Mansur Yavaş kimdir?

Mansur Yavaş kimdir?

Mansur Yavaş, 1955 yılında dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Beypazarı'nda yaptıktan sonra 1979 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazanarak öğrenimine devam etti.

Mansur Yavaş, 1983 yılında fakülteden mezun oldu, askeri savcı olarak tamamladığı askerlik sonrası Beypazarı'nda 13 yıl süresince serbest avukatlık yaptı.

Mansur Yavaş, Siyasete olan ilgisi gençlik yıllarında başladı, 1989-1994 yıllarında Belediye Meclis üyesi, 1994 yılında Belediye Başkan adayı oldu.

18 Nisan 1999 seçimlerinde %51 oy oranıyla 8,500 oy alarak Belediye Başkanı oldu. Tarihî Beypazarı konaklarının restorasyonu ve binlerce yıllık Beypazarı tarihini koruma çalışmalarıyla "2001 Yılının En İyi Yerel Yöneticisi", Türk Dil Kurumu tarafından Türkçenin korunması nedeniyle verilen onur ödülü, doğa savaşçılarının "Çevre Ödülü" gibi ödülleri aldı.

Mansur Yavaş, 24 Eylül 2004 tarihinde TÜSİAV tarafından "Yılın Belediye Başkanı" seçildi.

18 Nisan 2004 yılında %55 oy oranı ve 11 bin oy alarak yeniden Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş, 29 Mart 2009 tarihinde yapılan olan yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday oldu.

Mansur Yavaş, %27 oy alarak rakipleri İbrahim Melih Gökçek ve Murat Karayalçın'ın ardından üçüncü sırada seçimi tamamladı. Kendi partisi MHP'nin kendisini dışlaması ve kendisinin de belediyeciliğe ilgi duyması sonucu CHP'ye katılması gündeme geldi. 21 Aralık 2013 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulu kararıyla Cumhuriyet Halk Partisi üyeliği kabul edilmiştir. Ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve parti meclisi toplantısında da aday olmuştur.

Mansur Yavaş Haberleri

Son seçim anketinde yüzde 1'lik fark çok konuşulacak! Mansur Yavaş muhalefetin adayı olursa...

2023 seçimleri için geri sayım sürerken son yayımlanan seçim anketinin sonuçları dikkat çekti. 26 ilde gerçekleşen anket çalışmasının sonuçlarına göre muhalefetin olası cumhurbaşkanı adayı olarak Mansur Yavaş'ın en yüksek oyu aldığı görüldü. Seçimin ikinci tura kalması halinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yavaş arasındaki yüzde 1'lik puan farkı ise dikkat çekti. İşte çok konuşulacak son seçim anketinin sonuçları ve liderlerin oy oranları...

Haber 28-06-2022 14:30

Mansur Yavaş suç duyurusunda bulunmuştu! Şikayeti işleme konulmadı

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Büyükşehir Belediye Meclis Birinci Başkanvekili Fatih Ünal hakkında "görevi kötüye kullandığı" iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Yavaş'ın yaptığı suç duyurusu başvurusunun, "yasal unsurlar oluşmadığı gerekçesiyle işleme konulmamasına" karar verildi.

Haber 27-06-2022 13:17

Mansur Yavaş'ın Meclis Başkanvekili Ünal hakkındaki şikayeti işleme konulmadı

Mansur Yavaş'ın Meclis Başkanvekili Ünal hakkındaki şikayeti işleme konulmadı

Yurthaber 27-06-2022 12:38

Mansur Yavaş'tan çok konuşulacak sel açıklaması: Gelirler çılgın projelere aktarıldı

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, başkentte meydana gelen sel ile ilgili konuştu. 5 günde, bir yılda düşen ortalama yağış miktarının yarısı kadar yağış aldıklarını belirten Yavaş, "Ankara’da temiz su temini ve altyapı için yıllarca ihmal edilmiş bölgelerimiz vardı. Kentte çok pahalıya su satılıyor, bu satıştan elde edilen gelirler çılgın projelere aktarılıyordu" ifadelerini kullandı.

Haber 21-06-2022 13:10

Soylu ve Yavaş'ın fotoğrafı çok konuşulmuştu! Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yeni açıklama: Kendisinin poz verme gibi bir gailesi...

Başkent Ankara günlerdir yoğun yağışın sebep olduğu su baskınlarıyla gündemde. Ankara'da yaşanan selden dolayı 4 kişi hayatını kaybetti. İçişleri Bakanı Soylu çalışmalar çerçevesinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı ziyaret etmişti ve bu görüşmedeki fotoğraf çok konuşulmuştu. AK Parti Altındağ Belediye Meclis Üyesi Sinan Burhan ise Yavaş'ın Ankara'da olmadığını iddia etti. Söz konusu iddia için ABB'den açıklama yapıldı. İşte detaylar...

Haber 14-06-2022 06:20

Sel ve su baskını yaşanan Akyurt'ta hayatını kaybedenlerin sayısı 2'ye yükseldi

Sel ve su baskını yaşanan Akyurt'ta hayatını kaybedenlerin sayısı 2'ye yükseldi

Yurthaber 12-06-2022 23:59

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş'tan sağanak açıklaması:

"Sağanak nedeniyle belediyemize şu ana kadar ev ve iş yeri ile caddelerde yaklaşık 300 bölgede su baskını, 35 ağaç devrilmesi, 23 çatı uçması, üç elektrik direği devrilmesi ihbarı ulaşmış, 35 vatandaşımız ise kurtarılmıştır. Çok şükür şu ana kadar bize bildirilen can kaybı bulunmamaktadır" - "Salı gününe kadar bu yağışlar devam edecektir ve ekiplerimizin hepsi hazır durumda bekleyecektir. Ben de Ankaralı hemşehrilerimin bu durumu nazara alarak salı gününe kadar devam edecek yağışlardan dolayı kendi ölçülerinde tedbirini almalarını özellikle rica ediyorum"

Yurthaber 11-06-2022 17:36

İmamoğlu'nun oyları düştü, Kılıçdaroğlu ve Mansur Yavaş o ankete damga vurdu! Seçim anketindeki sonuçlar çok konuşulacak

Son dönemde erken seçim tartışmaları sürerken seçim anketleri de bir yandan çalışmalarını paylaşmaya devam ediyor. MAK Araştırma, Gezici Araştırma ve KONDA'nın ardından bir seçim anketi de Avrasya Araştırma tarafından yapıldı. Avrasya'ya göre Ekrem İmamoğlu'nun oyları Karadeniz gezisi sonrası düştü. Kılıçdaroğlu'nda ise yükseliş var. İşte son seçim anketindeki dikkat çekici sonuçlar...

Haber 03-06-2022 14:15

Akşener'den 'Mansur Yavaş'ı aday yapın' talebine dikkat çeken karşılık!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Burdur'un Yeşilova ilçesinde Cumhuriyet Meydanı'nda bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşması sırasında Akşener'e vatandaşlardan biri, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muhalefetin adayı olup olmayacağı sıkça tartışılan Mansur Yavaş ile ilgili bir talepte bulundu. Akşener'in talebe karşılığı dikkatlerden kaçmadı.

Haber 02-06-2022 17:19

Siyaset sahnesinde yepyeni iddia! 'CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu onun adını önerecek'

Millet ittifakının Cumhurbaşkanı adayıyla ilgili yeni bir isim daha gündeme geldi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendi adaylığının kabul görmemesi üzerine Haluk Koç’u cumhurbaşkanı adayı olarak önerebileceği öne sürüldü. Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın isimlerinin de geçtiği adaylık için son dakika gelen kulis bilgisi dikkat çekti. İşte detaylar…

Haber 31-05-2022 11:01

Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili çok çarpıcı Kılıçdaroğlu iddiası! ‘O viraja gelene kadar…’

Muhalefetin oluşturduğu 6’lı masanın dün gerçekleşen toplantısında Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konuşuldu? Kamuoyunun en çok merak ettiği soru yanıt buldu. Gazeteci Deniz Zeyrek 6’lı masanın son toplantısına kadar cumhurbaşkanı adayının kim olacağının konuşulmayacağını iddia ederek ‘O viraja gelene kadar muhalefetin adayı Kılıçdaroğlu gibi gözüküyor. Kılıçdaroğlu en azından kendini öyle görüyor’ ifadelerini kullandı.

Haber 30-05-2022 12:17

CHP'li Belediye Başkanları Van sokaklarında! Mansur Yavaş esnaf ziyaretine çıktı, Ekrem İmamoğlu'na yoğun ilgi...

CHP'li Belediye Başkanları Van'a adeta çıkartma yaptı. Belediye Başkanları Çalıştayı'na katılmak üzere kente gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş , İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer esnaf ziyaretinde bulundu. Ziyaretler sırasında İBB Başkanı İmamoğlu'nun gördüğü ilgi dikkat çekti.

Haber 27-05-2022 16:49

Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu el sıkışmadı mı? Olay yaratan görüntüler sonrası fotoğraflı yanıt

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul’daki CHP mitinginde el sıkışmadığı anlara ait görüntüler olay yarattı. Sosyal medyada hızla yayılan görüntü ve iddialar sonrası İBB Haber,; İmamoğlu ve Yavaş'ın aynı gün el sıkıştığı görüntüleri paylaşarak "Florya’da buluşup ve mitinge birlikte gittiler” ifadelerine yer verdi.

Haber 23-05-2022 06:56

Mansur Yavaş açıkladı! MasterChef Sefa Okyay Kılıç...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yaptığı paylaşımla dikkat çekti. Mansur Yavaş Acun Ilıcalı'nın MasterChef programında yarışan Sefa Okyay Kılıç ile birlikte çalışmaya başladıklarını duyurdu.

Magazin 22-05-2022 13:17

Kılıçdaroğlu, Yavaş ve İmamoğlu'nu buluşturan düğün! "Çocuklarınızın sayısını kendiniz belirlemeniz üzere..."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in oğlu Gökhan Böcek ile Zeynep Kerimoğlu’nun nikah şahitliğini yaptı. Nikaha İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katıldı. Nikahı kıyan Böcek'in, "Çocuklarınızın sayısını kendiniz belirlemeniz üzere ve çocuklarınızın Türkiye Cumhuriyeti’ni koruyup kollayacak evlatlarınız, yani torunlarımızın olmasını diliyorum." ifadeleri dikkat çekti.

Haber 20-05-2022 19:50

Melih Gökçek, Mansur Yavaş'ı hedef aldı! 'Siyasi hayatı 3 ay içinde bitecek'

Melih Gökçek, canlı yayında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı hedef aldı. Elinde belgeler bulunduğunu iddia eden Melih Gökçek, 'Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın siyasi hayatı 3 ay içinde bitecek' açıklamasını yaptı. Ayrıca, Gökçek, 'Mansur Yavaş mı Melih Gökçek mi yolsuzluk yaptı diye anket yapılsa sonuç ne çıkar?' sorusuna 'Melih Gökçek çıkar' yanıtını verdi.

Haber 19-05-2022 08:21

"Kürt seçmen Mansur Yavaş'a oy verir mi?" Ahmet Türk'ten dikkat çeken sözler

Muhalefetin olası cumhurbaşkanı adayları arasında adı geçen Mansur Yavaş'la ilgili "Kürt seçmen oy verir mi?" sorusu sıkça akıllara geliyor. Çeşitli anketlerde bu soruya yanıt aranırken, konuya ilişkin dikkat çeken bir açıklama geldi. HDP'li eski milletvekili ve eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, "Kürtler Yavaş'a oy verir mi?" sorusuna yanıt verdi.

Haber 14-05-2022 11:31

SON DAKİKA | Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 'Karadeniz' gezisi yorumu! Ekrem İmamoğlu'nun Nagehan Alçı ve diğer gazetecilerle fotoğrafı olay olmuştu

Son dakika haberi: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun tartışma yaratan Karadeniz gezisiyle ilgili konuştu. Cumhurbaşkanlığı adaylığı için ismi geçen İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a üstü kapalı mesaj veren Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarıyla ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

Haber 13-05-2022 10:34

AK Partililerden Mansur Yavaş'a tepki: Zabıtalar görevden alınsın

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Murat Köse ve AK Parti Ankara İl Başkanvekili Mehmet Yılmazer, mayıs ayı meclis oturumunda yaşanan "söz vermeme" tartışması sırasında salona zabıtaların girmesine tepki gösterdi. Yılmazer, "Sayın Mansur Yavaş, yarından tezi yok meclisi basarak, AK Partili belediye meclis üyelerimizi psikolojik olarak baskı altına almaya kalkan zabıta daire başkanını ve ilgili zabıtaları görevden derhal almalıdır." dedi.

Haber 13-05-2022 00:33

AK Parti'den, ABB Başkanı Mansur Yavaş'a "zabıtaların meclise girmesi" tepkisi:

ABB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Murat Köse: - "Mansur Yavaş'ın hem ABB'yi hem de meclisi yönetemediğini, hatta konuşan meclis üyelerini zabıta ile attırma tehdidini ve arkasından da zabıtaların nasıl meclise girdiğini gördük" - AK Parti Ankara İl Başkanvekili Mehmet Yılmazer: -"Sayın Mansur Yavaş, yarından tezi yok meclisi basarak, AK Partili belediye meclis üyelerimizi psikolojik olarak baskı altına almaya kalkan zabıta daire başkanını ve ilgili zabıtaları görevden derhal almalıdır"

Yurthaber 13-05-2022 00:17

ABB Meclisi mayıs ayı ilk oturumunda söz vermeme tartışması

ABB Meclisi mayıs ayı ilk oturumunda söz vermeme tartışması

Yurthaber 12-05-2022 22:36

Nagehan Alçı'dan Canan Kaftancıoğlu tepkisi! Dikkat çeken Mansur Yavaş detayı

Gazeteci Nagehan Alçı, Yargıtay'ın Canan Kaftancıoğlu kararına sosyal medyadan tepki gösterdi. "Kaftancıoğlu'na yapılan hukuk cinayetidir" diyen Alçı tepkisini, "Bu rezaleti kabul etmiyorum" sözleriyle gösterdi. Alçı'nın konuyla ilgili Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a seslenmesi de dikkat çekti.

Haber 12-05-2022 22:33

Millet İttifakı'nın adayı kim olmalı? Son ankette Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun oranları dikkat çekti

Türkiye, seçimlerin atmosferine şimdiden girmeye başlarken, kamuoyu Millet İttifakı'nın adayının kim olacağını merak ediyor. Adaylık tartışmaları ise birkaç isim üzerinde yoğunlaşırken, Ankara kulislerindeki hareketlilik hiç bitmiyor. Seçimlerle ilgili anketler tek tek yayımlanırken, son yapılan anket gündem oldu. ASAL Araştırma'nın yaptığı son anket çalışmasında vatandaşlara, "Millet İttifakı'nın adayı kim olmalı?" sorusu yöneltildi. 4 ismin öne çıktığı sonuçlardaki oranlar ise dikkat çekti.

Haber 11-05-2022 09:42

Fatih Erbakan'dan sürpriz 'Mansur Yavaş' çıkışı: Cumhurbaşkanı adayı olmalı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, katıldığı canlı yayında 2023 seçimleri için dikkat çeken ifadeler kullandı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın cumhurbaşkanı adayı olması gerektiğini belirten Erbakan, seçimin ikinci tura kalması halinde parti olarak nasıl bir yol izleyeceklerini de açıkladı.

Haber 09-05-2022 09:01

Canlı yayında dikkat çeken Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu sözleri: Ben çözülmüş bir sorun göremiyorum

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, katıldığı canlı yayında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İnce iki büyükşehiri de kastederek, "Ben bu şehirlerde çözülmüş bir sorun göremiyorum" ifadelerini kullandı.

Haber 07-05-2022 20:50

Son dakika: Son seçim anketinde çarpıcı sonuçlar! Kürt seçmen Mansur Yavaş'a oy verir mi? İşte dikkat çeken yanıt...

Seçimlere yönelik son dakika haberleri gelmeye devam ederken anketlerden çıkan sonuçlar da dikkat çekiyor. "Muhalefetin adayı kim olacak?" sorusu henüz yanıt bulmadı ancak adı geçen isimlerden biri olan Mansur Yavaş'la ilgili gelen bir anket sonucu, akıllardaki soruya yanıt oldu. Olası adaylık durumunda "Kürt seçmeninin Yavaş'a oy verip vermeyeceği" merak edilirken, yapılan son ankette, akıllardaki soruya da yanıt arandı. İşte çarpıcı sonuçlar...

Haber 04-05-2022 07:53

İçişleri Bakanlığı’ndan Mansur Yavaş'a yanıt: Asılsız iddialar…

İçişleri Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'ın "Dedikoduya bile müfettiş gönderen İçişleri Bakanlığı, belgeli şikayetlerimize bile işlem yapmıyor" sözlerine yanıt verdi. Bakanlık yaptığı açıklamada “Bu tür asılsız iddiaların Mülkiye Teftiş Kurulunun Türk idare sistemindeki saygınlığını zedeleyemeyeceği de kamuoyu tarafından zaten takdir edilmektedir” ifadelerini kullandı.

Haber 03-05-2022 12:42

Son seçim anketinde dikkat çeken sonuçlar! Erdoğan'ın karşısına çıkan hangi isim en çok oyu alıyor? İşte yanıtı

2023 seçimleri için geri sayım başlarken, seçim anketleri de peş peşe yayımlanmaya devam ediyor. Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı olarak kimi göstereceği merak konusu olurken; MetroPOLL Araştırma Şirketi, 3 adaylı seçim senaryosuna göre son yapılan anketin sonuçlarını paylaştı.

Haber 03-05-2022 09:38

Mansur Yavaş çıkışı gündem olmuştu! Ümit Özdağ'dan Meral Akşener'e çağrı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, katıldığı bir programda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e çağrıda bulundu. Özdağ yaptığı açıklamada "Eğer Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş'ın aday olmamasında direnirse biz Zafer Partisi olarak Sayın Akşener'i ve İYİ Parti'yi bu ittifaktan ayrılmaya ve bizimle birlikte Mansur Yavaş'ı desteklemeye çağıracağız ve çağırıyoruz" dedi.

Haber 28-04-2022 16:59

Ümit Özdağ, Mansur Yavaş ile ilgili bilgiyi canlı yayında açıkladı: Detayına girmek istemiyorum

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'dan yeni bir Mansur Yavaş açıklaması geldi. Mansur Yavaş'ı destekleme kararıyla ilgili olarak iki neden açıklayan Özdağ, Yavaş'ın herkesten oy alabilecek potansiyelde olduğunu ve aday yapılmayacağı konusunda kendilerine bilgi geldiğini ifade etti.

Haber 26-04-2022 22:21

Akşener'den canlı yayında dikkat çeken sözler! 'Mansur Yavaş...'

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın 'Cumhurbaşkanı adayımız Mansur Yavaş' çıkışı sonrası bir açıklama da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den geldi. Akşener "Sayın Yavaş'ın isminin söylenmesinden biz ancak gurur duyarız. Millet İttifakı'nın bir belediye başkanının popüler olması gerçekten gurur verici bir durumdur." diye konuştu.

Haber 17-04-2022 10:15

Mansur Yavaş'tan çok sert tepki: İsim istiyorum, hodri meydan

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kendisi hakkındaki "Birilerini zengin etmiş" iddialarına sert tepki gösterdi. Yavaş, "İsim istiyorum. Hodri meydan! Onlar eski dönemdeydi." diye konuştu.

Haber 16-04-2022 10:05

Mansur Yavaş: Merak etme, veto edeceğim

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, toplu taşımalarda abonman ücretinin 90 liradan 60 liraya indirilmesi, tüm aktarmaların ücretsiz olması, burada oluşan mali kayıpların belediye tarafından karşılanması ile öğrenci abonman kartlarının tüm Ankara sınırlarında geçerli olmasına ilişkin önergeyi veto edeceğini açıkladı.

Finans 15-04-2022 19:32

Son dakika haberi: Mansur Yavaş'tan bomba anket sözleri! Ümit Özdağ'a tepki geldi 'Rahatsız oldum'

Son dakika: Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda adı en çok konuşulan isimlerin başında gelen Mansur Yavaş ilk kez bu kadar net açıklamalarda bulundu. Ümit Özdağ’ın kendisini aday olarak göstermesinden rahatsız olduğunu dile getiren Yavaş “Özdağ'ın kendi amacı doğrultusunda yaptığı bir hareket bu. Açıkçası rahatsız oldum” dedi. Yavaş ayrıca “Kürtler’den oy alamaz” eleştirilerine de bomba bir yanıt verdi.

Haber 15-04-2022 09:40

Mansur Yavaş'tan Başkentray'da abonman açıklaması! 'Güzel haberimiz var' diyerek duyurdu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, başkentte geçerli olacak yeni uygulamayı duyurdu. Yavaş, gelişmeyi sosyal medya hesabından 'Güzel bir haberimiz var' sözleriyle paylaştı.

Haber 14-04-2022 14:19

Bir partiden daha Mansur Yavaş açıklaması: Aday olursa destekleriz

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı aday olursa destekleyeceklerini ifade etmesinin ardından bir parti daha benzer açıklama yaptı. Katıldığı canlı yayında konuşan TEK Parti Genel Başkanı Ahmet Özal, Yavaş'ın aday olması durumunda destekleyeceklerini belirtti.

Haber 14-04-2022 07:48

"Cumhurbaşkanı Adayımız Mansur Yavaş" diyen Ümit Özdağ'dan yeni açıklama

"Cumhurbaşkanı adayımız Mansur Yavaş" açıklamasıyla kulisleri hareketlendiren Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'dan yeni bir açıklama geldi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Özdağ, bir kez daha Yavaş'ı desteklerini belirterek HDP'ye yüklendi.

Haber 13-04-2022 13:23

Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun 'Cumhurbaşkanı adayı değiliz' açıklamaları ne anlama geliyor, muhalefet kulislerinde hangi seçenekler konuşuluyor?

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın, CHP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın cumhurbaşkanı adayı olması yönündeki açıklaması, muhalefetin adayının kim olacağı tartışmasını bir kez daha gündemin ön sıralarına taşıdı. İktidar kanadından gelen "Adayını açıkla" baskılarına karşın muhalefet, adayını seçim kararı alınana kadar açıklamamakta kararlı. Ancak ortak adayın CHP'den bir isim olacağı neredeyse kesin.

Haber 13-04-2022 04:50

Mansur Yavaş sosyal medyadan duyurdu! 'Ankara Tek Yürek' kampanyası başlatıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ihtiyaç sahibi vatandaşların elektrik faturalarını ödeyebilmek için 'Ankara Tek Yürek' kampanyası başlattıklarını açıkladı. Sosyal medya hesabından kampanyayı duyuran Yavaş "Gelin, yine tüm karanlıkları dayanışmayla aydınlatalım" dedi.

Haber 12-04-2022 21:09

Son Dakika: İçişleri Bakanı Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na 'Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu' göndermesi: Dengeni bozmuş

Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Göç İdaresi'ne tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert çıktı. Cumhurbaşkanlığı adaylığı için Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun isminin konuşulmasına göndermede bulunan Bakan Soylu, CHP liderine "Anlaşılan iki belediye başkanın dengeni bozmuş." diye seslendi.

Haber 12-04-2022 14:21

Mansur Yavaş'ı işaret etmişti! Ümit Özdağ'dan flaş Ekrem İmamoğlu çıkışı: Güven duymuyoruz

ABB Başkanı Mansur Yavaş'ı cumhurbaşkanı adayı olarak işaret eden Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, katıldığı canlı yayında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İmamoğlu'nun siyasi çizgisine 'ağır itirazları' olduğunu ifade eden Özdağ, "Diyarbakır'a gidip HDP'nin siyasallaştırdığı sözde anıt önünde fotoğraf çektirip, İstanbul'a gelip Orhun Abideleri’nden bahseden siyasetçiye güven duymuyoruz" diye konuştu.

Haber 11-04-2022 22:00

Son dakika: Mansur Yavaş Cumhurbaşkanı adayı olacak mı? İlk kez Meral Akşener'in yanında açıkladı

Son dakika: Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın "Cumhurbaşkanı adayımız Mansur Yavaş" çıkışıyla siyaset gündemi hareketlendi. Anket sonuçlarında da Yavaş'ın önde görünmesi sonrası gözler Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a çevrilmişti. Konu hakkında Yavaş açıklama yaptı. Yavaş, ''Benim belediyecilik anlayaşıma göre bir belediye başkanı seçildikten sonra sadece görevini yapmalı'' dedi.

Haber 11-04-2022 14:38

Son dakika: 'Aday ol' çağrısı sonrası Mansur Yavaş'tan dikkat çeken hamle! Meral Akşener ile görüşecek

Son dakika haberi: Mansur Yavaş'tan 'aday ol' çağrısı sonrası dikkat çeken bir hamle geldi. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın açıklamaları sonrası ne yapacağı merak edilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, bugün İYİ Parti lideri Meral Akşener ile görüşecek.

Haber 11-04-2022 10:40

Selahattin Demirtaş’tan Mansur Yavaş açıklaması! Kürtler oy verir mi?

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak ismi son günlerde en çok konuşulan isim olan Mansur Yavaş hakkında flaş bir açıklama da Selahattin Demirtaş’tan geldi. “Kürtler Mansur Yavaş'a oy verir mi?” sorusunu yanıtlayan Selahattin Demirtaş’ın Ekrem İmamoğlu yorumu ise çok konuşulacak. İşte Demirtaş’ın Mansur Yavaş sorusuna verdiği o yanıt…

Haber 11-04-2022 07:56

Ümit Özdağ'dan yeni Mansur Yavaş çıkışı! '6 muhalefet liderinin adayı olmazsa...'

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, cumhurbaşkanı adayı olarak ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın ismini öne sürmüştü. Özdağ, konuyla ilgili yeni bir açıklamada bulundu. 6 muhalefet partisi liderinin cumhurbaşkanı adayı olarak Mansur Yavaş'ı tercih etmemesi halinde teklif götüreceğini belirten Özdağ, "Zafer Partisi olarak Mansur Bey'e bizim adayımız olmasını teklif edebiliriz" dedi. İşte çok konuşulacak o açıklamalar!

Haber 10-04-2022 17:05

ABB, toplu taşıma ücretinin 06.00-06.45'te indirimli olmasını önerecek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: - "06.00-06.45 arasında tam biniş ücretinin 4,5 liraya indirilmesini UKOME toplantısında gündeme getireceğiz"

Yurthaber 10-04-2022 11:30

SON DAKİKA | Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayını açıklayacağı tarih! Mansur Yavaş ve Haşim Kılıç iddiası sonrası yeni gelişme

Son dakika haberi: Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ile ilgili Mansur Yavaş isminin önerilmesi gündem yaratırken, 'Haşim Kılıç' iddiası da çok konuşuldu. 6 muhalefet partisinin ise adayı açıklayacağı tarihle ilgili görüş birliğine vardığı iddia edildi. Muhalefet liderlerinin adayın açıklanması için bir tarih belirlediği ve o gün gelene kadar isim konusunda polemik yaratacak söylemlerden kaçınacakları belirtiliyor. İşte Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayıyla ilgili tüm detaylar..

Haber 10-04-2022 09:17

Mansur Yavaş, 'trafiği rahatlatacak' önerisini açıkladı: 4,5 lira olacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş trafiği rahatlatmak ve vatandaşın bütçesine katkı sunmak adına, sabah 06.00-06.45 saatleri arasında tam biniş ücretinin 4.5 TL’ye indirilmesi önerisini UKOME'ye sunacağını açıkladı.

Haber 09-04-2022 22:05

Mansur Yavaş'ın adı öne sürülmüştü! Ali Babacan'dan 'Cumhurbaşkanı adayı' açıklaması

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, cumhurbaşkanı adayı olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın adının öne sürülmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Babacan, seçim dönemine girinceye kadar cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusunda herhangi bir görüşmede bulunmayacaklarını ve herhangi bir fikir beyan etmeyeceklerini belirtti.

Haber 08-04-2022 22:23