Klamidya Haberleri Ve Son Dakika Klamidya Haberleri

Klamidya Haberleri Ve Son Dakika Klamidya Haberleri

Birçok insanın mustarip olduğu ancak adını bilmediği bir rahatsızlıktır. Üreme sistemindeki bakteriyel bir enfeksiyondur. Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonların başında gelir. Kadın ve erkekde de görülen bu rahatsızlığa her yaşta rastlamak mümkündür. Hastalığın il belirtileri çok hafiftir. Kadınlar da erken doğma neden olabilir gebe kadınlarda bebeğin sağlığını etkileyebilir. Kalmida rahatsızlığından korunmanın yollar ise cinsel ilişki korunma yöntemlerini kullanmaktır. Hatalığn oluşum süresi 2 ila 3 haftayı bulabilir ortaya çıktığında idrar yolu enfeksiyonu gibi birkaç rahatsızlıkla karıştırılabilir. Bu nedenle korunmasız ve riskli cinsel ilişkiye giren tüm kişilerin cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara karşı bilinçli olması ve belirtileri gördüğü anda doktora başvurması oldukça önemlidir. Kadınlarda görülen en belirgin belirtileri İdrar yaparken yanma ve ağrı, Cinsel ilişki sırasında ağrı,Adet dönemi dışında kanamalardır.

Klamidya Haberleri

Cinsel hastalık uzmanı belirtiyor: Önce ve sonra kesinlikle sakın yapmayın! Hastalık riski taşıyor

Cinsel ilişki hayatın bir parçası olarak görülüyor. Herkesin cinsel ilişki fikirleri değişim gösteriyor. Bu konunun fazla konuşulmaması cinsel ilişki konusunda bilinçlenmeyi önlüyor. Uzmanlar farklı cinsel ilişkiler arasında bulunan oral seks hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 22-09-22 08:56

Tedavi edilmezse kısırlık, işitme veya görme kaybına neden olabilir

En yaygın cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve belirtileri belli oldu. Dünyanın dört bir yanında her gün milyonlarca cinsel yolla bulaşan enfeksiyon teşhisi konuyor. Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar (CYBE) tedavi edilmezse, diğer kronik durumların yanı sıra kısırlığa, pelvik inflamatuar hastalığa ve görme veya işitme kaybına yol açabilir.

Haber 29-06-22 09:33

Klamidya

Klamidya Hakkındaki Haberler Mynet'te. Klamidya Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.