Küçükçekmece Gölü Haberleri

Küçükçekmece Gölü hastalık saçıyor! Uzmanlardan kritik uyarı: Kesinlikle girilmemeli, balıkçılık yasaklanmalı

Küçükçekmece Gölü'nde yapılan çalışmalar, çarpıcı bir gerçeği ortaya koydu. Uzmanlar, göle kesinlikle girilmemesi gerektiğini çünkü gölün mikrobik olarak, mikrobiyolojik parametreler bakımından oldukça sıkıntılı olduğunu açıkladı. Gölden birçok hastalığın kapılmasının söz konusu olduğunu dile getiren uzmanlar, gölde balıkçılığın da yasaklanması gerektiğini vurguladı. Gölün ağır metal kirliliği ve mikro kirleticiler bakımından oldukça sıkıntılı bir alan olduğu belirtildi. İşte detaylar...

Haber 11-08-23 09:59

Küçükçekmece Gölü’nde balık ölümlerinden sonra martı ölümleri

Küçükçekmece Gölü'nde birkaç gün önce meydana gelen balık ölümlerinin ardından martı ölümleri gerçekleşti. Ölen martılar gölün kıyısına vururken, belediye ekipleri ölü martıları temizledi. Kıyıda uçamayarak bekleyen bazı martıların da adeta can çekiştiği görüldü.

Haber 07-07-21 09:46

Küçükçekmece Gölü ölü balıkla doldu! Binlercesi sahile vurdu

Küçükçekmece Gölü'nden iki gün yayılan koku ardından sahile vuran binlerce ölü balık bölgede endişeye neden oldu.

Haber 03-07-21 10:26

Küçükçekmece Gölü'nde kadın cesedi bulundu

Küçükçekmece'de sabah saatlerinde göl kenarında temizlik yapan işçiler, gölün içinde genç bir kadın cesedi buldu.

Haber 13-10-20 11:38

Küçükçekmece Gölü

Küçükçekmece Gölü Hakkındaki Haberler Mynet'te. Küçükçekmece Gölü Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Biri 2,5, diğeri 1,5 metre boyunda! Küçükçekmece Gölü'nde bulundu

Küçükçekmece Gölü'nde 50 yıl sonra ortaya çıkan 2,5 ve 1,5 metre boyundaki 2 mersin balığı uzmanları heyecanlandırdı. Balıkların ölü bulunması kirlilik nedeniyle yaşanan endişeleri artırdı. Uzmanlar, karşılaştıkları durum üzerine nesli tükenme tehlikesi altında olan canlılar arasında bulunan balığın neslinin devamının sağlanıp sağlanamayacağı üzerinde duruyor.

Haber 10-07-20 11:18

İBB'den Küçükçekmece Gölündeki balık ölümleriyle ilgili açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Çevre Koruma Daire Başkanlığı ve İSKİ ekiplerinin, balık ölümlerinin yaşandığı Küçükçekmece Gölü'nden numune alarak inceleme başlattığı bildirildi.

Haber 29-06-20 17:33

Bakanlık harekete geçti! Küçükçekmece Gölü'nde inceleme başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri geçen günlerde meydana gelen balık ölümlerinin ardından Küçükçekmece Gölü'nde incelemelerde bulunuyor. Ekipler tekne ile açıldıkları gölden numune alıyor.

Haber 29-06-20 13:09

Küçükçekmece Gölü'ndeki balık ölümleriyle ilgili inceleme başlatıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Küçükçekmece Gölü'ndeki balık ölümleri üzerine İl Müdürlüğü ekiplerinin gölün farklı noktalarından inceleme yapmak üzere numuneler aldığını bildirdi.

Haber 28-06-20 23:12

Küçükçekmece Gölü'nde binlerce balık kıyıya vurdu

Küçükçekmece Gölü'nde binlerce balık kıyıya vurdu, ölü balıklar göl kıyısını kapladı. Balıkçılıkla uğraşan bir çevre sakini "Küçükçekmece Gölümüz ölüyor. Oksijenimiz bitiyor. Gerekiyorsa denizden boruyla su pompalasınlar. Tek bir boru döşensin su pompalansın bu göl oksijenle dolsun, balıklar ölmesin " dedi.

Haber 28-06-20 10:11

Küçükçekmece Gölü'nde tepki çeken görüntü! Kahverengiye büründü

Küçükçekmece Gölü'nün bir bölümü son günlerde kahverengiye büründü. Renk değiştiren gölden koku da yükselmeye başlarken göle uzanan bazı kanalizasyon borularından atık su bırakıldığı görüldü. Bu durumdan rahatsız olan vatandaşlar, yetkililerin bir önce harekete geçmesini istiyor.

Haber 11-06-20 14:07

Küçükçekmece Gölü kahverengiye büründü

Küçükçekmece Gölü'nün bir bölümü kahverengiye büründü. Daha öncede toplu balık ölümlerinin yaşandığı gölün rengi çevre sakinlerini tedirgin etti. Kahverengiye bürünen göl havadan da fotoğraflandı.

Haber 10-06-20 16:42

Küçükçekmece Gölü'nde su samuru görenlerin sayısı artıyor

Küçükçekmece Gölü'nde, su samuru görenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Türkiye'de ve dünyada nesli tükenmekte olan bu tür, çevre sakinlerinin iddiasına göre Küçükçekmece Göl'ünde birden fazla.

Trend 03-10-19 07:38

Küçükçekmece Gölü'nde ortaya çıktı! Nesli tükenmek üzere...

İstanbul'da Küçükçekmece Göl’ü etrafındaki çevre sakinleri, gölde su samuru gördüklerini öne sürdü. Türkiye’de ve dünyada nesli tükenmekte olan bu tür, çevre sakinlerinin iddiasına göre Küçükçekmece Göl'ünde birden fazla. Su samurlarının geceleri ortaya çıktığını ve avlandıklarını ifade eden vatandaşlar, o anları cep telefonu kameralarına kaydetti.

Trend 02-10-19 12:34

Bakanlıktan balık ölümleri açıklaması

Tarım ve Orman Bakanlığı: - "Küçükçekmece Gölü’ndeki balık ölümlerinin göl suyundaki düşük oksijen seviyesi nedeniyle gerçekleştiği kanaatine varılmış olmakla birlikte, numuneler alınarak, ilgili yerlere gönderilmiştir"

Finans 14-06-19 00:10

Küçükçekmece Gölü'nde korkutan görüntü!

Küçükçekmece Gölü'nde toplu balık ölümleri yaşandı. Kıyıya vuran balıkların büyük bir kısmı İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kıyı şeridinden toplandı. Gölde çevresinde araştırma yapan Prof. Dr. Meriç Albay, 'Hem su kalitesi ve hem de etraftaki biyoçeşitlilik bakımından göl bitmiş durumda' dedi.

Haber 13-06-19 13:42

İstanbul'da tedirgin eden görüntü! Profesörden kritik uyarı

İstanbul'da Küçükçekmece Gölü'nde toplu balık ölümleri yaşandı. Kıyıya vuran balıkların büyük bir kısmı İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kıyı şeridinden toplandı. Gölde çevresinde araştırma yapan Prof. Dr. Meriç Albay, “Hem su kalitesi ve hem de etraftaki biyoçeşitlilik bakımından göl bitmiş durumda" dedi.

Trend 13-06-19 12:31

Bathonea kazılarında 1400 yıl önce kullanılan depresyon ve kalp ilaçları bulundu

Avcılar'ın Küçükçekmece Gölü kıyılarında yürütülen Bathonea kazılarında bulunan 700 kadar unguentarium’da (Merhem, ilaç ya da koku şişesi) depresyon ve kalp ilaçları bulunduğu belirlendi.

Haber 16-10-16 10:06

Küçükçekmece Gölü kenarında esrarengiz kule

İstanbul Küçükçekmece Gölü sahilinde yükselen bina benzeri kule görenlerin dikkatini çekiyor.

Haber 18-07-14 14:25

Tarihi koruda rezidans macerası

Soğuksu Korusu'na bitişik doğal sit alanına rezidans ve AVM yapılıyor. Tescilli çam ağaçlarının bulunduğu koru da 'macera parkı' olacak.

Haber 12-06-14 08:30

Küçükçekmece Gölü'nde erkek cesedi bulundu

Küçükçekmece Gölü balıkçı barınağında su içinde bir erkek cesedi bulundu.

Haber 14-01-13 12:08

CHP’den Küçükçekmece Gölü için önerge

CHP Milletvekili Ali Özgündüz, çevre sorunlarının ve Küçükçekmece Gölü’nde yaşanan kirliliğin nedenlerinin araştırılması ve bunlara çözüm yolu bulunması amacıyla Meclis araştırması açılmasını istedi.

Haber 23-11-11 10:31