Küresel Piyasalar Haberleri

Küresel piyasalarda teknoloji rüzgarı: Zirveler yenilendi

Küresel piyasalarda teknoloji rüzgarı esiyor. Kaliforniya merkezli çip üreticisi Nvidia'nın son çeyrekte beklentilerin üzerinde kar açıklamasının ardından şirketin hisse fiyatı dün yüzde 16 artışla günü tamamladı.

Finans 23-02-2024 09:48

Küresel piyasalar pozitif seyrediyor

Küresel piyasalar haftanın son işlem gününde pozitif seyrediyor. Dünya genelinde yapay zeka ile ilgili teknoloji şirketleri piyasaların yönü üzerinde belirleyici olmaya devam ediyor.

Finans 16-02-2024 10:28

Küresel piyasalar pozitif seyrediyor

Küresel piyasalarda teknoloji hisseleri öncülüğünde pozitif bir seyir izleniyor. Yatırımcılar bugün yoğun veri gündemini takip ediyor.

Finans 15-02-2024 09:51

ABD enflasyonu beklentileri aşmıştı: Küresel piyasalar negatif seyrediyor

Küresel piyasalar, beklentileri aşan ABD enflasyon verileri sonrası negatif seyrediyor.

Finans 14-02-2024 09:04

Küresel Piyasalar

Küresel Piyasalar Hakkındaki Haberler Mynet'te. Küresel Piyasalar Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Küresel piyasalarda gözler ABD'nin enflasyon verilerinde

Küresel piyasalarda karışık seyir izlenirken bugün 16.30'da açıklanacak ABD enflasyon verileri takip ediliyor.

Finans 13-02-2024 09:28

Küresel piyasalarda bilanço dönemi etkisi: İyimserlik sürüyor

Küresel piyasalarda bilanço dönemi iyimserliği etkili olmayı sürdürüyor. ABD Merkez Bankasının (Fed) bu sene alacağı para politikası kararlarına ilişkin belirsizlikler devam ederken, dünya genelinde açıklanan bilançolarda şirket karlılıklarının beklentileri aşması hisse ve sektör bazlı oynaklığı artırıyor.

Finans 09-02-2024 09:29

Küresel piyasalar pozitif seyrediyor

Küresel piyasalar şirket karlarının beklentilerin üzerinde gelmeye devam etmesiyle pozitif seyrediyor. Fed'in martta faiz indirimine gideceği ihtimali ise yüzde 22'ye yükseldi.

Finans 07-02-2024 09:09

Küresel piyasalarda gözler yoğun veri gündemine çevrildi

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faizleri sabit bırakma kararı ve Fed Başkanı Jerome Powell'ın açıklamalarının ardından küresel piyasalarda karışık seyir izleniyor. Para piyasalarındaki fiyatlamalarda Fed'in martta faiz indirimlerine başlayabileceğine yönelik tahminler yüzde 38 seviyesinde bulunurken, bankanın mayıs toplantısında ise yüzde 94 ihtimalle faiz indirimine başlayacağı tahmin ediliyor.

Finans 04-02-2024 08:55

Küresel piyasalar negatif seyrediyor

Küresel piyasalar gelecek dönemdeki belirsizlik ve Orta Doğu'da gerilim nedeniyle negatif seyir izliyor. Piyasalar Kızıldeniz'deki gelişmeleri ve Fed'in ocak ayı faiz kararını takip ediyor.

Finans 16-01-2024 09:10

Küresel piyasalarda ABD enflasyon verileri etkisi

Küresel piyasalar, bugün ABD'de açıklanacak enflasyon verileri öncesinde pozitif bir seyir izliyor. Bu yıl faiz indirimlerine başlaması beklenen önemli merkez bankalarının, söz konusu indirimlere ne zaman başlayacağına yönelik belirsizlik devam ediyor.

Finans 11-01-2024 09:46

Küresel piyasalar, ABD enflasyon verilerine odaklandı

Küresel piyasalar, Fed'in faizleri beklenenden daha geç indireceğine yönelik endişelerin artmasıyla yeni yılın ilk haftasını negatif seyirle tamamlarken, gelecek hafta ABD'de enflasyon başta olmak üzere veri gündemi yatırımcıların odağına yerleşti.

Finans 07-01-2024 11:15

FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? Yılın son FED toplantısı ne zaman yapılacak?

FED faiz kararının açıklanması için gözler yılın son FED toplantısına çevrildi. ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı FED faiz kararı küresel piyasalar tarafından ilgiyle takip ediliyor. Açıklanan son FED faiz kararına göre son 14 yılın en yüksek seviyesine ulaşılmıştı .Peki, FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? Yılın son FED toplantısı ne zaman yapılacak?

Finans 22-11-2022 22:04

Küresel piyasalarda gözler Avrupa Merkez Bankası'na çevrildi

Küresel piyasalarda gözler Avrupa Merkez Bankası'na çevrildi

Haber 27-10-2022 09:25

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali küresel gıda zinciri için 'felaket olabilir'

Dünyanın en büyük gübre firmalarından birinin sahibi, Ukrayna işgalinin, gıda fiyatlarında ve tedariğinde şok dalgaları yaratacağını öngördü.

Haber 07-03-2022 08:43

G7'den küresel tedarik zinciri baskısına karşı iş birliği mesajı

G7 ülkelerinin maliye bakanları, küresel ekonominin salgının ardından yeniden büyümeye geçerken artan küresel tedarik zinciri baskısına karşı birlikte hareket etme kararı aldı.

Finans 14-10-2021 16:44

Piyasaları tedirgin eden işlem! Evergrande'nin hissesi işleme kapatıldı

Dünyanın en borçlu gayrimenkul geliştirme şirketi Evergrande'nin hisseleri Hong Kong borsasında işleme kapatılırken, nakit darboğazındaki şirketin varlıklarını satabileceğine dair piyasalarda spekülasyona neden oldu.

Finans 04-10-2021 08:48

Küresel piyasalar tedirgin! Çinli Evergrande kupon ödemesinin son ödeme tarihini geçirdi

Evergrande yaklaşık 10 gündür küresel piyasaları endişelendirmeye devam ediyor. Ağır borç yükü altındaki Çinli Evergrande Group'un dolar cinsi tahvil sahiplerinin bazıları Asya'da işlem saatinin bitmesinden önce faiz ödemesini almadıklarını ifade ederken, şirket bu ay gerçekleştirmesi gereken ikinci dolar cinsi tahvil kupon ödemesinin son tarihini de kaçırdı.

Finans 29-09-2021 15:57

Çinli Evergrande'nin son ödeme tarihi geçen borçları endişelendirdi

Ağır borç yükü altındaki Çinli gayrimenkul şirketi Evergrande konuya ilişkin hiçbir açıklama yapmadan dolar cinsi tahvil kupon ödemesini yapması gereken son tarihi geride bırakırken yatırımcıların korktuğu temerrüte düşme ihtimali artıyor. Şirketin yönetim kurulu başkanı yatırımcılara kupon ödemelerinin yapılmasının şirketin en büyük önceliği olduğunu açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından hisseleri yüzde 32'yi aşan Evergrande, son ödeme tarihinin gecikmesiyle birlikte düşüşe geçti.

Finans 24-09-2021 09:34

İflasın eşiğindeki Evergrande'den yeni gelişme! Hisseleri yüzde 32 prim yaptı

Ağır borç yükü altındaki Çinli gayrimenkul şirketi Evergrande'nin dolar cinsi tahvil kupon ödemesini bugün yapıp yapmayacağı belirsizliğini korurken, şirketin yönetim kurulu başkanı yatırımcılara kupon ödemelerinin yapılmasının şirketin en büyük önceliği olduğunu açıkladı. Öte yandan Evergrande'nin hisseleri tatil sonrası bugün yüzde 32 yükseldikten sonra kazanımlarının bir kısmını geri verdi. Şirketin iştiraklerinin hisseleri de yükseldi.

Finans 23-09-2021 11:56

305 milyar dolar borcu olan Evergrande piyasaları sarstı

1996 yılında Çin'de kurulan Evergrande'nin iflasa yaklaşması piyasaları sarstı. ABD borsaları yüzde 1.50-1.90 arasında kayıplarla açılması beklenirken, Avrupa borsaları yüzde 3'e kadar değer kaybetmiş durumda...

Finans 20-09-2021 17:05

Küresel piyasalar ABD'nin büyüme verisine odaklandı

Küresel piyasalar, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın yarın Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu'nda yapacağı konuşma öncesinde bugün açıklanacak ABD'nin büyüme verilerine odaklandı.

Finans 26-08-2021 09:08

Küresel piyasalar, para politikalarına ilişkin beklentilerle dalgalı seyrediyor

Küresel piyasalar, yarın başlayacak Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu öncesinde açıklanan makroekonomik verilerden gelen karışık sinyallerle yön bulmaya çalışıyor.

Finans 25-08-2021 09:12

Katılım Genç Gelişim programı başvuru şartları neler? Katılım Genç Gelişim programı başvurusu nasıl yapılır?

Katılım Genç Gelişim programı Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi'nin koordinasyonunda düzenlenecek. Söz konusu program ile küresel ve nitelikli rekabete yeni yeteneklerin kazandırılması hedefleniyor. Katılım Finans'a ilgi duymak ve finans alanında kariyer hedefi olmak, programa katılmak için gerekli şartlar arasında yer alıyor. İşte merak edilenler...

Haber 24-08-2021 21:42

Küresel piyasalar Fed'in temmuz ayı toplantı tutanaklarına odaklandı

Küresel piyasalarda dün satış ağırlıklı bir seyir izlenmesinin ardından gözler bugün ABD Merkez Bankasının (Fed) temmuz ayı toplantı tutanakları ve Avro Bölgesi'nde açıklanacak enflasyon verilerine çevrilirken, yeni günün Asya borsaları ve endeks vadelileri tarafında pozitif başladığı görülüyor.

Finans 18-08-2021 09:54

Piyasalar Fed Başkanı Powell'ın açıklamaları ile yoğun veri gündemine odaklandı

Küresel piyasalarda dün karışık bir seyir izlenirken, bugün yatırımcıların odağında ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı konuşmanın yanı sıra Avro Bölgesi'nde büyüme, ABD'de ise perakende satışlar ve sanayi üretimi verileri bulunuyor.

Finans 17-08-2021 08:57

Piyasalar ABD enflasyon verilerini bekliyor

Küresel piyasalarda dün alış ağırlıklı bir seyir izlenmesinin ardından bugün ABD ve Almanya'da açıklanacak enflasyon verileri ile ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinden gelecek açıklamalar öncesi yeni günün karışık bir seyirle başlaması dikkati çekiyor.

Finans 11-08-2021 09:45

Piyasalarda bu hafta hareketli geçecek

Küresel piyasalarda geçen hafta rekor seviyelerin görülmesinin ardından yeni haftada, yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararının yanı sıra yoğun veri gündemi, yurt dışında ise para politikalarının seyri açısından kritik önem taşıyan ABD'de enflasyon verisi takip edilecek.

Finans 09-08-2021 09:43

Küresel piyasalar pozitif seyrediyor

Küresel pay piyasalarında çoğunlukla pozitif bir seyir izlenirken, bugün ABD'de açıklanacak istihdam raporundaki veriler yatırımcıların odağında bulunuyor.

Finans 06-08-2021 10:15

Küresel piyasalar karışık seyrediyor

Küresel piyasalar devam eden yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ve para politikalarına ilişkin belirsizliklerle karışık bir seyir izlerken, bugün İngiltere Merkez Bankası'nın (BoE) faiz kararı takip edilecek.

Finans 05-08-2021 09:25

Fed'in üst düzey yetkilileri, faiz oranlarının 2023'te artırılabileceği tahminini yaptılar

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkan Yardımcısı Richard Clarida, Fed'in ekonomik hedeflerine gelecek yılın sonuna kadar ulaşmasını ve 2023'te faiz oranlarını artırmaya başlamasını beklediğini ifade etti.

Finans 05-08-2021 08:53

Küresel piyasalar yön arayışında

Küresel piyasalar yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında artan vaka sayıları ve makroekonomik verilerden gelen karışık sinyallerle dalgalı bir seyir izliyor.

Finans 04-08-2021 09:00

Küresel piyasalar, yeni haftada yoğun veri gündemine odaklandı

Küresel piyasalarda geçen hafta karışık bir seyir izlenmesinin ardından, bu hafta ABD'de tarım dışı istihdam ve dünya genelinde Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) başta olmak üzere yoğun veri gündemi takip edilecek.

Finans 02-08-2021 09:25

Piyasalar Fed'e odaklandı! Fed kararını ne zaman açıklayacak?

Küresel piyasalar negatif bir seyir izlerken, gözler bu akşam açıklanacak ABD Merkez Bankası'nın (Fed) kararları ve Fed Başkanı Jerome Powell'ın basın toplantısına çevrildi.

Finans 28-07-2021 09:25

Küresel piyasaların gözü Fed toplantısında

Küresel piyasalarda karışık bir seyir izlenirken, yatırımcılar bugün başlayacak ve iki gün sürecek ABD Merkez Bankası'nın (Fed) Açık Piyasa Komitesi toplantısına odaklandı.

Finans 27-07-2021 09:18

Küresel piyasalar azalan risk iştahı ile negatif seyrediyor

Küresel piyasalar artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları, enflasyon endişeleri ve para politikalarına ilişkin belirsizliklerle negatif bir seyir izlerken, bu hafta perşembe günü Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) toplantısı gündemin odağında bulunuyor.

Finans 19-07-2021 09:25

Küresel piyasalar yön arayışında

Küresel piyasalar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin endişeler ve para politikalarına yönelik belirsizliklerle karışık bir seyir izlerken, açıklanacak makroekonomik veriler ve merkez bankalarının adımları yatırımcıların odağında bulunuyor.

Finans 16-07-2021 09:15

Yurt içi piyasalar Merkez Bankası faiz kararına odaklandı

Küresel piyasalarda gözler, ABD'de enflasyon verisinin beklentileri aşmasının ardından ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı açıklamalara çevrilirken, yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararı bekleniyor.

Finans 14-07-2021 09:21

Küresel piyasalar ABD'nin enflasyon verilerine odaklandı

Küresel piyasalar pozitif görünümünü korurken, bugün ABD'de açıklanacak enflasyon verileri yatırımcıların odağında bulunuyor.

Finans 13-07-2021 09:07

Merkez bankaları, piyasaların odağındaki yerini koruyor

Küresel piyasalarda geçen haftanın son işlem gününde pozitif bir seyir izlenmesinin ardından bu hafta ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın açıklamaları ile Türkiye ve Japonya merkez bankalarının toplantıları takip edilecek.

Finans 12-07-2021 09:29

Küresel piyasalar negatif seyrediyor

Küresel piyasalar merkez bankalarının para politikalarına ilişkin belirsizlikler ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin tedirginliklerle negatif bir seyir izliyor.

Finans 09-07-2021 09:05

Küresel piyasalar Fed'in toplantı tutanaklarına odaklandı

Küresel piyasalar emtia fiyatlarında devam eden oynaklık ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında delta varyantına ilişkin endişelerle karışık bir seyir izlerken, bugün ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanakları takip edilecek.

Finans 07-07-2021 09:17

Brent petrolün varili 76,22 dolar

Brent petrolün varili haftanın ilk iş gününde uluslararası piyasalarda 76,22 dolardan işlem görüyor.

Finans 05-07-2021 09:37

Yurt içi piyasların gözü enflasyon açıklamasında

Küresel piyasalar bu hafta ABD Merkez Bankası'nın (Fed) çarşamba yayımlanacak toplantı tutanaklarını beklerken, yurt içinde bugün açıklanacak enflasyon verisi takip edilecek.

Finans 05-07-2021 09:15

Küresel piyasalar imalat sanayi PMI verilerine odaklandı

Küresel piyasalarda yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) delta varyantına ilişkin endişeler ve artan jeopolitik risklerle karışık bir seyir izlenirken, bugün dünya genelinde açıklanacak imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri takip edilecek.

Finans 01-07-2021 09:19

Küresel piyasalar delta varyantına ilişkin endişelerle karışık seyrediyor

Küresel piyasalarda yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) delta varyantının yayılımına ilişkin endişelerle karışık bir seyir izlenirken, bugün yurt içinde ekonomik güven endeksi, yurt dışında ise ABD'de tüketici güven endeksi ile Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde'ın açıklamaları takip edilecek.

Finans 29-06-2021 09:06

Küresel piyasaların gözü veri gündeminde

Küresel piyasalarda yeni haftada, merkez bankaları yetkililerinin sözlü yönlendirme trafiğinin nispeten azalmasıyla yön tayininde ABD'de tarım dışı istihdam, Avro Bölgesi'nde Tüketici Güven Endeksi ve dünya genelinde açıklanacak imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) başta olmak üzere yoğun veri gündeminin belirleyici olması bekleniyor.

Finans 28-06-2021 09:04

Küresel piyasalar pozitif seyrediyor

Küresel piyasalarda dün genel olarak açıklanan pozitif veriler ve ABD'de altyapı paketi konusunda anlaşmaya varılmasıyla alış ağırlıklı bir seyir izlenirken, veri gündeminin nispeten hafiflediği haftanın son işlem gününde Asya borsaları ve endeks vadelileri tarafında pozitif havanın devam ettiği görülüyor.

Finans 25-06-2021 09:09

Küresel piyasalarda yön arayışı devam ediyor

Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin enflasyona dair çelişkili açıklamaları ve beklentilerin üzerinde gelen verilerle dalgalı bir seyir izlenirken, bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özeti, yurt dışında ise İngiltere Merkez Bankası faiz kararı ve ABD'de büyüme başta olmak üzere yoğun veri gündemi takip edilecek.

Finans 24-06-2021 09:00

Powell sonrası piyasalarda durum pozitif

Küresel piyasalarda, dün gün boyu devam eden volatil seyrin ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın değerlendirmeleri sonrası pozitif tarafta yoğunlaştığı görülürken, bugün dünya genelinde açıklanacak imalat sanayi ve hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) başta olmak üzere yoğun veri gündemi izlenecek.

Finans 23-06-2021 09:44