yapılıyor? Detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz...

Finans 11-06-2021 17:41

Hayvan hakları yasası ne zaman çıkacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!

"Hayvan hakları yasası ne zaman çıkacak?" sorusunun yanıtı merak ediliyor. Geçen gün yapılan toplantıda Hayvan Hakları yasası değerlendirildi. Yasa ile birlikte hayvanlara "mal" olarak değil "canlı" olarak bakılacak. Böylece hayvanlara işkence etmek cezasız kalmayacak. İşte ayrıntılar...

Haber 10-06-2021 17:05

Hayvan hakları yasasında sona gelindi! Hangi suça kaç yıl hapis cezası?

Kamuoyunun uzun süredir beklediği hayvan hakları yasasında yeni gelişmeler yaşanıyor. Adalet Bakanı Gül'ün "Geri sayım başladı" paylaşımı heyecan yaratırken, söz konusu yasada hayvanlara karşı işlenmiş hangi suça kaç yıl hapis cezası verileceği de belli oldu. Söz konusu düzenleme Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayına sunulurken, Erdoğan'ın bir an önce yasanın çıkması için talimat verdiği öğrenildi. İşte hayvan hakları yasasıyla ilgili tüm detaylar...

Haber 09-06-2021 08:45

Hayvan hakları yasasında geri sayım başladı! Bakan Gül duyurdu

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, hayvan hakları yasasında sona gelindiğini duyurdu. Bakan Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Can dostlarımızı daha etkin koruyacak yasal düzenlemeler kapıda. Geri sayım başladı" dedi.

Haber 08-06-2021 13:53

Hayvan hakları yasası ne zaman çıkacak? İçeriğine dair detaylar bekleniyor!

Hayvanseverler başka olmak üzere tüm vatandaşlar hayvan hakları yasasının ne zaman çıkacağını merak ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuk olduğu canlı yayında hayvan hakları yasasına ilişkin açıklama yaptı. Hayvan hakları yasası ne zaman çıkacak? İşte ayrıntılar...

Haber 02-06-2021 14:36

Mersin’den Alanya’ya yürüdü, ‘kim bu manyak’ dediler

Sokak hayvanlarına şiddete dikkat çekmek amacıyla Mersin’den İzmir’e yürümeye başlayan oyuncu ve hayvan hakları savunucusu Semih İğdigül, Antalya’nın Alanya ilçesinde mola verdi. Yaklaşık 350 kilometrelik yolu yürüyerek ilçeye ulaşan İğdigül, kendisi gören insanların yol boyunca ‘kim bu manyak’ diyerek tepki gösterdiklerini söyledi.

Haber 24-03-2021 16:18