Kredi Kartı Haberleri Ve Son Dakika Kredi Kartı Haberleri

Kredi Kartı Haberleri Ve Son Dakika Kredi Kartı Haberleri

Kredi kartı, bankaların veya çeşitli finans kuruluşlarının müşterilerine verdiği ve ödeme yapmaya yarayan bir araçtır. Kredi kartı sahipleri anlaşmalı POS cihazı bulunan yerlerden alışveriş yaparken nakit para ile ödeme yapmak yerine kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih edebilirler. Bu şekilde yapılan harcamaların ödemesi aylık olarak bankaya yapılır. Bu ödeme tek seferde olabileceği gibi taksitle de olabilmektedir. Bankalar kredi kartı hizmeti için müşterilerinden kart aidatı veya başka bir ad altında bir ücret talep edebilmektedir. 2019 rakamlarına göre Türkiye’de yıllık kredi kartı dağıtımı sayısı 4,5 milyona ulaşmıştır.

Kredi Kartı Haberleri

Maximum Karşıyaka Kartın tanıtımı yapıldı

"Maximum Karşıyaka Kart"ın tanıtımı yapıldı

Yurthaber 04-10-22 14:45

Milyonlarca tüketici ilgilendiren karar! Yarından hepsi değişecek...

Milyonlarca tüketiciyi ilgilendiren değişiklikler yarın başlıyor. Tüketiciyi Bilgilendirme ve Bilinçlendirme Derneği (TÜKBİLDER) Hukuk Komisyon Başkanı Av. Dilek Gündoğan geçtiğimiz günlerde Mesafeli Satış Sözleşme Yönetmeliği’nde tüketicileri ilgilendiren düzenlemeler yapıldığını hatırlatarak konuyla ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Finans 30-09-22 17:10

Pazarlarda yeni dönem! Fiyatlardaki artış sonrası kredi kartı...

Pazarcı esnafı kredi kartı ile ödeme kabul etmeye başladı. Son zamanlarda meyve ve sebze fiyatlarındaki fiyat artışları nedeniyle nakit olarak alım zorluğu çeken müşterilerine karşı tezgahında devreye soktuğu post cihazı ile hem işlerini arttıran pazarcılar, marketlerde olduğu gibi vatandaşlara da kolaylık sağladı.

Finans 21-09-22 11:29

Kredi ve kredi kartı kullananlar dikkat! Yasal takip sayısı 7 ayda 1 milyona yaklaştı

Yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı, Ocak-Temmuz döneminde 966 bin kişi oldu. Geçen yılın aynı döneminde 741 bin kişi yasal takibe intikal etmişti.

Finans 12-09-22 17:40

Kredi kartı kullananlar dikkat! Temmuz ayında iki kat arttı

BKM’nin verilerine göre, kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli kartlar ile Temmuz ayında yapılan toplam ödeme tutarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 109 artarak 316,9 milyar TL oldu.

Finans 29-08-22 12:34

Kredi ve kredi kartı olanlar dikkat! Yasal takibe alınan kişi...

Bireysel kredi veya bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı arttı. Öte yandan, Risk Merkezi verilerine göre, Haziran 2022 ayı itibarıyla bireysel kredi kartlarını da içeren bireysel kredilerde tasfiye olunacak alacaklar bir önceki yıla göre yüzde 50 artış ile 30,7 milyar TL oldu.

Finans 15-08-22 17:18

81 şehrin borç haritası ortaya çıktı! Herkes İstanbul'u aradı listenin başındaki iller şaşırttı

BDDK, kredi değeri, kredi ve kredi kartı borçluluğu gibi değerler üzerinden Türkiye'nin borç haritasını çıkarttı. 81 şehirde son bir yılda kartlarda ortalama yüzde 85, artışlar görüldü. Batıklardaki ortalama artış hızı yüzde 69 oldu. Haziran 2022 itibarıyla toplam kredi kartı harcamaları 284 milyar 801 milyon TL'ye ulaşırken, son bir yılda en hızlı artış gösteren il yüzde 107 ile Konya oldu. Kartların en düşük büyüme oranı yüzde 40.46 ile İstanbul'da olması dikkatlerden kaçmadı.

Finans 09-08-22 13:29

BKM duyurdu! Altı ayda 1,44 trilyon TL kredi kartlı ödeme

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) verilerine göre, bu yılın ilk yarısında 1,44 trilyon lira tutarında kartlı ödeme gerçekleştirildi. İnternetten kartlı ödeme tutarı geçen yılın 2 katına çıkarak 402 milyar TL oldu

Finans 05-08-22 09:16

Teminatlı kredi kartı nedir? Bloke teminatlı kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Genellikle gelir belgesi olmayan, kredi puanı düşük olan ya da kara listede adı olan kişiler bloke teminatlı kredi kartı almaktadır. Bu yöntemde ilk olarak bankada bir mevduat hesabı oluşturulması gerekir. Teminatlı kredi kartı ne demek, blokeli kredi kartı kimlere verilir?

Finans 03-08-22 20:05

Banka borçları ile ilgili 4,1 milyon kişinin gözü yapılandırmada! Paralar marketlere aktı…

Sadece yılın ilk 5 ayında yasal takibe düşenlerin sayısı geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre 340 bin kişi daha arttı. Böylece yasal takipteki kişi sayısı toplamda 4,1 milyona yükseldi. Bireysel kredi kartlarını da içeren bireysel kredilerde tasfiye olunacak alacaklar ise bir önceki yıla göre yüzde 55 artış ile 30,5 milyar TL oldu. Gıda enflasyonu yüzde 128’i aşarken Merkez Bankası'nın kartlı harcama verileri, bu yıl özellikle market alışverişinde tarihi rekorlar kırıldığını gösterdi.

Finans 02-08-22 07:37

Son Dakika: Kritik Kabine toplantısı sona erdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan fiyatları düşürecek projeyi duyurdu... Vatandaş kira öder gibi ev sahibi olacak

Son dakika haberi: Tüm Türkiye'de gözler Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısına çevrilmişti. Toplantı sonrası 81 ilde yapılacak sosyal konut projesinin ayrıntılarının açıklanıp açıklanmayacağı da merak ediliyordu. Toplantı sonrası kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruz. Bu adım son dönemde şikayet konusu olan kiraların düşmesine de yol açacak." ifadelerini kullandı.

Haber 01-08-22 19:43

SON DAKİKA: Borcu olan herkesi ilgilendiriyor! Hem krediler hem de kredi kartları için geçerli olacak; işte masadaki üç formül

Son dakika... Yüzbinlerce kişiyi yakından ilgilendiriyor! Ekonomik durumları nedeniyle kredi ve kartı karcı borçlarını ödeyemeyenler için yeni bir düzenleme geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplanacak Kabine'de ele alınacak gündemlerden biri de kredi ve kredi kartı borçları! Takibe düşen borçlar için masada üç formül var. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

Finans 01-08-22 07:19

Kredi kartı borcu olanlar dikkat! Gözler yarınki Kabine Toplantısı'nda: İşte masadaki 3 formül

Kredi kartı borcu olanların gözü yarınki Kabine Toplantısı'na çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki kritik toplantıda takibe düşen kart borcu için üç formülün masaya yatırılması bekleniyor. Masadaki seçenekler ise Borç öteleme, yapılandırma, takip süresini uzatma. İşte kredi kartı borçlarına yönelik düzenlemenin detayları...

Haber 31-07-22 16:00

İlk kez kredi kartı alma şartları nelerdir? Kredi kartı kimlere verilir?

Hayatında ilk defa kredi kartı çıkaracak olan kişiler, 18 yaşını doldurmuş ve geçmişe yönelik finansal faaliyetlerinde riskli bir duruma girmemiş olmalıdır. Böylece kredi kartı alma şartları arasındaki kredi puanının riskli olmaması durumunda da avantaja ulaşılmaktadır. Bankaların kredi kartı çıkarma şartları değişiklik gösterse de temel kurallar ortaktır. Kredi kartı kimlere verilir, ilk defa kredi kartı alma şartları nelerdir?

Finans 30-07-22 17:44

Kredi kartının iptal olduğunu nasıl anlarız? Banka veya kredi kartım alışverişe açık mı?

Bir banka/ kredi kartı iptal edilecek ise bu işlemin mobil bankacılık, çağrı merkezi ya da şubeler ile tamamlanması uygundur. Banka/ kredi kartını internet alışverişine açmak isteyen kişiler ise mobil bankacılık uygulamasından işlem kısıtlarını güncelleyebilmektedir. Kredi veya banka kartı nasıl iptal edilir, internet alışverişi nasıl aktifleştirilir?

Finans 29-07-22 21:22

Kredi ve kredi kartı borçlularına yeni düzenleme! Hükümet düğmeye bastı

Dar gelirli vatandaşlar için hükümet düğmeye bastı. Hazine ve Maliye ile Adalet Bakanlıkları bir araya gelerek yürüttükleri çalışmada son aşamaya gelindi. Yeni düzenleme birçok kredi kartı ve kredi borçları nedeni ile takibe düşen dar gelirlileri ilgilendiriyor. Düzenlemenin detaylarının, kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

Finans 29-07-22 16:42

Kredi kartı kullananlar dikkat! Yüzde 85 arttı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa'nın üçüncüsünü gerçekleştirdiği "Kartlı Harcamalar Analizi"ne göre, 2022 yılının ilk çeyreğinde aylık kartlı harcamalar ortalaması geçen yılın aynı ayına göre yüzde 85 arttı. Türkiye'de kartlı harcamalar, dünya genelinde Kovid-19 aşılamalarının başladığı 2021 yılı itibarıyla İtalya, İsveç ile ABD gibi ülkelere kıyasla daha yüksek oranda artış kaydetti

Finans 27-07-22 12:20

Kredi kartı son kullanma tarihi nedir? Kredi kartında yazılı valid thru ne demek?

Günümüzde nakitten çok kart kullanılıyor. Fiziki alışverişlerin yanı sıra internet üzerinden yapılan alışverişlerde de banka ya da kredi kartları geçerli oluyor. Banka kartları ve kredi kartları daha pratik ve bazı ayrıcalıklar sunduğu için daha çok tercih ediliyor. Peki, kredi ve banka kartlarının son kullanma tarihi nedir, nerede yazar?

Finans 22-07-22 00:00

Yer: İstanbul! Buldukları kredi kartıyla alışveriş yaptılar

İstanbul Bayrampaşa'da D.E.'nin AVM'de düşürdüğü kredi kartını bulan 3 kişi, kartın temassız özelliğinden faydalanarak 500 liralık alışveriş yaptı. D.E'nin şikayeti üzerine harekete geçen polis, kart hareketlerinden alışveriş yapılan 2 ayrı market tespit ederek güvenlik kamerası görüntülerini inceleyip şüphelilere ulaştı.

Haber 18-07-22 12:10

Kredi kartını kaybetti, hayatının şokunu yaşadı! Onlar alışveriş yaptıkça yıkıldı...

İstanbul Güngören'de yaşayan Ümit Soysal (44) kaybettiği kredi kartı sonrası büyük şok yaşadı. Soysal'ın kartını bulan 2 kişi, temassız ödeme yöntemini kullanarak parçalar halinde 5 bin liralık alışveriş yaptı. Şüphelilerin yaptığı her alışverişte biraz daha yıkılan Soysal, "Çocuğum haftaya askere gidecekti. Bu benim çocuğuma ayırdığım paraydı" dedi.

Haber 16-07-22 11:36

Kredi kartlarında temassız ödeme limiti değişti! Yeni dönem başladı

Kredi kartları ve mobil cihazlar yoluyla temassız ödeme limiti değişti. Yeni düzenlemeyle birlikte artık temassız ödemeler 750 TL'ye kadar şifresiz, bu tutar üzerindeki işlemler ise temassız ve şifreli olarak yapılabiliyor. Yeni dönem 1 Temmuz itibariyle başladı.

Finans 02-07-22 11:04

Kredi kartı kullananlar dikkat! BDDK duyurdu! Temassız ödeme limitleriyle ilgili yeni karar...

Kredi kullanan milyonlarca kişiyi ilgilendiren bir karar alındı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), kredi kartı ile temassız ödeme limitlerinde değişikliğe gitti. Alınan karara göre, kredi Kartı ve banka kartlarında 500 lira limitle sınırlandırılan temassız ödeme 750 liraya çıkartıldı.

Finans 30-06-22 18:06

Son zamanların yükselen trendi kartlık şeklindeki cüzdanlara öneri modeller

Trendleri yakından takip edenler bilir ki son zamanlarda popüler hâle gelen kartlık şeklindeki cüzdanlar, hayat kurtarıcı parçalar arasında yer alıyor. Bankacılık sektörünün önem kazanması ve yaygınlaşması ile neredeyse çoğu insan, günlük hayatta nakit yerine kartlı alışveriş işlemlerini tercih ediyor. Cüzdanları çöpe atmanızı sağlayacak şıklıktaki kartlık modellerini incelemek istiyorsanız sizin için seçtiğimiz birbirinden kaliteli kartlık modellerine göz atabilirsiniz.

Haber 24-06-22 16:04

Milyonlarca kredi kartı kullanıcısını ilgilendiriyor! Flaş aidat kararı: Banka ispat edemedi

Milyonlarla kredi kartı kullanıcısını ilgilendiren emsal bir karar verildi. Kahramanmaraş'ta, 5 yıl boyunca kendisinden aidat kesilen Ahmet Babaoğlu, ücreti iadesi için Tüketici Hakem Heyetine başvurdu. Heyet, tüketiciyi haklı bulurken, banka ise bu karara itiraz etti. İlerleyen süreçte bilirkişi raporu isteyen mahkemeden emsal niteliğinde bir karar geldi.

Finans 17-06-22 08:15

DenizBank Bonus kartların sayısı 5 milyonu aştı

DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Ayşenur Hıçkıran: - "Geleceğin teknolojilerine odaklı, sorumlu bankacılık vizyonuyla üretmeye ve üretenlere destek vermeye devam edeceğiz"

Yurthaber 16-06-22 10:29

SON DAKİKA | Kredi kartı ve kredilerde yeni düzenleme! Tüketici kredilerinde vade sınırı değişti, kredi kartı asgari borç ödemede '25 bin TL' ayarı...

Son dakika haberi: Kredi kartı ve tüketici kredilerinde yeni bir düzenlemeye gidildi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), tüketici kredilerinde vade sınırı, kredi kartlarında da yeni asgari ödeme tutarı ve dönem borçlarına ilişkin düzenleme yaptı. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren karar sonrası herkes tüketici kredilerindeki yeni vade sınırını ve kredi kartlarındaki yeni asgari ödeme tutarını merak etmeye başladı. İşte tüm detaylar...

Finans 10-06-22 08:41

Kredi kartını takside düşürdü, harcamayı görünce şoke oldu! Bakın ne almış...

Şişli’de geçtiğimiz günlerde şaşkınlık yaratan bir olay meydana geldi. Bir kadın, kredi kartını takside düşürdükten bir süre sonra kredi kartından 600 TL değerinde harcama yapıldığını fark etti. Kadının şikayeti üzerine polisler inceleme başlattı. Taksi şoförünün, müşterisinin düşürdüğü kredi kartıyla yakıt aldığı tespit edilirken, taksi şoförü yakalandı.

Haber 09-06-22 16:13

Kredi kartı kullananlar dikkat! Rekor kırıldı

Yükselen enflasyonla birlikte kartlı harcamada da rekor kırıldı. 20 Mayıs haftasında kartlı harcamalar bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 119 arttı. Harcamanın en çok arttığı ürünler akaryakıt. Kartlı harcamalardaki artış kalemlerine bakıldığında daha sık zamlanan ürünler dikkat çekiyor. Harcamanın en çok arttığı ürün ise akaryakıt oldu.

Finans 02-06-22 14:20

Banka kredilerine şikayet yağıyor! BDDK açıkladı! İşte detaylar…

Ekonomideki kötü gidişle birlikte çıkış yolu arayan halk çareyi kredi başvurularında bulsa da BDDK’nın açıkladığı veriler dikkat çekti. BDDK geçtiğimiz yıl krediler ve kredi kartları ile ilgili gelen şikayetlerin oranını açıkladı. İşte vatandaşın en çok şikayetçi olduğu o konular…

Finans 02-06-22 07:50

Avrupa ülkesinde günlerdir devam eden kriz... Kredi kartı kullanamıyorlar! Eşyaları önümüze fırlatıp gidiyorlar

Almanya’da 4 gün önce başlayan banka ve kredi kartlarıyla ödeme sorunu devam ediyor. 4 gündür kartlı ödeme servisi sunamayan bazı market yetkililerin kasa bölümünde “Kartla ödeme almıyoruz“ bilgilendirmesi yapmak zorunda kaldığı öğrenildi. Bazı müşterilerin kartla ödeme yapamayınca sinirlendiğini söyleyen yetkililer, "Eşyaları önümüze fırlatıp gidenler de oluyor" ifadelerini kullandı.

Haber 27-05-22 16:42

Gaziantep'te dolandırıcılık ve tefecilik operasyonunda 8 kişi yakalandı

Gaziantep'te dolandırıcılık ve tefecilik operasyonunda 8 kişi yakalandı

Yurthaber 24-05-22 18:05

Çaldıkları kredi kartı ve cep telefonlarıyla dolandırıcılık yapan 10 zanlı tutuklandı

Çaldıkları kredi kartı ve cep telefonlarıyla dolandırıcılık yapan 10 zanlı tutuklandı

Yurthaber 11-05-22 10:36

Son dakika… Merkez Bankası’ndan kredi kararı! Kapsamı genişledi…

Merkez Bankası aldığı son dakika kararı ile kredi kullanımında yeni bir düzenlemeye gitti. Esnaf kredileri, ihracat ve yatırım kredileri, tarımsal krediler ve kurumsal kredi kartları için zorunlu karşılıkların kapsamı genişledi. İşte son dakika kredi kararının detayları…

Finans 23-04-22 07:36

Hatay'da kredi kartı dolandırıcılığı iddiasıyla 7 zanlı yakalandı

Hatay'da kredi kartı dolandırıcılığı iddiasıyla 7 zanlı yakalandı

Yurthaber 22-04-22 11:37

Pazarda kredi kartı dönemi! 'Müşteri talep ediyor, mecbur kaldık'

Pazarcı esnafı kredi kartı ile ödeme kabul etmeye başladı. Konuya ilişkin açıklamada bulunan İstanbul Pazarcılar Odası Başkanı Mesut Şengün, müşterilerin sayı ile meyve-sebze almaya başladığını, artan fiyatlar nedeni ile market müşterisinin pazara geldiğini, pazarcı esnafının da hem mevcut hem de yeni müşterileri kaybetmemek adına POS cihazı kullanmaya başladığını anlattı.

Finans 19-04-22 10:03

Meclis’ten geçti! Kredi faiz indirimi ve kredi kartları için yeni kararın detayları…

Kredi faizleri ve kredi kartları için çok kritik bir karar alındı. TBMM, tüketici haklarına ilişkin en çok şikâyet alınan konularda bir düzenlemeye gitti. Buna göre kredi kartlarındaki bilgilendirmeden yapılan sigorta işlemleri yasaklandı. Ayrıca tüketici lehine olan faiz indirimleri de hemen yansıtılacak ve vatandaşın parası cebinde kalacak. İşte haberin detayları…

Finans 27-03-22 11:58

Hatay'da dolandırıcılık operasyonunda 5 şüpheli yakalandı

Hatay'da dolandırıcılık operasyonunda 5 şüpheli yakalandı

Yurthaber 25-03-22 11:01

Kredi kartından EFT yapılır mı? Kredi kartından banka hesabına EFT ile para gönderme nasıl yapılır?

Para transferi anlamına gelen EFT ve havale terimleri, bankacılık işlemlerinde sıklıkla kullanılır. EFT işlemi ile farklı bankalar arası para transferi işlemini gerçekleştirebilirken aynı bankalar arasında yapılacak transfer için havale işlemine ihtiyaç duyulur. Peki, kredi kartı üzerinden havale ve EFT gibi işlemler nasıl yapılır?

Finans 23-03-22 11:57

Borçlardan kurtulmak mümkün! İşte borçlarınızı kapatmanız için 8 tavsiye

Gelirin yetmediği durumlarda devreye giren kredi kartının kullanımı yaygınlaştı. Ekonomik meseleler ve tüketim çılgınlığı nedeniyle borçlu insan sayısı artıyor. Borç artınca ödemek zorlaşıyor. Ancak birçok şeyin çözümü olduğu gibi bu durumun da birden fazla çözümü bulunuyor. Bu yöntemlerde kredi kartı borçlarınızı kolaylıkla kapatabilirsiniz.

Finans 11-03-22 09:25

Kredi kartı kullananları ilgilendiriyor! Düzenleme getirilecek...

Tüketiciyi korumaya yönelik kanunda düzenlemeye gidileceği belirtildi. Taksitlerini ödeyemeyen, kredi çeken, kredi kartı olan herkesi ilgilendiriyor. Taksitli satış sözleşmelerinde borcunu ödeyemeyenler için taksitler toplamının 10'da 1'ini oluşturma kriteri, sözleşmede yer alan satış bedelinin onda biri olacak şekilde değiştirilecek. Tüketiciler bu şekilde ilave vadeden yararlanacak. İşte ayrıntılar...

Finans 10-03-22 10:28

Kredi kartı limiti için flaş talep! Vergi ödemeleri...

ATO Başkanı Baran vergi ödemelerinde kredi kartı limitlerinin kaldırılmasını isteyerek, "Mükelleflere bir ya da birden çok kredi kartıyla limit gözetmeksizin vergi ödeme imkanı verilmesi, vergiye uyumlu mükellef sayısını artıracağı gibi vergi tahsilat oranlarını da yükseltecektir" dedi.

Finans 07-03-22 12:08

ATO Başkanı Baran vergi ödemelerinde kredi kartı limitlerinin kaldırılmasını istedi:

"Mükelleflere bir ya da birden çok kredi kartıyla limit gözetmeksizin vergi ödeme imkanı verilmesi, vergiye uyumlu mükellef sayısını artıracağı gibi vergi tahsilat oranlarını da yükseltecektir"

Yurthaber 07-03-22 11:58

Kredi kartı sahipleri dikkat! Yüzde 50 arttı

Milyonlarca kart sahibini ilgilendiren gelişme yaşandı. 2021 yılı pandemi döneminde kartlı harcamalar arttı.Türkiye'de Kartlı Ödemeler 2021 araştırmasına göre, her sene katlanarak büyüyen kartlı ödemeler, 2021’de bir önceki yıla oranla yaklaşık yüzde 50 artarak 1 trilyon 712 milyar liraya yükseldi.

Finans 31-01-22 10:37

Son dakika! Milyonlarca kredi kartı kullanıcısını ilgilendiriyor... Resmi Gazete'de yayımlandı: Faiz oranları...

Son dakika... Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre bankaların ticari müşterilerden alınabilecek ücretlere ilişkin tebliğde değişiklik yapıldı. Tebliğe eklenen geçici bir madde ile Şubat ayı için referans faiz yüzde 1,25, kredi kartı azami faiz oranı yüzde 1,80 olarak belirlendi.

Finans 29-01-22 10:27

Bireysel kredilerde ilk kez! 1 trilyon dolar…

Vatandaşın bankalara olan kredi ve kredi kartı borcunda bir ilk yaşandı. TBB verilerine göre Kasım ayı itibariyle toplam borç 1,17 milyar lira seviyesine yükseldi. Bununla birlikte bireysel kredi ve kart borcunda takibe dönüşüm yüzde 2,6 seviyesine çıktı.

Finans 25-01-22 07:59

Son dakika: Kredi kartı kullanan herkesi ilgilendiriyor! Temassız ödeme limitleriyle ilgili yeni karar... BDDK açıkladı

Son dakika haberi... Kredi kullanan milyonlarca kişiyi ilgilendiren bir karar alındı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), kredi kartı ile temassız ödeme limitlerinde değişikliğe gitti. Alınan karara göre 1 Şubat'tan itibaren temassız ödeme limiti, 350 liradan 500 liraya çıkacak. İşte kredi kartı kullananları ilgilendiren haberin detayı...

Finans 22-01-22 09:50

Temassız kartla yapılan günlük işlem sayısı 10 milyon oldu

Koronavirüs süreci ve salgın koşullarının oluşturduğu bir nevi zorunlulukla birlikte ortaya çıkan internetten alışveriş, mobil ve temassız işlemlere yönelimi artırdı. Kartlarla yapılan temassız işlemlere bakıldığında 2021 yılı 11 aylık döneminde günlük ortalama 9,9 milyonunun aşıldığı kaydedildi.

Finans 10-01-22 12:11

Kartlı alışverişte rekor kırıldı!

Merkez Bankası verilerine göre 31 Aralık haftasında 194,7 milyar TL’lik kartlı harcama yapılarak rekor kırıldı.

Finans 08-01-22 14:29

Eşinin kredi kartını iptal ettiren kocaya kötü haber! Emsal karar…

Kredi kartı iptal ettirme boşanma davasına konu oldu. Emsal nitelikte son dakika bir karara imza atan Yargıtay, eşinin işi ve geliri olmadığını bilen erkeğin eşinin kredi kartını iptal ettirmesinin manevi tazminatı gerektirdiğine hükmetti.

Haber 04-01-22 07:36