Ibb Haberleri

Toplu taşımadan ücretsiz yararlanacaklar! İstanbul'da uygulama bugün başladı: 3 aylık hak tanındı

İstanbul'da iş arayanlar için ücretsiz ulaşım uygulaması başladı. İBB Bölgesel İstihdam Ofislerine iş başvurusunda bulunanlar ücretsiz ulaşım hakkına sahip olacak. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan da açıklama geldi.

Finans

İstanbul'un taksi sorunu için yeni adım! O formül İBB UKOME gündeminde!

İstanbul'un taksi sorunu gündemdeki yerini korurken İstanbul’da ulaşıma yönelik düzenlemelerin ele alınacağı UKOME Alt Komisyon toplantısında, paylaşımlı yolculuk (uygulama bazlı ulaşım sistemi) konusu da masaya yatırılacak. İBB Ulaşım Dairesi’nin koordinasyonunda, konu üzerine önemli adımlar atılması planlanıyor.

Finans

İBB'den 'indirimli öğrenci kartı'nın ardından bir zam haberi daha! 1200 liradan 2 bin 500 liraya çıkarıldı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden indirimli öğrenci kartı hamlesinin ardından bir zam kararı daha geldi. İBB'ye ait kreşlere büyük zam geldi. Yeni tarife belli oldu. Kreşlerin ücreti artık 2500 liraya yükseltildi.

Finans

Türkan Saylan'ın ismi Beşiktaş'ta yaşadığı sokağa verildi! AK Parti grubundan itiraz geldi

İBB Meclisi Temmuz ayı üçüncü oturumunda Türkan Saylan isminin Beşiktaş’ta evinin bulunduğu sokağa verilmesi meclisten oy çoğunluğuyla kabul edildi. AK Parti Grup Sözcüsü Faruk Gökkuş ise "Sayın belediye başkanı burada hukuksuzca yaptığı işlemi savunuyor. Yarın biz Meclis'te çoğunluğu aldığımızda biz de ismi değiştireceğiz" dedi.

Haber

Ibb

Ibb Hakkındaki Haberler Mynet'te. Ibb Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

İstanbulkart'ta öğrenci indirimine yaş sınırı! Yüzde 10'a düşürüldü

İstanbulkart ile ilgili dikkat çeken bir karar alındı. 30 yaş ve üstü öğrenciler için indirim oranı hakkı yüzde 10’a düşürüldü. AK Partili Meclis Üyesi Muhammet Kaynar, "Kararı çok yanlış buluyoruz" dedi. Öte yandan iş arayanlara özel İstanbulkart teklifi onaylandı. Böylece 3 ay süreyle günde 4 sefer ücretsiz olacak.

Manşet

İBB'nin taksi kararına karşı harekete geçmişlerdi! Mahkeme kararını verdi

İstanbul Otomobilciler Esnaf Odası'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında kabul edilen 803 minibüsün taksiye dönüştürülmesi kararının iptali için açılan davada karar verildi. Mahkeme, İBB'yi haklı buldu.

Finans

İBB Tülay Makbule Garipoğlu'na indirimli ev mi sattı? İddialar olay oldu, Avukat Dr. Epözdemir'den tepki geldi: Umarım doğru değildir!

Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun annesi Tülay Makbule Garipoğlu'yla ilgili ortaya atılan iddia olay oldu. Türkiye'yi sarsan cinayet sonrası 3 yıl hapis cezası alan anne Garipoğlu'na İBB'nin 'özel kampanya' dahilinde ev sattığı iddia edildi. Söz konusu haberlere isyan eden Karabulut ailesinin avukatı Dr. Rezan Epözdemir "Umut ediyorum ki bu haber doğru değildir. Tek kelimeyle sözün bittiği yerdeyiz. Yazık..." ifadelerini kullandı.

Haber

Cumhur İttifakı süreyi uzatmıştı, İBB bir bir geri alıyor: Tahsislerin iptalleri bu ay masada!

Son yerel seçimle CHP'nin çoğunluğu kazandığı İBB Meclisi, Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi'nin bakanlığa tahsis edilmesi kararının iptaline hazırlanıyor. Kültür merkezinin tahsis süresi 2023'te dolmuş, AK Parti-MHP oylarıyla süre 5 yıl daha uzatılmıştı. Yine birçok tahsisin iptali kararı da meclisin gündeminde; aralarında Ekrem İmamoğlu'nun vetosuna karşın verilen ısrar kararının iptali de var.

Haber

Bakan Şimşek'in paylaşımını küfürlü şekilde paylaşmışlardı! İBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı'ndan açıklama: 'Siber saldırıya uğradık'

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in bir paylaşımı, İBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın resmi hesabı tarafından küfürlü bir şekilde alıntılandı. Tepki çeken olay sonrası yapılan açıklamada hesabın siber saldırıya uğradığı ifade edildi. Öte yandan paylaşımla ilgili soruşturma başlatıldı.

Manşet

Adalar'da minibüs polemiği! Polis ile vatandaşlar arasında gerginlik: Gözaltılar var

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Adalar'a gönderilen 13 adet elektrikli minibüse tepki gösteren Adalar sakinleri bugün eylem yaptı. Adalar'ın SİT alanı ve 'Yaya Bölgesi' olduğunu belirten vatandaşlar Büyükada'da bulanan Çınar Meydanı'nda ve İETT Garajı'nın bulunduğu Kurşunburnu Mevkii'nde eylem yaptı.

Haber

İBB'den öğrencileri üzecek karar: Yurtlara yüzde 50 zam geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisinden öğrencileri üzecek karar çıktı. Yükseköğrenim öğrenci yurtlarına yüzde 50 zam yapılması kararlaştırıldı. Zamla birlikte yurt ücreti 1950 lira oldu. Zam 1 Eylül'den itibaren geçerli olacak.

Finans

İmamoğlu Kapımızda bekleyen bir durum diyerek açıkladı! 40-50 yılda bitiremeyiz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Küçükçekmece’de çöken 3 katlı bina enkazından incelemelerde bulundu. İmamoğlu incelemelerinin ardından çöken binanın önünde açıklamalarda bulundu. İmamoğlu açıklamasında yeni bir yapılanmayı sonuna kadar destekleyeceklerini belirtti.

Haber

İstanbul'da heyecanlandıran keşif! 125 metrelik tünelin gizemi çözülüyor: İçinde başka kanallar olabilir

İBB Miras ekiplerinin 2021 yılından bu yana restorasyonuna devam ettiği Rumeli Hisarı’nda, hisarın sahil kısmından başlayan ve dikine şekilde devam eden 125 metrelik bir tünel bulundu. İstanbul’un fetih günü bulunduğunu söyleyen İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, "İçeride başka kanallar ve kollarla ayrıldığını tahmin ettiğimiz bir yeraltı geçidinin buluntularını görmüş oluyorsunuz." ifadelerini kullandı.

Haber

Tartışmalı Roma seyahatinin merak edilen detayı Murat Ongun'a soruldu! Ruşen Çakır'a verdi veriştirdi: 'Bunlar artık gazetecilik yapamaz'

Ekrem İmamoğlu'nun İtalya gezisiyle ilgili tartışmaların yankıları devam ediyor. Yüksek maliyeti nedeniyle tepki çeken geziye katılan isimlerden biri de Murat Ongun olmuştu. Faruk Bildirici, Ongun'a "Davet ettiğiniz gazetecilerin harcamalarını İBB mi karşıladı?" sorusunu yöneltip aldığı yanıtı paylaştı ve "Ongun’un görüşlerine katılamıyorum" diye ekledi. Öte yandan gazeteci Enver Aysever, geziye eşiyle katılan Ruşen Çakır'a verdi veriştirdi, "Bunlar artık gazetecilik yapamaz" dedi.

Manşet

Rahim ağzı kanserini yüzde 90 önlüyor 'Haberler umut verici' deyip açıkladılar: Ölümcül hastalığı ortadan kaldırabilir! İBB'nin ücretsiz HPS aşısı uygulaması da başladı

HPV aşısı son dönemin en çok araştırılan sağlık konularından. Araştırmalara göre rahim ağzı kanseri vakalarını önemli oranda azalttığı ortaya konan HPV aşısına dair, uzmanlar dikkat çeken bilgiler veriyor. Özellikle İngiltere, HPV aşısını yaygınlaştırma ve rahim ağzı kanseri vakalarını azaltma konusunda önemli adımlar atıyor. Ayrıca bu öldürücü hastalığın tamamen ortadan kaldırılabileceği konuşuluyor. Diğer yandan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun duyurduğu ücretsiz HPV aşısı uygulaması da başladı.

Manşet

İGDAŞ, İSPARK, Halk Ekmek… 10 milyar dolarlık adım! İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden halka arz hamlesi

Yıllar önce planlanan ama hayata geçirilemeyen İGDAŞ’ın halka arzında yeni bir gelişme yaşandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Finansman Şube Müdürü Neslihan Vural, İGDAŞ'ın 10 milyar dolar değerlemeyle halka arzını planladıklarını açıkladı. Bunun yanında İSPARK ve Hamidiye ve Halk Ekmek’in de satış için potansiyel varlıklar arasında olduğunu dile getirdi.

Finans

Ekrem İmamoğlu ‘köfte’ polemiğini unutamıyor! Yaptığı son paylaşım yine olay oldu: ‘Köfte deyip geçmeyin!’

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun sosyal medya hesabından son yaptığı paylaşım dikkat çekti. İBB iştiraklerinden olan BELTUR'da satılan köftelerle ilgili videoyu paylaşan İBB Başkanı İmamoğlu, "Köfte deyip geçmeyin" ifadelerine yer verdi. İmamoğlu'nun paylaşımı 31 Mart'taki seçim döneminde AK Parti'nin İBB Başkan adayı Murat Kurum'la yaşadığı 'köfte' polemiğini getirdi.

Haber

Son dakika! Edanur'un ölümüyle ilgili yeni gelişme: 4 İBB çalışanı hakkında gözaltı kararı

Son dakika: 5 yaşındaki Edanur'un çukura düşerek hayatını kaybetmesiyle ilgili 4 İBB çalışanı hakkında gözaltı kararı verildi. 3 kişi yakalandı.

Haber

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden şehir içi ulaşım açıklaması!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 1 Mayıs nedeniyle kapalı olan bazı hatların açıldığını, bazı hatlarının ise henüz kapalı olduğunu duyurdu.

Haber

Küçükçekmece'de feci kaza! Su birikintisine düşen 5 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde İBB tarafından yapılan kazı çalışmasında oluşan su birikintisine düşen 5 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Haber

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier İstanbul'da! İlk olarak İmamoğlu ile görüştü

Alman Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, üç günlük Türkiye ziyareti kapsamında İstanbul'a geldi. İstanbul Valisi Davut Gül'ün karşıladığı Steinmeier, İstanbul'daki ilk ziyaretini İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yaptı. İkili birlikte Almanya'ya Türk işçilerin göçünü konu alan 'Gurbette Hasret' isimli sergiyi ziyaret etti. Steinmeier sergi sırasında bir grup tarafından protesto edildi. Protestoculardan bazıları gözaltına alındı.

Haber

Tarihi 1914'e uzanıyordu! İstiklal Caddesi'nde yeni dönem: İBB duyurdu

İstanbul'un simge caddelerinden İstiklal Caddesi'nde yeni dönem başlıyor. İstiklal Caddesi'nin simgelerinden olan nostaljik tramvayların yerine hizmete alınacak elektrik enerjisiyle çalışan bataryalı tramvaylar, test sürüşlerinin ardından seferlerine başlayacak. Bataryalı tramvayların tasarımı nostaljik tramvaylarla aynı olacak.

Finans

İBB Meclisinde yıllar sonra bir ilk: İmamoğlu hızlı başladı! İlk toplantıda hükümete bu çağrıyı yaptı

31 Mart seçimlerinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi ilk kez Ekrem İmamoğlu başkanlığında toplandı. CHP bu seçimde çoğunluğu eline alarak yıllar sonra bir ilki gerçekleştirdi. AK Parti'nin bir teklifi ilk kez oy çokluğuyla reddedildi. Öte yandan İmamoğlu Kepez Belediye Başkanı'nın tutuklanmasına tepki gösterdi. İşte Meclis toplantısında yaşananlar...

Haber

Son dakika | AK Parti'den dikkat çeken Mehmet Tevfik Göksu kararı: Görevi devretti! İBB adayları arasında adı geçiyordu

Son dakika haberi: AK Parti'de kritik bir görev değişimi yaşandı. Sık sık Ekrem İmamoğlu ile yaşadığı atışmalarla gündeme gelen, ayrıca Murat Kurum'un açıklanmasından önce İBB adayları arasında da adı çokça geçen Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun İBB Grup Başkanvekilliği görevi sona erdi. Göksu'nun yerine gelen isim de belli oldu.

Haber

İBB'den 'Haluk Bayraktar' açıklaması Hukuki süreç başlatılacaktır

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden Haluk Bayraktar'la ilgili açıklama geldi. Açıklamada "Hem kişisel hem de kurumsal hukuki süreç başlatılacaktır" denildi.

Haber

Fatih Portakal, 'kulağıma şöyle bir şey geldi' diyerek paylaştı, bir anda gündem oldu! İşte İmamoğlu yerine düşünülen 3 isim

31 Mart seçimlerinin yankıları devam ediyor. Yeni başkanlar mazbatalarını tek tek alıp göreve başlarken Gazeteci Fatih Portakal'dan çarpıcı bir kulis bilgisi geldi. Portakal, 'Benim kulağıma şöyle geldi' diyerek gelecekte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı geçen 3 ismi canlı yayında söyledi. Portakal bir aday için ayrı parantez açarak, 'İmamoğlu'nun da güvendiği bir isim' dedi. İşte detaylar...

Haber

Rakip tanımayan İBB adayı sandık başında gözaltına alındı! 30 bin TL maaş ve mayo-bikinide devrim vaatleri ses getirmedi

31 Mart yerel seçimlerinde en büyük adrenalinini bağımsız İBB adaylarından, 58 yaşındaki Yaşar Polat yaşadı. İstanbullulara 30 bin TL maaş vadeden ve mayo-bikinide devrim niteliğinde olduğunu düşündüğü bir proje geliştiren Polat sandık başına gittiğinde diğer seçmenlerin ağzı açık kaldı. Polat oracıkta gözaltına alındı; ne kendisi ne de eşi ona oy verebildi.

Haber

Van, DEM'den AK Parti'ye geçmişti! Ekrem İmamoğlu'ndan ilk açıklama geldi: 'Bu kabul edilemez'

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, resmi olmayan sonuçlara göre Van’da seçimi kazanan DEM Partili Abdullah Zeydan’ın memnu(seçilme) haklarının iptali hakkında sosyal medya hesabından tepki gösterdi. İmamoğlu, "Bu kabul edilemez" dedi. Öte yandan CHP Genel Başkanı Özgür Özel yaptığı açıklamada CHP'li bir heyetin görevlendirildiğini belirtti.

Haber

Sosyal medyada çizmeyi aşan 'deprem' paylaşımları! Skandal ifadeler kullanmaktan Büşra Dede de geri durmadı

Türkiye tarihi bir seçimi geride bırakırken seçim sonuçlarıyla ilgili sosyal medyada çirkin paylaşımlara imza atıldı. Kimileri İstanbul'da beklenen büyük depremle ilgili skandal ifadeler kullandı, sosyal medya paylaşımlarıyla dikkatleri üzerine çeken Büşra Dede de bu furyanın başını çekenlerden oldu.

Haber

İstanbul'da elektrikli metrobüsler 1 Nisan itibarıyla test sürüşüne başlayacak

İstanbul'da elektrikli metrobüsler 1 Nisan itibarıyla test sürüşüne başlayacak.

Yurthaber

İBB tarafından tazminatları ödenmeden işten çıkarılan işçiler eylem yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından 2019 yılında işten çıkarıldıklarını iddia eden 2 işçi, Saraçhane’de belediye binası önünde eylem yaptı.

Yurthaber

Sosyal medyada gündem olmuştu: 'Para sayma' görüntüleri harekete geçirdi!

Sosyal Medyada, CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda kayda alındığı iddia edilen para sayma görüntülerine ilişkin soruşturma başlatıldı. 2 kişinin ifade vermek üzere adliyeye getirildiği olayda İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş'in yarın ifade vermeye gelmesi bekleniyor.

Haber

CHP'nin anketindeki sonuçlar şaşırttı: İstanbul'un ilçelerinde AK Parti önde! El değiştiren bir ilçe var; Tuzla, Bayrampaşa ve Üsküdar kafa kafaya...

CHP'nin masasındaki son İstanbul anketinden şaşırtıcı sonuçlar çıktı. Anket sonucunda AK Parti'nin yönettiği 3 belediyede oranların kafa kafaya olduğu görüldü. Yine AK Partili belediyelerin birinde CHP'nin öne geçtiği belirlendi. Silivri'de ise CHP'nin rakip adayı oyunu artırdı. İYİ Partili ve DEM Partili seçmenlerin tercihi ankete iz bırakan detaylardan oldu.

Haber

Anket sonucu açık ara fark! İBB rekabetinde İmamoğlu ipi göğüsledi... Murat Kurum için dikkat çeken '4-5 puan' yorumu

31 Mart akşamı ortaya çıkacak tabloya ilişkin önemli ipuçları taşıyan seçim anketlerine yenileri eklendi. Sonucu en çok merak edilen belediyelerden İBB yarışındaki rekabeti ortaya koyan bir ankette adaylardan birinin rakibiyle arasını hayli açtığı görüldü. SONAR Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı ise farkın bir dönem puanlarla ölçüldüğünü, şimdiyse kişi sayısına dek indiğini ifade etti.

Haber

İmamoğlu duyurdu: İBB'nin Ramazan pidesi fiyatı belli oldu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İBB'nin Ramazan pidesi fiyatı ne kadar oldu?" sorusunun yanıtını verdi. Ramazan sayılı günler kala pide fiyatları da belli oldu. İşte Halk Ekmek'te satılacak 340 gramlık pidenin fiyatı...

Finans

İBB'nin Eyüpsultan'daki kentsel dönüşüm projesinin temeli atıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB), Eyüpsultan Akşemsettin Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm projesinin temeli atıldı.

Yurthaber

İBB'den dar gelirli emeklilere kentsel dönüşümü desteği: İnşaat maliyetinin yüzde 65'i karşılanacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, dar gelirli emeklilerine kentsel dönüşümde destek olacaklarını söyledi.

Finans

Fark kıl payı, arayı o partiler kapatabilir! İBB anketinde çok konuşulacak tablo: Kurum - İmamoğlu rekabeti kıran kırana

Yerel seçimin nabzının attığı İstanbul'dan 31 Mart akşamıyla ilgili önemli ipuçları barındıran yeni bir anket sonucu geldi. Rekabetin Ekrem İmamoğlu ve Murat Kurum arasında yoğunlaştığı ilginç detaylar içeren anketle bir kez daha pekişti. Kıl payı denebilecek kadar az farkın kapanıp kapanmayacağını ise ankette yer alan diğer partilerin seçmenlerinin oranları belirleyecek! İşte 8 adaylı son İBB seçim anketi sonucu ortaya çıkan tablo...

Haber

Murat Kurum'dan İmamoğlu'na Sınıfta kaldı çıkışı! '78 dakika detayını vurguladı, metro vaatlerini tek tek anlattı

Mevcut İBB yönetimini "belediyecilikte sınıfta kalmakla" eleştiren İBB adayı Murat Kurum vaatlerini açıkladı. Mega kentteki metro hattını 2 katına çıkaracaklarını ifade eden Kurum vadettiği metro hatlarını bir bir sıraladı. Kurum bu metro hatlarından biri için "78 dakikada İstanbul'un neredeyse bir ucundan bir ucuna ulaşabileceğiniz bir hat bu" dedi.

Haber

Murat Kurum'un gündem olan 'Kandil Uzlaşısı'nın adayı' sözlerine Ekrem İmamoğlu'ndan sert yanıt!

Geçtiğimiz günlerde Cumhur İttifakı'nın İBB Başkan adayı Murat Kurum'un, Ekrem İmamoğlu hakkındaki "Kandil Uzlaşısı'nın adayı" sözleri gündem olmuştu. İmamoğlu, Kurum'un kendisini hedef alan açıklamasına cevap verdi.

Haber

6 farklı anket sonuçları paylaşıldı: İstanbul'da seçimi bir aday kıl payı farkla kazanıyor: Ekrem İmamoğlu mu Murat Kurum mu?

Seçimlere neredeyse 1 ay kaldı. Partilerin adayları belirlendi, seçim çalışmaları başlatıldı. Özellikle büyükşehirlerde oluşacak tablolar merakla bekleniyor. İstanbul'da da seçim heyecanı tam gaz devam ediyor. Cumhur İttifakı'nın adayı Murat Kurum ile CHP'nin adayı ve mevcut İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında geçmesi beklenen seçim yarışında kim kazanacak? Anket şirketleri İstanbul'a dair sonuçlarını paylaştı. Sonuçlar bir adayın 1 ila 3 puan arasında olduğunu gösteriyor... İşte anket sonuçları

Haber

İBB'nin Sultangazi Cebeci Mahallesi'ndeki çalışmaları tanıtıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB), Sultangazi Cebeci Mahallesi'ndeki çalışmalarının tanıtımı yapıldı.

Yurthaber

İmamoğlu en büyük rakibi Murat Kurum'a peş peşe iki kez teşekkür etti: Tekrar baktık, vallahi onun dediği doğruymuş

İBB adayı Murat Kurum, en büyük rakibi Ekrem İmamoğlu'na yönelik eleştirilerde bulunurken kullandığı sözlerle dikkat çekmişti. İmamoğlu bugün Murat Kurum'a iki kez teşekkür etti. Kurum'un "Verdiğiniz sözlerin ancak yüzde 87'sini gerçekleştirdiğiniz" sözlerini anımsatan İmamoğlu, "Bizimki 3-4 puan az çıkmıştı. Arkadaşlarımı çalıştırdım 3-4 gün. Vallahi onun dediği doğru çıktı, meğer yüzde 87 başarmışız" dedi.

Haber

İmamoğlu'na sırt dönen İBB Haber'in 'tehdit' paylaşımı sosyal medyayı salladı! Bundan böyle bizim için adaylardan sadece biri

Dün akşam sosyal medyayı karıştıran 'İETT' paylaşımı sonrası 'İBB Haber' hesabından Ekrem İmamoğlu hakkında yapılan paylaşım platformu bir kez daha salladı. İmamoğlu ile eski genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu arasında soğuk rüzgarların estiği iddiaları konuşulurken gelen paylaşımda "Sayın Ekrem İmamoğlu bundan sonra bizim için İBB adaylarından sadece biridir. Anlamı ve manası bu kadardır" ifadelerinin yanı sıra sert çıkışlar da yer aldı.

Haber

İstanbul'da DEM Parti'nin başvurusuyla İBB Başkan adayı sayısı 52 oldu

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisinin (DEM Parti) başvurusuyla İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı sayısı 52'ye ulaştı.

Yurthaber

İBB'den evlenecek çiftlere hibe desteği: 15 bin TL'ye yükseltildi, şartlar neler?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu evlenecek yeni evlenecek, ekonomik zorluk yaşayan çiftlere verilen hibe desteği miktarının güncellendiğini duyurdu.

Finans

İstanbul'da 1755 adet 8+1 taksiden 1038'inin normal taksiye dönüştürülmesi kararlaştırıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, minibüs ve taksi dolmuştan 8+1 taksiye dönüştürülen 1755 araçtan 1038'inin normal taksiye çevrilmesine karar verildi.

Yurthaber

İBB'nin Yeşil İstanbul projesi tanıtıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB), "Yeşil İstanbul" projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

Yurthaber

İBB Başkanı İmamoğlu'na partisinin aday tanıtım programında tepki gösterildi

Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP), İstanbul'un ilçelerindeki belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında, adayı beğenmeyen bazı partililer, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterdi.

Yurthaber