Hazine Ve Maliye Bakanlığı Haberleri Ve Son Dakika Hazine Ve Maliye Bakanlığı Haberleri

Hazine Ve Maliye Bakanlığı Haberleri Ve Son Dakika Hazine Ve Maliye Bakanlığı Haberleri

Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı, Türkiye’de hazine ve mali işlerden sorumlu bakanlıktır. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına bağlı olarak çalışır. Kurumun geçmişi Maliye Bakanlığı’nın kuruluş tarihi olan 2 Mayıs 1920’ye uzanmaktadır. Maliye Bakanlığı ile Hazine Müsteşarlığının KHK ile birleştirilmesi ile kurulmuştur. Göre ve yetkileri arasında ekonomi politikalarının hazırlanması ve uygulanması, devletin hesaplarının tutulması, vergi denetimi politikalarını belirlemek ve uygulamak; kamu finansmanı, yabancı ülkelerden borç ve hibe alımı ile ekonomik ilişkilerin yönetimi; ekonomik kalkınma planı hazırlamak ve uygulamak gibi pek çok kalem bulunmaktadır. Ayrıca bakanlığa bağlı Defterdarlık, çeşitli genel müdürlükler ile DMO, Kamu İhale Kurumu, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı gibi kurum ve kuruluşlar bulunmaktadır.

Hazine Ve Maliye Bakanlığı Haberleri

Bakanlıktan deprem bölgesi açıklaması: 30 Nisan'a kadar uzatıldı

6 Şubat'taki yıkıcı depremde derin yara alan illerle ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan yeni bir açıklama geldi. Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ile Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçelerindeki mücbir sebep hali 30 Nisan 2024'e kadar uzatıldı.

Haber 29-11-23 17:26

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan otoyol ve köprüler satılacak haberlerine yanıt geldi

Hazine ve Maliye Bakanlığı bir gazetede yer alan "otoyol ve köprülerin satılacağı" iddialarına yanıt verdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Gerçek olmayan bu ifade üzerinden yapılan algı operasyonu kabul edilemez." ifadelerine yer verildi.

Haber 01-11-23 19:11

2024 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı onaylandı! Kredi kartı taksitlerine önlem, konut fiyatları ve sosyal konut projeleri

"2024 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak Resmi Gazete'de yayımlandı.

Finans 25-10-23 23:52

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan dikkat çeken altın kararı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan dikkat çeken bir altın kararı geldi. Yapılan açıklamada, işlenmemiş altın ithalatına yönelik kota uygulaması kapsamının genişletildiği bildirildi. İşlenmemiş altın ithalatına Hazine ve Maliye Bakanlığının ikinci bir kararına kadar üye bazında kota uygulanacak.

Haber 25-09-23 20:54

Hazine Ve Maliye Bakanlığı

Hazine Ve Maliye Bakanlığı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Hazine Ve Maliye Bakanlığı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Bakanlık duyurdu: Merkezi yönetim bütçesi ağustosta 51,3 milyar TL fazla verdi

Türkiye'nin merkezi yönetim bütçe gelirleri ağustosta 613 milyar 956 milyon lira, giderleri 562 milyar 686 milyon lira oldu. Bütçe ağustosta 51,3 milyar lira fazla, ocak-ağustos döneminde ise 383,4 milyar lira açık verdi.

Finans 15-09-23 11:28

IMF iddialarına Hazine ve Maliye Bakanlığı yanıt verdi! Resmi bir davetimiz yok fakat...

Türkiye'nin IMF'ten destek istediği, Türkiye'nin talebiyle IMF heyetinin geleceği iddiaları Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yalanlandı.

Finans 27-08-23 10:25

Hazine ve Maliye Bakanlığından 'altın' kararı! Genelge yayımlandı: Rafineriler en az 1 gram altın üretilebilecek

Hazine ve Maliye Bakanlığı yeni bir genelge yayımladı. Genelgeye göre rafineriler tarafından en az 1 gram altın üretilebilecek. Gümüşler ise asgari 50 gram, azami 500 gram ağırlığında üretilebilecek. Öte yandan Hazine ve Maliye Bakanlığı altın için yeni bir sistemi daha devreye sokmaya hazırlanıyor. Bakanlık, işlenmemiş altın için alınan karar kapsamında ithalata kota uygulamasını gündemine aldı. İşte haberin detayları...

Finans 07-08-23 22:12

Bakan Şimşek'ten net mesaj! 'Devam edeceğiz'

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Güvenilir ve kurallara dayalı politikalarla makroekonomik istikrarı güçlendirmeyi hedefliyoruz. Enflasyonu ve cari açığı düşürmeye yönelik para politikasını aşamalı olarak sıkılaştırmaya devam edeceğiz" dedi.

Finans 20-07-23 07:48

'Bakan Şimşek istemiyor' iddiası ortaya atılmıştı! Bakanlıktan Masa başı, uydurma haber açıklaması: Yatırımcılarla toplantının içeriği...

Dün akşam saatlerinde Bloomberg International'dan Kerim Karaya'nın imzasıyla, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in bir grup yatırımcı ile toplantısının içeriğine dair haber yayınlandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan habere ilişkin açıklama geldi. Açıklamada Bakan Mehmet Şimşek'in geçtiğimiz ay Kur Korumalı Mevduat hakkında dile getirdiği sözlerine yer verildi, ayrıca "Haberin tüm unsurları masa başı, uydurma bir haberdir" dendi.

Finans 07-07-23 10:05

THY, Türk Telekom, BOTAŞ... 'Satılacak' iddiaları gündem oldu, Bakanlıktan açıklama geldi! '100 milyar dolar' konuşuluyordu

Seçim sonrası ekonomi yönetimi önemli ölçüde değişti. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz gibi isimlerin kilit rol oynadığı yeni ekonomi yönetimiyle ilgili bugün ortaya atılan iddialar kısa sürede gündem oldu. THY, Türk Telekom, BOTAŞ gibi kurumların satılacağı hakkındaki haberle ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan açıklama gecikmedi.

Finans 26-06-23 11:03

SON DAKİKA | Bakan Şimşek'ten yeni açıklama! Fiyat ve finansal istikrar vurgusu

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ekonomi politikalarının, kısa vadede fiyat istikrarını ve finansal istikrarı hedeflediğini belirterek, "Bu hedeflere ulaşmada kararlıyız." dedi.

Finans 23-06-23 13:13

Zekeriya Kaya kimdir, nereli, kaç yaşında? Resmi Gazete'de yayımlandı! Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı Zekeriya Kaya oldu

Zekeriya Kaya ile ilgili araştırmalar 22 Haziran 2023 Perşembe günü Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Atama Kararı sonrası merak konusu oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı Zekeriya Kaya oldu. Peki, Zekeriya Kaya kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Haber 22-06-23 08:33

Osman Çelik kimdir, nereli, kaç yaşında? Resmi Gazete'de yayımlandı! Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı Osman Çelik oldu

Osman Çelik ile ilgili araştırmalar 22 Haziran 2023 Perşembe günü Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Atama Kararı sonrası merak konusu oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı Osman Çelik oldu. Peki, Osman Çelik kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Haber 22-06-23 08:27

İsmail İlhan Hatipoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında? Resmi Gazete'de yayımlandı! Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı İsmail İlhan Hatipoğlu oldu

İsmail İlhan Hatipoğlu ile ilgili araştırmalar 22 Haziran 2023 Perşembe günü Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Atama Kararı sonrası merak konusu oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı İsmail İlhan Hatipoğlu oldu. Peki, İsmail İlhan Hatipoğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Haber 22-06-23 08:21

Abdullah Erdem Cantimur kimdir, nereli, kaç yaşında? Resmi Gazete'de yayımlandı! Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur oldu

Abdullah Erdem Cantimur ile ilgili araştırmalar 22 Haziran 2023 Perşembe günü Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Atama Kararı sonrası merak konusu oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur oldu. Peki, Abdullah Erdem Cantimur kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Haber 22-06-23 08:12

O isimleri Mehmet Şimşek ve Hafize Gaye Erkan belirleyecek! Kulislerde bu konuşuluyor: Türkiye'nin ekonomi yol haritası yazılmaya başlandı, yakında duyurulacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Mehmet Şimşek'in getirilmesinden sonra MB Başkanı olarak Hafize Gaye Erkan atandı. Şimşek ve Erkan'ın göreve getirilmesinden sonra ekonomi dünyası nasıl bir yol haritasının izleneceğini merak ediyor. Kulislerde Türkiye'nin ekonomi yol haritasının yazıldığı ve yakında kamuoyuyla paylaşılacağı konuşuluyor. Öte yandan MB’nin dört başkan yardımcısı ve Para Politikası Kurulu (PPK) üyelerinin de Şimşek ve Erkan tarafından belirleneceği aktarıldı.

Finans 09-06-23 10:18

Hazine ve Maliye Bakanı kim olacak? Merkez Bankası döviz rezervlerine dikkat çektiler: 'Ortodoks politikaya dönüşün emaresi...'

Piyasalar seçim belirsizliğinin kalkmasının ardından dün pozitif bir havaya bürünse de ekonomistler asıl fiyatlamanın yeni ekonomi yönetiminin belirlenmesinin ardından başlayacağının altını çiziyor. Bu kapsamda en önemli koltuklardan biri ise Hazine ve Maliye Bakanlığı olacak. ‘Yeni Hazine ve Maliye Bakanı kim olacak?’ konusu merak edilirken ekonomistler Merkez Bankası döviz rezervlerine dikkat çekiyor. Ancak kısa vadede ortodoks politikalara dönüşün olmayacağını belirtiyorlar.

Finans 30-05-23 08:09

Yüzde 5 fazla yerine... Araç sahipleri dikkat: 30 Eylül'e kadar geçerli! Muayenelerin yaptırılmasını teşvik için düzenleme geldi

Araç sahiplerini yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Araç muayenelerinin yaptırılmasını teşvik etmek için düzenleme yapıldı. Buna göre araç muayene yaptırma süresini 12 Mart 2023 itibarıyla geçirmiş vatandaşlar 30 Eylül 2023'e kadar muayenelerini yaptırdıkları takdirde, her ay için hesaplanacak yüzde 5 fazla yerine aylık 0,75 olarak hesaplanan tutarı ödeyecek.

Finans 25-03-23 10:14

Bakan Nebati'den Türkiye Ekonomi Modeli'nde 'kararlılık' mesajı

Türkiye Ekonomi Modeli'ne ilişkin değerlendirmede bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Ülkemizde yaşadığımız elim afetler sonrasında da Türkiye Yüzyılı vizyonumuzdan asla vazgeçmiyor, Türkiye Ekonomi Modeli'mizle ülkemizin kalkınması, insanımızın refah düzeyinin artırılması için kararlılıkla yol alıyoruz" dedi.

Finans 23-03-23 14:34

'Ek bütçe' iddiasına Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan açıklama: 'Gündemimizde yok'

Hazine ve Maliye Bakanlığı deprem nedeniyle bütçede ek artış olabileceği haberlerine açıklık getirdi. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre gündemde ek bütçe konusunun yer almadığı ifade edildi.

Finans 07-03-23 10:08

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan fahiş fiyat artışlarıyla ilgili açıklama! 'Cezasız kalmayacak'

Hazine ve Maliye Bakanlığı, acil ihtiyaç malzemelerinde fahiş fiyat uygulayan "fırsatçılara" gerekli yaptırımların uygulanacağını ve bu suistimalin cezasız kalmayacağını bildirdi.

Haber 07-02-23 16:33

Sıfır araçlarda haksız fiyat artışları... Bakanlıktan 'Otomotiv sektöründeki dengesizlikleri ortadan kaldıracak' hamle! 39 ilde 260 bin araç satışına inceleme

Sıfır kilometre araç satışlarında kayıt dışılık, stokçuluk ve haksız fiyat artışları ile ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan önemli bir hamle geldi. Bakanlık, sıfır araçta stokçuluk ve haksız fiyat artışına karşı 39 ile; 13 distribütör, 256 bayi ve 260 bin araç satışına yönelik inceleme başlatıldığını duyurdu. Bakanlık, otomotiv sektöründeki dengesizliklerin ortadan kaldırılacağını duyurarak vatandaşların mağduriyetine yol açanlara gerekli yaptırımların gecikmeksizin uygulanacağını açıkladı.

Finans 04-02-23 12:54

SON DAKİKA | Bakanlık harekete geçti! Sıfır kilometre otomobil satışına inceleme

Son dakika haberi: Otomobil sektöründe 0 km araçların durumu başta araba satın almak isteyenler olmak üzere herkesin gündeminde. Konuyla alakalı Hazine ve Maliye Bakanlığı, harekete geçti. Bakanlık, otomotiv sektöründe stokçuluk ve haksız fiyat artışlarına karşı inceleme başlattı. Eylülden bu yana satılan 260 bin araç mercek altına alındı. 13 distribütörden satış sürecine ilişkin bilgi ve belge talep edildi. İşte son dakika sıfır kilometre otomobil satışlarına inceleme haberinin detayları...

Finans 27-01-23 09:07

Hem ev sahipleri hem kiracılar bu haber sizi yakından ilgilendiriyor... Artık e-Devlet'ten yapılabilecek

E-Devlet üzerinden yeni hizmet hayata geçiriliyor. Hükümet kayıt dışı ekonomiyle mücadele için yeni adımlar attı. Alınan önlemlerin birisi de kira sözleşmeleriyle ilgili... 2024 sonuna kadar yapılacak düzenlemeye göre kira sözleşmeleri, e-devlet üzerinden düzenlenebilecek.

Finans 19-12-22 16:36

Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! Ödemeler 1 ay erteledi

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Antalya ilinin Demre, Finike ve Kumluca ilçelerinde meydana gelen selden etkilenen mükelleflerin Aralık ayı sonuna kadar vermeleri gereken beyanname ve bildirimlerin sürelerini 1 ay erteledi.

Finans 13-12-22 16:11

Hazine ve Maliye Bakanlığı açıkladı! Esnafa destek artırıldı! Kredilerde faiz karşılama oranı kaç oldu?

Hazine ve Maliye Bakanlığı esnaf ve sanatkarlara destek olmak için kredilerde faiz karşılama oranını yükseltti. Esnaf ve sanatkar vatandaşlar yapılan açıklamaların ardından internet üzerinden kredi faiz karşılama oranı ne kadar yükseldi aramalarında bulunuyor. İşte Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın açıklaması ve kredi faiz karşılama oranı...

Finans 11-12-22 13:46

Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nelerdir? Hazine ve Maliye Bakanlığı açıkladı: Dikkat yarın son gün!

Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı başvuru şartları, Muhasebe Denetmen Yardımcısı ilanının yayınlanmasının ardından başvuruda bulunmayı düşünen vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Muhasebe Denetmen Yardımcısı pozisyonu için en az 75 KPSS puanı isteniyor. Peki, Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nelerdir? İşte konuya ilişkin detaylar ile Hazine ve Maliye Bakanlığı Muhasebe Denetmen Yardımcısı başvuru ekranı...

Finans 29-11-22 14:48

SON DAKİKA | Bakanlık duyurdu! Düzce'deki mükellefler için yeni karar 1 ay ertelenmiştir

Son dakika haberi: Düzce depremi tüm Türkiye'de büyük paniğe yol açtı. Herkesin gelişmeleri merak ettiği depreme ilişkin Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan da açıklama geldi. Açıklamada 23 Kasım'da meydana gelen deprem nedeniyle Düzce'de faaliyet gösteren mükelleflerin Kasım ayının sonuna kadar vermeleri gereken beyanname ve bildirimlerin verilme süreleri ile bu beyannameler üzerine tahakkuk edecek vergilerin ödeme sürelerinin 1 ay ertelendiği belirtildi. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Finans 23-11-22 17:32

Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! Bütçede 83,3 milyar TL'lik açık

Hazine ve Maliye Bakanlığı Ekim ayına ilişkin merkezi yönetim bütçesi istatistiklerini yayımladı. Ekim ayında merkezi yönetim bütçe açığı 83,3 milyar TL oldu.

Finans 15-11-22 11:14

Hazine'den yeni dolar cinsi borçlanma

Hazine ve Maliye Bakanlığı, uluslararası piyasalarda 2028 vadeli dolar cinsi eurobond ihracı için bankaları yetkilendirdi.

Finans 07-11-22 17:24

Resmi Gazete'de yayımlandı! 34 personel alınacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğünde çalıştırmak üzere 30, Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) ise sınai mülkiyet uzman yardımcısı olarak 14 personel alımı yapacak. Başvurular e-Devlet'ten yapılacak. Adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacak.

Finans 07-11-22 09:06

Yurt dışından telefon getirenler... En çok sizi ilgilendiriyor! 2023 IMEI kayıt ücreti belli oldu: İşte ödemeniz gereken ücret

2023 IMEI kayıt ücreti merak ediliyordu. 2023 yılı için yeniden değerleme oranının netleşmesiyle IMEI kayıt harcı olarak da bilinen yurt dışından telefon getirme harcının tutarı da ortaya çıktı. Her yıl ekim ayında 12 aylık yurt içi ÜFE verisine göre belirlenen yeniden değerleme oranıyla, eğer Cumhurbaşkanı, Vergi Usul Kanunu kaynaklı artırma veya azaltma yetkisini kullanmazsa 2023'te vergi ve harçlar yüzde 122,93 artacak. Peki 2023 IMEI kayıt harcı ne kadar olacak?

Haber 03-11-22 16:36

Hazine Bakanlığı’ndan tasarruf kararı! Ortadan kaldırıldı…

Hazine ve Maliye Bakanlığı tasarruf önlemleri kapsamında yeni bir karara imza attı. Bakanlığın sosyal medya hesabından duyurulan karar kapsamında kamuda kağıt dolaşımının ortadan kaldırılacağı bildirildi. Böylece posta ve kargo masraflarında tasarrufa gidilmesi, arşivleme sorunu çözülerek dijital arşivlemeye geçilmesi ve personel istihdamında verimlilik artışı, denetimin etkinliğinin artırılması ve elektronik denetimin yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Finans 18-10-22 11:23

Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! Konutta ‘radar’ paniği! 200 bin mükellef mercek altında

Hazine ve Maliye Bakanlığı vergi kayıp kaçağını önlemek için harekete geçti. 200 bin mükellef nezdinde yaptığı incelemeler sonucu, geçen yıl itibarıyla 28 bin 845 mükellefin kira gelirini hiç bildirmediği veya eksik beyanda bulunduğu belirlendi. İlan sitelerinden emlakçılara yönelik yapılan analiz çalışmasında da vergisel yükümlülüklerini kısmen veya tamamen yerine getirmeyen 5 bin 589 emlakçı analize tabi tutuldu.

Finans 11-10-22 09:37

Hükümet harekete geçti! 50 milyar TL'lik yeni kredi paketi geliyor

Hükümet, ihtiyaç sahibi firmalar için yeni bir Kredi Garanti Fonu paketi için harekete geçti. 50 milyar liralık yeni bir Kredi Garanti Fonu paketi ile ilgili merak edilen her şey belli oldu. Yeni paketinden kimler yararlanacak? İşte kredi paketiyle ilgili detaylar...

Finans 12-09-22 11:12

İç borçlanma stratejisi (1)

İç borçlanma stratejisi (1)

Yurthaber 31-08-22 18:37

Merkezi yönetim brüt borç stoku 3 trilyon 620,7 milyar lira oldu

Merkezi yönetim brüt borç stoku 3 trilyon 620,7 milyar lira oldu

Yurthaber 22-08-22 17:55

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Elitaş, ABD'li mevkidaşı ile telefonla görüştü

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Elitaş, ABD'li mevkidaşı ile telefonla görüştü

Yurthaber 20-08-22 22:41

Usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezaları tarhiyat öncesi uzlaşma kapsamına alındı

Usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezaları tarhiyat öncesi uzlaşma kapsamına alındı

Yurthaber 20-08-22 10:00

Temmuz ayında bütçe 64 milyar TL açık verdi

Hazine ve Maliye Bakanlığı Temmuz ayına ilişkin merkezi yönetim bütçe verilerini yayımladı. 2022 yılı Temmuz ayında bütçe açığı 64 milyar TL oldu. Aynı ayda faiz dışı açık ise 47,3 milyar TL olarak gerçekleşti.

Finans 15-08-22 12:48

Hazine yeni haftada iki ihale düzenleyecek, bir kira sertifikası satışı yapacak

Hazine yeni haftada iki ihale düzenleyecek, bir kira sertifikası satışı yapacak

Yurthaber 14-08-22 14:26

Hazine ve Maliye Bakanlığından vatandaşlara 'dolandırıcılık' uyarısı

Hazine ve Maliye Bakanlığından dolandırıcılara karşı önemli uyarı geldi. Bakanlık kendilerini telefonda avukat olarak tanıtıp haklarında Finansal Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdürlüğü tarafından idari para cezası uygulandığını söyleyerek para göndermelerini isteyen şahıslara karşı vatandaşları uyardı.

Finans 12-08-22 15:09

Hazine ve Maliye Bakanlığından 'dolandırıcı' uyarısı: İtibar etmeyin

Hazine ve Maliye Bakanlığı, son dönemde artan bazı şikayetler üzerine açıklama yaptı. Kendisini avukat olarak arayan kişilerin, 'hakkınızda idari para cezası var' dediği ve ödenmediği takdirde icra takibi başlatılacağı şikayetleri üzerine açıklama yapan Bakanlık, bu kişilere itibar edilmemesi gerektiğini belirtti.

Haber 12-08-22 14:31

Hazine, 5 yıllık tahvil ile 17,2 milyar TL borçlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, bugün düzenlediği tahvil ihalesinde 17 milyar 160,9 milyon lira borçlanmaya gitti.

Finans 08-08-22 15:00

İki bakanlık harekete geçti! Dar gelirli vatandaşlar için düğmeye basıldı

Artan hayat pahalılığı ve yükselen fiyatlar vatandaşın gündeminden düşmüyor. Dar gelirli vatandaşlar için hükümet düğmeye bastı. Hazine ve Maliye ile Adalet Bakanlıkları bir araya gelerek yürüttükleri çalışmada son aşamaya gelinirken, iki bakanlığın yetkilileri bugün son bir toplantı yapacak. Dar gelirli vatandaşları ilgilendiren düzenlemenin detaylarının, kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

Finans 27-07-22 11:01

Hazine ve Maliye Bakanlığı, vatandaştan öneri alacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı, kayıt dışı ekonomiyle mücadeleye katkı sağlamak isteyen vatandaşların, önerilerini Risk Analizi Genel Müdürlüğüne iletebileceğini bildirdi.

Finans 22-07-22 17:05

Hazine ve Maliye Bakanlığı, vatandaşların kayıt dışı ekonomiyle mücadele önerilerini alacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı, vatandaşların kayıt dışı ekonomiyle mücadele önerilerini alacak

Yurthaber 22-07-22 14:00

Yeni düzenleme yapıldı! Süresi içinde ödenen cezalara yüzde 25 indirim

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının "Tahsilat Genel Tebliği" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Ödeme süresi öngörülmemiş idari para cezalarında ceza tutarı, ilgilisine tebliğinden itibaren 1 ay içinde ödenecek. Süresi içinde ödenen cezalarda yüzde 25 indirim yapılacak.

Finans 21-07-22 11:34

Hazine alacakları haziran sonu itibarıyla 21,4 milyar lira

Hazine alacakları haziran sonu itibarıyla 21,4 milyar lira

Yurthaber 20-07-22 17:51