Kutlu Doğum Haftası Haberleri

Mevlidi Nebi Haftası 2022! Peygamber Efendimizin doğum günü ne zaman? Mevlidi Nebi Haftası hangi tarihler arasında kutlanıyor?

Mevlidi Nebi Haftası, günün en çok araştırılan konuları arasında yer alıyor. Bir diğer adı Kutlu Doğum Haftası olan Mevlidi Nebi Haftası İslam Peygamberi Hazreti Muhammed'in çok sayıda etkinlikle anılacağı özel bir haftadır. Peki Peygamber Efendimizin doğum günü ne zaman? Mevlidi Nebi Haftası hangi tarihler arasında kutlanıyor? Yapılacak ibadetler nelerdir? İşte detaylar...

Haber 20-04-22 19:22

KUTLU DOĞUM HAFTASI KUTLANIYOR! Kutlu doğum haftası mesajları nelerdir? Kutlu doğum haftası için birbirinden güzel mesajlar...

Kutlu Doğum Haftasına dair sorular sorulmaya başlandı. 20 Nisan Peygamber Efendimizin doğum günü olmasından dolayı kutlu doğum haftası ile ilgili mesajlar ve sözler araştırılıyor. Ramazan ayı dolayısıyla Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri ile bu manevi hava tüm İslam alemi tarafından hissediliyor. 20 Nisan 571 yılında doğan Peygamber Efendimizin doğum günü ile ilgili mesajları ve sözleri sevdiklere göndermek için son sürat sorgulanıyor. İşte detaylar!

Haber 20-04-22 13:14

Peygamber Efendimizin doğum günü ne zaman? Kutlu doğum haftası nedir? Kutlu doğum haftası ne zaman?

Peygamber Efendimizin doğum günü araştırılmaya başlandı. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in doğumu ve doğduğunda gerçekleşen mucizevi hadiseler Müslümanlar tarafından merak edilmektedir. Peygamber Efendimizin doğum günü için yapılan aramalarda artış gösterdi. Peki, Peygamber Efendimizin doğum günü ne zaman? sorularına dair detaylar!

Haber 20-04-22 12:14

Mevlid-i Nebi Haftası nedir? Mevlid-i Nebi Haftası hangi tarihler arasında kutlanıyor? Kutlu Doğum Haftası'nda yapılacak ibadetler nelerdir?

Mevlid-i Nebi Haftası nedir? 14 Nisan 2022 Perşembe gününün en çok araştırılan soruları arasında yer alıyor. Bir diğer adı Kutlu Doğum Haftasıdır. İslam Peygamberi Hazreti Muhammed'in çok sayıda etkinlikle anılacağı bu özel hafta vatandaşlar tarafından merak edildi. Peki Mevlid-i Nebi Haftası nedir? Mevlid-i Nebi Haftası hangi tarihler arasında kutlanıyor? Kutlu Doğum Haftası'nda yapılacak ibadetler nelerdir? İşte detaylar...

Haber 14-04-22 11:28

Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kutlu Doğum Haftası Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Kutlu Doğum Haftası nedir? Neden kutlanır? Kutlu Doğum Haftası'nda yapılacak ibadetler nelerdir?

Kutlu Doğum Haftası nedir? 14 Nisan 2022 Perşembe gününün en çok araştırılan soruları arasında yer alıyor. Bir diğer adı Mevlid-i Nebi Haftasıdır. İslam Peygamberi Hz. Muhammed'in doğum haftası olan, bu özel hafta vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Peki Kutlu Doğum Haftası nedir? Neden kutlanır? Kutlu Doğum Haftası'nda yapılacak ibadetler nelerdir? İşte detaylar....

Haber 14-04-22 08:42

Kutlu Doğum Haftası mesajları 2022! En yeni, resimli Kutlu Doğum Haftası mesajları ve sözleri

Kutlu Doğum Haftası mesajları, 14 Nisan Perşembe günü itibarıyla başlayan ve 20 Nisan Çarşamba günü sona erecek olan Kutlu Doğum Haftası sebebiyle günün en çok araştırılan konuları arasında yer alıyor. Haftanın bir diğer ismi ise Mevlid-i Nebi Haftasıdır. İslam peygamberi Hz. Muhammed, çok sayıda etkinlik ile Mevlid-i Nebi Haftasında anılmaktadır. İşte en yeni, resimli Kutlu Doğum Haftası mesajları ve sözleri...

Haber 14-04-22 08:32

Kutlu Doğum Haftası ne zaman 2022? Kutlu Doğum Haftası nedir? Neden kutlanır?

Kutlu Doğum Haftası ne zaman? 14 Nisan 2022 Perşembe gününün en çok araştırılan soruları arasında yer alıyor. Bir diğer adı Mevlid-i Nebi Haftasıdır. İslam Peygamberi Hz. Muhammed'in doğum haftası olan Kutlu Doğum Haftası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Peki Kutlu Doğum Haftası nedir? Neden kutlanır? İşte detaylar...

Haber 14-04-22 08:18

Şanlıurfa'da binlerce kişiye tirit ikram edildi

Şanlıurfa'da binlerce kişiye tirit ikram edildi

Yurthaber 16-10-21 07:31

Tarihin tozlu sayfalarına gömülen olayları gün yüzüne çıkartıyoruz! 15 Nisan tarihte bugün neler oldu?

Tarihin sır dolu perdesini sizler için bir kez daha aralıyoruz. Nisan ayı içerisinde tarihte gizemli bir yolculuğa çıkıyoruz. Geçtiğimiz 15 Nisan’da tarihte neler yaşandı sizler için derledik. Dünya tarihine damga vuran 15 Nisan olayları...

Trend 15-04-21 13:32

Mevlid Kandili 2020 az zaman kaldı... 2020 Diyanet dini günler takvimi! Mevlid Kandili önemi nedir? Mevlid Kandili niçin kutlanır, duası nedir?

İslam alemi için çok önemli bir gece olan Mevlid Kandili'ne sayılı günler kaldı. Müslüman vatandaşların heyecanla beklediği Mevlid Kandili 2020 yılının hangi gününe denk geliyor merak ediliyor. Rahmeti ve fazileti bol olan Mevlid Kandili ne zaman yapılacak? Mevlid Kandili'nin önemi ve diğer detaylar haberimizde.

Haber 12-10-20 17:45

Mevlit kandili 2020 ne zaman? 2020 Diyanet dini günler takvimi! Mevlid Kandili nedir? Mevlid Kandili niçin kutlanır, duası nedir?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2020 dini takvimlerinde yayınladığı dini takvime göre Mevlid kandili yaklaşıyor. Rahmeti ve fazileti bol olan Mevlid kandili ne zaman yapılacak araştıran müslüman vatandaşlara 28 Ekim çarşamba günü gerçekleşecek. Mevlid kandili nedir, niçin kutlanır detaylarıyla haberimizde.

Haber 24-09-20 15:36

Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama etkinliği

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde, Peygamber Sevdalıları Platformunca "Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" programı gerçekleştirildi

Haber 22-04-18 17:47

Kutlu doğum haftası ne zaman? Kutlu doğum haftası nedir?

Kutlu doğum haftası ne zaman merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Kutlu Doğum Haftası'yla ilgili açıklamada bulundu. Buna göre kutlu doğum haftası ne zaman gerçekleşecek? Kutlu Doğum Haftası nedir ve ne zaman kutlanacak sorusu ile ilgili detaylar haberimizde.

Haber 21-09-17 15:26

Kutlu Doğum Haftası değişti

Alınan yeni kararla 'Kutlu Doğum Haftası ne zaman' sorusuna yanıt geldi. Son dakika habere göre; Kutlu Doğum Haftası bu yıl 29 Kasım'da kutlanacak. Diyanet'ten yapılan açıklamaya göre Kutlu Doğum Haftası bundan sonra Mevlid Kandili ile aynı hafta kutlanacak.

Haber 21-09-17 14:30

Diyanet İşleri Başkanı Görmez duyurdu! Kutlu Doğum Haftası tartışmasında flaş karar

Kutlu Doğum Haftası programlarının FETÖ'nün projesi olduğu yönündeki tartışmanın ardından Diyanet İşleri Başkanlığı bu haftanın aynı tarihte (14-20 Nisan) 'Siret Haftası' adı altında kutlanacağını açıkladı. Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Kutlu Doğum Haftası'nın asrın fitnesi FETÖ ile irtibatlandırılması başta diyanet ve ilahiyat camiası olmak üzere aziz milletimizi derinden yaralamıştır. Akıl, vicdan ve izan dışı bu iddia, aynı zamanda tarihi gerçeklere de aykırıdır" diye konuştu.

Haber 18-05-17 14:46

Numan Kurtulmuş’tan erken seçim açıklaması

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, katıldığı canlı yayında, "Erken seçimi Türkiye'nin gündeminden çıkarmamız lazım. Asıl odaklanmamız gereken uyum yasalarıdır" dedi. Bir soru üzerine Kutlu Doğum Haftası'na ilişkin tartışmalara değinen Kurtulmuş, "Önümüzdeki günlerde Diyanet İşleri Teşkilatı bir ilmi toplantı da yaparak, öyle arzuluyoruz ki Hicri Takvim'e Kutlu Doğum Haftası’nı sabitleyecektir." dedi.

Haber 27-04-17 03:08

Furkan Vakfı üyelerine TOMA'lı gazlı müdahale

Adana’da Kutlu Doğum Haftası nedeniyle açıklama yapan Furkan Vakfı üyelerini polis izinsiz olduğu gerekçesiyle TOMA ile su sıkarak dağıttı.

Haber 22-04-17 23:01

Diyanet referandum nedeniyle Kutlu Doğum haftasını erteledi

2008’den bu yana 14-20 Nisan arasına sabitlenen ‘Kutlu Doğum Haftası’, bu yıl referandum nedeniyle 17 Nisan’da başlayacak. Diyanet’in 2017 Yılı Kutlu Doğum Haftası Talimatı’nda, “Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri, 17 Nisan 2017 tarihinde başlatılacaktır” ifadeleri kullanıldı. Tarih değişikliğinin anayasa değişikliği referandumunun 16 Nisan’da yapılacak olmasına dayandırıldığı öğrenildi.

Haber 30-03-17 19:53

Diyarbakır'da Kutlu Doğum mitingi yapıldı

Diyarbakır'da, Peygamber Sevdalıları Platformu'nca, 'Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz. Muhammed' temalı Kutlu Doğum haftası etkinliği kapsamında Nevruz parkında miting düzenlendi.

Haber 17-04-16 17:36

'Kutlu Doğum Haftası'nda tepki çeken görüntüler

'Kutlu Doğum Haftası' dolayısıyla düzenlenen etkinliklerde kamera yansıyan bazı görüntüler, sosyal medyada tartışmalara neden oldu.

Haber 10-04-16 17:16

Kutlu doğum haftası nedeniyle Nürnberg güllerle donandı

Kutlu doğum haftası nedeniyle kent merkezinde 3 saatte 1500 gül dağıtıldı.

Haber 20-04-15 10:49

BDP'den kutlu doğum etkinliği

Van’da BDP Kutlu Doğum Haftası’nı ilk kez açık alanda toplu olarak kutladı.

Haber 20-04-14 17:09

Kız semazenlere izin çıkmadı

Manisa'daki Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde, geçen yılın aksine kız semazenler yer almadı. Müftülüğün, 'kız ve erkek semazenlerin birlikte gösteri yapmasının etik olmadığını' belirttiği ileri sürü

Haber 15-04-14 06:50

Devletten Gülen'e Kutlu Doğum mesajı

İktidar ile Gülen cemaati arasında yaşanan gerilim çerçevesinde, bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığı'nın düzenlediği kutlu Doğum Haftası etkinlikleri de ayrı bir önem kazandı.

Haber 12-04-14 09:57

Törende dikkat çeken görüntü

Ağrı’da Mustazaflar Cemiyeti ve Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından stadyumda düzenlenen Kutlu Doğum Haftası’nda etkinliğinde kız çocuklarının diri diri toprağa gömülmesi canlandırıldı.

Haber 29-04-13 15:33

Tavuklu pilavdan zehirlendiler

Kastamonu'nun Çatalzeytin ilçesinde, müftülük tarafından organize edilen Kutlu Doğum Haftası programında dağıtılan tavuklu pilavdan 30 kişi zehirlendi.

Haber 16-04-13 11:49

Diyanet İşleri Başkanı Kürtçe seslendi

Diyarbakır'da düzenlenen Kutlu Doğum Haftası'na katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof Dr. Mehmet Görmez,konuşmasına kürtçe başladı.

Haber 15-04-13 09:21

Peygamberin adını çocuğuna verene altın!

Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde, hafta boyunca dünyaya gelen çocuğuna Peygamberin veya kızlarının adlarını verenlere Kaymakamlık tarafından altın hediye edileceği açıklandı

Haber 15-04-13 02:25

'İnsan onurunu zedeleyen bir çağ'

İzmir Valisi Cahit Kıraç, "İnsan onurunu zedeleyen sorunların yoğun olarak yaşandığı bir çağı idrak ediyoruz dedi.

Haber 15-04-13 01:15

Aynı zata hürmeten biraradalar

Çözüm süreci nedeniyle son zamanlarda birbirlerine karşı sert söylemler kullanan 3 lider Ankara'da Kutlu Doğum programında bir araya geldi.

Haber 14-04-13 10:11

Kılıçdaroğlu Kutlu Doğum programına katılacak

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından "Kutlu Doğum" haftası nedeniyle düzenlenecek programa katılacak.

Haber 12-04-13 16:13

Dicle Üniversitesi'nde izinsiz gösteri

Dicle Üniversitesi'nde (DÜ) düzenlenen konferansı engellemek için Kongre Merkezi'ne yürümek isteyen gruba, polis müdahalede bulundu.

Haber 09-04-13 15:00

'Balans ayarı yapanlar hesabını versin'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İl Genel Meclisi Üyeleri Değerlendirme Toplantısı'ndaki konuşmasında, toplantıyı çok hayırlı ve mübarek bir günde gerçekleştirdiklerini söyledi.

Haber 14-04-12 16:09

Buz hokeyli 'Kutlu Doğum'

Kadıköy Müftülüğü'nün “Kutlu Doğum Haftası” etkinliği, Söğütlüçeşme Tren İstasyonu'nda İstanbul İl Müftüsü Rahmi Yaran'ın katılımıyla kurdele kesimi ve buz hokeyi gösterisiyle başladı.

Haber 14-04-12 15:46

Erdoğan, Kılıçdaroğlu ile buluşacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yarın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya gelecek.

Haber 13-04-12 22:19

Diyanet İşleri Başkanı'nın 3. sayfa ricası

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, basın yayın kuruluşlarının temsilcilerinden, gazetelerinin üçüncü sayfalarını bir haftalığına merhamet sayfalarına dönüştürmelerini rica etti.

Haber 15-04-11 12:45

Kutlu buluşma!

Başbakan Erdoğan ve CHP lideri Kılıçdaroğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı'nca düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde bir araya geldi.

Haber 15-04-11 02:33

Diyarbakır'da 4 dilde ilahi

Diyarbakır'da Kutlu Doğum Haftası kapsamında düzenlenecek etkinlikte Türkçe, Kürtçe, Zazaca ve Arapça ilahi okunacak.

Haber 11-04-11 11:47

Berberlerden kutlu doğum traşı

Kurulduğu günden bu yana eğitime makas ve taraklarıyla destek olan Berberler ve Kuaförler Derneği Üyeleri, Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında 127 öğrenciyi ücretsiz tıraş etti.

Yurthaber 10-04-11 20:02