Kemal Kiliçdaroğlu Haberleri Ve Son Dakika Kemal Kiliçdaroğlu Haberleri

Kemal Kiliçdaroğlu Haberleri Ve Son Dakika Kemal Kiliçdaroğlu Haberleri

Kemal Kılıçdaroğlu, Tunceli’nin Nazımiye İlçesi’nde tapu memuru Kamer Bey ve ev kadını Yemuş Hanım’ın dördüncü çocuğu olarak 17 Aralık 1948′de doğdu.

Babası ‘Karabulut’ olan soyadını, yaşadıkları köyde herkesin soyadının aynı olması nedeniyle değiştirmiştir. Aile büyük dedesinin lakabı olan ‘Kılıçdaroğlu’ soyadını almıştır.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Eğitim Hayatı;

Kemal Kılıçdaroğlu, ilk ve ortaöğrenimini Erciş, Tunceli, Genç, Elazığ gibi Anadolu’nun çeşitli yerlerinde yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu Elazığ Ticaret Lisesi’ni birincilikle bitirdikten sonra Eskişehir ve Ankara akademi sınavlarını kazandı ancak Ankara’yı tercih etti.

Kemal Kılıçdaroğlu Yükseköğrenimini yapmak için girdiği Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden (şimdiki adıyla Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi) 1971′de mezun oldu.

Kemal Kılıçdaroğlu 68 kuşağından sol görüşlü bir üniversiteli olarak o dönem kurulan Sosyal Demokrasi Dernekleri Federasyonu Bilim Kurulu’nda görev aldı. Toplumsal ve Kültürel Eylemler Derneği Başkanlığı yaptı. Üniversite öğrencisi iken hemen bütün öğrenci eylemlerine katıldı.

Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’nin önünde bir eyleme katıldıktan sonra iki kişi koluna girdi ve ‘Bizimle geleceksin’ dedi. Numune Hastanesi’nin karşısındaki Ticaret-Turizm Yüksek Öğretmen Okulu’na gittiler. Kimliklerini aldılar, dışarıya çıktılar ve Kültür Bakanlığı’nın arkasında 5-6 kişi tarafından dayak yedi.

Kemal Kılıçdaroğlu Lisans öğrenimini tamamladığı 1971 yılında, girdiği hesap uzman yardımcılığı sınavının ardından Maliye Bakanlığı’nda göreve başladı.

Daha sonra hesap uzmanı olan Kemal Kılıçdaroğlu, bir yıl Fransa’da kaldı. Hesap uzmanlığını 1983′e kadar sürdürdü ve aynı yıl Gelirler Genel Müdürlüğü’ne atandı. Burada önce daire başkanı olarak görev aldı, daha sonra aynı kurumun genel müdür yardımcılığını yaptı.

1974′te Selvi Gündüz ile evlenen Kemal Kılıçdaroğlu üç çocuk babasıdır.

Kemal Kılıçdaroğlu 1991 yılında Bağ-Kur’a atandı. Burada genel müdürlük yapan Kemal Kılıçdaroğlu, 1992 yılında da Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne geçti. Daha sonra kısa bir süre Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda müsteşar yardımcısı olarak görev yaptı. 1994 yılında Ekonomik Trend dergisi tarafından “Yılın Bürokratı” seçildi. Kemal Kılıçdaroğlu, 1999′un Ocak ayında kendi isteğiyle Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürlüğü’nden emekli oldu.

Sekizinci Beş Yıllık Kalkınma Planı çalışmalarında Kayıtdışı Ekonomi Özel İhtisas Komisyonu’na başkanlık eden Kemal Kılıçdaroğlu, Hacettepe Üniversitesi’nde de bir süre ders verdi. Daha sonra Türkiye İş Bankası’nda yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.

11 Ocak 1999′da SSK Genel Müdürlüğü’nden ayrılan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Demokratik Sol Parti’den 18 Nisan 1999′daki genel ya da yerel seçimlerde aday olmak için istifa ettiği dönemin gazetelerinde belirtildi. Hangi ilden aday gösterileceğinin tercihini partiye bırakacağını açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra 18 Nisan 1999 genel ve yerel seçimlerinde Ecevit tarafından aday gösterilmedi.

Hacettepe Üniversitesi ‘nde ders verdiği dönemde CHP’nin Bilim Kültür Platformu’na davet edildi. Sonra Deniz Baykal’ın davetini kabul edip CHP’ye girdi ve önce Parti Meclisi’ne sonra da MYK’ya seçildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi 22. dönem için yapılan 3 Kasım 2002 Milletvekili Genel Seçimleri’yle Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul milletvekili olarak Meclis’e girdi.

22 Temmuz 2007 Milletvekili Genel Seçimleri’ nde de İstanbul’dan 23. dönem milletvekili seçilen Kemal Kılıçdaroğlu, halen bu görevini sürdürmektedir. Kemal Kılıçdaroğlu CHP Grup Başkanvekilliği görevine 17 Mayıs 2010 tarihine kadar devam etmiştir.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Şaban Dişli ‘yi, Silivri’de bir arsanın imar durumunu değiştirme karşılığında 1 milyon dolarlık iş takibi ücreti talep etmekle suçladı.

Bu iddiasını daha sonra Başbakan Erdoğan’a yönelik bir soru önergesiyle meclise taşıdı. Dişli, iddialar karşısında partisindeki görevinden istifa etti.

Almanya’nın Frankfurt kentinde görülen Deniz Feneri yolsuzluk davasının Türkiye ayağına ilişkin bazı belgeler açıkladı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları davanın seyrini değiştirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin aynı marka doğalgaz sayacını İstanbul’a göre 145 Euro daha pahalıya satın aldığını ve böylece 1994-2003 arasında 12.5 milyon Euro’luk bir fark oluştuğunu iddia etti.

Bu iddialar üzerine Kemal Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, TV’de Uğur Dündar yönetimindeki canlı yayında kozlarını paylaştı.

Hararetli tartışma sonunda istifa eden olmadı ama bütün çevrelere göre takındığı üslupla bu düellonun da galibi Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

Kemal Kılıçdaroğlu 22 Eylül 2008 tarihinde düzenlediği bir basın toplantısında, “Baron” olarak adlandırdığı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat hakkında çeşitli iddialar ortaya attı.

Fırat’ın en büyük ortağı olduğu bir şirketin ürünlerini yurtdışına götüren tırda 89 kilogram eroin yakalandığını ve şirketin hayali ihracat yaptığını iddia eden Kemal Kılıçdaroğlu, bu kez de 25 Eylül günü gazeteci Uğur Dündar tarafından yönetilen tartışmada Dengir Mir Mehmet Fırat ile biraraya geldi. Bu tartışmadan bir süre sonra da Fırat, sağlık durumunu gerekçe göstererek istifa etti.

CHP’NİN İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLDU

İstanbul Milletvekili olan Kemal Kılıçdaroğlu, 2009 yerel seçimlerine CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak katıldı.

Seçimi AK Parti’nin adayı Kadir Topbaş kazandı ancak Kemal Kılıçdaroğlu partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı için aldığı oy oranını 2004 yerel seçimlerinin % 25′in üstünde bir oranda artırdı. Seçim kampanyası döneminde medya ve halktan büyük destek alan Kemal Kılıçdaroğlu için özgün müzik sanatçısı Onur Akın bir şarkı da hazırlamıştı.

‘GANDİ KEMAL’ OLARAK ANILMAYA BAŞLADI

Kemal Kılıçdaroğlu, girdiği siyasi düellolarda daima belgeleri ortaya koyarak çalıştı. Sakin yapısıyla siyasetin tansiyonunu hiç yükseltmedi. Sakin ve ikna edici konuşmaları nedeniyle, Hindistan’ın barışçıl, ruhani lideri Gandi ile özdeşleştirildi. “Gandi Kemal” olarak anılan Kemal Kılıçdaroğlu, “Hiç sinirlenmem” demişti.

CHP Genel Başkanlığı

Aynı zamanda CHP grup başkanvekili iken CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın istifasının ardından yaptığı açıklamada parti olağan kurultayında aday olmayacağını belirtse de daha sonra 17 Mayıs 2010 tarihinde CHP Grup Başkanvekilliği’nden istifa ederek kurultayda aday olacağını açıkladı.

Selvi Kılıçdaroğlu ile evli olan Kemal Kılıçdaroğlu, üç çocuk babasıdır.

Bir yıl Fransa'da görev yapan Kılıçdaroğlu'nun yabancı dili Fransızcadır

2003, 2005 ve 2007 yıllarında verdiği mal bildirimlerini kamuoyuna açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Mart 2009 itibarıyla kendi üzerine 2 konut, 3 kooperatif hissesi ve toplam 2.733 TL değerinde 8 tablo kayıtlıdır.

Kemal Kılıçdaroğlu Haberleri

Kılıçdaroğlu'dan 'Fethi Şahin' açıklaması: Kardeşimizin akıbeti meçhul

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2016'da DEAŞ tarafından öldürüldüğü yönünde sosyal medyada görüntüleri paylaşılan er Fethi Şahin ile ilgili ''Aradan yaklaşık 6 yıl geçti. Bir erimizin şehitliği kabul edildi ve ailesine bildirildi. Fethi Şahin kardeşimizle ilgili olarak 6 yıl geçmesine karşın şu ana kadar akıbeti meçhul'' dedi.

Haber 26-09-22 13:33

SON DAKİKA | Kılıçdaroğlu'nun adaylığı için 'İYİ Parti direniyor' iddiası: En büyük rakibi Erdoğan değil!

Son dakika haberi: CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'adaylık' açıklaması kulisleri hareketlendirirken, gözler İYİ Parti'ye çevrildi. Bazı isimlerin Kılıçdaroğlu'nun olası adaylığına karşı çıktığı kulislerde konuşulurken, CHP liderinin olası bir adaylıkta ise en büyük rakibinin Cumhurbaşkanı Erdoğan olmadığı iddia edildi. Tüm gözler 6'lı masanın 2 Ekim'de başlayacak olan 2. tur görüşmelerine çevrilirken, Kılıçdaroğlu'nun olası adaylığı için nasıl bir tutum sergileyecekleri merak konusu oldu.

Haber 26-09-22 10:56

AK Parti'den Kemal Kılıçdaroğlu'na adaylık çağrısı! 'Biz seninle beraberiz, aday ol kardeşim'

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan, 'Benimle misiniz?' çıkışında bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na dikkat çeken bir adaylık çağrısı geldi. Turan, "Bu millet Kılıçdaroğlu ile beraber değil. Altılı masa Kılıçdaroğlu ile beraber değil. Ama biz, onunla beraberiz. Aday ol kardeşim. Gel, hodri meydan, aday ol. Bu milletin irfanında, vicdanında, izanında karşılığı olmadığını bütün dünya görsün" dedi. İşte Turan'ın o açıklamaları...

Haber 25-09-22 16:45

Bülent Arınç'tan çok konuşulacak 'altılı masa' çıkışı! Cumhurbaşkanımız artık 'helalleşelim' diyebilmelidir

AK Parti'nin kurucularından, eski Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç, seçim gündemine ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı. 'Altılı masa'ya ilişkin olumlu mesajlar veren Arınç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun olası adaylığıyla ilgili soruyu "Çabasını ben Türkiye için çok faydalı görüyorum" ifadeleriyle yanıtladı. Arınç, Kılıçdaroğlu'nun hellaleşme çağrısı için de "çok olumlu" derken, "AK Parti'de bu yapılırsa kesinlikle oy vermem diyenler bile oy verir" dedi.

Haber 25-09-22 15:29

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan tartışma yaratacak sözler! 'Beşli çetelerin, baronların adamı değilim'

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzdönüşüm Tesisi’nin açılışına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Ben beşli çetelerin, baronların adamı değilim. Ben sizin yanınızdayım. Ben alın teri dökenlerin, çalışanların yanındayım. Bu ülkede herkesin karnı doysa huzur gelir. Fakirin ezildiği, varlıklılara ekonominin aktarıldığı bir neoliberal düzeni kabul edemiyorum. Sosyal devlet dediğiniz işin temelinde herkesin karnını doyurması var" dedi.

Haber 25-09-22 13:09

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İzmir'de nikah şahitliği yaptı

Kılıçdaroğlu, CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır'ın kızı Ayla Gizem Bayır'ın nikah törenine katıldı

Yurthaber 25-09-22 00:18

İzmir, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nin verdiği 2022 Avrupa Ödülüne kavuştu

Agora Ören Yeri'nde düzenlenen törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı

Yurthaber 24-09-22 22:14

Kılıçdaroğlu ve eşi, milletvekili eşleriyle çay sohbetinde buluştu

Kılıçdaroğlu ve eşi, milletvekili eşleriyle çay sohbetinde buluştu

Yurthaber 24-09-22 19:57

Kılıçdaroğlu, eşi ile sabah yürüyüşü yaptı! Dikkat çeken paylaşım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile sabah yürüyüşü yaptı. Sosyal medya hesabından da bir fotoğraf paylaşan Kılıçdaroğlu, "Küçük bir gülümseme bile artık bir olay." notunu düştü.

Haber 24-09-22 14:33

Kılıçdaroğlu'nun Benimle misiniz? sözlerine 6'lı masadan ilk tepki! İşte 3 liderin dikkat çeken yanıtı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün yaptığı konuşmanın bir bölümünde, partililere seslenerek "Benimle birlikte misiniz?" çağrısını yapmıştı. Kılıçdaroğlu'nun bu mesajına, İmamoğlu ve Yavaş gibi isimler dahil birçok partili "olumlu" yanıt verirken altılı masadan nasıl bir tepki geleceği merak konusu oldu. CHP liderinin ses getiren çağrısı siyasetin gündemine otururken, masadaki 3 liderden ilk yanıt da geldi.

Haber 24-09-22 11:00

'Türkiye tarihinin en büyük borsa manipülasyonu' deyip uyardı! Kemal Kılıçdaroğlu'ndan SPK'ya son çağrı...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) seslendi. Türkiye tarihinin en büyük borsa manipülasyonlarına şahit olunduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Buradan SPK’ya son kez sesleniyorum. Aklınızı başınıza toplayın ve görevinizi yapın. Manipülatör grupları hemen temizleyin." ifadelerini kullandı.

Haber 23-09-22 21:42

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? Kılıçdaroğlu'ndan 'benimle misiniz?' çıkışı, Erdoğan'ın yanıtı, İYİ Partililerin tepkisi, Federer'in vedası...

Türkiye'de ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan, "Siz gerçekten benimle birlikte misiniz?" çıkışı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu açıklaması, İYİ Partililerin dikkat çeken paylaşımları, EYT ve asgari ücrette son durum, tenisin efsanesi Federer'in vedası...

Haber 23-09-22 19:38

CHP lider Kemal Kılıçdaroğlu 'Benimle birlikte misiniz?' demişti! Ünlü isimden destek geldi...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili yapmış olduğu çağrı Ankara kulislerine hareketlilik getirmişti. Partililerine "Şunu da artık bilmek zorundayım, siz gerçekten benimle birlikte misiniz?" diyerek seslenen Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözleri salondakiler tarafından ayakta alkışlanmıştı. Kılıçdaroğlu'na bir destek de ünlü sunucu Öykü Serter'den geldi. İşte detaylar...

Magazin 23-09-22 19:16

Siyaset gündemi Kılıçdaroğlu'nun sözlerini konuşurken ihracı istenen isimden destek geldi: Yanınızdayım

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları siyaset kulislerini hareketlendirdi. "Siz gerçekten benimle birlikte misiniz?" diyerek destekçilerine seslenen Kılıçdaroğlu'na CHP'den ihracı istenen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan destek geldi.

Haber 23-09-22 16:46

Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Benimle misiniz?' çıkışı sonrası İYİ Partililerinden dikkat çeken paylaşımlar: 'Adayım Meral Akşener'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün yaptığı konuşmasında partililerine "Şunu da artık bilmek zorundayım, siz gerçekten benimle birlikte misiniz?" diyerek seslendi. Kılıçdaroğlu'na Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'tan destek açıklamaları geldi. CHP liderinin gündem yaratan çıkışı sonrası İYİ Partili isimlerden ise peş peşe dikkat çeken paylaşımlar geldi. Söz konusu paylaşımlar ise Ankara kulislerini hareketlendirdi.

Haber 23-09-22 16:05

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ABD'ye gidiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 9-13 Ekim'de ABD'nin başkenti Washington'a gitmesi planlanıyor.

Haber 23-09-22 13:35

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ABD'ye gidecek

Kılıçdaroğlu'nun 9-13 Ekim'de Washington'da çeşitli temaslarda bulunması planlanıyor

Yurthaber 23-09-22 13:32

SON DAKİKA | Kemal Kılıçdaroğlu canlı yayında 'Benimle misiniz?' diye sordu! Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'tan yanıt geldi

Son dakika haberi: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili yapmış olduğu çağrı Ankara kulislerini hareketlendirdi. Partililerine "Şunu da artık bilmek zorundayım, siz gerçekten benimle birlikte misiniz?" diyerek seslenen Kılıçdaroğlu'nun sözleri salondakiler tarafından ayakta alkışlanırken, adaylık için ismi geçen Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'tan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yanıt olarak peş peşe paylaşımlar geldi.

Haber 23-09-22 12:48

Kılıçdaroğlu'ndan anket ve 6'lı masa açıklaması! Akşener’in o çıkışına da yanıt verdi: ‘Böyle bir şey yok!’

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu son günlerde sıklıkla dillendirilen ‘6’lı masada kriz var’ iddialarına son noktayı koydu. Kılıçdaroğlu ‘Hiç kriz yaşamadık, böyle bir şey olmadı, olsa zaten meydana çıkar’ dedi. Anket sonuçlarını da değerlendiren Kılıçdaroğlu ‘Oyumuz kararlı bir yükselişte’ diyerek Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı adayını halkın belirleyeceğini söylemesi ile ilgili de “6’lı masada böyle bir şey gündeme gelmedi. Böyle bir şey yok” ifadelerini kullandı.

Haber 22-09-22 07:43

Kılıçdaroğlu'ndan 'erken seçim' tartışmalarının seyrini değiştirecek sözler! Canlı yayında o tarih soruldu: 'Hiç kimsenin endişesi olmasın'

Önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek seçimler tüm Türkiye'nin gündeminde üst sıralardaki yerini korumaya devam ediyor. Bir yandan cumhurbaşkanı adaylarıyla ilgili gelişmeler yaşanırken öte yandan seçimin hangi tarihte yapılacağına ilişkin söylemler sürüyor. Seçimin mayısta yapılacağı iddiaları kuvvet kazandı. Son olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında seçim tarihinin öne çekilmesiyle ilgili çarpıcı bir değerlendirmede bulundu.

Haber 21-09-22 17:01

Herkes cumhurbaşkanı adayı açıklaması bekliyor ama... 6'lı masada gündem bakın ne olacak

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı belirleme sürecinde henüz somut bir gelişme yaşanmazken ikinci tur görüşmelerine hazırlanan 6'lı masada gündeme başka bir konu geldi. 2 Ekim'deki başlayacak olan görüşmeler öncesinde kamuoyunda "aday" beklentisi oluşurken 6 liderin, seçimlerde ortak liste konusunda görüşeceği iddia edildi.

Haber 21-09-22 07:23

CHP'nin düşük oy aldığı ilde Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken sözler: Bize oy verin dedik, vermediniz; haklısınız

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu il ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Malatya ve Adıyaman'ı ziyaret eden Kılıçdaroğlu daha sonra Elazığ'a geçmişti. Grup toplantısının ardından vatandaşlarla bir araya gelen CHP lideri dikkat çeken ifadeler kullandı. Elazığ'da CHP'nin düşük oy aldığını belirten Kılıçdaroğlu öz eleştiri yaparak vatandaşın haklı olduğunu belirtti.

Haber 20-09-22 19:11

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? Erdoğan'ın KKTC çağrısı, Kılıçdaroğlu'ndan 'bakanlık' sözü, TOKİ'den uyarı, UEFA'nın Rusya kararı

Türkiye'de ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın BM Genel Kurulu'nda yaptığı açıklama, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Elazığ'a 'bakanlık' sözü, Donetsk ve Luhansk'ta referandum kararı, Toki'den ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara 'dolandırıcı' uyarısı, UEFA'nın Rusya kararı...

Haber 20-09-22 17:55

Kılıçdaroğlu, Sözümdür diyerek açıkladı: Elazığ'a bakanlık vereceğim

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin Elazığ'daki grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. İktidara geldiklerinde çiftçiye vergisiz mazot verileceğini tekrar söyleyen Kılıçdaroğlu, kredi borcu faizlerinin de silineceğini belirtti. Kılıçdaroğlu konuşmasında, İmamoğlu'nun görülecek davasına da değindi. "Şimdi bir dertleri var İmamoğlu. Yetkilerini nasıl elinden alırız diye uğraşıyorlar" diyen Kılıçdaroğlu, Elazığ'a bakanlık verileceğini de ekledi.

Haber 20-09-22 14:13

Kemal Kılıçdaroğlu ile böyle helalleşti: 'Size çok hakaret ettim…’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile eski bir AK Parti seçmeni olduğunu iddia eden yurttaşın helalleşmesi ile ilgili paylaşılan video dikkat çekti. Kılıçdaroğlu, Malatya’da, eskiden fanatik bir AK Parti’li olduğunu ve kendisine sosyal medyada çok hakaret ettiğini söyleyip helallik isteyen vatandaşla kucaklaştı. O anlar kameralara böyle yansıdı…

Haber 20-09-22 13:29

SON DAKİKA | İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na: Bugün ana muhalefet liderisiniz, yarın devletin başındasınız

Son dakika haberi: Elazığ'da açıklamalarda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik sözleri gündem yarattı. İBB Başkanı İmamoğlu, CHP lideri için "Siz bugün ana muhalefet liderisiniz, yarın devletin başındasınız" ifadelerini kullandı.

Haber 20-09-22 12:42

Kılıçdaroğlu, İmamoğlu bir şeye değindi diyerek açıkladı: Korkudan gelemiyorlar

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Elazığ'da okul açılışına katıldı. Kentte bir dizi ziyaretler gerçekleştiren Kılıçdaroğlu, daha sonra ise partisinin grup toplantısına katıldı. CHP liderinden önce kürsüye çıkan İBB Başkanı İmamoğlu, "Keşke şehri yönetenler de burada olsaydı" dedi. Kılıçdaroğlu da konuşmasını yaptığı sırada bu sözleri yineleyerek, "Korkudan, baskıdan gelemiyorlar" şeklinde konuştu.

Haber 20-09-22 12:11

'Kılıçdaroğlu aday olmazsa masa dağılır' demişti! Bülent Kuşoğlu istifa iddialarına yanıt verdi

Millet İttifakı'nın adayı henüz belli olmazken CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu'nun "Kılıçdaroğlu dışında aday çıkarmak masanın dağılması anlamına gelir" sözleri gündem olmuştu. Kuşoğlu kullandığı ifadeler sonrasında istifa ettiği iddialarına yanıt verdi.

Haber 20-09-22 11:27

Kemal Kılıçdaroğlu reklam panosunun önünde poz verdi! Böyle sitem etti... 'Batsın bu ayrımcılık! Batsın bu diliniz!'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2023 seçimleri yaklaştıkça şehir ziyaretlerini sıklaştırdı. Kılıçdaroğlu bugün son durağı Elazığ'a geldiğinde kendisi aleyhine hazırlanan reklam panosunun önünde poz verdi ve sosyal medya hesabından sitem etti. Kılıçdaroğlu paylaşımında "Bay Kemal’in şehre ziyaretini provoke etmek için, her yeri bunlarla donatmışlar... Batsın bu ayrımcılık! Batsın bu diliniz!" ifadelerini kullandı.

Haber 19-09-22 22:14

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Malatya'da konuştu:

"Türkiye'yi kavga etmeden, barış ve huzur içinde aydınlığa çıkaracağız. Kucaklaşacağız, helalleşeceğiz, beraber olacağız, birlik olacağız, ülkeyi büyüteceğiz, kalkındıracağız"

Yurthaber 19-09-22 19:42

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Adıyaman'da konuştu:

"Bu ülkeye adaleti getireceğim, devletin dili adaletse kesinlikle devletin dili adalet oluncaya kadar her türlü mücadeleyi sizin için yapacağım" - "Allah nasip eder sizlerin oyuyla iktidara geldiğimizde 1 hafta içerisinde çiftçinin, esnafın bankalardan, esnaf kefalet kooperatifinden veya kredi kooperatifinden çektikleri kredilerin faizlerini sıfırlayacağız"

Yurthaber 19-09-22 15:09

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan 'Parayı nereden bulacaksın' sorusuna çarpıcı yanıt! 'Söke söke alacağız'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı seçimlerine gidilen süreçteki çıkışlarıyla gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Aday olma olasılığı yüksek olarak değerlendirilen Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri durumunda hizmet için çaba gösterirken 'Parayı nereden bulacaksın' diye sorulduğunu dile getirerek soruya dikkat çeken bir yanıt verdi. "Paraları söke söke alacağız" ifadesini kullanan CHP lideri, "Hiç endişeniz olmasın" dedi.

Haber 19-09-22 14:40

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Adıyaman'da vatandaşlara seslendi:

"6'lı masanın liderleri olarak bizler Türkiye'yi huzura kavuşturmak, büyütmek istiyoruz, 6 lider bir aradayız, beraberiz bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz, hiç kimsenin en ufak bir endişesi olmasın"

Yurthaber 19-09-22 14:24

Kılıçdaroğlu sosyal medyadan duyurdu! 'Birer maaş ikramiye verilecek'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik vaatlerine bir yenisini ekledi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Kılıçdaroğlu "birer maaş ikramiye" ifadesiyle vaadini duyururken "Ayrıca eğitimden barınmaya, sağlıktan istihdama kadar birçok sorunu biz çözeceğiz" sözlerini kullandı.

Haber 19-09-22 12:12

'Hepsi tarihe gömülür' Masadaki adayları tek tek açıkladı ve ekledi! 'Erdoğan kazanır'

Türkiye, seçim iklimine girdi. Son dönemde seçim anketlerinde çıkan sonuçlar da dikkat çekiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısına çıkacak aday hakkında henüz resmi açıklama yapılmadı. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Millet ittifakının Cumhurbaşkanı adayı olması bekleniyor. Tüm bu senaryolar içinde İYİ Parti'nin Mansur Yavaş'ı istediği noktasında iddialar da var. Sürpriz isimden seçim çıkışı geldi!

Haber 19-09-22 07:36

Bakan Kurum'dan Kılıçdaroğlu'nun sosyal konut projesi değerlendirmesine ilişkin açıklama:

"Ne Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesini açıktan destekleyebiliyorsunuz ne topyekun reddediyorsunuz. Siz isteseniz de istemeseniz de bu konutları yapacağız"

Yurthaber 18-09-22 22:21

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 'yoksulluk' çıkışı! 'Oy için kullanılıyor'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da düzenlenen Ekonomi Muhabirleri ile Aile Destekleri Sigortası Buluşması'nda konuştu. "Sorun yoksulluğu bitirmek değil, yoksulluğu oy için kullanmak, yoksulluğu istismar etmek" diyen Kılıçdaroğlu, "Ön gördüğümüz düzenleme ile yoksulluğu artık bu ülkede hiçbir siyasal parti istismar konusu yapamaz. Kişi yoksulsa sosyal devletin koruması altında olsun" ifadelerini kullandı. İşte Kılıçdaroğlu'nun o açıklamaları...

Haber 18-09-22 17:31

Kılıçdaroğlu, Özal ve Menderes'in anıt mezarını ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile eski başbakanlardan Adnan Menderes'in anıt mezarlarını ziyaret etti. Kılıçdaroğlu'na ziyaretlerinde, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da eşlik etti.

Haber 17-09-22 10:21

Doğu ve Güneydoğu’daki 16 ilde yapılan seçim anketi dikkat çekti! ‘Erdoğan mı, Kılıçdaroğlu mu? diye soruldu…

Türkiye seçim sürecine iyice girerken anket haberleri de gelmeye devam ediyor. Son yapılan ankette ise Kürt vatandaşların yoğun olarak yaşadıkları bölgedeki seçmen hedef alındı. Halka ‘Bu pazar bir Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa Erdoğan’a mı, Kılıçdaroğlu’na mı oy verirsiniz?’ sorusu yöneltildi. Kürt seçmenin yüzde 25’i Erdoğan, yüzde 45’i ise Kılıçdaroğlu dedi.

Haber 17-09-22 07:41

Kulisler hareketlendi! Altılı masa dağılır açıklaması sonrası önemli gelişme... Kılıçdaroğlu talimat verdi

Muhalefetin oluşturduğu altılı masada hareketli günler yaşanıyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu'nun "Kılıçdaroğlu aday gösterilmezse masa dağılır" sözleri kulisleri hareketlendirdi. Gürsel Tekin'in "HDP'ye adaylık verilebilir" sözlerinin ardından yaşanan "Masa dağılır" polemiği bir kez daha siyaset camiasında akıllara sorular getirdi. Yaşanan gelişmeler sonrası masadaki altı partiden ise flaş bir mesaj geldi. Kılıçdaroğlu ise önemli bir talimat verdi...

Haber 17-09-22 07:37

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Silivri'de çiftçilere seslendi! 'Allah'ın güneşi bedava...'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Silivri'de katıldığı bir törende çiftçilere bedava elektrik vaadine değindi. Kılıçdaroğlu "Taşlık araziye güneş enerji panellerini koyacaksınız, oradan elektrik elde edeceksiniz. Allah aşkına Allah'ın güneşi bedava, dolar vermiyorsun, euro vermiyorsun, Türk lirası vermiyorsun." ifadelerini kullandı.

Haber 16-09-22 18:23

Eski CHP Milletvekili Haluk Pekşen hayatını kaybetti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Pekşen için taziye mesajı yayımladı

Yurthaber 16-09-22 15:50

Kılıçdaroğlu'ndan sosyal konut projesiyle ilgili yeni açıklama: 'Ben yapmıyorum derse...'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, büyük ses getiren TOKİ Sosyal Konut Projesi'yle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Projenin açıklanmasının ardından yaptığı ilk yorumdaki ifadeleri çok konuşulan Kılıçdaroğlu, aklında bazı sorular olduğunu belirtti. Başvuru paralarının, kuradan 6 ay önce toplanmasını eleştiren CHP lideri, "Paraları 0 faizle kullanacaksın, fakire fukaraya gelir vermeyeceksin" dedi. Kılıçdaroğlu ayrıca inşaatın durması durumunda ne olacağını da sordu...

Haber 16-09-22 14:30

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan parti yönetimi ve milletvekillerine altılı masa talimatı

Kılıçdaroğlu, 6 genel başkanın karar verdiği veya vereceği konular hakkında değerlendirmede bulunulmamasını istedi - Parti Sözcüsü Faik Öztrak: - "Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda, altılı masa ve onu meydana getiren partilerin Sayın genel başkanları dışında hiç kimsenin açıklama yapma yetkisi yoktur"

Yurthaber 16-09-22 13:53

CHP - İYİ Parti gerilimi sürüyor! En yakınındaki isimden ezber bozan sözler: 'Eğer' diyerek açıkladı: 'Altılı masa dağılır'

Cumhur İttifakı'na karşı aday belirleme sürecinde ortak bir karar veremeyen Millet İttifakı'nda CHP ile İYİ Parti arasında gerilim olduğu iddia ediliyordu. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olmak istediği, Meral Akşener'in ise buna karşı çıktığı kulislerde konuşuluyordu. Kılıçdaroğlu'nun en yakınındaki isimlerden biri olan yardımcısından net bir çıkış geldi.

Haber 16-09-22 10:41

SON DAKİKA | Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken Sosyal Konut Projesi yorumu: 'Biz iktidara geldiğimizde…'

Son dakika haberi: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan TOKİ desteğiyle başlatılan Sosyal Konut Projesi'yle ilgili ilk yorum geldi. Projeyle ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili çarpıcı ifadeler kullanan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Ben de buradan taahhüt ediyorum, biz iktidara geldiğimizde bu garantilerin arkasında duracağız." dedi.

Haber 15-09-22 14:52

Akşener ile Kılıçdaroğlu'nun katıldığı toplantıda Mansur Yavaş'tan dikkat çeken talimat! Salondan çıkmalarını istedi

İYİ Parti ile CHP arasında "HDP'ye bakanlık verilebilir" açıklaması nedeniyle soğuk rüzgarların estiği süreçte Mansur Yavaş, Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener'in Ankara'da bir araya geldiği toplantıda ilginç anlar yaşandı. Salonda oturacak yer sorununun baş göstermesiyle Mansur Yavaş'ın verdiği talimat hem şaşkınlık yarattı hem de hareketli dakikalar yaşanmasına neden oldu.

Haber 15-09-22 13:24

Gazeteci Saygı Öztürk'ten flaş iddia! Meral Akşener'in cumhurbaşkanı adayını açıkladı

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sorusu henüz yanıt bulmadı ancak gazeteci Saygı Öztürk'ten flaş bir iddia geldi. Olası isimler arasında adı en çok geçenlerden olan Kılıçdaroğlu'yla ilgili yorumda bulunan Öztürk, Akşener'in ve 6'lı masadaki diğer liderlerin bunu desteklediğini öne sürerek "Akşener'in adayı Kılıçdaroğlu'dur" dedi.

Haber 15-09-22 08:08

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun sahnede zor anları! Kalabalığın arkasından yanına geldi ve...

Ankara'da Büyükşehir Belediyesi tarafından 'Kırsal Kalkınmada Başkent Modeli' buluşması düzenlendi. Buluşmaya İYİ Parti lideri Meral Akşener ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı. Programın sonunda yaşanan bir olay ise sosyal medyada gündem oldu. Bir anda Kılıçdaroğlu'nun yanına gelen bir çiftçinin Kılıçdaroğlu'nu öpmesi dikkat çekti. İşte sahnede yaşanan ilginç anlar...

Haber 14-09-22 20:48