İbrahim Kalın Haberleri

Son dakika: İbrahim Kalın duyurdu! Tahıl sevk edecek ilk gemi yarın yola çıkıyor

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, yaptığı açıklamayla Ukrayna'dan tahıl sevk edecek ilk geminin yarın sabah yola çıkabileceğini duyurdu.

Haber 31-07-22 11:57

Kalın'dan İstanbul'daki anlaşmanın üzerine olumlu adımlar atılması çağrısı:

"Uluslararası topluluğa seslenmek istiyorum, İstanbul'da imzalanan anlaşmayı tebrik etmekle kalmayıp, olumlu adımlarla onun üzerine inşa etmeye çalışılsın" - "Sadece tahıl anlaşmasını uygulamakla kalmayıp aynı zamanda bu çatışmaya bir son vermek için mümkün olan tüm yollara ulaşmaya çalışılsın"

Yurthaber 25-07-22 23:26

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD'li Senatör Graham ile görüştü

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD'li Senatör Lindsay Graham ile Mabeyn Köşkü'nde görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, ikili siyasi ve ekonomik ilişkiler, terörle mücadele, savunma sanayii alanındaki iş birliği konuları, Ukrayna-Rusya Savaşı, Karadeniz tahıl sevkiyatı, Suriye, Ege-Akdeniz ve diğer bölgesel konular ele alındı.

Haber 02-07-22 19:37

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan Rusya ve Ukrayna'daki tahıla ilişkin önemli açıklamalar!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Rusya ve Ukrayna'dan çıkarılması beklenen tahıllar için de konuşan Kalın, "Gemilerin sevkiyata başlaması 3-4 haftalık bir süreç. Bu sevkiyat Türkiye üzerinden yapılacağı için Türkiye stratejik konum elde edecek. Gemiler Boğaz'dan geçecek." ifadelerini kullandı.

Haber 26-06-22 21:11

Son dakika: Türkiye ile ABD hattında kritik temas! İşte masadaki önemli konular

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile telefonda görüştü. Sözcü Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan ile yaptığı telefon görüşmesinde, Karadeniz üzerinden tahıl sevkiyatı için güvenli bir koridorun oluşturulması hususunda Türkiye’nin Ukrayna ve Rusya Federasyonu ile görüşmelerini sürdürdüğü ifade etti.

Haber 23-06-22 16:38

Son Dakika: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Finlandiya ve İsveç'in NATO başvurusu ile ilgili flaş açıklama

Son dakika haberi: Finlandiya ve İsveç'in NATO başvurusu ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan önemli açıklamalar geldi. Kalın açıklamasında Finlandiya ve İsveç'in NATO başvurusu ve Türkiye'nin endişeleriyle ilgili müzakerelerin süreceğini, Madrid Zirvesinin son tarih olmadığını söyledi. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 20-06-22 19:09

İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya başvurusu! İbrahim Kalın'dan açıklama: PKK gösterileri sürdükçe...

Son dakika: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya başvurusuyla ilgili bir açıklama yaptı. Kalın yaptığı açıklamada "İsveç'te terör örgütü PKK gösterileri sürdükçe NATO üyeliği konusunda süreç ilerlemez" dedi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 18-06-22 16:59

İsveç ve Finlandiya ile ikinci tur görüşmeler ne zaman olacak? İbrahim Kalın'dan açıklama!

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, 'İsveç ve Finlandiya ile ikinci tur görüşmeler ne zaman olacak?' sorusuna yanıt verdi. Kalın, "Bizim kendilerine sunduğumuz bilgiler ve belgeler ışığında taleplerimiz doğrultusunda nasıl bir yol haritası izleyecekleri, somut adımlar atacaklarına dair bir geri dönüş olmadı. Ancak bunu gördükten sonra sürecin bundan sonraki safhasıyla ilgili ne zaman ne şekilde hangi düzeyde bir toplantı yapılıp yapılmayacağına karar vereceğiz" ifadelerini kullandı.

Haber 31-05-22 15:53

Kalın-Sullivan görüşmesine ilişkin Beyaz Saray'dan açıklama

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın ile görüştü. Görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, Türkiye ile İsveç ve Finlandiya arasındaki doğrudan görüşmelerin devam etmesini desteklediklerini bildirildi.

Haber 31-05-22 06:54

Kalın: Türkiye'nin güvenlik kaygıları giderilmezse süreç ilerleyemez

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın İsveç ve Finlandiya heyetlerine görüşmede "Türkiye'nin güvenlik kaygıları giderilmezse süreç ilerleyemez" mesajı verdiklerini söyledi.

Haber 25-05-22 21:39

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan önemli görüşmeler

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Almanya Federal Şansölyesi’nin Dış Politika Danışmanı Jens Plötner, İsveç Dışişleri Bakanlığı Devlet Sekreteri Robert Rydberg, Finlandiya Cumhurbaşkanı’nın Başdanışmanı Petri Hakkarainen, Birleşik Krallık Ulusal Güvenlik Danışmanı Stephen Lovegrove ve ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan’la talepleri üzerine birer telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Haber 18-05-22 19:26

İbrahim Kalın'ın kaleme aldığı Metruk müzikseverlerle buluştu

İbrahim Kalın'ın kaleme aldığı "Metruk" müzikseverlerle buluştu

Yurthaber 05-05-22 22:24

İbrahim Kalın, Kiev'de Ukrayna lideri Zelenskiy ile görüştü

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kiev'de Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile görüştü. Kalın, başta Mariupol olmak üzere sivillerin tahliyesi ve insani koridor açılması konularını ele aldıklarını söyledi.

Haber 01-05-22 11:34

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’dan Kiev’e kritik ziyaret

Rusya-Ukrayna savaşında kritik gelişmeler yaşanmaya devam ederken Türkiye'den Ukrayna'ya önemli bir ziyaret gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ukrayna’nın başkenti Kiev’e gitti.

Haber 01-05-22 00:15

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanlığından açıklama: Yeni bir soğuk savaş dönemine girdik

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Rusya-Ukrayna kriziyle ilgili son gelişmeleri değerlendirdi. Yeni bir soğuk savaş dönemine girildiğini belirten Kalın, "Etkileri on yıllar sürecek" ifadesini kullandı.

Haber 13-04-22 18:13

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, CNN'e konuştu! Türkiye S-400'leri neden Ukrayna'ya vermiyor?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, CNN televizyonunda konuştu. Kalın, ABD ve diğer aktörlere S-400 dosyasının kapandığını bildirdiklerini söyledi. 'Türkiye S-400'leri neden Ukrayna'ya vermiyor?' sorusu da yanıtlayan Kalın, Aynı soruyu bizden çok daha fazla askeri teçhizata sahip ve S-400'lerden bile çok daha gelişmiş savunma sistemlerine sahip olan diğer NATO müttefiklerine sorabilirsiniz. Bunlar neden Ukrayna'ya gönderilmiyor?" açıklamasında bulundu.

Haber 29-03-22 19:42

Zelenskiy'le Putin görüşecek mi? Türkiye'den kritik açıklama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kalın, "Zelenskiy bu teklife açık, buna yakın ama Sayın Putin 'henüz pozisyonların yeteri kadar yakın olmadığı, liderler düzeyinde gerçekleşecek bir görüşme için müzakere heyetlerinin çalışmalarını tamamlaması gerektiği' kanaatinde." ifadelerini kullandı.

Haber 21-03-22 21:54

Gündem Rusya-Ukrayna savaşıydı... Canlı yayında açıkladı! Türkiye olarak hazırız

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin Katar merkezli Al Jazeera televizyonuna konuştu. İbrahim Kalın, savaşın bitirilmesine ilişkin, "Türkiye bu toplantıya olanak sağlamaya hazır. İki lider, Putin ve Zelenskiy kişisel meselelerini veya eğilimlerini bir kenara bırakacak." ifadelerini kullandı.

Haber 19-03-22 22:59

Rusya'ya yaptırım uygulanacak mı? Türkiye'den açıklama

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırıları nedeniyle çok sayıda ülkeden peş peşe Rusya'ya ağır yaptırımlar gelmişti. Yaşanan gelişmelerin ardından "Türkiye, Rusya'ya yaptırım uygulayacak mı?" sorusunun yanıtı da merak ediliyor. Konuyla ilgili önemli açıklamalar yapan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Şu anda Rusya’ya yaptırımlar uygulamayı düşünmüyoruz. Çünkü güven kanalını açık tutmak istiyoruz. Ruslarla iletişim hatlarını açık tutmak istiyoruz." dedi.

Haber 11-03-22 00:06

''Savaş Tahribat Büyümeden Sona Ermeli''

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman, İstanbul'da Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile görüştü. Görüşme sonucunda, "Ukrayna'da savaşın daha fazla tahribata sebebiyet vermeden sona ermesi" gerektiği açıklaması yapıldı

Haber 05-03-22 16:11

Son dakika: ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Sherman ile İbrahim Kalın arasında kritik görüşme

Son dakika haberi: Türkiye'ye ziyaret gerçekleştiren ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile görüştü. Masada Rusya-Ukrayna krizi ve bölgesel konular yer aldı.

Haber 04-03-22 22:54

Son dakika: İbrahim Kalın'dan 'Ukrayna' diplomasisi

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Dış Politika Başdanışmanı Yuri Uşakov ve ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile ayrı ayrı telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Yapılan iki ayrı telefon görüşmesinde Ukrayna'daki gelişmeler ele alındı.

Haber 28-02-22 18:31

Ukrayna-Rusya gerilimiyle ilgili İbrahim Kalın'dan açıklama! 'Bize el uzatanı geri çevirmeyiz'

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ukrayna krizine ilişkin Batı'nın Rusya'ya yönelik yaptırımlarının işe yaramayacağını, sadece sorunları erteleyeceğini söyledi. Dış politikaya 360 derecelik bir perspektiften baktıklarını dile getiren Kalın, "Bize el uzatanı geri çevirmeyiz. Coğrafyamız bizi bunu yapmaya zorluyor ama aynı zamanda yardımcı oluyor. Tabii bu her konuda hemfikir olmamız gerektiği anlamına gelmiyor." ifadelerini kullandı.

Haber 20-02-22 21:48

Elektrik faturalarında indirim olacak mı? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıkladı! Elektrik faturalarında yeni düzenleme

Son dönemde elektrik faturalarında düzenleme yapılıp yapılmayacağı vatandaşlar tarafından merak edilirken Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan konuyla ilgili önemli bir açıklama geldi. Kalın, canlı yayında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Peki elektrik faturalarında indirim olacak mı? İşte İbrahim Kalın'ın açıklamaları...

Finans 08-02-22 00:50

Son dakika: İbrahim Kalın canlı yayında açıkladı! Elektrik faturalarına yeni düzenleme geliyor

Son dakika haberi! Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, A Haber'de Melik Altınok'un sunumuyla yayınlanan Sebep Sonuç programına katıldı. Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlık durumuyla ilgili, "Doktorların öngörüsü birkaç gün içinde negatife döneceği yönünde." ifadelerini kullandı. Kalın elektrik faturalarında yeni düzenlemenin de sinyalini vererek, "Elektrik faturalarında yeni adımlar kesinlikle atılacak. Cumhurbaşkanımız da talimatlarını veriyor." sözlerini kullandı.

Haber 07-02-22 21:43

Son Dakika: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan ile görüştü

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile telefonda görüştü. İşte Türkiye ile ABD arasındaki kritik temasla ilgili son dakika gelişmeleri...

Haber 01-02-22 22:32

Son dakika: Türkiye ile ABD arasında kritik temas

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Haber 10-01-22 18:36

Kalın: Dönemsel kriz ve gerilimleri geride bırakıp yeni normalleşme adımları atmayı önemsiyoruz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Kalın, "Dönemsel kriz ve gerilimleri geride bırakıp yeni normalleşme adımları atmayı önemsiyoruz. Son dönemde, Mısır ve BAE ile atılan adımları bu çerçevede değerlendiriyoruz. Bunu başka adımlar da izleyebilir." dedi.

Haber 04-01-22 21:30

Son dakika: Erdoğan ile Biden anlaşmıştı... İbrahim Kalın duyurdu! Türkiye - ABD ilişkilerinde yeni dönem için harekete geçildi

Son dakika haberine göre Türkiye ile ABD ilişkilerinde yeni bir dönem için ilk hamle geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden, iki ülke arasındaki ilişkileri ilgilendiren konular üzerinde mutabık kalmıştı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye ile ABD arasındaki ortak mekanizma konusunda ilk girişimin yapıldığını ve Ankara'nın Washington'a mektup gönderdiğini açıkladı.

Haber 30-12-21 13:56

SON DAKİKA | Türkiye ile Ermenistan arasındaki normalleşmeyle ilgili yeni gelişme! Bakan Çavuşoğlu duyurdu

Türkiye ile Ermenistan arasında başlayan normalleşmeyle ilgili olarak son dakika gelişmesi yaşandı. Açıklama diplomasi muhabirleriyle bir araya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan geldi. İşte Türkiye- Ermenistan arasındaki normalleşmenin ayrıntıları...

Haber 27-12-21 11:39

Diyanet'ten kitap almayana soruşturma iddialarına cevap

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndaki personellere, Ali Erbaş’ın, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın ve Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen'in kitabının alınmasının zorunlu tutulduğu iddia edilmişti. Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan personele zorla kitap aldırılması iddialarıyla ilgili açıklama geldi.

Haber 14-12-21 18:27

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan'la görüştü

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile telefonda görüştü. Öte yandan Beyaz Saray yaptığı açıklamayla, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan arasında gerçekleştirilen telefon görüşmesinde ikili ve bölgesel konuların ele alındığını açıkladı.

Haber 19-11-21 20:17

Sezai Karakoç kimdir, kaç yaşında öldü? Sezai Karakoç'un eserleri neler?

Türk edebiyatının değerli şairlerden biri Sezai Karakoç hayata gözlerini yumdu. Sezai Karakoç'un yazdığı eserler birçok dile çevrildi. Anneler ve Çocuklar, Donuk Aşk, Kar şiiri, Ben Kandan Elbise Giydim Sezai Karakoç'un eserlerinden bazılarıdır. İşte Sezai Karakoç hakkında merak edilenler...

Haber 16-11-21 18:06

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Libya'nın temel sorunu Türk askerinin oradan çıkması değil

NTV canlı yayınında gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Libya'nın temel sorunu Türk askerinin oradan çıkması değil." ifadelerini kullandı.

Haber 13-11-21 20:30

Son Dakika: İbrahim Kalın'dan F-35 açıklaması

Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "F-16 konusunda bizim ödediğimiz 1.4 milyar dolarlık bir ödeme var. Cumhurbaşkanımız da pek çok defa bunun altını çizdi. F-35 sorunu şu anda çözülemiyorsa bizim vakit kaybetmek gibi bir lüksümüz yok. Bunu F-16’lar üzerinden telafi etme yoluna gidebiliriz." açıklamasını yaptı.

Haber 04-11-21 16:38

İbrahim Kalın ve Jake Sullivan telefonla görüştü

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede ikili ilişkiler, F-35/F-16 meselesi, küresel iklim değişikliği, Afganistan, Suriye, Libya, Yukarı Karabağ, Yunanistan, Doğu Akdeniz ve diğer bölgesel gelişmeler ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Biden arasında Glasgow İklim Zirvesi marjında gerçekleşmesi planlanan ikili görüşmenin konuları ve detayları da konuşuldu.

Haber 27-10-21 15:49

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Rusya ve ABD’ye Suriye’ye girme hakkı tanındıysa biz de bu hakka sahibiz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Rusya ve ABD’ye Suriye’ye girme hakkı tanındıysa Türkiye'nin de aynı hakka sahip olduğunu söyledi.

Haber 02-10-21 00:17

29 Ekim sonrası tam kapanma mı olacak? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıkladı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, koronavirüs tedbirleri kapsamında 29 Ekim'den sonra tam kapanma ve kısıtlama olacağına dair iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Haber 29-09-21 08:38

İbrahim Kalın Ermenistan'la normalleşme sürecinde yol haritasını açıkladı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kalın, Ermenistan'la normalleşmeye sıcak bakıldığını belirterek, "Barış anlaşması bütün bölgeye barış getirecek. Bu gidişat da aslında iyi. Sayın Aliyev'de müteaddit kez ifade etti. Bu olumlu karşılıklı mesajlar son derece iyi. En kısa zamanda bu barış anlaşması da imzalanırsa, mayın haritası gibi teknik konular da çözülürse süreci hızlandırır" ifadelerini kullandı.

Haber 28-09-21 21:33

Son Dakika: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan ile görüştü

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile Beyaz Saray'da görüştü. Görüşmede ikili ilişkiler, Kovid-19 ve küresel iklim değişikliğinin yanı sıra Afganistan, Suriye, Irak, Libya, Kıbrıs, Doğu Akdeniz ve diğer bölgesel gelişmeler ele alındı.

Haber 23-09-21 00:04

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, uluslararası topluma göçle mücadele çağrısı yaptı

Kalın, BM İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Martin Griffiths ile görüştü - Görüşmede, Afganistan'daki insani durumun kötüleşmemesi adına, istikrarın sağlanması ve barışçıl geçiş sürecinin önemine vurgu yapıldı - Türkiye'nin yeni bir göç dalgasını kaldırma imkanının olmadığı belirtilen görüşmede, uluslararası toplumun acilen ve kararlı bir şekilde sorumluluk alması gerektiğinin altı çizildi

Yurthaber 01-09-21 15:43

Son Dakika! İbrahim Kalın'dan Kabil Havalimanı açıklaması: Destek verebiliriz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın NTV canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Kalın açıklamasında Kabil Havalimanı'ndaki duruma da değinerek, "Sivil uzmanlarımız havalimanı için destek verebilir." ifadelerini kullandı. Türkiye'de göç merkezi iddiaları hakkında konuşan Kalın, "İddiayı duyar duymaz reddettik, böyle bir teklif gelmedi. Türkiye hiç kimsenin göç ambarı değildir." açıklamasında da bulundu.

Haber 25-08-21 22:07

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal kimdir? Adnan Özbal kaç yaşında ve nereli?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal’ın görev süresinin bir yıl daha uzatıldığını açıkladı. Adnan Özbal 1987-1989 yılları arasında Deniz Harp Akademisi öğrenimini tamamladı. Kariyeri boyunca birçok görevi yürüttü. İşte ayrıntılar...

Haber 04-08-21 17:30

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz kimdir? Hasan Küçükakyüz nereli ve kaç yaşında?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Askerî Şûra kararlarını onayladı. Bunun ardından yaş kararlarını açıklayan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz'ün görev süresinin 1 yıl daha uzatıldığını duyurdu. Hasan Küçükakyüz'ün kim ve nereli olduğu merak konusu oldu.

Haber 04-08-21 17:10

Musa Avsever kimdir? 1.Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever nereli ve kaç yaşında?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar'ın yaş haddinden emekli edildiğini, Dündar'ın yerine 1.Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever'in getirildiğini açıkladı. Bunun ardından Musa Avsever'in hayatı araştırılmaya başlandı. İşte merak edilenler...

Haber 04-08-21 16:27

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Rusya Federasyonu Suriye Özel Temsilcisi Lavrentiyev ile görüştü

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Rusya Federasyonu Suriye Özel Temsilcisi Aleksander Lavrentiyev ile görüştü. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Rusya Federasyonu Suriye Özel Temsilcisi Aleksander Lavrentiyev başkanlığında gerçekleşen heyetler arası görüşmede, Suriye'deki güncel gelişmeler ve siyasi süreç ele alındı.

Haber 03-08-21 20:19

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı'yla görüştü

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile telefonda görüştü. Görüşmede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden arasında NATO Zirvesi marjında gerçekleşen pozitif görüşme sonrası yapıcı ve stratejik iş birliğinin devam ettirilmesi konusunda mutabık kalındığı bildirildi.

Haber 16-07-21 19:33

Türk üst düzey heyetinden Libya'da kritik temaslar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın aralarında bulunduğu Türk heyeti, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed Yunus el-Menfi ve Yüksek Devlet Konseyi Başkanı Halid el-Meşri ile görüştü.

Haber 12-06-21 23:56

İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan ile görüştü

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Haber 12-06-21 14:46