Kolesterol Düşüklüğü Haberleri

Kolesterol nedir? Kolesterol bulunan yiyecekler hangileridir?

Normal seviyeye sahip ise vücut için gerekli bir madde olan kolesterol, yüksek değerlere ulaşması halinde kişilerde ciddi sağlık sorunlarına sebebiyet verebilir. Siz de sağlık açısından önemli bir madde olan “Kolesterol ne demek ve hangi besinlerde bulunur?” gibi soruların yanıtlarını merak ediyorsanız mutlaka yazımıza göz atmalısınız.

Haber 24-12-20 17:52

Kolesterolü düşürmek mümkün

Türkiye'ye üçüncü kez gelen dünyaca ünlü uzman Prof. Dr. Terje Pedersen, ilk defa kolesterol düşürmenin ölümü azalttığını ve kalp hastalıklarını azalttığını gösteren çalışmayı yapan kişi olarak tanınıyor. Ülkemize bir kongreye katılmak üzere gelen Prof. Dr. Pedersen ve İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü'nden Prof. Dr. Vedat Sansoy kolesterol ve kolesterol tedavisi hakkında en güncel bilgileri aktardılar.

Haber 25-12-05 00:13

Toplumları saran hastalık: Kolesterol

Kolesterol, gelişmiş ülkelerde ölüm nedenleri arasında kalp ve damar hastalıkları ilk sırada yer alıyor. Yüksek kolesterol, yüksek tansiyon, şişmanlık gibi sorunların düzeltilmesi ile bu ölümler önlenebilir veya geciktirilebilir. Bu nedenle Dünya Sağlık Örgütü kalp ve damar hastalıklarını bir numaralı ölüm nedeni olarak ilan ediyor. Peki kolesterol nedir, nasıl tedavi edilir?

Haber 15-07-05 11:05

Kolesterolsüz hayat mümkün değil

"Kalp krizi, yüksek tansiyon ve beyin kanaması" gibi rahatsızlıkların nedeni olarak gösterilen kolesterolün, belirli düzeyde olması şartıyla, hayati önemi bulunuyor. Kolesterol olmazsa, organizmadaki hücreler ne formda kalabiliyor ne de zamanı geldiğinde kendilerini yenileyebiliyor. Kolesterol, beynin ve sinir sisteminin faaliyeti için de vazgeçilmez. Bu yağın büyük bölümü (yüzde 70'i) organizma, özellikle de karaciğer tarafından üretiliyor. Geri kalanı (yüzde 30'u) beslenmeden geliyor.

Haber 06-05-05 09:40

Diğer Haber Etiketleri

Kolesterol Düşüklüğü

Kolesterol Düşüklüğü Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kolesterol Düşüklüğü Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Kolesterol uyarısı! Kalp ve damarlarda büyük hasarlar yol açabiliyor

Tokat Devlet Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Yusuf Yakar, kalp ve damarlarda büyük hasarlara yol açan ve ölüme kadar götüren sonuçlara neden olabilecek kolesterolün yeterince önemsenmediğini belirtti.

Haber 19-03-05 11:23

Taze ceviz kolesterole iyi geliyor

Taze cevizde yüzde 5-6 oranında C vitamini bulunduğu ve ceviz tüketiminin mide, bağırsak, deri hastalıkları ile kolesterole iyi geldiği bildirildi.

Haber 02-02-05 11:27

Bayramda kolesterole dikkat

Kurban Bayramı'nda beslenme alışkanlıkları konusunda uyarıda bulunan Acıbadem Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Koptagel İlgün, "Fazla et, hamur işi ve çikolata tüketilmesi, kolesterol düzeyinde ani yükselmelere neden olabilir ve buna bağlı sağlık sorunları gelişebilir" dedi.

Haber 16-01-05 13:08