Ihsan Eliaçık Haberleri Ve Son Dakika Ihsan Eliaçık Haberleri

Ihsan Eliaçık Haberleri Ve Son Dakika Ihsan Eliaçık Haberleri

İhsan Eliaçık, 23 Aralık 1961 yılında Kayseri’de doğmuştur. Kayseri ve Kırşehir’de eğitimini tamamlayan yazar, Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde lisans eğitimine başlamış ancak okulu bitirmeden ayrılmıştır. İhsan Eliaçık, bağımsız yazarlık üzerine çalışmalar yaparak bu doğrultuda ilerlemiş ve Kayseri Gündem, Gerçek Hayat, Değişim, Yeryüzü, Bilgi ve Düşünce, Yarın, Özgün İrade, Bilgi Adam, Zaman gibi birçok gazete ve dergide yazmıştır. İlahiyatçı yazar, yazılarıyla İslami politika oluşumunun altyapısını geliştirmiş ve bu oluşumu savunmuştur. 1992 yılında yayımlanan ‘İtikat Üzerine’ yazarın ilk eseri olmuş ve İslam ve ‘Sosyal Değişim’, ‘İslam’ın Üç Çağı’, ‘Gerçek Hayat Dini’,’ Bana Dinden Bahset’, ‘Öteki İslam Tarihi’ gibi çeşitli eserler ortaya çıkarmıştır.

İhsan Eliaçık Haberleri

İhsan Eliaçık serbest bırakıldı

Beyoğlu'nda İlahiyatçı yazar İhsan Eliaçık'ın da aralarında bulunduğu 8 kişi serbest bırakıldı.

Haber 07-05-2019 09:06

İhsan Eliaçık gözaltına alındı

İlahiyatçı yazar İhsan Eliaçık, Batman'daki bir soruşturmadan dolayı İstanbul Adliyesi'nde gözaltına alındı. İfadesi bugün alınacak Eliaçık geceyi gözaltında geçirdi.

Haber 21-12-2018 08:24

İhsan Eliaçık'tan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'a 'şeytan' tepkisi!

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın 'Kur'an ile olmayan çocuklar şeytan veya şeytani insanlarla beraber olur' şeklindeki sözlerine tepkiler çığ gibi büyüyor. Erbaş'ın açıklamasına bir tepki de İlahiyatçı-yazar İhsan Eliaçık'tan gelirken, Eliaçık Twitter hesabından yaptığı paylaşımda çok konuşulacak ifadeler kullandı.

Haber 09-12-2018 15:44

İhsan Eliaçık da 'Türkçe ezan' tartışmalarına katıldı!

CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın başlattığı ‘Türkçe ezan’ tartışmasına dair bir yorum da ”Anti-kapitalist Müslüman" olarak da bilinen ilahiyatçı-yazar İhsan Eliaçık’tan geldi.

Haber 18-11-2018 15:21

İhsan Eliaçık

Ihsan Eliaçık Hakkındaki Haberler Mynet'te. Ihsan Eliaçık Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

İhsan Eliaçık'tan 24 Haziran seçimleriyle ilgili dikkat çeken açıklama: 'Tamam' denmezse bir daha seçim olmayabilir

İlahiyatçı yazar İhsan Eliaçık, 24 Haziran tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri hakkında gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

Haber 22-05-2018 09:57

İlahiyatçı yazar Eliaçık'a hapis cezası

Mahkeme kararında, Eliaçık'ın yazılarında, devletin bölünmez bütünlüğünü korumak amacıyla asayişi sağlamak için yaptığı çalışmaları savaş suçu olarak tanımladığı, örgütün eylemlerini övdüğü belirtildi - Güttüğü amaç ve saik ile kastının yoğunluğunu dikkate alarak Eliaçık'a 6 yıl 3 ay hapis cezası veren mahkeme, suç işlendikten sonra da pişmanlık gösterilmediği gerekçesiyle cezada indirim uygulamadı

Haber 17-04-2018 13:14

İlahiyatçı yazar Eliaçık'a hapis cezası

İhsan Eliaçık, İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davada "silahlı terör örgütünün propagandasını yaptığı" gerekçesiyle 6 yıl 3 ay hapisle cezalandırıldı - İndirim maddelerini uygulamayan mahkeme, Eliaçık hakkında yurt dışı ve İstanbul dışına çıkış yasağı ile haftada 2 gün imza atmak koşuluyla adli kontrol hükümlerinin uygulanmasına karar verdi

Haber 17-04-2018 11:58

Son dakika! İhsan Eliaçık'a hapis cezası

Son dakika haberine göre mahkeme ilahiyatçı yazar İhsan Eliaçık hakkında yurtdışına çıkma, haftanın iki günü karakola imza ve İstanbul’u terk etmeme şeklinde adli kontrol de hükmetti.

Haber 17-04-2018 11:34

İhsan Eliaçık'a örgüt propagandasından hapis istemi

Yazar Eliaçık'ın, terör örgütü PKK propagandası yaptığı iddiasıyla yargılandığı davada 7,5 yıla kadar hapsi istendi - Savcılığın mütalaasında, sanığın yayınlanan yazıları bir bütün olarak değerlendirildiğinde, eylemlerinin "terörist şiddete çağrı, tahrik ve teşvik edici, silahlı direnişe ve isyana davet ile şiddet eylemlerini övücü nitelikte" olduğu belirtildi

Haber 28-03-2018 11:56

Olay yaratacak eşcinsellik iddiası! 'Osmanlı'da...'

Türkiye LGBTİ Birliği’nin internet sitesine bir röportaj veren İhsan Eliaçık, gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. Eliaçık, İslam’ın zorbalığa karşı olduğunu belirterek eşcinsellere zorbalıkla dayatılanların İslam’da yeri olmadığını savundu

Haber 17-01-2018 08:38

İhsan Eliaçık'a saldırı! Kayseri Kitap Fuarı'nda ortalık karıştı

Muhalif görüşleriyle bilinen İslamcı yazar İhsan Eliaçık, Kayseri'de katıldığı kitap fuarında bir grubun saldırısına uğradı. Polislerin güvenlik çemberi oluşturarak koruma çemberi altına aldığı ünlü yazara saldıran bir grup, hakaretlerde bulunarak, yuhaladı.

Haber 21-10-2017 16:09

İlahiyatçı Eliaçık'tan Erdoğan'a: Allah'ın yerinde gözün mü var

İlahiyatçı yazar İhsan Eliaçık, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın "Hayır’ derken dünyanızı da, ahiretinizi de tehlikeye atmayın" sözlerine sert çıktı. Eliaçık, "Ya kardeşim Allah'tan korkun. Dini bu işe niye bulaştırıyorsunuz. Ayıptır, günahtır. Üç kuruşluk dünya için, makam için, koltuk için Allah'ın güzel dinini niye alet ediyorsunuz. Bu Allah'ın yerine geçmek oluyor, yoksa ondada mı gözün var" diye konuştu

Haber 08-04-2017 20:17

IŞİD'den Cübbeli Ahmet ve Mehmet Görmez için suikast talimatı

IŞİD, Türkiye'deki din adamları ve ilahiyatçıları hedefe koydu. IŞİD'in listesinde Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in yanı sıra Cübbeli Ahmet ve İhsan Eliaçık da var.

Haber 06-02-2017 08:11

İlahiyatçı İhsan Eliaçık: Bugün yaşananlara bakınca ateist olmak caiz

İlahiyatçı İhsan Eliaçık, Türkiye’de bugün yaşananlara bakılınca ateist olmanın ‘caiz’ olduğunu söyledi.

Haber 07-11-2016 13:07

'O senin işin değil'

İslamcı yazar İhsan Eliaçık'tan "İnançlı gençlik yetiştiriyoruz" diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a büyük tepki. Gidişatınız gidişat değil. Tepetaklak gideceksiniz.

Haber 03-02-2012 08:28