Kısa Çalışma Ödeneği Haberleri Ve Son Dakika Kısa Çalışma Ödeneği Haberleri

Kısa Çalışma Ödeneği Haberleri Ve Son Dakika Kısa Çalışma Ödeneği Haberleri

Kısa çalışma ödeneği, çeşitli sebeplerle (ekonomik, kriz, sektör durumu vb.) bir kurumun normal çalışma saatlerini azaltmak durumunda kalması ve ya da işyerinin belli bir süreyle faaliyetlerini bütünüyle veya kısmen durması durumunda iş yerinin sigortalı çalışanlarına gelir desteği sağlayan bir uygulamadır. Uygulamanın çeşitli şartları vardır. Çalışma süresinin en az üçte bir oranında azaltılması, faaliyetlerin de en az bir ay süreyle durdurulmuş olması gerekmektedir.

Kısa Çalışma Ödeneği Haberleri

Karar Resmi Gazete'de yayımlandı: Kısa çalışma ödeneğinde yeni düzenleme! Prim gün sayısı düşürüldü...

Resmi Gazete'de yayımlanan kararla Kısa Çalışma Ödeneği'nden yararlananların asgari prim ödeme gün sayısında değişiklik yapıldı. Kısa çalışma ödeneği nedir? Kimler kısa çalışma ödeneğinden yararlanabilir? İşte detaylar...

Finans 04-02-2024 08:34

Deprem bölgesinde ‘Kısa Çalışma Ödeneği’ süresi uzatıldı! İşte son tarih…

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre, deprem bölgesinde kısa çalışma ödeneği yeniden uzatıldı. Ancak uygulamadan yararlanmak isteyen işverenlerin tekrar başvuru yapması gerekiyor. İşte detaylar…

Haber 29-07-2023 09:07

Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman bitiyor, uzatıldı mı, kimlere verilir? Depremzedelere Kısa Çalışma Ödeneği'nde yeni karar!

Kısa Çalışma Ödeneği'ne ilişkin alınan yeni karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği OHAL bölgesinde çalışma hayatını düzenleyecek tedbirler kapsamında kısa çalışma ödeneği hayata geçirilmişti. Ödenekten faydalanmak isteyen vatandaşlar konuya ilişkin detayları sorguluyorlar. Peki, Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) ne zaman bitiyor, uzatıldı mı, kimlere verilir?

Finans 24-07-2023 20:57

Depremzedelere sigorta ve maaş bağlanacak! Asgari ücretin yüzde 150'sine varan ödeme yapılacak

Kahramanmaraş merkezli on bir ili etkileyen depremin yaraları sarılmaya devam ediyor. Deprem nedeniyle evi hasar alan ev sahibi ve kiracılara verilen kira yardımının yanı sıra depremden etkilenen vatandaşlara maaş verilecek. Detaylar belli oldu. Pandemi döneminde de olduğu gibi geçici madde ile kısa çalışma ödeneği ve ücretsiz izne ödenek uygulaması devreye girecek.

Finans 24-02-2023 10:34

Kısa çalışma ödeneği nedir, ne kadar? Depremzede kısa çalışma ödeneği başvuru şartları neler?

Depremzede kısa çalışma ödeneğinin detayları hakkında araştırmalar hız kazandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’yle birlikte depremden etkilenen ve OHAL kapsamında yer alan kentler için belli şartlar altında işten çıkarma yasağı ve kısa çalışma ödeneği uygulaması başlatıldı. Peki, Kısa çalışma ödeneği nedir, ne kadar? Depremzede kısa çalışma ödeneği başvuru şartları neler? İşte konu hakkında tüm ayrıntılar...

Finans 23-02-2023 09:01

Depremzedeye kısa çalışma ödeneği! Resmi Gazete'de yayımlandı: Brüt maaşın yüzde 60’ı kadar ödeme

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’yle birlikte depremden etkilenen ve OHAL kapsamında bulunan kentler için belli şartlar altında işten çıkarma yasağı ve kısa çalışma ödeneği uygulaması başlatıldı. Bu kapsamda işçiler brüt maaşlarının yüzde 60’ı kadar aylık alacak. Böylece asgari ücretli bir çalışana aylık 6 bin lira ödeme yapılacak.

Finans 22-02-2023 07:31

Emekli maaşı, işsizlik ödeneği, kısa çalışma, prim borçları... O tarihler belli oldu! Deprem bölgesi için harekete geçildi 31 Ağustos'a kadar...

Emekli maaşı, raporlu ilaç, kısa çalışma, işsizlik ödeneği ve prim borçları. Hepsi için tek tek harekete geçildi. Deprem bölgesi için yapılan çalışmalar kapsamında Bakanlık, çeşitli tedbirleri uygulamaya koydu. Kronik hastalığı olanlar raporlu ilaçlarını reçetesiz alabilecek. SGK'ya verilmesi gereken beyannameler ertelendi. Emekli maaşı ödemeleri öne çekilirken, işsizlik ödeme tarihleri belli oldu. Prim borçları ertelenirken ödeme süresi dolmuş prim borçları da 31 Ağustos’a ertelendi.

Finans 20-02-2023 09:31

Prof. Dr Cem Kılıç'tan emeklilik, kısa çalışma ödeneği ve kıdem tazminatı yorumu

Salgının ilk başladığı dönemlerde istihdamı korumak adına verilen kısa çalışma ödeneği geçtiğimiz haziran ayının sonunda sona ermişti. Prof. Dr. Cem Kılıç, kısa çalışma ödeneği, kıdem tazminatı ve emekliliğe ilişkin yeni açıklamalar yaptı.

Finans 04-11-2021 09:20

Kısa çalışma ödeneği uzatılır mı? Kısa çalışma ödeneği bitti mi?

Koronavirüsün ortaya çıkmasıyla birçok iş yeri ve çalışanları zarara uğradı. Kısa çalışma ödeneği, pandemi sürecinde iş yerinden ayrılmak zorunda olan veya ücretsiz izne gönderilen çalışanları korumak için ödenmeye başlamıştı. Peki Kısa çalışma ödeneği uzatılır mı? Kısa çalışma ödeneği bitti mi? İşte ayrıntılar...

Finans 12-07-2021 09:25

Kısa çalışma ve İşsizlik ödeneği ödemeleri bugün hesaplara yatıyor! Destekler uzatılacak mı?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda kısa çalışma ve işsizlik ödemelerinin bugün yapılacağını duyurdu. Öte yandan ödeneklerin uzatılması için talepler gelmişti. Henüz kısa çalışma ödeneğinin uzatılmasına ilişkin açıklama yapılmadı.

Finans 05-07-2021 08:41

Nakdi ücret desteği bitti mi, ne zaman yatacak? Nakdi ücret desteği son tarihi ne zaman?

Pandemi sürecinde kısa çalışma ödeneğine geçen işletmelerin çalışanlarına devlet tarafından ödenen akdi ücret desteğinin sona erip, ermediği vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Alınan 1 Temmuz kararlarının ardından normalleşme sürecinin üçüncü etabına geçildi. Bu kapsamda Nakdi ücret desteği bitti mi? soruları araştırılıyor. Peki Nakdi ücret desteği son tarih ne zaman?

Finans 04-07-2021 16:47

Kısa çalışma ve işsizlik ödenekleri yarın hesaplara yatırılacak

Kısa çalışma ve işsizlik ödenekleri yarın hesaplara yatırılacak

Yurthaber 04-07-2021 15:46

SSK’lı iş yeri sahipleri dikkat! SSK kesilebilir ve emeklilik...

Pandemi sebebiyle 2020 Nisan ayından bu yana iş yeri kapanan çalışanlara destek olmak amacıyla Kısa Çalışma ödeneği ve ücretsiz izine çıkarılan vatandaşlara ise nakdi ücret desteği ödeniyor. Ancak bazı iş yeri sahipleri kendilerini SSK’lı göstererek, pandemi süreci içerisinde Kısa Çalışma Ödeneği’nden yararlanmaya çalışıyor. Ancak bu durum tespit edildiğinde iş yeri sahipleri için kaçınılmaz bazı sonuçları oluyor.

Finans 04-07-2021 11:35

Kısa çalışma ödeneği bitti mi? Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı?

Pandemi döneminde işverenlere ve işçiye destek olmak amacıyla çıkarılan kısa çalışma ödeneğinin 30 Haziran'da sona ereceği açıklanmıştı. Vatandaşlar "Kısa çalışma ödeneği bitti mi?" , "Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı?" sorularının yanıtını araştırmaya başladı. Peki kısa çalışma ödeneği temmuz ayında yatacak mı? Ne zaman yatacak? İşte ayrıntılar...

Finans 01-07-2021 11:20

Milyonların emeklilik hayatını etkiliyordu! Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı sona erdi!

Geçen yıl mart ayından beri devam eden kısa çalışma ödeneği desteğinde süre dün doldu. Yeni bir düzenleme olmazsa kısa çalışma ödeneği, işten çıkarma yasağı ve ücretsiz izin desteği uygulamaları da sona erdi. Öte yandan kısa çalışma ödeneğinin uzatılması için talepler gelmeye devam ediyor. Bu süreçte milyonlarca çalışanın, eksik ödenen prim günlerinden dolayı emeklilik süresi de uzamıştı.

Finans 01-07-2021 10:44

Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı yıl sonuna kadar uzatılacak mı? Talep geldi açıklama bekleniyor

Geçen yıl mart ayından beri devam eden kısa çalışma ödeneği desteğinde süre bugün doluyor. Yeni bir düzenleme olmazsa kısa çalışma ödeneği, işten çıkarma yasağı ve ücretsiz izin desteği uygulamaları da bugün sona eriyor. Öte yandan kısa çalışma ödeneğinin uzatılması için talepler gelmeye devam ediyor. Milyonlarca vatandaş konuyla ilgili yetkililerden açıklama bekliyor. Kısa çalışma ödeneği ilk olarak geçtiğimiz yıl mart ayında verilmeye başlamıştı.

Finans 30-06-2021 14:14

Kısa Çalışma Ödeneği bitiyor, şimdi ne olacak? İşverenden uzatılsın talebi

Koronavirüs salgını sebebiyle istihdamı korumak ve desteklemek amacıyla çalışanlara ödenen Kısa Çalışma Ödeneği sona eriyor. Bununla beraber birçok çalışan ise hala işsiz kalma ve geçim sıkıntısı ile boğuşuyor. Son bir senedir işçiye ödenen destekler arasında bulunan Kısa Çalışma Ödeneği’nin yanı sıra; nakdi ücret desteği ve işten çıkarma yasağı da 30 Haziran tarihi itibariyle sona eriyor. Çalışanlar, henüz işleri tam olarak düzelmemişken, verilen KÇÖ desteğinin kesilmemesini talep ediyor.

Finans 30-06-2021 10:42

Tüm Türkiye bekliyor! 1 Temmuz'da başlıyor

Yarından itibaren tüm Türkiye'de normalleşme sürecine tekrar geçilecek. Bu süreçle birlikte koronavirüs pandemisinden dolayı konulan birçok yasak da sona erecek. "Destekler de bitti, artık herkesin kendi ayaklarının üzerinde durabileceği bir dönem başlıyor. Kurban Bayramı da yaklaşıyor. Bu da bir hareketlilik getirecek." yorumunu yapan TESK Başkanı Palandöken, yeni dönemden umutlu olduğunu belirtti.

Finans 30-06-2021 10:24

Temmuz ayı nakdi ücret desteği ne zaman ödenecek? Nakdi ücret desteği uzatıldı mı?

"Temmuz ayı nakdi ücret desteği ne zaman ödenecek?" , "Nakdi ücret desteği uzatıldı mı?" soruları araştırılıyor. Nakdi ücret desteği 3 milyondan fazla vatandaşın yararlandığı, işverene ve çalışana destek olmak amacıyla koronavirüs döneminde uygulanmaya başlamış bir ödemedir. Bu ödemenin son tarihinin 30 Haziran olduğu bildirilmişti. İşte ayrıntılar...

Finans 29-06-2021 11:19

Kısa çalışma ödeneği bitti mi? Kısa çalışma ödeneği uzatılacak mı?

Koronavirüs pandemisi nedeniyle bir seneyi aşkın süredir birçok işletme kapanırken, milyonlarca vatandaş da ya işsiz kaldı ya da ücretsiz izne gönderildi. İş yerlerinden ayrılmak zorunda olan veya ücretsiz izne gönderilen çalışanlara destek olmak amacıyla bir süredir vatandaşlara Kısa Çalışma Ödeneği ödeniyor. Ancak Kısa Çalışma Ödeneği’nin 30 Haziran tarihinde son bulacağı bilgisi verilmişti. Peki Kısa Çalışma Ödeneği uzatıldı mı?

Finans 29-06-2021 09:27

Kısa çalışma ödeneği uzar mı? Yıl sonuna kadar 'devam etsin' talebi...

Salgın döneminde hayata geçirilen kısa çalışma ödeneği, binlerce çalışan ve iş verene can suyu oldu. Salgın döneminde faaliyetlerini eskisi gibi yerine getiremeyen işletmelerdeki çalışanlara ödenen kısa çalışma ödeneği, bu ay sonu itibarıyla sona erecek. Öte yandan TİSK Başkanı'ndan yıl sonuna kadar devam etmesi için talep geldi.

Finans 25-06-2021 12:19

Kısa çalışma ödeneği alıp tam çalışan işçi istifa ederse tazminat alır mı?

Koronavirüs pek çok kişiyi hem maddi hem de manevi anlamda etkiledi. Bu dönemde pek çok işyeri kısa çalışma ödeneğine başvurdu. İşçiler ise kısa çalışma ödeneği alıp tam çalıştırıldığı için istifa etmesi durumunda tazminat alıp alamayacağını merak ediyor.

Finans 25-06-2021 11:35

İşveren, kısa çalışma ödeneğinin yıl sonuna kadar devam etmesini istiyor

TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Burak Akkol: - "Kısa çalışma ödeneği uygulamasının ekonomik ve sosyal şartlar tam olarak iyileşene kadar devam etmesinin istihdamın korunmasında kritik öneme sahip olduğunu düşünüyoruz"

Yurthaber 25-06-2021 11:03

Emeklilik hayali kuranlara kötü haber! Prim günleri uzayacak: Çözüm ise borçlanma

Kısa çalışma ödeneği alanların çalışmadıkları günlerde emeklilik primi yatırılmıyor. Bundan dolayı özellikle en başından itibaren kısa çalışmada olan vatandaşların emeklilik tarihleri uzamış olacak. Bu vatandaşlara getirilecek borçlanma hakkıyla sorunun çözülebileceği belirtiliyor.

Finans 24-06-2021 14:21

Kısa Çalışma Ödeneği bitti mi? Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman bitiyor?

2020 Mart ayında ülkemizde etkisini gösteren Koronavirüs salgını ile beraber birçok işyeri ekonomik olarak zarar gördü. İşyerlerinin ekonomik sıkıntılar içinde kalması ise çalışanlar açısından da zor zamanlar yaşanmasına neden oldu. Ekonomik anlamda zorluk çeken vatandaşlar için bir senedir ödenen Kısa Çalışma Ödeneği’nin süresinin uzatılıp uzatılmadığı merak ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından Kısa Çalışma Ödeneği ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Finans 22-06-2021 11:47

Kısa çalışma ödeneği bitti mi, ne zaman bitiyor? Kısa çalışma ödeneği ile ilgili son durum ne olacak?

Geçtiğimiz haftalarda ertelenen ve önemli kararların konuşulacağı Kabine toplantısı bugün gerçekleşti. Kabine Toplantısı sonrası Kısa Çalışma Ödeneğinin uzatılıp uzatılmadığı soruları vatandaşlar tarafından merak edilmeye başlandı. Kritik toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan pek çok konuyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Peki Kısa çalışma ödeneği bitti mi, ne zaman bitecek? Kısa çalışma ödeneği ile ilgili son durum ne olacak? İşte yanıtı...

Finans 21-06-2021 20:53

Kısa çalışma ödeneği uzayacak mı? Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek?

"Kısa çalışma ödeneği uzayacak mı?" , "Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek?" sorularının yanıtı ilgililer tarafından arama motorlarından araştırılıyor. Kısa Çalışma Ödeneği, koronavirüs sürecinde iş yeri olumsuz etkilenen çalışanlara sağlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kısa Çalışma Ödeneği'nin ne zaman biteceğine dair açıklama yapmıştı. İşte ayrıntılar...

Finans 21-06-2021 10:18

Kısa çalışma ödeneği uzar mı? Kısa çalışma ödeneği ne zaman biter?

Kısa çalışma ödeneğinin ne zaman biteceği ve ödeneğin uzama ihtimalinin olup olmadığı araştırılıyor. Kısa çalışma ödeneği 2020 yılının mart ayı sonunda uygulanmaya başladı. 2020 Nisan- 2021 Mayıs arasında 22 milyon 664 bin 919 kısa çalışma ödeneği ödendiği bildirildi. Peki Kısa çalışma ödeneği uzar mı? Kısa çalışma ödeneği ne zaman biter? İşte ayrıntılar...

Finans 16-06-2021 22:28

Kısa çalışma ödeneği bitecek mi? Kısa çalışma ödeneği son tarihi ile ilgili açıklama bekleniyor

Ülkemizde 2020 Mart ayında patlak veren koronavirüsün ardından işçiyi ve işvereni korumak için kısa çalışma ödeneği başlatılmıştı. Peki kısa çalışma ödeneği bitecek mi? Kısa çalışma ödeneği son tarihi ile ilgili açıklama bekleniyor.

Finans 10-06-2021 10:42

Kısa Çalışma Ödeneği'nden yararlananlar işsizlik maaşı alabilir mi? En yüksek 2840 TL ödenecek…

Türkiye’de Kovid-19 vakalarının ilk görüldüğü 11 Mart 2020’nin ardından salgının işverene ve çalışana yükünü azaltmak adına ilk defa 26 Mart 2020 tarihi itibarıyla 3 ay boyunca devreye giren ve her seferinde uzatılan Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ), 30 Haziran 2021 itibarıyla sona erecek.

Finans 07-06-2021 09:44

Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemeleri bugün hesaplarda!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yaptığı açıklamada Mayıs ayına ilişkin Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemelerinin bugün hesaplara yatırıldığını duyurdu.

Finans 04-06-2021 08:58

Kısa Çalışma Ödeneği uzatıldı mı? Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) ne zaman bitiyor?

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle, ülkemiz ekonomik anlamda zor zamanlar geçiriyor. Alınan kararla pek çok işverenin iş yeri kapalı kalırken, milyonlarca çalışan da işsiz kaldı. İşsizliği vermiş olduğu ekonomik zorluğu rahatlatmak amacıyla bir süredir hak sahiplerine Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) veriliyor.

Finans 01-06-2021 13:37

Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Mayıs ayı kısa çalışma ödeneği hangi gün yatar?

Nisan ayı kısa çalışma ödeneği 5 Mayıs tarihinde İŞKUR’dan yapılan açıklama ile vatandaşların hesabına yatmıştı. Alınan kararla birlikte kısa çalışma ödeneği Mayıs ayı ve Haziran aylarında da ödenecek. IBAN’ı bulunmayanlar Mayıs ayı kısa çalışma ödeneği PTT’den alacak.

Finans 29-05-2021 12:25

Bakan Bilgin duyurdu! Kısa çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemeleri 4 Haziran'da

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Mayıs ayına ilişkin Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemelerinin 4 Haziran'da hesaplara yatırılacağını duyurdu.

Finans 29-05-2021 11:57

Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama...

Milyonlarca vatandaşın faydalandığı kısa çalışma ödeneğinin son tarihine ilişkin araştırma yapılıyor. Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama...

Finans 28-05-2021 12:02

Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) ne zaman bitiyor? KÇÖ ne zaman bitecek?

Bir seneyi aşkın süredir ülkemizde pek çok vatandaşı ve sektörü olumsuz etkileyen pandemi süreci boyunca işsiz kalan vatandaşlara destek amaçlı ödenen Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ), Mart ayında son bulacakken tekrar uzatıldı. Milyonlarca vatandaşın yararlandığı KÇÖ, alınan kararla Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında da ödenmeye devam edecek.

Finans 23-05-2021 23:07

Kısa çalışma ödeneğinden yararlandırılan ve ücretsiz izne ayrılanlar tazminat alabilecek mi?

Kısa çalışma ödeneği hakkında merak edilen pek çok soru bulunuyor. Özellikle pandemi döneminde ücretsiz izne ayrılan ve kısa çalışma ödeneğinden yararlandırılan vatandaşlar KÇÖ'den yararlandırılan kişiler tazminat alabilecek mi sorusunu merak ediyor. Peki ücretsiz izin kıdem tazminatı hesabına dahil ediliyor mu? KÇÖ’den yararlandırılan ve ücretsiz izne ayrılanlar tazminat alabilecek mi? İşte yanıtı...

Finans 23-05-2021 14:23

Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek?

Koronavirüs döneminde ekonomik açıdan sorunlar yaşayan çalışan ve işverene destek olmak amacı ile hükümet tarafından Kısa Çalışma Ödeneği desteği sağlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararı ile uzatılan Kısa Çalışma Ödeneği'nin son tarihi uzatıldı. Peki, Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek? İşte, ayrıntılar...

Finans 22-05-2021 00:26

Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemeleri bugün hesaplara yatıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Nisan ayına ilişkin Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemelerinin bugün hesaplara yatırılacağını duyurmuştu. Milyonlarca vatandaşın beklediği ödemeler bugün veriliyor.

Finans 05-05-2021 08:37

Bakan duyurdu! Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemeleri yarın

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Nisan ayına ilişkin Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemelerinin yarın hesaplara yatırılacağını duyurdu.

Finans 04-05-2021 13:12

Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) Nisan ödemeleri | Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatıyor? Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman bitecek?

31 Mart’ta son bulacağı söylenen ve binlerce vatandaşın pandemi döneminde en çok yararlandığı ödemeler arasında yer alan Kısa Çalışma Ödeneği’nin (KÇÖ) uzatılacağı haberi, geçtiğimiz haftalarda paylaşılmıştı. Alınan yeni kararla, Kısa Çalışma Ödeneği’nin (KÇÖ) süresi 30 Haziran’a kadar uzatıldı. Kararın Resmi Gazete’de yayımlanmasından sonra ise binlerce vatandaşın gözü, Nisan ayı KÇÖ ödemelerine çevrildi. Mart ödemeleri 5 Nisan'da yatırılmıştı. Peki, Nisan ayı KÇÖ ödemeleri ne zaman yatıyor?

Finans 04-05-2021 12:12

Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı?

Geçtiğimiz yıldan bu yana süren pandemi süreciyle birlikte ödenmeye başlanan kısa çalışma ödeneği vatandaşlar tarafından merak edilip araştırılıyor. Kısa çalışma ödeneği süresi ile ilgili alınan karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Peki Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak, kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı? İşte yanıtı...

Finans 30-04-2021 12:11

Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatar? Kısa çalışma ödeneğine zam geldi mi?

Koronavirüs süreciyle birlikte ödenmeye başlanan kısa çalışma ödeneği vatandaşlar tarafından merak edilip araştırılıyor. Kısa çalışma ödeneği süresi ile ilgili alınan karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Peki Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatar, uzatılıyor mu? Kısa çalışma ödeneğine zam geldi mi? İşte 2021 kısa çalışma ödeneği KÇÖ ödenme tarihi...

Finans 29-04-2021 17:05

TİSK'ten ücretsiz izin yerine kısa çalışma ödeneği çağrısı

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, tüm işverenlere ücretli ya da ücretsiz izin yerine öncelikli olarak kısa çalışma ödeneğini tercih etmeleri çağrısında bulundu.

Finans 29-04-2021 16:14

Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Kısa çalışma ödeneği uzatılıyor mu? İşte KÇÖ ödenme tarihi

Pandemi süreciyle beraber ödenmeye başlanan kısa çalışma ödeneği vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Kısa çalışma ödeneği süresi ile ilgili alınan karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Peki Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak, uzatılıyor mu? İşte 2021 kısa çalışma ödeneği KÇÖ ödenme tarihi...

Finans 25-04-2021 17:28

Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatar, uzatılıyor mu? İşte 2021 kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) ödenme tarihi...

Koronavirüs süreciyle birlikte ödenmeye başlanan kısa çalışma ödeneği vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Kısa çalışma ödeneği süresi ile ilgili alınan karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Peki Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatar? İşte 2021 kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) ödenme tarihi...

Finans 24-04-2021 17:57

Bakan Bilgin'den kısa çalışma ödeneği açıklaması! İşte kısa çalışma ödeneğinin detayları

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Kısa çalışma süresi 1 Nisan’dan başlamak üzere 3 ay uzatıldı” dedi.

Finans 23-04-2021 14:10

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin'den kısa çalışma ödeneği açıklaması:

"2021 Mart ayında uzatma kapsamında kısa çalışmadan yararlanan işverenler için nisan, mayıs ve haziran aylarında İŞKUR tarafından otomatik uzatma işlemi gerçekleştirilecek"

Yurthaber 23-04-2021 14:05

Kısa çalışma ödeneği süresinin uzatılmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de

Kısa çalışma ödeneği süresinin uzatılmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de

Yurthaber 23-04-2021 00:39