İnsan Hakları Haberleri

Çankırı'da TİHEK tarafından İnsan Hakları İstişare Toplantısı düzenlendi

Çankırı'da, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) tarafından "İnsan Hakları İstişare Toplantısı" düzenlendi.

Haber 31-10-2022 17:36

Kılıçdaroğlu, Aydın'da Tekstil Parkı açılışında konuştu:

"Demokrasi, insan haklarını istiyorsanız, bizim dışımızdaki canlıların hakkını hukukunu savunmak istiyorsanız bize katılın. Bize katılın nehirler gibi okyanusa akalım, bize katılın nehirler gibi çağlayalım"

Yurthaber 22-06-2022 19:29

TİHEK İkinci Başkanı Tiryaki, Siirt İnsan Hakları Toplantısı'nda konuştu:

"İnsan hakları ve ayrımcılık ihlalleri sebebiyle zarara uğradığını iddia eden kişilerin ihlal incelemeleri kurumumuz tarafından yapılmakta"

Yurthaber 22-03-2022 18:16

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı Kılıç göçmen meselesini değerlendirdi:

"Uygarlığın temel sınama meselelerinden bir tanesi göçmen meselesidir. Burası aslında er meydanı. Üretilmiş olan bütün Batı merkezci değerlerin paradoksal bir biçimde, üretmiş oldukları değerlerle çelişir bir biçimde bir pratik ortaya koyuyorlar"

Yurthaber 23-02-2022 12:53

İnsan Hakları

İnsan Hakları Hakkındaki Haberler Mynet'te. İnsan Hakları Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Usta, partisinin Balıkesir İl Başkanlığında konuştu:

"Yapılan çalışmalarla birlikte aslında ülkemizde insan hakları noktasında inanılmaz başarılar, 20 yıllık iktidarımızda sessiz devrimler yaptığımızı ve bu sessiz devrimlerle birlikte insanların yaşam kalitesini ne kadar yükselttiğimizi bir kez daha görüyoruz. Sorun yok mu? Elbette ki var, sıkıntılar var ama bunları çözecek irade de yine bizde var" - "Geri dönüşler, kontroller yapıldığında cezaevleriyle ilgili ihbarların, yazılan şikayetlerin çoğunun aslında asılsız olduğunu, sadece bunun üzerinden birtakım algı kampanyalarının yaratılmaya çalışıldığını görüyoruz"

Yurthaber 15-10-2021 17:15

BM insan hakları uzmanları, Çin’in tutuklu azınlıklardan organ topladığı iddialarına karşı alarma geçti

BM insan hakları uzmanları, Çin’in tutuklu azınlıklardan organ topladığı iddialarına karşı alarma geçti

Yurthaber 14-06-2021 20:56

TBMM'den 'Gazze' hamlesi! Filistin Alt Komisyonu kuruldu

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nda önerge ile Filistin Alt Komisyonu kuruldu. Komisyon İsrail’in Filistin’e yönelik insanlık dışı saldırılarını inceleyecek.

Haber 20-05-2021 12:24

Erdoğan'ın imzasıyla yayımlandı: İnsan Hakları Eylem Planı’yla ilgili genelge Resmi Gazete'de

İnsan Hakları Eylem Planı (2021-2023) ile ilgili genelge, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımladı.

Haber 30-04-2021 07:11

Kötü amaçlı DM isteklerini engelleyecek

Instagram nefret dolu veya taciz içeren DM isteklerini engelleme çabalarını yakında bir adım daha ileri götürülecek. Instagram’ın en son blog gönderisinde, insanların ilk etapta nefret dolu veya taciz edici DM’leri görmelerini  nasıl daha fazla önleyeceğini açıklıyor.

Haber 23-04-2021 09:11

DiCaprio ve Fonda dahil 35 sanatçıdan Biden'a imzalama çağrısı

Leonardo DiCaprio, Jane Fonda ve Joaquin Phoenix’in de aralarında bulunduğu 35 sanatçı ve oyuncu, ABD Başkanı Joe Biden’a mektup yazarak Brezilya ile iklim anlaşmasını imzalamamaya çağırdı.

Haber 21-04-2021 10:16

Narsist ne demek? İşte narsist insanların özellikleri…

Narsistler, başka insanların sürekli kendilerine hizmet etmek için yaşarlarken, kendilerine hayranlık duyarlar, hatta kendilerine taparlar. Narsist insanların özellikleri arasında; güzellik, güç, başarı gibi olumlu kavramları sonsuz bir biçimde kendilerinde toplamayı isterler.

Haber 15-04-2021 11:41

Fahrettin Altun: Sessiz bir devrim gerçekleştirdik

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ABD Dışişleri Bakanlığının her yıl yayımlanan İnsan Hakları Raporunu eleştirerek, "Esasen biz 'sessiz bir devrim' gerçekleştirdik. Kanun ve yönetmeliklerimizi ihtiyaç hasıl oldukça yenileme yaklaşımının en son örneği de Adalet Reformu ile İnsan Hakları Eylem Planı'dır." dedi.

Haber 01-04-2021 22:30

Son Dakika! Altun'dan flaş açıklama: Mücadele edeceğiz

Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Bağımsız Türk yargısı içine sızan, adaletin tesisi ve temini için çalışmak yerine ideolojik körlükle hareket eden unsurlarla mücadele edeceğiz" açıklamasını yaptı.

Haber 01-04-2021 11:22

ABD, İnsan Hakları Uygulamaları Türkiye raporunu açıkladı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanlığı “insan hakları uygulamaları' Türkiye raporunu yayımladı.

Haber 31-03-2021 09:24

Metin Feyzioğlu'ndan dikkat çeken açıklama: Reform değil devrim

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, katkıda bulunduğu Yargı Reformu Strateji Planı ve İnsan Hakları Eylem Planı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Feyzioğlu, söz konusu çalışmanın vatandaşa dokunan devrim niteliğinde bir çalışma olduğunu belirtti.

Haber 04-03-2021 09:11

Hukuk fakültesi 5 yıl mı oldu? Hukuk fakültesi hazırlık dahil 6 sene mi olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “İnsan Hakları Eylem Planı” ile ilgili açıklamalar yaptı. Toplumsal refahın güçlendirilmesi amacıyla yargıda değişikliğe gidileceği bilgisini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hukuk fakülteleri ile ilgili açıklamalarda da bulundu. Hukuk fakülteleri 5 yıl mı oldu? Hukuk Fakültesi hazırlık dahil 6 sene mi olacak?

Haber 02-03-2021 15:43

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan İnsan Hakları Eylem Planı'nı açıkladı

Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı'nı tek tek açıkladı. "Otelde gece yarısı gözaltına alma gibi uygulamalara son veriyoruz" diyen Erdoğan, avukatlardan az vergi alınacağını, hakim ve savcılara yardımcı geleceğini belirtti. Kamu ve özeldeki tüm çalışanların ve öğrencilerin kendi dini bayramlarında izinli sayılacağını duyuran Erdoğan, hukuk fakültelerinin de 5 yıla çıkarıldığını ekledi. İşte reformlara dair tüm detaylar...

Haber 02-03-2021 14:17

Son Dakika: Bakan Gül'den İnsan Hakları Eylem Planı açıklaması

Son dakika haberine göre Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bugün açıklanacak İnsan Hakları Eylem Planı ile ilgili "İnsan Hakları Eylem Planı, Cumhuriyetin 100. yılına girmeye hazırlanan ülkemizin bu süreçte temel politika belgesi olacak. Bugün aynı zamanda 'yeni ve sivil anayasa' çalışmaları için milat anlamına geliyor." açıklamasını yaptı.

Haber 02-03-2021 09:34

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı'nı yarın açıklayacak

Adalet Bakanlığı tarafından "Özgür birey, güçlü toplum, daha demokratik bir Türkiye" vizyonuyla hazırlanan İnsan Hakları Eylem Planı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yarın açıklanacak. Plan, Cumhuriyet'in 100. yılına girmeye hazırlanan Türkiye'nin temel politika belgesi olacak. Planın nihai amacının "yeni ve sivil bir anayasa yapmak" olduğu belirtiliyor

Haber 01-03-2021 09:42