İnternet Tarayıcısı Haberleri

ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR hatası nedeni nedir? SSL protokol hatası çözümü nasıl yapılır?

ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR yani SSL protokol hatası kodu siteye güvenli bağlantı sağlanmadığını anlatır. Hemen her kullanıcının karşısına çıkan ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR yani SSL protokol hatası kodu genellikle Google Chrome, Microsoft Edge ve Yandex gibi internet tarayıcılarında görülür. Bu hata sunucuya güvenli bağlantının mümkün olmadığını anlatır. Bu da alan adının geçersiz yanıt vermesinden kaynaklanır. ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR hatası nedir? SSL protokol hatası kodu nasıl çözülür?

Haber 27-09-2022 14:22

SSL ne demek, açılımı ve Türkçe anlamı nedir? SSL terimi ne anlama gelir?

SSL, internet ortamında en sık karşılaşılan kavramlardan biridir. Genellikle alışveriş sitelerinde görülür. Bir internet tarayıcısı ile sunucusu arasındaki şifreli ve kimliği doğrulanmış bir şekilde bağlantı kuran güvenlik yöntemi olarak özetlenen SSL, kullanıcı verilerinin güvenli bir şekilde korunmasını sağlar. Her web sitesinin bir SSL sertifikası kullanması gerekir. SSL sertifikası nasıl çalışır? Kullanımında belli bir sürenin aşılmaması önemli olan SSL açılımı nedir?

Haber 27-09-2022 14:21

Google Chrome'un reklam engelleyicileri kaldıracağı iddia edildi! Geliştiriciler korku içinde

Google Chrome'un reklam engelleyicileri kaldıracağı iddiası sosyal medyada olay yarattı. İddianın dayandırıldığı kaynağa göre, Google Chrome bundan yedi ay sonra, Manifest v2 (Mv2) olarak bilinen eski uzantı platformunu desteklemeyi bırakacak. Bunun, reklam gibi belirli içerik türlerini filtrelemek için önemli bir değişim olacağı söyleniyor. Reklam engelleyicilerin ve tarayıcı gizlilik uzantılarının arkasındaki isimlerin, sonun yakın olduğundan korktuğu belirtiliyor.

Haber 25-08-2022 18:12

Büyük şok! Google milyarlarca kişiyi uyardı, Chrome kullananlar endişeye kapıldı

Google, milyarlarca Chrome kullanıcısını, tarayıcının bilgisayar korsanlarının hedefi olduğu konusunda uyardı. 30 yeni güvenlik açığı ortaya çıkarken, bunlardan yedisinin kullanıcılar için 'yüksek' tehdit oluşturduğu açıklandı. Peki sorunu çözmek için neler yapılması gerekiyor?

Haber 28-04-2022 14:48

Bu uyarıya dikkat! Google Chrome kullanıyorsanız hemen yapın

Google'ın internet tarayıcısı Google Chrome'un kullananlar için önemli bir uyarı yapıldı. Siber güvenlik uzmanları, kullanıcıların siber saldırı riskine girebilecekleri konusunda uyarıda bulundu. Aktarılan açıklamalara göre, kullanıcıların dikkatli olması ve güncellemeleri hemen yüklemesi tavsiye ediliyor.

Haber 03-04-2022 18:11

Google Chrome'un logosu 8 yıl sonra ilk kez değişti! İşte Google Chrome'un yeni logosu

2014'ten bu yana yenilenmeyen Google Chrome'un logosu değişti. Google, Chrome'un logosunu yıllar sonra ilk kez değiştirmeye karar verdi. Yeni logo Chrome 100 güncellemesi ile kullanıcılara yansıtıldı. İşte Google Chrome'un yeni logosu...

Haber 31-03-2022 10:24

WhatsApp'ta yeni dönem! Güvenliğine önem veren kullanıcılar buna bayılacak: Resmen duyuruldu

WhatsApp'ın ana şirketi Meta, WhatsApp'ın web sürümünün güvenliğini artırmak için Code Verify adımı attı. Code Verify, WhatsApp Web için yeni bir tarayıcı uzantısı olarak kullanıma sunuldu.

Haber 11-03-2022 17:12

Apple kullanıcıları dikkat! Bu kez tehlike Safari'de: iPhone da etkileniyor

Apple'ın Safari tarayıcısında bulunan bir hata hakkında endişe verici bir rapor yayınlandı. Raporda, bu hatanın herhangi bir web sitesinin tarayıcı geçmişinizin ve hatta kişisel bilgilerinizin ortaya çıkmasına izin verdiği öne sürüldü. Hatanın iOS 15 yüklü iPhone'larda da kendisini gösterdiği ifade edildi.

Haber 17-01-2022 10:57

Chrome’un yeni sürümü bazı problemlere neden olabilir

Google tarafından geliştirilen ünlü tarayıcı Chrome, ne yazık ki önemli sorunlara neden olacak gibi görünüyor. Bazı uzmanlar önümüzdeki aylarda Google Chrome 100 olarak kullanıcılara sunulacak yeni versiyonun 3 haneli ilk versiyon olması nedeniyle sorun yaratacağını düşünüyor.

Haber 29-12-2021 12:09

Samsung İnternet tarayıcısı güvenliğe odaklanacak

Samsung internet tarayıcısı artık daha hızlı ve daha verimli. Tarayıcı, kimlik algılama özelliğine sahip Chromium M92‘yi temel alacak.

Haber 06-09-2021 11:03

Windows 11 tarayıcı varsayılanlarını yok sayacak

Microsoft, Windows 11 kullanıcı arayüzünde birçok olumlu değişiklik yaptı. Ancak varsayılan tarayıcıyı değiştirmeyi zorlaştırmak beklenmeyen bir güncelleme oldu. Windows 11‘de Microsoft, varsayılan uygulamaları ayarlama şeklinizi değiştiriyor.

Haber 20-08-2021 12:00

Mozilla Firefox'ta büyük düşüş! Güç kaybediyor

Mozilla Firefox, şirketin kendi raporuna göre son üç yılda yaklaşık 46 milyon kullanıcı kaybetti. Bu, Safari ve Google Chrome ile rekabet eden bir devrin popüler internet tarayıcısında önemli bir düşüş olduğunu gösteriyor.

Haber 09-08-2021 15:34

Firefox güç kaybediyor

2002 yılında Mozilla tarafından hayatımıza sokulan Firefox, 2010 yılına kadar dünyanın en popüler internet tarayıcılarından birisi olarak kalmayı başardı. Chromium tabanlı olan Firefox, gizliliğe önem veren kişiler için iyi bir alternatif olarak ön plana çıkıyordu.

Haber 07-08-2021 09:11

İnternet tarayıcılarının gizli modu hack'lenebilir

İnternet tarayıcılarının gizli modu genellikle son derece güvenilir bulunuyor. Yaptığınız her şeyin gizli bir şekilde saklandığı bu platform aslında sanıldığı kadar güvenli olmayabilir.

Haber 06-08-2021 12:05