Kira Artışı Haberleri

Kirayı 5 bin liraya çıkaran ev sahibi gözaltına alındı! Kiracı şikayetçi oldu polis harekete geçti

Kiralardaki yüksek fiyat artışları herkesin gündeminde. Kiracılar ile ev sahibi anlaşmazlıklarına ilişkin her geçen gün yeni bir olay yaşanıyor. Son olarak Adana'da aylık 833 TL olan kirayı 5 bin TL'ye çıkardığı öne sürülen ev sahibi gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edildi. Kiracı, ev sahibinin elektrik ve suyu kapattırdığını da iddia ederek polise şikayetçi oldu ve polis harekete geçti. İşte olayın detayları...

Haber 19-03-23 15:08

Konut aidatları kiralarla yarışıyor! Kat malikleri dikkat! Dava açabilirsiniz

Konut sahipleri ve site yönetimini zaman zaman karşı karşıya getiren konuların başında konut aidatları yer alıyor. Son günlerde yapılan zamlarla birlikte aidatlar neredeyse kiralarla yarışıyor. Bir gayrimenkul şirketinin verilerine göre, aidatların en yüksek olduğu ilçelerin başında Beşiktaş, Şişli ve Sarıyer geliyor. Bu ilçelerde aidatlar 15 bin TL'ye kadar çıkıyor. Ancak kat malikleri dikkat... Yüksek konut aidatına karşı dava açma hakkınız var. İşte tüm detaylar...

Finans 11-01-23 10:32

Ev kiralarındaki yüzde 25 sınırından sonra... Dükkanlara da mı gelecek? Dikkat çeken çıkış! Kantinleri işaret etti

Konut kiralarındaki artış oranının yüzde 25 ile sınırlandırılmasının ardından bu kez de dükkan kiralarıyla ilgili dikkat çeken bir çıkış geldi. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, dükkan ve iş yeri kiralarının artış oranının konutlardaki gibi sınırlandırılmasını talep etti. Palandöken açıklamasında kantin kiralarına da işaret etti ve "Milli Eğitim Bakanlığı, kantin kiralarını yüzde 25 oranıyla sınırlandırdı" dedi.

Finans 06-01-23 16:01

'18 bin TL'den aşağıya yok' Kiralar onu da etkiledi durma noktasına geldi! Daha çok kazanmak isteyenler...

Yüksek kiralar kentsel dönüşümü olumsuz etkiledi. Kentsel dönüşüm, ev kiralarındaki artış nedeniyle adeta durma noktasına geldi. Hem evini kiraya verip daha çok gelir elde etmek isteyenler anlaşmaya yanaşmazken hem de yüksek kiralar sebebiyle mülk sahipleri kiralık ev bulamayacaklarından endişe ediyor. Bu durum da deprem korkusuna rağmen kentsel dönüşümü yavaşlattı. Kimi vatandaşlar 18 bin TL'den aşağıya kiralık ev olmadığını söylerken kimileriyse kentsel dönüşümün akıl işi olmadığını belirtti.

Finans 14-12-22 16:11

Kira Artışı

Kira Artışı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kira Artışı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Çok Güzel Hareketler 2 oyuncusu Metin Pıhlıs'ın ev sahibi 3750 TL olan kirayı bakın kaç TL'ye çıkarmak istedi

Çok Güzel Hareketler Bunlar 2’nin oyuncusu Metin Pıhlıs yeni kira talebini duyunca şoke oldu. 52 yıllık bir binada oturan oyuncunun ev sahibi 3750 TL olan kiraya öyle bir zam yapmak istedi ki duyanlar şaştı kaldı. Metin Pıhlıs da şokunu sosyal medyada paylaştı.

Magazin 03-11-22 09:56