İngiltere Merkez Bankası Haberleri

15 yılın en yüksek seviyesi: İngiltere Merkez Bankası'ndan faiz kararı

İngiltere Merkez Bankası politika faizini yüzde 5,25'te sabit tuttu. İlk faiz indiriminin ağustos ayında gerçekleşeceği beklentisi arttı.

Finans

İngiltere Merkez Bankası'ndan HSBC'ye rekor ceza

İngiltere Merkez Bankası (BoE), HSBC'ye 57,4 milyon sterlin para cezası verdi. HSBC'nin, tespit edilen sorunlar hakkında yaklaşık 15 ay boyunca usulüne uygun şekilde açık davranmadığı kaydedildi.

Finans

İngiltere Merkez Bankası faiz kararını açıkladı: 15 yılın en yükseği

İngiltere Merkez Bankası (BoE) faiz kararını açıkladı. Banka beklentilere paralel olarak faizi 50 baz puan artırırken daha fazla artışın gerçekleşebileceği sinyalini verdi.

Finans

1989'dan beri ilk kez! İngiltere Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

İngiltere Merkez Bankası, politika faizini 75 baz puan artırarak yüzde 3’e yükseltti. Banka böylece 33 yılın en büyük faiz artışını yaptı.

Finans

İngiltere Merkez Bankasından flaş karar! Ertelendi

İngiltere Merkez Bankasından flaş karar geldi. Banka, Para Politikası Kurulu'nun Eylül 2022 toplantısını, Kraliçe 2. Elizabeth’in vefatı nedeniyle bir hafta ertelendiğini duyurdu. Yapılan açıklamada, "Kurulun faiz kararı 22 Eylül'de yerel saatle 12.00'de açıklanacak." denildi.

Finans

İki merkez bankası iki karar! Avrupa ve İngiltere MB faizlerde...

Avrupa Merkez Bankası, piyasa beklentileri doğrultusunda, faiz oranlarında değişikliğe gitmedi. İngiltere Merkez Bankası ise faizleri 25 baz puan yükseltti, itfası gelen tahvillerin ana parasını ise yatırıma yönlendirmeyeceğini açıkladı.

Finans

İngiltere Merkez Bankası politika faizini değiştirmedi

İngiltere Merkez Bankası (BoE), politika faizinin değiştirilmeyerek yüzde 0,1 seviyesinde sabit bırakıldığını bildirdi.

Finans

3 Mayıs altın fiyatlarında son durum| Bugün Gram altın, çeyrek altın ve yarım altın ne kadar?

Değerli metaller arasında bulunan Altın, uzun senelerdir birçok şekilde kullanılıyor. Oldukça ilgi gören altın, günümüzde de yatırım amaçlı şekli ile oldukça tercih ediliyor. Gram altın, kapanışta 471 seviyesinde işlem görürken, en çok tercih edilen çeyrek altın ise kapanışta 768 seviyesinde işlem gördü. 3 Mayıs itibariyle gram altın 473,97, çeyrek altın 781 ve yarım altın 1,563 TL'den işlem görüyor.

Finans