Kamu Işçisi Haberleri

Zam pazarlığında yeni dönem! Yüzbinlerce kamu işçisini ilgilendiren önemli karar AYM'den geldi! O hakkın önü açılmış oldu

Anayasa Mahkemesi'nden yüzbinlerce kamu işçisini ilgilendiren önemli bir karar geldi. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararda iptal edilen düzenlemenin sendika hakkını sınırladığının altı çizildi. Çalışma ekonomisi profesörü Aziz Çelik de AYM kararıyla sendikaların grev hakkının iade edilmiş olduğu yorumunu yaptı.

Finans

700 bin kamu işçisini ilgilendiriyor! Oran verdiler, açıklamalar peş peşe geldi! Gözler Ankara'da

HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kayabaşı, kamu işçisi için ek zam talep ederek, "Toplumun tüm kesimlerine yapılan yüzde 49,25'lik artışın tüm kamu işçilerine yansıtılması önem arz etmektedir" dedi. Kamu işçilerine bir ek zam talebi de Türk İş Başkanı Ergün Atalay'dan geldi.

Finans

Binlerce kamu işçisi merakla bekliyordu! Bakan Işıkhan duyurdu: 'Eşitlenmesine dair bir karar aldık'

Kamu işçilerinin merakla beklediği protokol imzalandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yaptığı açıklamada "Ocak ayında kamu işçilerinin aldığı ücret artışlarının, yürürlük tarihi farklı dönemlerde olan kamu işçileriyle eşitlenmesine dair bir karar almış durumdayız. İşçi konfederasyonlarımızla yaklaşık bir aydır yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde bu ek protokol ortaya çıkmıştır" dedi.

Finans

Kamu çalışanları için ilave tediye! Hesaplara yatmaya başladı

Devlet ve bağlı kurumlarda çalışan işçilerin ilave tediye ödemeleri hesaplara yatırılmaya başlandı.

Finans

Kamu Işçisi

Kamu Işçisi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kamu Işçisi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Yüzbinleri ilgilendiren kritik ‘zam’ toplantısı! 18 bin liralık fark oluşmuştu: TÜRK-İŞ’ten kamu işçisine refah payı talebi

TÜRK-İŞ, 700 bin kamu işçisi ilgilendiren Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolünde, "sözleşme başlangıç tarihlerinin ocak ayına çekilmesi" ve "kamu işçisine refah payı verilmesini" içeren taleplerini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'a iletti.

Finans

SON DAKİKA | Kamu işçisi merakla bekliyordu! Ek ödeme Resmi Gazete'de yayımlandı: Ödeme tarihleri belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla kamu işçilerine 2024'te yapılacak ek ödeme Resmi Gazete'de yayımlandı. Kamu işçilerine yapılacak ek ödemenin ilk yarısı 26 Ocak, ikinci yarısı ise 5 Nisan'da verilecek.

Finans

Zamlı maaşların yatacağı tarih belli oldu! Kamu işçisi en düşük maaş 15 bin TL olmuştu: Fark ödemesi de alacaklar…

700 bin kamu çalışanını ilgilendiren toplu sözleşme ile birlikte refah payı dahil yüzde 45 zam yapıldı ve en düşük kamu işçisi ücreti 15 bin liraya çıktı. Yüz binler yeni zamlı maaşlarını ne zaman alacağını merak ederken detaylar netleşti. Bu kapsamda kamu işçisinin zamlı maaşları ve birikmiş fark ödemelerinin gelecek ay hesaplara yatırılması bekleniyor.

Finans

En düşük ücret 18.500 TL’yi aştı! Kamu işçisinin toplu sözleşme zammı detayları netleşti: ‘Tarihte olmamıştı…’

Yüz binlerce kamu işçisi için Toplu İş Sözleşmesi 2023 zammı dün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Kamu işçisine zam refah payı dahil yüzde 45 olarak açıklandı. En düşük maaş ise 15 bin TL oldu. Ancak en düşük ücret üzerindeki zam oranı yüzde 107’yi buldu. Brüt ücret 21 bin 750 liraya yükselirken, en düşük net ücret 18 bin 500 lirayı geçti. Kamu işçisinin zamlı maaşını alacağı tarih de belli oldu.

Finans

Kamu işçisi nedir, kimlerdir? En düşük kamu işçisi maaşı ne kadar oldu? Kamu işçisi 2023 zammı belli oldu

Kamu işçisi hakkında araştırmalar hız kazandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 700 bin kamu işçisini ilgilendiren zammı Beştepe'de açıkladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin dün TÜRK-İş ve HAK-İş ile bir araya gelirken, kamu işçisi zammı için son görüşmenin Başkan Erdoğan ile yapılmasının ardından yeni rakam bugün belirlendi. Peki, En düşük kamu işçisi maaşı ne kadar oldu? Kamu işçisi 2023 zammı belli oldu. İşte tüm detaylar...

Finans

Kamu işçilerinin zam pazarlığı devam ediyor! İşçi ve işveren bugün bir kez daha bir araya geliyor

700 bin kamu işçisinin zam pazarlığında gözler kritik toplantıya çevrildi. İşveren ve işçi temsilcilerinin bugün bir kez daha bir araya geliyor. Son toplantıda 12 bin lira taban ücret ve ilk altı ay için yüzde 40 zam teklif edilmiş, işçi kesimi ise 15 bin lira taban ücretle yüzde 45 zam oranı beklentisini açıklamıştı.

Finans

Kamuda ücret pazarlığı! En düşük maaş 15 bin TL, yüzde 15+45 zam: 700 bin kamu işçisinin beklediği gün geldi

Kamudaki 700 bin işçinin zam pazarlığında kritik buluşmada beklenen gün geldi. 2023 Yılı Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü görüşmelerinde işçileri temsil eden TÜRK-İŞ ve HAK-İŞ heyetleri ile işvereni temsil eden TÜHİS yetkilileri bugün bir araya geliyor. Görüşmede TÜHİS'in, işçi kesiminin 20 Ocak'ta sunduğu taleplere karşı ilk teklifini masaya getirmesi bekleniyor.

Finans

Zam pazarlığı başlıyor! 700 bin kamu işçisinin gözü kulağı Ankara'da... Ücret oranı masada olacak

700 bin kamu işçisinin merakla beklediği toplu sözleşme görüşmelerinde tüm gözler üçüncü toplantıya çevrildi. TÜRK-İŞ Konfederasyonu ve hükümet arasında Çarşamba günü yapılacak toplantıda, beklenen ücret oranlarının masaya gelmesi planlanıyor. Söz konusu görüşmelerle ilgili açıklamalarda bulunan TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay "Tabanda bir iyileştirme yapılması gerekiyor. Refah payı işçi arkadaşlarımıza verilmeli." diye konuşmuştu.

Finans

700 bin kamu işçisinin zam pazarlığı! Maaş zammı belli olacak: 2023-2025 dönemini kapsıyor

700 binden fazla kamu işçisinin beklediği gün geldi. Kamuda çalışan işçilerin ücretlerine 2023-2025 döneminde yapılacak zam oranı için Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü görüşmeleri gerçekleştirildi. TÜRK-İŞ, bugün taslak metnini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına sunacak. Söz konusu görüşmelerle ilgili açıklamalarda bulunan TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar, "Anlaşmanın bir an evvel uzlaşıyla imzalanmasını istiyoruz" diye konuştu.

Finans