Kredi Notu Haberleri

S&P, ABD'nin kredi notunu teyit etti

Kredi derecelendirme kuruluşundan yapılan açıklamada, ABD'nin kredi notunun teyit edildiği bildirildi. Açıklamada, ABD'nin uzun vadeli kredi notunun "AA+" ve kısa vadeli kredi notunun "A-1+" olarak teyit edildiği aktarıldı.

Finans 28-03-2024 07:46

Fitch'ten Türkiye Varlık Fonu kararı: Kredi notu yükseltildi

Fitch, Türkiye Varlık Fonu’ 'nun kredi notunu yükseltti.Açıklamada, artırımın 8 Mart’ta Türkiye'nin kredi notunun yükseltilmesinin devamı niteliğinde olduğu belirtildi.

Finans 26-03-2024 15:19

Fitch'ten Türkiye kararı: 9 büyükşehir belediyesinin kredi notunu yükseltti

Fitch Ratings'ten Türkiye için bir kredi notu haberi daha geldi. 9 büyükşehir belediyesinin kredi notu "B"den "B+"ya yükseltildi.

Finans 22-03-2024 10:14

Fitch'ten Türkiye ekonomisi için yeni tahmin! Kredi notundan sonra şimdi de...

Kredi derecelendirme Kuruluşu Fitch; Türkiye'nin kredi notunu B'den B+'ya yükseltmesinin ardından bu kez büyüme tahminini açıkladı. Fitch, Türkiye'nin bu yıla ilişkin büyüme beklentisi yüzde 2,8'e çıkardı.

Finans 14-03-2024 10:17

Kredi Notu

Kredi Notu Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kredi Notu Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Moodys İsrail'in kredi notunu düşürdü

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's İsrail'in kredi notunu A2'ye düşürdü. Moody's, 19 Ekim 2023'te İsrail'in "A1" olan kredi notunu olası bir düşüş için incelemeye almıştı.

Finans 11-02-2024 09:35

Kur Korumalı Mevduat açıklaması! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz duyurdu: 'Toplumsal kredi notu' devreye alınacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan Kur Korumalı Mevduat ile ilgili önemli açıklamalar geldi. KKM'den aşamalı bir şekilde çıkılacağını, ani bir şekilde bitirme gibi bir perspektifleri olmadığını söyleyen Yılmaz, 'Toplumsal kredi notu' uygulamasının da devreye alınacağını duyurdu.

Finans 27-11-2023 15:56

Kiralık daire ilanında şoke eden talep! Görenler şaşkınlığını gizleyemedi

Kira bedeli olarak astronomik fiyatlar talep eden bazı ev sahipleri, verdikleri ilanlardaki talepleriyle de şaşırtmaya devam ediyor, kiralık daireleri için ilan veren bazı ev sahiplerinin talepleri adeta sınır tanımıyor! Ev sahiplerinin maaş bordrosu, kefil, depozito, yıllık peşin kira ve komşularla iyi geçinme gibi taleplerine, Denizli’de 3 oda bir salon olan 15 bin liralık kiralık daire ilanıyla birlikte bir yenisi daha eklendi. İlanı görenler, şaşkınlığını gizleyemedi.

Haber 16-08-2023 12:22

Mehmet Şimşek'ten Moody's yorumu: Yatırımcıya güven verecek açıklama gelmişti! 'Normlara uygun politika...'

Moody's'ten son yapılan Türkiye analizi’nde ortodoks politikaların devamı durumunda kredi notunun artabileceği ifade edilmişti. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek konuya ilişkin değerlendirmesinde, "Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye’nin kural bazlı ve öngörülebilir politikaya geçmesinin ülke kredi görünümü ve notu açısından olumlu olduğu değerlendirmesi yaptı" dedi.

Finans 10-08-2023 14:27