Lezgin Botan Haberleri

Eski HDP'li vekil terör örgütüyle bağını koparmamış

Van 2. Ağır Ceza Mahkemesi, eski HDP Van Milletvekili Lezgin Botan hakkında "görevi yaptırmamak için direnmek", "hakaret", "silahlı terör örgütüne üye olmak", "suç işlemeye alenen tahrik" ve "terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından verdiği 18 yıl 8 ay 15 günlük hapis cezasının gerekçesini açıkladı - Gerekçeli kararda daha önce de "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan yargılandığı davada mahkumiyetine karar verilen sanığın, karardan sonra da silahlı terör örgütü PKK ile organik bağını koparmadığı, eylemlerine süreklilik, çeşitlilik ve yoğunluk arz edecek şekilde, terör örgütünün hiyerarşik bağı altında devam ettiği belirtildi

Haber 21-01-19 11:43

Yeni üniversitelere ilişkin kanun tasarısı TBMM Genel Kurulunda

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: - "Hacette Üniversitesi, Ankara Üniversitesinin içinden çıktı. O zaman 'Ankara Üniversitesinin birikmiş bir kültürü var, bu kültürden bu üniversiteyi niye alıyorsunuz?' deselerdi, bugün Türkiye Hacettepe Üniversitesini kazanamazdı" - "Biz iktidara geldiğimizde birleştirilmiş sınıflarda okuyan öğrenci sayısı 688 bindi. Şimdi de var, 154 bin. İnsaf, hangi Türkiye'yi aldık, hangi Türkiye'ye getirdik. Bunu da bilmek lazım"

Haber 02-05-18 22:59

AK Parti ve MHP'nin erken seçim önergesi

HDP Van Milletvekili Botan: - "Biz, bir erken seçim bekliyorduk ancak bu kadar panik ve telaş ile adeta yangından mal kaçırırcasına bir karar ile ülkeye bu kadar kötülük edebileceklerini çok da tahmin etmiyorduk"

Haber 19-04-18 14:14

HDP'li üç milletvekili hakkında fezleke

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal medyada Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin paylaşımları nedeniyle HDP Van Milletvekilleri Geveri, Ertan ve Botan hakkında "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan fezleke düzenleyerek Adalet Bakanlığına gönderdi

Haber 07-03-18 11:05

Lezgin Botan

Lezgin Botan Hakkındaki Haberler Mynet'te. Lezgin Botan Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

HDP Van Milletvekili Botan gözaltına alındı

HDP Van Milletvekili Lezgin Botan, Van Ferit Melen Havaalanı'nda gözaltına alındı.

Haber 30-01-17 20:15

Hakkari Valiliği: Yüksekova'da kimsayal gaz iddiası asılsızdır

Hakkari Valiliği HDP Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan ve Van Milletvekili Lezgin Botan'ın operasyonlarda güvenlik güçlerinin kimyasal gaz kullanıldığı yönündeki açıklamalarına yanıt verdi.

Haber 20-03-16 11:30

HDP Van Milletvekili Lezgin Botan’a 6 yıl 3 ay hapis cezası

Mahkeme heyeti, Milletvekili Botan, eski milletvekili Özyaşar ve 2 sendika üyesine ’örgüt üyesi olmak’ suçundan 6’şar yıl 3’er ay hapis cezası verirken, 2 kişi de beraat etti.

Haber 20-11-15 19:33

HDP'li Botan: Çatak Kaymakamı muhtarları tehdit ediyor

HDP Van Milletvekili Lezgin Bottan, partisinin Çatak İlçesi'ndeki mitinginde yaptığı konuşmada, muhtarların Kaymakam Uhud Emre Koyuncu tarafından tehdit edildiğini ileri sürdü.

Haber 21-05-15 19:11