Koronavirüs Tedbirleri Haberleri

İngiltere'de Covid kısıtlamaları sürerken başbakanlıkta düzenlenen partilere para cezası kesildi

İngiltere'de pandemi dolayısıyla uygulanan kapanma önlemlerine rağmen başbakanlıkta partiler düzenlenmesi büyük tepki çekmişti. Olayla ilgili olarak yürütülen soruşturma sonucunda ilk aşamada 20 kişiye para cezası kesileceği açıklandı.

Haber 29-03-22 13:17

Koronavirüse karşı maske uyarısı: Aceleci olmayın!

Koronavirüsle mücadelede elde edilen başarılı sonuçlar sonrası açık havada maske zorunluluğu ve HES kodu gibi uygulamaların kaldırılmasıyla yeni bir döneme girildi. Uzmanlar ise maskenin hayatımızdan tamamen çıkartılması konusunda aceleci olunmaması gerektiğini belirtiliyor.

Haber 05-03-22 09:20

Müzik yasağı kalkıyor mu? Bakan Soylu'dan beklenen açıklama! Gece 12'den sonra müzik yasağı kalkıyor mu?

Önceik gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı karar ile açık alanlarda maske zorunluluğu kaldırılmıştı. Yasaklar hakkındaki kararların ardından müzik yasağının kaldırıp kaldırılmayacağı merak ediliyordu. Son olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan konuyla ilgili açıklama geldi. Peki müzik yasağı kalkıyor mu? Gece 12'den sonra müzik yasağı kalkıyor mu? İşte Bakan Soylu'nun açıklaması!

Haber 03-03-22 18:15

Sosyal medyada çok tartışılmıştı! 12'den sonra müzik yasağı kalkıyor mu? Peş peşe açıklamalar

Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Bilim Kurulu sonrası yaptığı açıklamaların ardından gece 12'den sonra müzik yasağının kaldırılıp kaldırılmayacağı sosyal medyanın gündemine oturdu. Konuya ilişkin üst üste açıklamalar gelmesi dikkatleri çekti.

Haber 03-03-22 13:55

SON DAKİKA: Maske zorunluluğu kaldırıldı! Tüm Türkiye'nin beklediği haberi Bakan Koca duyurdu

Açık havada maske zorunluluğu kalktı. Koronavirüsle mücadelede yeni dönemle ilgili alınan son dakika kararını Sağlık Bakan Fahrettin Koca duyurdu. Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Bakan Koca, maske zorunluluğu ile birlikte HES kodu uygulamasının da kaldırıldığını açıkladı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 02-03-22 21:19

Kısıtlamalar geri mi geliyor? Bakan Koca tarihi duyurdu! Koronavirüs Bilim Kurulu kararları neler olacak?

Koronavirüs Bilim Kurulu'nun bugün toplanması beklenirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kısıtlamalar ile ilgili sosyal medya hesabı Twitter'dan bir açıklama yaptı. Bakan Koca'nın paylaşımının ardından kısıtlamaların gelip gelmeyeceği merak edildi. Peki kısıtlamalar geri gelecek mi? Maske zorunluluğu kalkacak mı? İşte merak edilenler!

Haber 02-03-22 16:49

Maske zorunluluğu kalksın mı, devam mı etsin? 'Maskesiz günler' için Mart ayı işaret edilmişti

Maske zorunluluğunun kaldırılacağı iddiası sokağın da en önemli gündem maddelerinden bir oldu. Uzmanlar konuyla ilgili peş peşe açıklamalar yaparken vatandaşlar da maske için 'Kalsın mı çıksın mı?' tartışmalarına başladı. Kimi maskeden bunaldığını ve aşıların etkisi nedeniyle maskenin çıkması gerektiğini savunurken, kimisi de tehlike sona erene kadar maske takmamız gerektiğini savunuyor.

Haber 25-02-22 08:19

Maske zorunluluğunun kalkacağı tarihi açıkladı! Pandeminin artık sonuna geldik

Maske zorunluluğunun kalkması gündemdeyken gözler Koronavirüs Bilim Kurulu'nun yapacağı toplantıya çevrilmişti. Kritik toplantı öncesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, yaptığı açıklamada artık pandeminin sonuna geldiğimizi söyledi. Mart ayında pek çok kısıtlamanın kalkacağını savunan Savaşçı, "Maskesiz olarak dolaşacağız" diye konuştu. Öte yandan bugün yapılması beklenen Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı da 1 Mart'a ertelendi.

Haber 23-02-22 15:07

Norveç tüm koronavirüs kısıtlamalarını kaldırdı! Maske dahil...

Koronavirüsün Omicron varyantı tüm dünyada yayılmaya devam ederken kısıtlamalarla ilgili ülkelerden de yeni haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak Norveç, tüm Kovid-19 kısıtlamalarını kaldırdığını duyurdu. Norveç Başbakanı Jonas Gahr Stoere, Kovid-19’un artık büyük bir tehdit oluşturmadığını ve kalan tüm virüs önlemlerinin kaldırıldığını bildirdi.

Haber 12-02-22 23:28

Son dakika… TTB'den ek tedbir önerileri! Ücretsiz olarak kullanıma sokulmalıdır…

Koronavirüs salgınında vaka sayılarının omicron varyantı ile birlikte adeta patlama yapması sonrasında Türkiye’de alarma geçti. Türk Tabipleri Birliği (TTB) de artan vakalar sonrasında ek tedbir önerisinde bulundu. TTB açıklamasında ‘Hızlı antijen testlerinin kullanımı ve eczanelerde dağıtımı serbest olmalı, ücretsiz olarak kullanıma sokulmalıdır’ dedi. İşte son dakika haberinin detayları…

Haber 07-01-22 12:46

Son dakika: İTÜ'de koronavirüs vakaları arttı! Rektör yeni tedbirleri duyurdu

Son dakika haberine göre İstanbul Teknik Üniversitesinden son zamanlarda artan koronavirüs vakaları nedeniyle yeni tedbirler alındı. Kararı İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu duyurdu. Peki yeni tedbiler neler? İşte detaylar...

Haber 27-12-21 20:04

Almanya'dan yeni tedbir kararları! Aşısızlar giremeyecek

Almanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının artması ve bazı bölgelerde hastanelerin kapasitesinin sınırına gelmesi nedeniyle Kovid-19 tedbirleri yeniden artırıldı. Sinema, tiyatro ve restoran gibi yerlere aşılanmış ve iyileşmiş olanlar girebilecek.

Haber 02-12-21 18:57

ülkeleri sağlık bakanlarından Omicron varyantına karşı acil eylem çağrısı

İngiltere’nin çağrısıyla acil toplantı düzenleyen G7 ülkelerinin sağlık bakanları, küresel toplumun, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Omicron varyantı tehdidiyle karşı karşıya olduğunu bildirdi.

Haber 29-11-21 23:00

Prof. Dr. Ceyhan'dan kısıtlama çağrısı

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Güney Afrika'da tespit edilen koronavirüsün yeni mutasyonu Omicron'la ilgili açıklamalarda bulunarak kısıtlamaların fazlalaştırılması çağrısında bulundu.

Haber 28-11-21 20:11

THY, 4 ülkeye uçuşları durdurdu haberi iptal edildi

Türk Havayolları'nın (THY), Brezilya, Güney Afrika, Nepal ve Sri Lanka'ya 15 Kasım'dan itibaren uçuşlarını durdurduğu yönündeki haber kaynağından iptal edildi.

Haber 14-11-21 19:14

Son Dakika: Koronavirüs hapına ilk onay! İngiltere duyurdu

Son dakika haberine göre İngiltere, Merck ve Ridgeback Bioterapötik tarafından geliştirilen koronavirüs hapını onayladığını açıkladı. Bu kararla birlikte İngiltere, koronavirüs hapına onay veren ilk ülke oldu.

Haber 04-11-21 14:01

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Şener'den Kovid-19 aşısı zorunlu olsun önerisi

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, kış ayları öncesi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarının yükselişe geçtiğini belirterek, salgınla mücadelede tüm yaş grupları için aşının zorunlu hale gelmesi gerektiğini savundu. Şener, "Kış aylarında toplumsal bağışıklığı kontrol altına alabilmek için yaş grubundan bağımsız olarak aşının mutlaka zorunlu hale getirilmesi lazım. Yoksa vaka ve ölüm sayılarında tırmanış göreceğiz." ifadelerini kullandı.

Haber 23-10-21 22:30

Prof. Ceyhan'dan hükümete çağrı: Ek önlemler alma zamanı geldi

Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Aşı kararsızlığı bu kadar fazla, aşı karşıtları da yalanlarıyla toplumu bu denli ve rahat zehirlerken, toplumsal bağışıklık sağlamanın mümkün olmadığını görüp devletin ek önlemler alma zamanı geldi, umarım geçmez." açıklamasında bulundu.

Haber 11-10-21 22:47

29 Ekim sonrası tam kapanma mı olacak? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıkladı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, koronavirüs tedbirleri kapsamında 29 Ekim'den sonra tam kapanma ve kısıtlama olacağına dair iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Haber 29-09-21 08:38

Van'da yeni yasak: Taziyelerde yemek verilmeyecek

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, taziyelerde yemek ikramının İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla yasaklandığını söyledi. Bilmez, "Taziyelerde çay ve su ikramı olabilecek ancak yemek yenilmeyecek. Güvenlik güçlerimiz, özellikle öğle saatlerinde taziye denetimi yapacak. Uyarılara rağmen uymayanlara cezai ve adli işlem yapılacak" dedi.

Haber 25-09-21 20:09

Hollanda'da yeni dönem! Birçok kısıtlama kaldırıldı

Hollanda'da koronavirüsle mücadele kapsamında alınan birçok kısıtlama 25 Eylül itibarıyla sona erdi. Bir buçuk yıldır uygulanan sosyal mesafe kuralı da artık uygulanmayacak.

Haber 25-09-21 19:49

Son Dakika: Bakan Özer'den pozitif çıkan öğrencilerle ilgili önemli açıklama

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitime ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, şu ana kadar vaka nedeniyle tüm sınıfları kapatılan hiçbir okul olmadığını söyledi. Öte yandan Bakan Özer testi pozitif çıkan öğrencilerle ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile de görüştüğünü belirterek, 1 hafta sonra testinin negatif çıkması durumunda 14 gün karantina sürecini beklemeden tekrar sınıfa dönebileceği sinyalini verdi.

Haber 18-09-21 17:22

Son Dakika: İngiltere, Türkiye'yi kırmızı listeden çıkardı

İngiltere Türkiye'yi seyahat sonrası zorunlu otel karantinası gerektiren kırmızı listeden çıkardı.

Haber 17-09-21 18:47

Hollanda'da protesto! Mark Rutte dans etmesini bilmiyor

Hollanda’da binlerce gösterici etkinlik ve eğlence sektörünün tekrar açılması için yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kısıtlamalarına karşı protesto yürüyüşü düzenledi. Göstericilerin ellerinde "Mark Rutte dans etmesini bilmiyor", "Birisiyle dans etmek istiyorum" gibi sözlerin yazılı olduğu dövizler taşıdığı görüldü.

Haber 11-09-21 20:09

Salgını kontrol altına aldık deyip bütün önlemleri kaldırdılar

Danimarka Ulusal Sağlık Kurulu, ülkedeki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının tamamen kontrol altına alındığını ve bu nedenle bütün önlemlerin kaldırıldığını açıkladı.

Haber 10-09-21 21:29

Okullarda yüz yüze eğitim heyecanı!

Koronavirüs pandemisi nedeniyle ara verilen yüz yüze eğitim bu sabah itibariyle başladı. Haftada 5 gün devam edecek olan eğitim dönemi için pandemi önlemleri en üst düzeye çıkarıldı. Çocuklarıyla birlikte okulun yolunu tutan velilerin de koronavirüs önlemlerine dikkat ettikleri görüldü.

Haber 06-09-21 11:01

THY'den 6 Eylül uyarısı

Türk Hava Yolları (THY) yolcularına yönelik yaptığı uyarıda 6 Eylül tarihi itibariyle iç hat uçuşlarında koronavirüs aşısı olmayan yolculara PCR testi sunma zorunluluğu getirildiğini açıkladı.

Haber 03-09-21 22:35

İngiltere seyahat listesini güncelledi! Türkiye’yi 'kırmızı' listede bıraktı

İngiltere Ulaştırma Bakanlığı, Covid-19’a karşı önlem olarak oluşturduğu seyahat listesini güncelleyerek, Kanada, Danimarka, Finlandiya, Lihtenştayn, Litvanya, İsviçre ve Azor Adaları’nın "güvenli" ülkelerin bulunduğu yeşil listeye alındığını duyurdu. İngiliz basınına göre sarı listeye alınması beklenen Türkiye ise, kırmızı listede kalmaya devam etti.

Haber 26-08-21 22:32

Belçika eylül itibarıyla Kovid-19 tedbirlerini daha da gevşetiyor

Nüfusunun üçte ikisini aşılayan Belçika, başkent Brüksel dışındaki bölgelerde restoran ve kafeler için geçerli tüm yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerini kaldırma kararı aldı.

Haber 21-08-21 03:13

Kovid-19 tedbirlerini kaldırmaya hazırlanıyorlar! Tarih verildi

Hollanda'da hükümet, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında uygulanan sosyal mesafe kuralını ve maske kullanımını eylül sonu itibarıyla tamamen kaldırmayı hedefliyor.

Haber 15-08-21 03:55

Yeni kısıtlamalar gelecek mi? Bilim Kurulu Üyesi Yavuz, Zorundayız diyerek açıkladı

Kurban Bayramı sonrası artışa geçen vakalar, aşısızlar ve Delta varyantı etkisiyle birlikte yükselmeye devam ederken, Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, salgının seyrine ilişkin konuştu. Yavuz, "Hızla çoğalacak, bu rakam artacak, ağustos çok daha sıkıntılı görünüyor. Bulaştırma zincirini kıracak önlemler almak zorundayız." dedi.

Haber 10-08-21 10:22

Koronavirüs hastası Yavaş: Ben konuyu basite aldım

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara Şehir Hastanesi'nde koronavirüs tedavisi gören Yasin Yavaş'ın video mesajını paylaştı. Yavaş mesajında, "Ben konuyu basite aldım. Kimse aşısını ihmal etmesin" dedi.

Haber 31-07-21 22:35

Kısıtlamalar geri gelecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, artan vakalar sonrası kısıtlamaların geri gelip gelmeyeceği konusuyla ilgili, "İlk kabine toplantısında durumu gözden geçireceğiz." dedi.

Haber 30-07-21 15:11

Son Dakika: Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor! Yeni kısıtlamalar gelecek mi?

Koronavirüsle mücadelede tavsiye kararların alındığı Bilim Kurulu toplantısı 2 hafta aradan sonra bugün 16.30'da yapılacak. Toplantıda, özellikle Delta varyantına bağlı yaşanan vaka artışının ve aşılamadaki son durumun ele alınması beklenirken, yeni tedbirlerin gelip gelmeyeceği ise merak konusu oldu. Masadaki konuların başında ise "aşı olmayana kısıtlama" var.

Haber 28-07-21 09:04

Prof. Dr. Yalçın'dan yeni tedbirler ve maske konusunda önemli açıklamalar

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi'nden Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın, son dönemdeki koronavirüs vaka artışlarıyla ilgili olarak “Önlemlerin azaltılmasıyla, maske ve mesafe kurallarının göz ardı edildiğini ve halkın rehavet içinde olduğunu görmekteyiz. Bu da bize vaka sayılarının artmasıyla geri dönecektir" dedi. Yeniden tedbirler gelebileceğini söyleyerek Bilim Kurulu'nu işaret eden Yalçın, maskelerle ilgili ise "Birkaç yıl daha takmamız gerekecek" değerlendirmesinde bulundu.

Haber 27-07-21 11:43

Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk'tan önemli açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kovid-19 vaka sayılarının yükselmemesi için özellikle Kurban Bayramı'nda herkesi tedbirlere uymaya çağırarak 6 Eylül'de okulları açmak istediklerini belirtti.

Haber 17-07-21 01:02

Sağlık Bakanlığı şehirler arası yolculuklarda dikkat edilmesi gereken Kovid-19 tedbirleri videosu paylaştı

Sağlık Bakanlığı "şehirler arası yolculuklarda dikkat edilmesi gereken Kovid-19 tedbirleri" videosu paylaştı

Yurthaber 16-07-21 20:36

AB, seyahat kısıtlamalarının kaldırılabileceği ülkeler listesini güncelledi

Avrupa Birliği (AB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle uygulanan seyahat kısıtlamalarından muaf tutulabilecek ülkeler listesine Ukrayna'yı ekledi, Tayland ve Ruanda listeden çıkarıldı.

Haber 15-07-21 20:01

Hollanda Başbakanı, Kovid-19 tedbirlerinde erken gevşeme için halktan özür diledi

Hollanda'da geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede ülke genelinde uygulanan tedbirleri 26 Haziran'dan itibaren büyük ölçüde gevşeterek hata yaptıklarını ve bu sebeple halktan özür dilediğini açıkladı.

Haber 12-07-21 23:00

Normalleşmenin ilk gecesinde kafede silahlı kavga: 1 ölü

Konya’da kademeli normalleşmenin ilk gecesinde bir kafede silahlı kavga meydana geldi. Kafe çalışanları ile mahalleli gençler arasında gündüz saatlerinde çıkan tartışma, gece silahın da kullanıldığı kavgaya dönüştü. Kafeye gelen mahalleli gençlerden Ömer Faruk Yücetaş (24), mekanda çalışan Furkan Y. tarafından tabancayla vurularak hayatını kaybetti. Zanlı Furkan Y. ile birlikte 2 şüpheli gözaltına alındı.

Haber 02-07-21 02:11

Kısıtlamalar sona erdi, sokaklar doldu taştı

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de etkili olan yeni tip koronavirüs salgınına karşı uzun süredir uygulanan kısıtlamalar, vaka sayılarının düşmesiyle ve aşılanmayla birlikte 1 Temmuz’da sona erdi. Kısıtlamada belli saat dilimlerinde hizmet veren restoran, kafe ve eğlence mekanları, kısıtlamaların kalkmasıyla birlikte doldu taştı.

Haber 02-07-21 01:42

Kademeli normalleşmenin ilk gününde vatandaşlar sokaklara akın etti

Kademeli normalleşmenin ilk gününde İstanbullular sahillere akın etti. Kamp sandalyelerini alanlar Caddebostan Sahili'nde arkadaşları ve aileleriyle oturdu. İzmir'de ise Kordonboyu'nda yoğunluk oluştu.

Haber 01-07-21 21:37

Cumhurbaşkanlığı'ndan kamuda normalleşme genelgesi! İdari izinli sayılacaklar

Cumhurbaşkanlığınca yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında normalleşme süreci ve alınacak tedbirlere ilişkin genelge yayımlandı. Karara göre; Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik rahatsızlığı bulunan 60 yaş ve üzeri çalışanlar ile gebeliğinin 24'üncü haftasından 32'nci haftasına kadarki süre içerisinde bulunan çalışanların idari izinli sayılmaya devam edileceği bildirildi.

Haber 30-06-21 02:40

Ankara Valiliği'nden 'kademeli normalleşme' kararları

Ankara Valisi Vasip Şahin başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 1 Temmuz 2021 itibarıyla uygulanacak kademeli normalleşme sürecine ilişkin kararları belirledi.

Haber 30-06-21 01:36

1 Temmuz’u bekleyemediler! Kısıtlamada eğlenirken yakalandılar

Sakarya’da kısıtlamaların kaldırılmasını bekleyemeyen eğlence mekanına polis ekipleri baskın düzenledi. Yapılan baskında, kapalı olması gereken eğlence mekanında yasakları hiçe sayan 17 kişi ve mekan sahibine ceza kesildi.

Haber 30-06-21 00:26

Koronavirüs tedbirlerini artırmışlardı! Delta varyantı ülkede endişe yaratıyor

Bugün itibarıyla alkol satışı ve sosyal toplantı yasakları dahil sıkılaştırılmış yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerini uygulamaya koyan Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Kovid-19'un Delta varyantının yaygınlaşması endişe yaratıyor. Cumhurbaşkanı Cyril Ramaphosa, ulusa sesleniş konuşmasında "Tüm göstergelere göre öncekilerden daha kötü olacak gibi görünen yıkıcı bir dalganın pençesindeyiz." dedi.

Haber 28-06-21 20:11

Son Dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan Ülkeye Giriş Tedbirleri genelgesi

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine "1 Temmuz 2021 Sonrası Ülkeye Giriş Tedbirleri" konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal ve Sri Lanka’dan gelen uçuşlar yeni bir karar alınıncaya kadar durduruldu.

Haber 28-06-21 18:32

Son Dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan 1 Temmuz genelgesi

İçişleri Bakanlığı'ndan yayımlanan genelgeye göre, Kovid-19 tedbirleri kapsamında faaliyetlerine ara veren tüm iş yerleri ile sinemalar 1 Temmuz'dan itibaren tekrar açılacak.

Haber 27-06-21 18:51

İsrail'de Kovid-19 vakaları artışta! Yeniden kapalı alanda maske takma zorunluğu getiriliyor

İsrail yönetimi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artış nedeniyle kapalı mekanlarda maske takma zorunluluğunu yeniden uygulama kararı aldı.

Haber 24-06-21 20:39