Küresel Piyasalar Haberleri

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali küresel gıda zinciri için 'felaket olabilir'

Dünyanın en büyük gübre firmalarından birinin sahibi, Ukrayna işgalinin, gıda fiyatlarında ve tedariğinde şok dalgaları yaratacağını öngördü.

Haber 07-03-22 08:43

G7'den küresel tedarik zinciri baskısına karşı iş birliği mesajı

G7 ülkelerinin maliye bakanları, küresel ekonominin salgının ardından yeniden büyümeye geçerken artan küresel tedarik zinciri baskısına karşı birlikte hareket etme kararı aldı.

Finans 14-10-21 16:44

Piyasaları tedirgin eden işlem! Evergrande'nin hissesi işleme kapatıldı

Dünyanın en borçlu gayrimenkul geliştirme şirketi Evergrande'nin hisseleri Hong Kong borsasında işleme kapatılırken, nakit darboğazındaki şirketin varlıklarını satabileceğine dair piyasalarda spekülasyona neden oldu.

Finans 04-10-21 08:48

Küresel piyasalar tedirgin! Çinli Evergrande kupon ödemesinin son ödeme tarihini geçirdi

Evergrande yaklaşık 10 gündür küresel piyasaları endişelendirmeye devam ediyor. Ağır borç yükü altındaki Çinli Evergrande Group'un dolar cinsi tahvil sahiplerinin bazıları Asya'da işlem saatinin bitmesinden önce faiz ödemesini almadıklarını ifade ederken, şirket bu ay gerçekleştirmesi gereken ikinci dolar cinsi tahvil kupon ödemesinin son tarihini de kaçırdı.

Finans 29-09-21 15:57

Küresel Piyasalar

Küresel Piyasalar Hakkındaki Haberler Mynet'te. Küresel Piyasalar Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Çinli Evergrande'nin son ödeme tarihi geçen borçları endişelendirdi

Ağır borç yükü altındaki Çinli gayrimenkul şirketi Evergrande konuya ilişkin hiçbir açıklama yapmadan dolar cinsi tahvil kupon ödemesini yapması gereken son tarihi geride bırakırken yatırımcıların korktuğu temerrüte düşme ihtimali artıyor. Şirketin yönetim kurulu başkanı yatırımcılara kupon ödemelerinin yapılmasının şirketin en büyük önceliği olduğunu açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından hisseleri yüzde 32'yi aşan Evergrande, son ödeme tarihinin gecikmesiyle birlikte düşüşe geçti.

Finans 24-09-21 09:34

İflasın eşiğindeki Evergrande'den yeni gelişme! Hisseleri yüzde 32 prim yaptı

Ağır borç yükü altındaki Çinli gayrimenkul şirketi Evergrande'nin dolar cinsi tahvil kupon ödemesini bugün yapıp yapmayacağı belirsizliğini korurken, şirketin yönetim kurulu başkanı yatırımcılara kupon ödemelerinin yapılmasının şirketin en büyük önceliği olduğunu açıkladı. Öte yandan Evergrande'nin hisseleri tatil sonrası bugün yüzde 32 yükseldikten sonra kazanımlarının bir kısmını geri verdi. Şirketin iştiraklerinin hisseleri de yükseldi.

Finans 23-09-21 11:56

305 milyar dolar borcu olan Evergrande piyasaları sarstı

1996 yılında Çin'de kurulan Evergrande'nin iflasa yaklaşması piyasaları sarstı. ABD borsaları yüzde 1.50-1.90 arasında kayıplarla açılması beklenirken, Avrupa borsaları yüzde 3'e kadar değer kaybetmiş durumda...

Finans 20-09-21 17:05

Küresel piyasalar ABD'nin büyüme verisine odaklandı

Küresel piyasalar, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın yarın Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu'nda yapacağı konuşma öncesinde bugün açıklanacak ABD'nin büyüme verilerine odaklandı.

Finans 26-08-21 09:08

Küresel piyasalar, para politikalarına ilişkin beklentilerle dalgalı seyrediyor

Küresel piyasalar, yarın başlayacak Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu öncesinde açıklanan makroekonomik verilerden gelen karışık sinyallerle yön bulmaya çalışıyor.

Finans 25-08-21 09:12

Katılım Genç Gelişim programı başvuru şartları neler? Katılım Genç Gelişim programı başvurusu nasıl yapılır?

Katılım Genç Gelişim programı Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi'nin koordinasyonunda düzenlenecek. Söz konusu program ile küresel ve nitelikli rekabete yeni yeteneklerin kazandırılması hedefleniyor. Katılım Finans'a ilgi duymak ve finans alanında kariyer hedefi olmak, programa katılmak için gerekli şartlar arasında yer alıyor. İşte merak edilenler...

Haber 24-08-21 21:42

Küresel piyasalar Fed'in temmuz ayı toplantı tutanaklarına odaklandı

Küresel piyasalarda dün satış ağırlıklı bir seyir izlenmesinin ardından gözler bugün ABD Merkez Bankasının (Fed) temmuz ayı toplantı tutanakları ve Avro Bölgesi'nde açıklanacak enflasyon verilerine çevrilirken, yeni günün Asya borsaları ve endeks vadelileri tarafında pozitif başladığı görülüyor.

Finans 18-08-21 09:54

Piyasalar Fed Başkanı Powell'ın açıklamaları ile yoğun veri gündemine odaklandı

Küresel piyasalarda dün karışık bir seyir izlenirken, bugün yatırımcıların odağında ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı konuşmanın yanı sıra Avro Bölgesi'nde büyüme, ABD'de ise perakende satışlar ve sanayi üretimi verileri bulunuyor.

Finans 17-08-21 08:57

Piyasalar ABD enflasyon verilerini bekliyor

Küresel piyasalarda dün alış ağırlıklı bir seyir izlenmesinin ardından bugün ABD ve Almanya'da açıklanacak enflasyon verileri ile ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinden gelecek açıklamalar öncesi yeni günün karışık bir seyirle başlaması dikkati çekiyor.

Finans 11-08-21 09:45

Piyasalarda bu hafta hareketli geçecek

Küresel piyasalarda geçen hafta rekor seviyelerin görülmesinin ardından yeni haftada, yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararının yanı sıra yoğun veri gündemi, yurt dışında ise para politikalarının seyri açısından kritik önem taşıyan ABD'de enflasyon verisi takip edilecek.

Finans 09-08-21 09:43

Küresel piyasalar pozitif seyrediyor

Küresel pay piyasalarında çoğunlukla pozitif bir seyir izlenirken, bugün ABD'de açıklanacak istihdam raporundaki veriler yatırımcıların odağında bulunuyor.

Finans 06-08-21 10:15

Küresel piyasalar karışık seyrediyor

Küresel piyasalar devam eden yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ve para politikalarına ilişkin belirsizliklerle karışık bir seyir izlerken, bugün İngiltere Merkez Bankası'nın (BoE) faiz kararı takip edilecek.

Finans 05-08-21 09:25

Fed'in üst düzey yetkilileri, faiz oranlarının 2023'te artırılabileceği tahminini yaptılar

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkan Yardımcısı Richard Clarida, Fed'in ekonomik hedeflerine gelecek yılın sonuna kadar ulaşmasını ve 2023'te faiz oranlarını artırmaya başlamasını beklediğini ifade etti.

Finans 05-08-21 08:53

Küresel piyasalar yön arayışında

Küresel piyasalar yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında artan vaka sayıları ve makroekonomik verilerden gelen karışık sinyallerle dalgalı bir seyir izliyor.

Finans 04-08-21 09:00

Küresel piyasalar, yeni haftada yoğun veri gündemine odaklandı

Küresel piyasalarda geçen hafta karışık bir seyir izlenmesinin ardından, bu hafta ABD'de tarım dışı istihdam ve dünya genelinde Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) başta olmak üzere yoğun veri gündemi takip edilecek.

Finans 02-08-21 09:25

Piyasalar Fed'e odaklandı! Fed kararını ne zaman açıklayacak?

Küresel piyasalar negatif bir seyir izlerken, gözler bu akşam açıklanacak ABD Merkez Bankası'nın (Fed) kararları ve Fed Başkanı Jerome Powell'ın basın toplantısına çevrildi.

Finans 28-07-21 09:25

Küresel piyasaların gözü Fed toplantısında

Küresel piyasalarda karışık bir seyir izlenirken, yatırımcılar bugün başlayacak ve iki gün sürecek ABD Merkez Bankası'nın (Fed) Açık Piyasa Komitesi toplantısına odaklandı.

Finans 27-07-21 09:18

Küresel piyasalar azalan risk iştahı ile negatif seyrediyor

Küresel piyasalar artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları, enflasyon endişeleri ve para politikalarına ilişkin belirsizliklerle negatif bir seyir izlerken, bu hafta perşembe günü Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) toplantısı gündemin odağında bulunuyor.

Finans 19-07-21 09:25

Küresel piyasalar yön arayışında

Küresel piyasalar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin endişeler ve para politikalarına yönelik belirsizliklerle karışık bir seyir izlerken, açıklanacak makroekonomik veriler ve merkez bankalarının adımları yatırımcıların odağında bulunuyor.

Finans 16-07-21 09:15

Yurt içi piyasalar Merkez Bankası faiz kararına odaklandı

Küresel piyasalarda gözler, ABD'de enflasyon verisinin beklentileri aşmasının ardından ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı açıklamalara çevrilirken, yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararı bekleniyor.

Finans 14-07-21 09:21

Küresel piyasalar ABD'nin enflasyon verilerine odaklandı

Küresel piyasalar pozitif görünümünü korurken, bugün ABD'de açıklanacak enflasyon verileri yatırımcıların odağında bulunuyor.

Finans 13-07-21 09:07

Merkez bankaları, piyasaların odağındaki yerini koruyor

Küresel piyasalarda geçen haftanın son işlem gününde pozitif bir seyir izlenmesinin ardından bu hafta ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın açıklamaları ile Türkiye ve Japonya merkez bankalarının toplantıları takip edilecek.

Finans 12-07-21 09:29

Küresel piyasalar negatif seyrediyor

Küresel piyasalar merkez bankalarının para politikalarına ilişkin belirsizlikler ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin tedirginliklerle negatif bir seyir izliyor.

Finans 09-07-21 09:05

Küresel piyasalar Fed'in toplantı tutanaklarına odaklandı

Küresel piyasalar emtia fiyatlarında devam eden oynaklık ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında delta varyantına ilişkin endişelerle karışık bir seyir izlerken, bugün ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanakları takip edilecek.

Finans 07-07-21 09:17

Brent petrolün varili 76,22 dolar

Brent petrolün varili haftanın ilk iş gününde uluslararası piyasalarda 76,22 dolardan işlem görüyor.

Finans 05-07-21 09:37

Yurt içi piyasların gözü enflasyon açıklamasında

Küresel piyasalar bu hafta ABD Merkez Bankası'nın (Fed) çarşamba yayımlanacak toplantı tutanaklarını beklerken, yurt içinde bugün açıklanacak enflasyon verisi takip edilecek.

Finans 05-07-21 09:15

Küresel piyasalar imalat sanayi PMI verilerine odaklandı

Küresel piyasalarda yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) delta varyantına ilişkin endişeler ve artan jeopolitik risklerle karışık bir seyir izlenirken, bugün dünya genelinde açıklanacak imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri takip edilecek.

Finans 01-07-21 09:19

Küresel piyasalar delta varyantına ilişkin endişelerle karışık seyrediyor

Küresel piyasalarda yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) delta varyantının yayılımına ilişkin endişelerle karışık bir seyir izlenirken, bugün yurt içinde ekonomik güven endeksi, yurt dışında ise ABD'de tüketici güven endeksi ile Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde'ın açıklamaları takip edilecek.

Finans 29-06-21 09:06

Küresel piyasaların gözü veri gündeminde

Küresel piyasalarda yeni haftada, merkez bankaları yetkililerinin sözlü yönlendirme trafiğinin nispeten azalmasıyla yön tayininde ABD'de tarım dışı istihdam, Avro Bölgesi'nde Tüketici Güven Endeksi ve dünya genelinde açıklanacak imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) başta olmak üzere yoğun veri gündeminin belirleyici olması bekleniyor.

Finans 28-06-21 09:04

Küresel piyasalar pozitif seyrediyor

Küresel piyasalarda dün genel olarak açıklanan pozitif veriler ve ABD'de altyapı paketi konusunda anlaşmaya varılmasıyla alış ağırlıklı bir seyir izlenirken, veri gündeminin nispeten hafiflediği haftanın son işlem gününde Asya borsaları ve endeks vadelileri tarafında pozitif havanın devam ettiği görülüyor.

Finans 25-06-21 09:09

Küresel piyasalarda yön arayışı devam ediyor

Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin enflasyona dair çelişkili açıklamaları ve beklentilerin üzerinde gelen verilerle dalgalı bir seyir izlenirken, bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özeti, yurt dışında ise İngiltere Merkez Bankası faiz kararı ve ABD'de büyüme başta olmak üzere yoğun veri gündemi takip edilecek.

Finans 24-06-21 09:00

Powell sonrası piyasalarda durum pozitif

Küresel piyasalarda, dün gün boyu devam eden volatil seyrin ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın değerlendirmeleri sonrası pozitif tarafta yoğunlaştığı görülürken, bugün dünya genelinde açıklanacak imalat sanayi ve hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) başta olmak üzere yoğun veri gündemi izlenecek.

Finans 23-06-21 09:44

Küresel piyasalar veri gündeminden dolayı yoğun

Küresel piyasalarda, geçen hafta ABD Merkez Bankası'nın (Fed) beklentilerden şahin bulunan haziran toplantısının ardından satış ağırlıklı bir seyir izlenirken, yeni haftada Fed Başkanı Jerome Powell ile Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde'ın konuşmalarının yanı sıra İngiltere Merkez Bankası (BoE) faiz kararı, ABD'de büyüme ve Avrupa'da imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri izlenecek.

Finans 21-06-21 09:36

Küresel piyasalar, Fed sonrası yön arayışında

Küresel piyasalar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) beklentilerden şahin bulunan haziran toplantısı kararları sonrası karışık bir seyir izlemeye devam ediyor.

Finans 18-06-21 09:07

Küresel piyasalar, Fed sonrası negatif seyrediyor! Yurt içi piyasaların gözü TCMB'de

Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) dünkü toplantısının ardından negatif bir seyir izlenirken, bugün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararı takip edilecek.

Finans 17-06-21 09:16

Küresel piyasalar, NATO Zirvesi'nin ardından karışık seyrediyor

Küresel piyasalar NATO Zirvesi'nin ardından karışık bir seyir izlerken, gözler yarın açıklanacak ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz kararına çevrildi.

Finans 15-06-21 09:14

Küresel piyasaların gözü Fed kararında

Küresel piyasalar, bu hafta ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantısı ile NATO Zirvesi'ne odaklanırken, yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararı ve ABD Başkanı Joe Biden ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçekleştireceği görüşme takip edilecek.

Finans 14-06-21 09:33

Yurt içi piyasalar, sanayi üretimi verisine odaklandı

Küresel piyasalar veri gündeminin zayıflaması ile ABD Başkanı Joe Biden'ın yapacağı ikili görüşmelerden gelecek haber akışına odaklanırken, yurt içinde sanayi üretimi verileri takip edilecek.

Finans 11-06-21 09:15

Küresel piyasalar karışık seyrediyor

Küresel piyasalarda devam eden enflasyon endişelerine karşın ekonomilerdeki toparlanmaya ilişkin iyimserliğin devam etmesi ile karışık bir seyir izleniyor.

Finans 09-06-21 09:31

Küresel piyasalar ABD'nin istihdam verilerine odaklandı

Küresel piyasalarda oynaklık artarken, bugün açıklanacak ABD'nin mayıs ayı istihdam raporundaki veriler yatırımcı kararları üzerinde etkili olacak.

Finans 04-06-21 09:10

Yurt içi piyasalar enflasyon verisine odaklandı

Küresel piyasalarda ABD Merkez Bankası'nın (Fed) parasal genişleme konusunda atacağı adımlar yatırımcıların odağında yer alırken, yurt içinde bugün açıklanacak enflasyon verileri takip edilecek.

Finans 03-06-21 09:26

Küresel piyasalar karışık bir seyir izliyor

Küresel piyasalar, ekonomik aktivitedeki toparlanma ile enflasyon endişeleri arasında kararsız kalan fiyatlamalarla karışık bir seyir izliyor.

Finans 02-06-21 09:17

Küresel piyasalar imalat sanayi verilerine odaklandı

Küresel piyasalar karışık bir seyir izlerken, bugün dünya genelinde açıklanacak imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri ve NATO ülkelerinin savunma ve dışişleri bakanlarının toplantısı takip edilecek.

Finans 01-06-21 09:31

Küresel piyasalar, yeni haftada yoğun veri gündemine odaklandı

Küresel piyasalar bu hafta ABD'de açıklanacak istihdam raporu başta olmak üzere yoğun veri gündemine odaklanırken, yurt içinde bugün büyüme verisi takip edilecek.

Finans 31-05-21 09:13

Küresel piyasalar yoğun veri gündemine odaklandı

Küresel piyasalar yoğun veri gündemine odaklanırken, yurt içinde, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's'un Türkiye değerlendirmesi bekleniyor.

Finans 28-05-21 09:59