Kaç Gram Haberleri

Altın yastık altından böyle çıkacak! İstanbul Altın Rafinerisi CEO’su tek tek açıkladı

Yastık altı birikimin ekonomiye kazandırılmasına yönelik yeni teşviklerle ilgili çalışmayı Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati açıkladı. Altın dönüşümlü mevduat hesabı ile yastık altı altınların finansal sisteme kazandırılması amaçlanıyor. İstanbul Altın Rafinerisi (İAR) CEO’su Ayşen Esen, yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılmasıyla ilgili sistemi tek tek açıkladı. Peki sistem nasıl işleyecek? İşte yeni altın düzenlemesi hakkındaki merak edilenler...

Finans 18-02-22 16:33

Bakan Nebati cumartesi günü ne açıklayacak? Fiyat artışlarına karşı alınan önlemler neler?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin yaptığı son dakika açıklama sonrası Fiyat artışlarına karşı alınacak önlemler merak konusu oldu. Peş peşe gelen zamlar ile marketler de dahil olmak üzere uygulanan fiyat artışları dolayısıyla Bakan Nebati cumartesi günü ne açıklayacak? Fiyat artışlarına karşı alınan önlemler neler? soru ve konu başlıkları araştırılmaya başlandı. İşte detaylar...

Finans 10-02-22 13:07

Yeni altın sistemi nasıl olacak? Bakan Nebati tek tek anlattı

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat sisteminin açıklanmasının ardından bu hafta açıklanan kararla, altın hesabını Türk Lirası mevduat hesaplarına çevirenlere Merkez Bankasının destek verileceği duyuruldu. Altın hesabından TL hesabına geçiş yapacak olan vatandaşların ne kazanacağı merak konusu oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, altınla tasarruf yapan vatandaşlara yönelik gelecek olan yeni modelin detaylarını anlattı. İşte altınla ilgili yeni düzenlemenin detayları...

Finans 31-12-21 14:14

Altın hesabı nasıl açılır? Vadeli ve vadesiz altın hesabı nedir? İşte altın hesabı açan bankalar!

Altın fiyatlarındaki hareketlilik sonucunda altına yatırım yapmak isteyen vatandaşlar altın hesabı konusunda araştırma yapmaya başladı. Altın yatırımlarını bir altın hesabı açarak değerlendirmek isteyenler bankada altın hesabı nasıl açılır sorusuna yanıt arıyor. Peki, vadeli ve vadesiz altın hesabı nedir? İşte altın hesabı açan bankalar!

Finans 09-02-21 14:21

Analistten 2021 altın ve ev yorumu... 2021'de altın mı almalı yoksa ev mi? Eve mi altına mı yatırım yapmalı?

2021 yılında hangi yatırım araçlarına yatırım yapılmalı araştırılıyor. 2021 'de altına mı yatırım yapılmalı yoksa ev mi almalı sorusuna Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş cevap verdi. Sosyal medya hesabından 'altın mı, ev mi alınır?' karşılaştırması yapan Memiş, kıyaslama için önerilerini açıkladı. Son 10 yılın en karlı yılını yaşayan altın fiyatları, 2021 yılında ev fiyatları ile kıyaslanır mı? İşte ünlü uzmandan altına yatırım önerileri...

Finans 29-12-20 15:32

Altın alacaklara önemli uyarı! Bakır karışımlı düşük ayarlı altın tuzağına dikkat

Diyarbakır’da dolandırıcılar, altına bakır karıştırıp, gramajıyla oynayarak piyasaya sürmeye başladı. Kentte yıllardır kuyumculuk yapan Mehmet Yüksel, tanımadıkları kuyumculardan alışveriş yapan vatandaşların, altının sertifikasını, gramını ve ayarının yazılı olduğu kartı almaları konusunda uyardı.

Finans 18-12-19 10:58

Dünya Trafik Mağdurlarını Anma Günü

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl: - "Cep telefonu kullanımı yol takibini güçleştirmekte, sürücünün konsantrasyonunu bozup reaksiyon zamanının uzamasına yol açmaktadır. Yapılan çalışmalar sürüş sırasında telefon kullanımının sık olduğunu, hatta bir çalışmada bu oranın yüzde 80'leri aştığını göstermektedir" - "Video takipli çalışmalarda telefon kullanımının sürücü reaksiyon zamanını yüzde 30 uzattığı, bunun da kaza riskinde 10 kat artışa neden olduğu sonucuna varılmıştır" - "Sadece sürücüler için değil, yayalar için de telefonla konuşurken yürümenin kaza riskini artırması söz konusudur"

Haber 18-11-18 16:07

Altın fiyatları! Çeyrek altın ne kadar? (14 Temmuz 2018)

Altın ne kadar? Çeyrek altın ne kadar? Türkiye gündeminde yaşanan siyasi, ekonomik gelişmelere bağlı olarak altın fiyatlarında dalgalanmalar sürerken vatandaşlar bu soruya yanıt arıyor. Yatırım yapmak, birikim yapmak ve yakınlarına hediye almak isteyenler gram altın fiyatlarında son durum ne? İşte Kapalıçarşı ve serbest piyasa 14 Temmuz 2018 tarihli altın fiyatları...

Finans 14-07-18 11:23
Haber 04-01-18 13:30

Adana'da emlakçı kadın, sosyetenin uyuşturucu kuryesi çıktı

Adana'da emlakçılık yapan genç bir kadının lüks otomobilinde, piyasa değeri 110 bin lirayı bulan 300 gram kokain ele geçirildi. Genç kadının ajandasında, kiraladığı, sattığı evlerin yanı sıra kime kaç gram kokain verdiği, kimden ne kadar alacağı olduğuna ilişkin kayıtlar bulundu. Getirildiği emniyet müdürlüğünde susma hakkını kullanan ve savcılığa ifade veren genç kadın, eski kocasının kendisine kumpas kurduğunu öne sürdü.

Haber 03-05-17 10:01

Akın İpek: İngiltere'deyim

Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek İngiltere'de olduğunu açıkladı.

Haber 03-09-15 10:26

Bu araçlar daha az vergi verecek!

Maliye Bakanlığı, 1 Ocak 2015’ten itibaren satılacak araçlarda MTV’de yaş ve motor kriterine ‘emisyon değerlerini’ de eklemek üzere çalışma başlattı. Çevreyi az kirletenin vergisi de düşük olacak.

Finans 27-10-14 09:35

‘Türküde rakı var’ sözü espriydi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Vardar Ovası türküsü için söylediği “içinde rakı kelimesi geçiyor” sözleriyle ilgili tartışmalara yanıt verdi.

Haber 13-08-13 16:16

İçmeden önce iki kere düşünün

Uzun süre yüksek doz ağrı kesici kullanımı, böbreklerde hasara yol açarak böbrek yetmezliğine neden oluyor.

Haber 19-06-13 11:06

Et ürünlerine çeki düzen

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, son günlerde ürünlerle ilgili tüketicilerin kafasında oluşan şüpheleri gidermek için Et Ürünleri Tebliği'nde değişiklik yapmaya hazırlanıyor.

Finans 12-06-12 09:39

Bu da kesmece altın!

Son günlerde fiyatı biraz düşse de yatırımcısına uzun vadede kazandırmaya devam eden altında yeni bir dönem başladı.

Finans 03-10-11 17:48

ATM'lerden altın çekme dönemi

Kuveyt Türk, ulusal tasarrufta önemli bir yere sahip olan altını kayıt altına alabilmek amacıyla ATM’lerden gram altın satmaya başladı.

Finans 22-03-11 15:26

Kışanak: Yavuz hırsız ev sahibini bastırır

BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak, Başbakan Erdoğan’ın BDP’ye yönelik suçlamalarına ve tehditle oy aldıklarına ilişkin sözlerine yanıt verdi.

Haber 15-03-11 15:02

Yağlı göbekten kurtulmak elinizde

İnce bir vücuda sahip olduğu halde göbeğinden yakınanlara veya ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar göbeklerini bir türlü eritemeyenlere sıkça rastlarsınız. Hatta bazıları, televizyonlarda reklamı yapılan ilginç görünümlü karın çalıştıran aletlerden satın bile almıştır, ama tabii bunların istenilen randımanı veremediklerini anlamaları da uzun sürmez.

Haber 23-01-05 11:09

'Göbek'ten kurtulmanın yolları

İnce bir vücuda sahip olduğu halde göbeğinden yakınanlara veya ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar göbeklerini bir türlü eritemeyenlere sıkça rastlarsınız. Hatta bazıları, televizyonlarda reklamı yapılan ilginç görünümlü karın çalıştıran aletlerden satın bile almıştır, ama tabii bunların istenilen randımanı veremediklerini anlamaları da uzun sürmez.

Haber 30-11-99 00:00