Konut Fiyatları Haberleri

TOKİ sosyal konut sonrası evler elde kaldı: Satış değil, alış hız kesti: Fiyatlar 200 bin lira geriledi ama...

TOKİ sosyal konut projesi ile ev fiyatlarında beklenen düşüş yavaş yavaş başladı. İki haftada fiyatlarda 200 bin liralık gerileme oldu. Ancak vatandaşlar proje sonrası ucuz eve kavuşma hayali ile beklemeye geçerken sektörde yaprak kıpırdamaz hale geldi. Emlakçıların vitrinlerinde ilanlar değişmemeye başladı. Emlakçılar konuya ilişkin, ““Elimizde önceden ev az vardı ama talep çoktu. Şu an ise konut fazla talep az” yorumunda bulundu.

Finans 24-09-22 09:53

81 il için tek tek açıklandı! Dikkat çeken tablo: İşte konutta son 3 yılın karnesi…

Satılık ev fiyatları ve kiralardaki artışa ilişkin son yapılan çalışmadan gelen veriler emlak sektöründeki durumu ortaya koydu. Yapılan araştırmada Türkiye’nin 81 ilindeki konut metrekare satış fiyatları ile kiralarının son üç yıllık değişimi masaya yatırıldı. Buna göre bir konutun ortalama fiyatı 1 milyon 410 bin TL’ye yükseldi. İstanbul’da kiralık konutta değer artışı ise son bir yılda yüzde 223 oldu. Peki fiyatlar 3 yılda hangi ilde nasıl değişti? İşte 81 il için merak edilen o tablo...

Finans 20-09-22 15:29

Konut fiyatlarıyla ilgili dikkat çeken sözler! O tarihi işaret etti

Konut fiyatlarındaki hareketlilik ev sahibi olmak isteyenlerin gündeminde. Ev fiyatları düşecek mi yoksa yükselecek mi sorusunun yanıtı merak edilirken son dönemde emlak piyasasındaki ev fiyatlarında gerçekleşen astronomik artışlardan sonra peş peşe sosyal konut projeleri açıklanmıştı. Sosyal konut projelerinin açıklanmasıyla artışların düşmeye başlaması piyasalarca olumlu karşılandı. Emlak uzmanları, şimdiden fiyatlarda yüzde 10’a yakın bir düşüş yaşandığını belirtirken 2023 yılını işaret etti.

Finans 08-09-22 18:29

Ev almak isteyenler, ev satacaklar dikkat! Ofisler konut oluyor: ‘Fiyatlar hızla düşüşe geçecek’ diyerek duyurdu

“Ev fiyatları düşecek mi?” ya da “Konut fiyatları ne zaman ucuzlayacak” sorusu milyonlarca vatandaşın en çok merak ettiği konular arasında. Fiyat artışları yüzde 100’ü geçen ve arz sorunları yaşanan konutta yeni adım atıldı. Ülke genelinde 4 milyon metrekare büyüklüğünde kiralanamayan ya da satılamayan ofisler konuta dönüşebilecek. İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, “Atılan bu adım konuttaki talebi azaltır ve dolayısıyla fiyatlar da hızla düşüşe geçer” diye konuştu.

Finans 20-08-22 09:42

Son dakika: Konutta fahiş fiyat açıklaması: Bakan Nebati net konuştu: Gereken neyse yapıyoruz, yapacağız

Son dakika... Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati gayrimenkul sektöründe olağan dışı fiyat artışlarına yönelik kapsamlı bir çalışma başlatıldığını duyurdu. Bakan Nebati gayrimenkul sektöründeki olağan dışı fiyat artışlarının yakından takip edildiğini ifade ederek, “Gereken neyse yapıyoruz, yapacağız” dedi.

Finans 13-08-22 10:12

Bakan Nebati açıkladı: Konut fiyatlarına yeni düzenleme sinyali!

Fiyat İstikrarı Komitesi dün Hazine Bakanı Nureddin Nebati başkanlığında toplandı. Toplantıda başta gıda fiyatları olmak üzere konut piyasası için alınan tedbirler masaya yatırıldı. Yapılan açıklamada konut fiyatlarındaki artışa karşı yeni önlemler alınabileceğine ilişkin kritik bir sinyal verildi.

Finans 10-08-22 08:52

Konutta yüksek fiyat sorunu için flaş iddia! Anadolu’ya göç başladı: En az 4 milyon kişi…

Satılık konut ve kira fiyatlarındaki artış devam ederken enflasyonun yüzde 80’i bulmasıyla ters göç riski ortaya çıktı. Özellikle İstanbul’da yüzde 170 artış olan kira fiyatlarından sonra birçok memur, maaşa denk gelen kiralar ve artan hayat pahalılığı nedeniyle görece ucuz Anadolu kentlerine tayin istiyor. Piyasa Uzmanı İslam Memiş konuya ilişkin çok çarpıcı bir yoruma imza atarken, metropol şehirlerin boşaltılacağını ve İstanbul’dan en az 4 milyon kişinin göç edeceğini dile getirdi.

Finans 03-08-22 07:55

Ev almak isteyenlere kötü haber! Konut fiyatları neden yükseliyor? İşte cevabı...

Merkez Bankası Konut Fiyat Endeksi verilerini açıklamıştı. Buna göre İstanbul, Ankara ve İzmir'de yine yüzde 10'un üzerinde artışlar göze çarpmıştı. Peki konut fiyatlarında artış sürecek mi? Konut fiyatları neden yükseliyor? İşte ev almak isteyen vatandaşların merak ettiği konu ile ilgili detaylar...

Finans 26-07-22 19:49

Konutta yeni düzenleme geldi! Fiyatlar düşmeye başladı

Satılık hem de kiralık ev fiyatlarındaki yüzde yüzün üzerindeki artış sonrası hükümet harekete geçmişti. Yeni düzenleme ile menkul-gayrimenkul sitelerine satış ve kiralama bilgilerini Gelir İdaresi Başkanlığı'na verme zorunluluğu getirmişti. Özellikle emlak fiyatlarının gerçek değerinin üzerinde gösterilmesi ve emlak piyasasında yapılan manipülasyonların önüne geçilmesi için çıkartılan düzenleme sonuçlarını göstermeye başladı.

Finans 30-06-22 10:30

Bakan Kurum söz verdi! Dar gelirliler için konut açıklaması...

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Milletimize bir kez daha söz veriyoruz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde; dar gelirli olup da ev sahibi olmayan tek bir vatandaşımız kalmayıncaya kadar; konutlar inşa etmeye, yeni yuvalar kurmaya, yavrularımızı mutlu etmeye; aşkla, şevkle, azimle devam edeceğiz" dedi.

Finans 24-06-22 23:29

Kira fiyatları yüzde 152 arttı! Vatandaş çözümü böyle buldu

Kira fiyatlarındaki yükseliş vatandaşın gündeminden düşmüyor. Türkiye genelinde kiralar ise son 1 yılda yüzde 152, son 4 yılda ise yüzde 233 artış gösterdi. Yüksek kiraları ödeyemeyen vatandaşlar ise kendince çözüm buldular. Beşiktaş, Kadıköy ve Üsküdar gibi ilçelerde yaşayan bazı vatandaşlar, Sancaktepe, Beylikdüzü, Esenyurt gibi ilçelere bakmaya başladı.

Finans 13-06-22 09:13

SON DAKİKA | Kira zammında 'yüzde 25' sınırı resmen yürürlükte! Bir yıl boyunca geçerli olacak

Son dakika haberi: Konut kiralarındaki yüksek zamlara karşı alınan yeni karar yürürlüğe girdi. Resmi Gazete'de yer alan düzenlemeyle birlikte kira artışları yüzde 25 ile sınırlandırıldı. 1 Temmuz 2023 tarihine kadar gereçli olacak düzenlemeyle birlikte, ev sahipleri kiracıları zorla çıkaramayacak, tahliye davaları reddedilecek.

Finans 12-06-22 08:42

Ev fiyatlarını doğrudan etkileyen veri açıklandı! Rekor seviyeye yükseldi

Konut fiyatlarını direkt olarak etkileyen veriyi Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) açıkladı. TÜİK Nisan ayı inşaat maliyet endeksi verilerine göre konut inşaa etmenin maliyeti rekor seviyelere yükselerek bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 106,60 arttı.

Finans 10-06-22 12:00

Rekor artış! Satılık konut yüzde 172, kiralar yüzde 152 arttı

Konut sektmründe satılık konut fiyatlarındaki artış devam ediyor. Gayrimenkul değerleme platformu Endeksa.com’un verilerine göre Türkiye genelinde Mayıs ayı itibarıyla konut satış fiyatlarında yıllık değer artışı yüzde 172 seviyesinde. Türkiye genelinde ortalama konut metrekare satış fiyatı 9 bin 363 TL oldu. Türkiye genelinde kiralar ise son 1 yılda yüzde 152, son 4 yılda ise yüzde 233 artış gösterdi. Satılık ve kiralıkta yıllık değer artışının en yüksek olduğu ilin Antalya olması dikkat çekti.

Finans 08-06-22 15:43

Artan konut fiyatlarıyla ilgili çarpıcı teklif: AVM'lerin konuta dönüşmesi lazım

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül son dönemde artan kira fiyatlarını eleştirerek, “Birçok alışveriş merkezi şu anda boş. Bu alışveriş merkezlerinin de mutlaka konuta dönüşmesi lazım. Yabancılara konut satışına hiç olmazsa iki yıllık ara verilmesinde fayda var” dedi.

Haber 04-06-22 20:06

Ucuz konut için 'hazine arazisi' kararında ilk adım atıldı! 32 ilde 385 arsa satışa çıktı

Konut fiyatlarındaki fahiş artışın önüne geçmek için bir dizi önlemler açıklayan ve bunlara yenilerini de eklemek için adımlar atan hükümet, geçtiğimiz günlerde hazine arazilerinin ucuz konut yapılması adına satışa çıkacağını duyurmuştu. Bu karar sonrası ilk hamle geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 32 ilde 400'e yakın arsayı satışa çıkardı? Peki araziler hangi şartla verilecek? İşte son dakika haberinin detayları...

Finans 04-06-22 10:08

Fırsatçılar iş başında! Düzenleme yürürlüğe girmeden fiyatlar arttı

13 Haziran’da yürürlüğe girecek olan değişiklikle, yabancıların konut satın alarak vatandaşlık alma hakkı tanıyan taşınmaz satın alma bedelini 250 bin dolardan 400 bin dolara yükseliyor. Kararın yürürlüğe girmesine sayılı günler kala bazı gayrimenkul sahipleri konut fiyatlarında artışa gidiyor. Bu karar öncesi konutlarının fiyatı bu rakamlara yakın olan bazı ev sahipleri rakamı 400 bin dolar üzerine çıkardı.

Finans 03-06-22 14:51

Konut fiyatları yükseldi yatırımcı arsaya yöneldi!

Konut piyasasında fiyatlar geçen yıldan bu yana yüzde 150 arttı. Konut fiyatlarındaki yükselişle beraber yatırımcı arsa alımlarına yöneldi. Arsa ve araziye olan talep, bir önceki yıla göre yüzde 29,6 arttı. Arsalara olan ilgi, fiyatların yükselmesine neden oldu. Konut imarlı arsalardaki fiyat artışında Antalya yüzde 131 ile ilk sırada.

Finans 03-06-22 09:25

Fahiş konut fiyatları için düğmeye basıldı! Artık zorunlu oldu

Hükümet satılık hem de kiralık ev fiyatlarındaki fahiş artışın önüne geçmek için adımlar atmaya devam ediyor. 10 gün içinde Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme geçici olacak. Kira artış oranı konusunda sabit oran uygulamasına gidilecek.

Finans 01-06-22 09:34

Ev alıp-satacaklar dikkat! Tapu işlemleri noterlerde yapılabilecek

Ev alıp-satacaklar ilgilendiren yeni dönem başlıyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından ev alıp satacakları doğrudan ilgilendiren bir açıklama geldi. Bozdağ, tapu işlemlerinin artık noterlerde yapılacağını duyurdu.

Finans 31-05-22 17:09

Konutta fiyatları düşürecek adım resmen atıldı: Resmi Gazete'den duyuruldu

Konut satış ve kiralama ile ilgili çok kritik bir karar alındı. Bir süredir hem satılık hem de kiralık ev fiyatlarındaki fahiş artışın önüne geçmeye çalışan hükümet, menkul-gayrimenkul sitelerine satış ve kiralama bilgilerini Gelir İdaresi Başkanlığı'na verme zorunluluğu getirdi. Bu karar Türkiye’de uygulanılması düşünülen Hollanda modeli için ilk hamle olarak yorumlandı.

Finans 31-05-22 08:52

Hazine arazisine konut projesinde kimler nasıl ev sahibi olacak, kiralar düşecek mi? Canlı yayında dikkat çeken açıklama

Son dakika haberi: Hazine arazisine konut projesi geliyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, vatandaşların ev yapabilmesi için hazine arazilerinin satışa çıkarılacağını söyledi. Bakan Kurum'un açıklaması sonrası herkes 'Hazine arazisine konut projesi'nin detaylarını merak etmeye başladı. Vatandaşlar "Hazine arazisine konut projesiyle kimler nasıl ev sahibi olacak? Ev fiyatları ve kiralar düşecek mi?" sorularına yanıt aramaya başladı. İşte tüm detaylar...

Finans 30-05-22 10:39

Yeni ucuz konut hamlesi: Arazi kamudan, ev vatandaştan! İşte yeni modelin detayları

Konut fiyatlarında ve kiralarda yaşanan fahiş artışlara karşı ilgili bakanlıklar yeni düzenlemeler üzerinde çalışıyor. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı da bu konuda yeni bir adım atmak için hazırlanıyor. Bakanlık, sosyal konutun yanında altyapılı konut arsaları satışı yapmak için kolları sıvadı. Bakan Murat Kurum, Hazine arazilerini vatandaşın kendisi için konut yapması adına uygun şartlarda satışa çıkaracaklarını açıkladı. İşte yeni modelin detayları!

Finans 29-05-22 10:01

90 metrekarelik evin kirası asgari ücreti solladı: Raporda İstanbul detayı dikkat çekti

Kiralık konut fiyatlarında yıllık artış oranı yüzde 200’e yaklaşırken metrekare fiyatları da alıp başını gitti. Yapılan araştırmaya göre kiralık konutta metrekare fiyatı 50 liraya yaklaştı. Böylece 90 metrekarelik bir bir ev kiralamanın bedeli asgari ücreti geçti.

Finans 27-05-22 15:16

Ev fiyatları düşecek mi, yükselecek mi? Merkez Bankası açıkladı: Konut kredi faizleri...

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Finansal İstikrar Raporu'nunda konut fiyatlarına ilişkin önemli bir detay yer aldı. Buna göre TCMB, liralaşma ile konut fiyatlarında normalleşme bekliyor. Ayrıca kur riski göstergelerinde de iyileşmenin devam ettiği belirtildi.

Finans 27-05-22 11:20

Konutta yeni uygulamanın detayları netleşiyor: Fahiş kira artışı yapan devletin 'kara liste'sine girecek!

Konutta fahiş kiraya karşı harekete geçen hükümetin bu kapsamda atacağı adımlara ilişkin detaylar da netleşmeye başladı. Son olarak 0,89 ve 0,99 faizli kredi destek paketi ile vatandaşın konuta daha kolay ulaşmasını sağlanırken, şimdi de fahiş kira artışı yapanların 'devletinkara listesi'ne alınacağı öğrenildi. Yapılan çalışmalar kapsamında Kiracı Şikayet Hattı mekanizması gündemde...

Finans 26-05-22 08:07

Konut fiyatlarında dikkat çeken artış! Bir yılda yüzde 110 yükseldi

Konut fiyatlarındaki artış mart ayında da devam etti. Mart ayında bir önceki aya göre yüzde 9,3 oranında artan Konut Fiyat Endeksi, bir önceki yılın aynı ayına göre nominal olarak yüzde 110,0, reel olarak ise yüzde 29,7 oranında arttı. Türkiye'de ortalama metrekare fiyatı 9 bin 502 TL'ye çıktı.

Finans 23-05-22 14:44

Öztrak'tan Erdoğan'ın açıkladığı konut kredisi paketine tepki: Ev fiyatlarını uçurdular

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından konut sahibi olmak isteyenler için yeni paketler açıklamıştı. Bazı fırsatçılar bunu istismar edip ev fiyatlarını yükseltmişti. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak da son yaşananlarla ilgili, "Kredinin lafı duyulur duyulmaz, konut fiyatlarına zam yağdı. 'Fiyatı düşüreceğiz' diye yola çıkan iş bilmezler, konut fiyatlarını daha da uçurdu" dedi.

Haber 20-05-22 17:51

Kiracılar bu habere dikkat! Kira artırımı yapamayan ev sahipleri bunu yapıyor

İstanbul başta olmak üzere ülke genelinde konut kira fiyatlarındaki artış hızı Türkiye’nin son günlerde en çok konuştuğu konulardan biri haline geldi. Artan konut fiyat ve kiralarına karşı yasal oranın üzerinde kira artışına ilişkin Tüketici Konfederasyonu Hukuk Komisyonu Başkanı İzzet Doğan'dan önemli uyarılar geldi.

Finans 20-05-22 12:19

Bir günde yüzde 30 zam yaptılar! Konut fırsatçılarına ceza

Konut fiyatlarını aşağı çekmek ve konuta erişimi kolaylaştırmak adına yeni atılan adım sonrası fırsatçılar boş durmayıp ev fiyatlarını daha da arttırmıştı. Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu bünyesindeki özel ekip konutta faiz indirimi sonrasında durumu fırsata çevirmek isteyen inşaat şirketleri ve emlakçıları tespit etti. Bir günde yüzde 30'a yakın zam yapan fırsatçılara ceza verilecek.

Finans 20-05-22 10:42

‘Yakın zamanda açıklayacağız’ diyerek duyurdu: Hükümetten konut fiyatlarını düşürecek hamle!

Ucuz konuta düşük faizli kredi ile ulaşmak isteyenler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz hafta 3 yeni destek paketini duyurmuş, karar sektörde büyük heyecan yaratmıştı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da konut fiyatlarını aşağı çekmek için her türlü adımı atacaklarını belirterek, Erdoğan’ın yeni bir müjde duyuracağını paylaştı. Kurum, "Maliyetleri düşürecek, vatandaşımızın erişimi kolaylaştıracak projeyi yakın zamanda açıklayacağız" dedi.

Finans 19-05-22 08:02

Son dakika fiyat arttıranlar şimdi yandı! Tapu oyununa vergi kıskacı!

Konut finansmanı için düşük faizli kredi desteğini de içeren destek paketinin açıklanmasıyla ev fiyatlarını son dakika yükselten fırsatçılar için 81 ilde harekete geçildi. Bakanlık 60 bin kişiyi algoritmalarla tek tek belirlerken bu kişileri tüketici hakları ve vergi boyutuyla da incelemeye aldı. İşte konut ilanlarıyla bir gecede oynama yapan fırsatçılar için başlatılan incelemeye ilişkin son dakika gelişmesinin detayları…

Finans 17-05-22 09:32

Konut kredisi başvurusu nasıl yapılır? Konut kredisi şartları nelerdir? Konut kredisine kimler başvuru yapabilir?

Konut kredisi araştırılan konuların başında geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 9 Mayıs günü gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nda konut kredisi şartlarını açıkladıktan sonra araştırılmaya başlandı. 10 yıl vadeli ve yüzde 0,89 ve 0,99 faiz oranlı konut kredisi paketlerinden yararlanmak isteyenler detayları merak ediyor. İşte merak edilen detaylar!

Haber 16-05-22 12:10

Türk vatandaşı olma şartı değişmişti! Merak edilen soru yanıt buldu! BES'te yabancılar devlet katkısı alacak mı?

Resmi Gazete'de yayımlanan kararla birlikte Türk vatandaşlığına geçmek isteyen yabancıların şartları değiştirilmişti. Eski yönetmelikte, vatandaşlık alabilmek için 250 bin dolarlık konut almak yeterliyken bu sınır 400 bin dolara yükseltilmişti. Öte yandan 500 bin dolar katkı payı ile emeklilik sistemine katılan yabancılara da aynı hak tanınmıştı. Peki Bireysel Emeklilik Sistemi'ne (BES) dahil olacak yabancılara devlet katkısı verilecek mi? İşte merak edilen sorunun yanıtı...

Finans 13-05-22 18:14

Konuttan sonra sıra otomobilde! Kampanyaları tek tek duyurdular

Düşük faizli konut kredisi desteğin açıklanmasının ardından sektörün hareketlenmesi beklenirken, otomobil firmaları da harekete geçerek kampanya açıklamalarını duyurmaya başladılar.

Finans 13-05-22 09:06

Kredi oranları açıklandı konuta talep patladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni konut faiz oranlarıyla birlikte emlakçılar konut sektörünün hareketlendireceğini söyledi.

Finans 11-05-22 16:07

Konut fiyatları arttı! İstanbul'da daire alamayanların tercihi değişti

Konut piyasasında fiyatlar artmaya devam ediyor. Geçen yıldan bu yana daire fiyatlarında yüzde 150 artış görülüyor. Hal böyle olunca İstanbul'da ev alamayanlar da arsalara yöneldi. İşte son durum...

Finans 10-05-22 13:29

Fırsatçılar bir dakika bile boş durmuyor! Faiz indirimi sonrası evlere zam gelmişti, son hamleyle 'pes' dedirttiler

Faiz indirimini fırsatçılığa çevirenler geceden sabaha kadar planlarını yaptı! Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam kabine sonrası yaptığı açıklamada ilk kez ev sahibi olacaklara 2 milyon TL'ye kadar yüzde 0.99 orandan kredi fırsatı sunulacağını belirtti. Evlere gece yarısı zam gelirken bu sabah ortaya çıkan görüntüler ise adeta 'pes' dedirtti.

Finans 10-05-22 12:05

Ev alacaklar bu habere dikkat! Tapu ile ilgili flaş detay...

Ev fiyatlarındaki artış vatandaşın gündeminden düşmüyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün açıkladığı konut kredisi açıklamasının ardından vatandaş ev arayışına girdi. Bununla beraber ev alacak vatandaşlara önemli uyarı geldi. İşte ev alırken bilinmesi gerekenler...

Finans 10-05-22 11:07

Konut fiyatlarında 127 artış! İşte değer artışının en yüksek olduğu iller

Konut fiyatlarındaki artış devam ediyor. TÜGEM ve Endeksa iş birliği ile hazırlanan 2022 yılı birinci çeyreğine ilişkin, ikinci el konut piyasası raporu açıklandı. Rapora göre, İstanbul’da konut fiyatları yüzde 147, Ankara’da 116, İzmir’de yüzde 119 arttı. Türkiye’de ortalama konut metrekare satış fiyatı 7.395 TL olarak belirlendi. Ayrıca en fazla değer artışının olduğu iller ise Mersin, Aydın ve Antalya oldu.

Finans 09-05-22 14:49

Talep arttı! Kira fiyatları uçtu

Kira fiyatlarındaki hızlı artışlar devam ediyor. Büyükşehirlerde konutlara artan taleple birlikte kira fiyatlarını arttı. Aylık kira artış oranı göre yüzde 34,46 oldu. Emlakçılar yabancıların konutlara talebinin de konut fiyatlarını artırdığını söylüyor. Bunun yanında inşaat maliyetlerindeki artışlar ve konut stokunun yetersiz olması kira fiyatlarında artışa neden oluyor.

Finans 09-05-22 10:23

Yazlık konut fiyatları cep yakıyor! Metrekaresi 200 bin lirayı gördü! Sezonluk kiralamada ise...

Mayıs ayına girilmesiyle birlikte tatil planları yapılmaya başlandı. Bu sene tatilini Ege’de geçirmek isteyenler yazlık konut piyasasında da hareketliliğe neden oldu. Ancak fiyatlar pandemi öncesi döneme göre 5-6 katına kadar artmış durumda. Türkiye’nin en popüler tatil beldeleri arasında olan Alaçatı’da evlerin ortalama metrekare fiyatları 120 bin lirayı gördü. Bodrum’da da durum değişmedi. Sezonluk yazlık kiralamak isteyenler ise 500 bin lirayı gözden çıkarmak zorunda…

Finans 04-05-22 15:14

Konut fiyatları düşecek mi? Sektör temsilcileri gerçekleri tek tek açıkladı: 'Fiyatlar düşmez, en iyi ihtimalle...'

Satılık ve kiralık ev fiyatları son bir yılda yüzde yüze yakın pahalandı. Sektör temsilcileri ilk kez konut fiyatlarındaki artışın dolar kurundaki artışın önüne geçtiğini söyledi. Yabancıların konut fiyat artışına etkisinin yüksek sayılmadığını belirterek, kısa ve orta vadede emlak fiyatlarının düşmesinin mümkün olmadığını, en iyi ihtimalle stabil kalacağını bildirdi. Peki konut fiyatları ve kiralar neden artıyor? Artış devam edecek mi? İşte haberin detayları…

Haber 21-04-22 13:54

TOKİ'nin indirim kampanyasında yarın son gün! Yüzde 22'lik indirim uygulanacak

TOKİ'nin ev ve iş yerine sahiplerine uyguladığı indirim kampanyasına başvurular için yarın son gün. Borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri sahiplerine, yüzde 22 indirim uygulanacak. Ayrıca arsa alıcılarına ise yüzde 10 oranında indirim uygulanacak. İşte, TOKİ 2022 indirim kampanyası hakkında detaylar...

Finans 18-04-22 13:27

TOKİ'nin indirim kampanyası 19 Nisan'da sona erecek!

TOKİ'nin ev ve iş yerine sahiplerine uyguladığı indirim kampanyasına başvurular 19 Nisan Salı gününe kadar devam edecek. Borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri sahiplerine, yüzde 22 indirim uygulanacak. Ayrıca arsa alıcılarına ise yüzde 10 oranında indirim uygulanacak. İşte, TOKİ 2022 indirim kampanyası hakkında detaylar...

Finans 13-04-22 11:18

Ev alacaklar dikkat! TÜİK, konut fiyatlarını belirleyen o veriyi açıkladı: Yüzde yüze yakın arttı

TÜİK şubat ayı inşaat maliyeti verilerini açıkladı. Ev fiyatlarını doğrudan etkileyen o veriye göre inşaat maliyetleri bir önceki aya göre yüzde 5,73 bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 90,27 arttı.

Finans 11-04-22 10:22

Konut fiyatlarındaki cep yakan artışın sebeplerini açıkladı! Büyükşehirlerde kiralık ev kalmadı

Türkiye'de enflasyon rakamlarındaki hareketlilik konut fiyatlarına da yansımış durumda. Vatandaşlar büyükşehirlerde kiralık ev bulmakta güçlük çekerken satılık konut talebinin yerini kiralık konutlara bıraktığı gözlemlendi. Ayrıca ev talebinde aranan kriterler de değişti. İşte konut fiyatlarındaki değişime ilişkin ayrıntılar...

Finans 06-04-22 12:45

Ev ve arsaya yatırım yapmak isteyenler dikkat! Bakanlık 28 ilde satışa çıkardı! 127 bin TL'den...

Ev veya yatırım yapmak isteyenler için bakanlık düğmeye bastı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın 28 ilde 472 konut ve ticari arsa için başlattığı satışta, İstanbul’daki 169 arsa için 5-6 Nisan’da açık artırma yapılacak. Fiyatları 127 bin 755 TL’den başlayan arsalar için 5-6 Nisan’da Küçükçekmece’de açık artırma yapılacak. Arsalar peşin veya yüzde 25 peşinat ve 24 ay vade imkanıyla satışa sunulacak. İşte haberin detayı...

Finans 30-03-22 11:35

KDV indirimi sonrası ev fiyatları düşecek mi? Ev fiyatları ne kadar olacak?

KDV indirimi sonrası ev fiyatları düşecek mi? sorusunun yanıtı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamanın ardından vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Erdoğan'ın açıklaması sonrası KDV indirimi sonrası ev fiyatları düşecek mi? Ev fiyatları ne kadar olacak? soru ve konu başlıkları internette araştırılmaya başlandı. İşte KDV indiriminin konutlara nasıl yansıyacağı ile ilgili detaylar...

Haber 29-03-22 14:32