Kur Korumalı Mevduat Haberleri Ve Son Dakika Kur Korumalı Mevduat Haberleri

Kur Korumalı Mevduat

Kur Korumalı Mevduat Haberleri

Son dakika | Milyonlarca kişiyi etkileyecek! Faizler siliniyor: Öğrenim kredisi, maske cezaları, kur korumalı mevduat...

SON DAKİKA | Milyonları ilgilendiren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Teklifte öğrenim kredisi, kur korumalı mevduat uygulaması, turizm payı oranları gibi düzenlemeler yer alıyordu. Yasalaşan teklifle birlikte öğrenim kredisi alanlar borçlarını, aldıkları miktar kadar ödeyecek. Kur Korumalı Mevduat uygulamasının süresi 31 Aralık 2023'e kadar uzatılacak. Pandemi döneminde kesilen maske cezaları silinecek. İşte son dakika haberinin detayları...

Finans 04-11-22 08:04

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, bütçe görüşmelerinde soruları yanıtladı: (2)

"2021 yılı sonunda 29,9 milyar doları yurt içi, 109,7 milyar doları ise yurt dışı olmak üzere merkezi yönetim toplam döviz cinsi borç stoku 139,6 milyar dolar iken söz konusu stok 2022 yılı ekim ayı itibari ile yaklaşık 7 milyar dolar azalarak 133 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir" - "2022 Ocak-Ağustos döneminde uluslararası doğrudan yatırımlar 6 milyar 832 milyon dolara ulaşmıştır"

Haber 27-10-22 09:41

Son dakika: Vergi avantajında yeni karar! Şirketlerin beklediği haber Resmi Gazete'de yayımlandı, KKM'ye dahil olanlar için süre uzatıldı

Son dakika haberi: Kurumlar için getirilen; dövizi, Türk lirası ve katılma hesaplarına dönüştürerek vergiden muaf tutulması kararı sonrası yeni bir hamle daha yapıldı. Şirketler 30 Eylül tarihli bilançolarında yer alan dövizi yıl sonuna kadar Kur Korumalı Mevduat sistemine dahil ederse vergi avantajından faydalanacak. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan karar ile elde edilen faiz ve kâr payları ile diğer kazançlar da kurumlar vergisinden muaf olacak.

Finans 27-10-22 08:42

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Kur Korumalı Mevduat açıklaması! 'Bütçeye maliyeti 84,9 milyar TL'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “2022 Eylül sonu itibarıyla Kur Korumalı Mevduat (KKM) uygulamasının bütçeye maliyeti 84,9 milyar TL’dir ve bu zaten kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşılmaktadır” ifadelerini kullandı.

Haber 27-10-22 00:01

Kur Korumalı Mevduat

Kur Korumalı Mevduat Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kur Korumalı Mevduat Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Doları tepetaklak edecek açıklama! O uygulama bittiğine ortaya yıkım çıkacak...

Son zamanlarda yükselen dolar ekonomide birçok gelişmeyi beraberinde getirdi. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl, doların yükselişinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kur Korumalı Mevduat (KKM) uygulamasını tanıtmıştı. Birçok vatandaş Kur Korumalı Mevduat uygulamasından yararlanmak için parasını buraya yatırırken ünlü ekonomist Alaattin Aktaş'tan konuyla ilgili önemli açıklama geldi.

Finans 09-10-22 12:26

Son dakika: Resmi Gazete'de yayımlandı! Kur korumalı mevduat sisteminde değişiklik yapıldı...

Son dakika haberine göre kur korumalı mevduat hesabında tüzel kişiler açısından bir değişikliğe gidildi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın yaptığı yeni düzenlemeye göre şirketler ve tüzel kişiler, 31 Aralık 2021 ile 30 Eylül 2022 tarihleri arasındaki herhangi bir tarihte bankalarda mevcut olan dolar, euro ve sterlin hesaplarını TL'ye çevirebilecek. İşte son dakika haberinin detayları...

Finans 30-09-22 01:14

Son dakika: Bakan Nebati'den 'Kur Korumalı Mevduat' açıklaması! 'Sistemin çarkları Türk Lirası ile besleniyor'

Son dakika haberi: Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kur Korumalı Mevduat (KKM) uygulamasında ulaşılan yatırımcı sayısını ve hacmi açıkladı. KKM'nin 1.3 trilyon liralık hacmi geçtiğini açıklayan Bakan Nebati, "Biz, tercihimizi Türk Lirasını önceleyen reformist bir anlayıştan yana kullandık. Sistemin çarkları Türk Lirası ile besleniyor" dedi.

Finans 10-09-22 10:37

Tek tek açıklandı: Listedeki şehirler şaşırttı! Hangi il döviz hangi il Türk Lirası biriktiriyor?

Döviz ve Türk Lirası mevduat hesaplarına ilişkin son veriler belli oldu. Buna göre Türkiye'de her üç şehirden birinde dövizden fazla TL mevduatı bulunuyor. Bu kapsamda TL mevduatının en yüksek olduğu il Bitlis olurken, DTH oranı en yüksek il ise Aksaray oldu. İşte merak edilen o liste…

Finans 03-09-22 08:25

Bakan Nebati'den son dakika Kur Korumalı TL Mevduat açıklaması

Kur korumalı mevduat sistemiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kur Korumalı TL Mevduat hesabıyla ilgili eleştirilere açıklamada bulundu. Bakan Nebati, ''Tasarruf sahiplerinin 3’te 1’i döviz yerine bu faydalı yatırım aracını tercih ediyor. Kur Korumalı TL Mevduat hesabını haksızca eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum'' dedi.

Finans 15-08-22 09:50

Kılıçdaroğlu'nun Kur Korumalı Mevduat sistemi ile ilgili Atom bombası açıklamalarına Bakan Nebati'den yanıt! Bir avuç insanın faydalandığı...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kur Korumalı Mevduat sistemiyle ilgili dikkat çeken ifadeler kullanarak "KKM bir bomba değil atom bombası. KKM sahiplerine, yani bir avuç kişiye sesleniyorum. Bizim iktidarımızda sadece faizi alacaklar" demişti. Kılıçdaroğlu'na Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den yanıt geldi. Nebati, bir avuç insanın bundan faydalandığı iddiasının aksine uygulamaya vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini söyleyerek açıklamaları ciddiyetsiz ve spekülatif olarak nitelendirdi.

Finans 09-08-22 23:30

SON DAKİKA | Kur korumalı mevduat sisteminde şirketleri ilgilendiren haber! Vergi avantajında süre uzatıldı

Son dakika haberi: Kur korumalı mevduat sistemiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. KKM'ye dahil olan şirketlere sağlanan vergi avantajında süre uzatıldı.

Finans 27-07-22 07:43

KKM'nin kasaya yükü 21 milyar lirayı aştı

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın bütçe istatistikleri kur korumalı mevduat ürününün bütçeye maliyetinin Mayıs itibariyle 21 milyar TL'yi aştığını gösterdi.

Finans 15-06-22 12:03

Dolar kararı ile TL mevduatta zirve geldi

Kur Korumalı Mevduat'a açıklandığı 20 Aralık 2021'den bu yana ilgi giderek arttı. Şirketler ve yurtdışındaki Türkleri de kapsayan KKM uygulamasında rekor artış yaşandı. TL mevduatın toplam içerisindeki payı 24 Mayıs 2022'de yüzde 43'e yükseldi. Döviz hesaplarının payı da yüzde 62'den 57'ye indi.

Finans 28-05-22 09:18

Merkez Bankası'ndan YUVAM hesapları için yeni adım

Türk Lirası'nın değerini koruma altına almak için yapılan çalışmalardan bir tanesi olan YUVAM hesaplarına ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Buna göre Merkez Bankası YUVAM hesaplarına ilişkin bilgilendirme sitesini kullanıma açtı.

Finans 28-03-22 14:13

Kur korumalı mevduat ödemeleri yapıldı mı? KKM'de ilk ödemeler yatırıldı mı? Kur korumalı mevduat kaç TL oldu?

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Kur korumalı mevduat ödemeleri ile ilgili son dakika açıklamasında bulunuldu. Bakanlıktan yapılan açıklama sonrası Kur korumalı mevduat ödemeleri yapıldı mı? KKM'de ilk ödemeler yatırıldı mı? Kur korumalı mevduat kaç TL oldu? soru ve konu başlıkları vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Konuya ilişkin detaylar haberimizde.

Haber 23-03-22 14:16

Kur korumalı mevduatta vergi düzenlemesi! Kaldırıldı

Resmi Gazete'de yayımlanan karar göre, vadesi dolan kur korumalı hesap sahiplerine yapılan döviz satışlarında BSMV kaldırıldı. Söz konusu vergi binde 2 oranında uygulanıyordu.

Finans 23-03-22 11:05

Son dakika: Kur korumalı mevduata teşvik! Vergiden muaf tutulacak

Son dakika haberi: Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, vadesi dolan kur korumalı mevduat hesaplarıyla ilgili yeni bir düzenleme yapıldı. Düzenlemeye göre, tasarruflar, vade sonunda döviz olarak değerlendirilirse vergiden muaf tutulacak. İşte son dakika haberinin detayları...

Finans 23-03-22 01:56

Son dakika! Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan kur korumalı mevduat açıklaması: Yenileme tercih ediliyor

Son dakika: Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu kur koruma mevduatla ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu, "Kur korumalı mevduata teveccüh büyük, yenileme tercih ediliyor. Yatırımcıların asla kaybetmeyeceği düzenlemeler yapıldı." dedi.

Finans 22-03-22 18:59

Son Dakika: Resmî Gazete'de yayımlandı! Merkez Bankası'ndan yeni döviz hamlesi...

Son dakika haberi: Resmî Gazete'de yayımlanan kararla kur korumalı mevduat sisteminde iki önemli değişiklik yapıldı. TCMB bu kapsamda, vadesi gelen mevduatlara yenileme ve tüzel kişilere de 3 ay vade imkanı sağladı.

Finans 07-03-22 09:44