Mansur Yavaş Haberleri Ve Son Dakika Mansur Yavaş Haberleri

Mansur Yavaş Haberleri Ve Son Dakika Mansur Yavaş Haberleri

Mansur Yavaş, 1955 yılında dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Beypazarı'nda yaptıktan sonra 1979 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazanarak öğrenimine devam etti.

Mansur Yavaş, 1983 yılında fakülteden mezun oldu, askeri savcı olarak tamamladığı askerlik sonrası Beypazarı'nda 13 yıl süresince serbest avukatlık yaptı.

Mansur Yavaş, Siyasete olan ilgisi gençlik yıllarında başladı, 1989-1994 yıllarında Belediye Meclis üyesi, 1994 yılında Belediye Başkan adayı oldu.

18 Nisan 1999 seçimlerinde %51 oy oranıyla 8,500 oy alarak Belediye Başkanı oldu. Tarihî Beypazarı konaklarının restorasyonu ve binlerce yıllık Beypazarı tarihini koruma çalışmalarıyla "2001 Yılının En İyi Yerel Yöneticisi", Türk Dil Kurumu tarafından Türkçenin korunması nedeniyle verilen onur ödülü, doğa savaşçılarının "Çevre Ödülü" gibi ödülleri aldı.

Mansur Yavaş, 24 Eylül 2004 tarihinde TÜSİAV tarafından "Yılın Belediye Başkanı" seçildi.

18 Nisan 2004 yılında %55 oy oranı ve 11 bin oy alarak yeniden Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş, 29 Mart 2009 tarihinde yapılan olan yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday oldu.

Mansur Yavaş, %27 oy alarak rakipleri İbrahim Melih Gökçek ve Murat Karayalçın'ın ardından üçüncü sırada seçimi tamamladı. Kendi partisi MHP'nin kendisini dışlaması ve kendisinin de belediyeciliğe ilgi duyması sonucu CHP'ye katılması gündeme geldi. 21 Aralık 2013 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulu kararıyla Cumhuriyet Halk Partisi üyeliği kabul edilmiştir. Ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve parti meclisi toplantısında da aday olmuştur.

Mansur Yavaş Haberleri

Cübbeli Ahmet, Mansur Yavaş’a hakaretten ifade verdi

Kamuoyunda "Cübbeli Ahmet" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a hakaret ettiği gerekçesiyle Beykoz’da ifade verdi. Ünlü, ifadesi sonrası yaptığı açıklamada, “İfademizi verdik. Maksadımız Mansur Bey’e hakaret değil ancak orada HDP lafları geçmiş, o kelimeleri diğer kelimeler ile yan yana getirince Mansur Bey’e hakaret gibi anlaşılıyor” dedi.

Haber 30-11-23 12:59

Melih Gökçek'e kötü haber! Mansur Yavaş davayı kazandı, tahliye edilecek

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in 2018 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden aldığı dubleks konutların satışıyla ilgili olarak açılan davada karar verildi. Mahkeme satın alma işleminin usulsüz olduğuna karar verirken, Gökçek’in halen konut ve ofis olarak kullandığı taşınmazların Ankara Büyükşehir Belediyesi adına tesciline karar verdi. Bu kararın ardından Gökçek, ikamet ettiği evden tahliye edilecek.

Haber 28-11-23 13:52

Kulisler bu sözleri konuşuyor: “Akşener'i etse etse İmamoğlu ikna eder” CHP ile İYİ Parti yeniden bir araya gelir mi?

Yerel seçimler öncesinde İYİ Parti’nin seçimlere tek başına girme kararı siyasetin gündemini de değiştirdi. Mansur Yavaş’ın ziyaret ettiği İYİ Parti lideri Meral Akşener’le, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da telefonda görüştü. Üst düzey bir yetkilinin ise “Sayın Akşener’i etse etse İmamoğlu ikna eder” yorumunu yaptığı öğrenildi. İşte İYİ Parti ile CHP arasındaki görüşme trafiğinden kulislere yansıyanlar…

Haber 25-11-23 11:37

Ankara'da kritik görüşme! Meral Akşener, Mansur Yavaş'ı destekleyecek mi?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile bir araya geldi. Yavaş, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, bunun bir nezaket ziyareti olduğunu ve Akşener'e, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in selamlarını ilettiğini belirtti. Yavaş, Akşener’in, yerel seçimlerde kendisini destekleme konusunda bir değerlendirme yapıp yapmadığıyla ilgili soruya da yanıt verdi. İşte Yavaş'ın o açıklamaları...

Haber 23-11-23 17:35

İYİ Parti Ankara'da aday çıkartacak mı? Kulisleri hareketlendiren iddia: Mansur Yavaş, Meral Akşener ile görüşecek

Yerel seçimlere kendi adaylarıyla girmeye hazırlanan İYİ Parti'nin özellikle Ankara ve İstanbul'da nasıl bir karar alacağı merak edilirken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan dikkat çeken bir hamle geldi. Kulislere yansıyan son bilgilere göre Yavaş, yarın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret edecek.

Haber 22-11-23 23:01

Tekrar aday gösterileceği söylenmişti! Mansur Yavaş ile Özgür Özel bir araya geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara Büyük Şehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’ı kabul etti.

Haber 13-11-23 12:26

Kemal Kılıçdaroğlu'dan 'Mansur Yavaş' açıklaması!

Yenimahalle Belediyesi, Yeni Batı Mahallesi'nde bulunan 100'üncü Yıl Parkı'nın açılışı için tören düzenledi. Törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı. Törende konuşan CHP lideri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile ilgili de açıklamada bulundu.

Haber 28-10-23 22:29

Mansur Yavaş resti çekti! 'Ya hepsini bize satın ya da gidip başka iş yapın'

CHP Ankara İl Başkanlığının 38. Olağan Kongresi, Atatürk Spor Salonu'nda başladı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yaptığı konuşmada özel halk otobüslerinin ücretsiz 65 yaş üstü yolcu taşımama kararını eleştirerek "Ya kanuna uyun ya da tüm otobüsleri bize satın gidin başka iş yapın. Ankaralılara zulmettirmeyiz" dedi.

Haber 23-09-23 14:07

Mansur Yavaş sosyal medyadan duyurdu! 'Yasal işlem yapılacak' diyerek vatandaşlara çağrı yaptı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, indirimli ve ücretsiz taşıma yapmayan otobüslerle ilgili olarak yaptığı açıklamada "Kanuna ve sözleşmeye aykırı hareket eden işleticiler trafikten men edilerek yasal işlem yapılacaktır. Bundan sonra da gelir desteği verilmeyecektir" dedi.

Haber 21-09-23 10:31

İYİ Parti'nin yerel seçim kararına Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'ndan yorum

Yerel seçimlerde İYİ Parti'nin özellikle Ankara ve İstanbul'da nasıl bir yol izleyeceği merak edilirken İYİ Parti, 81 il ve ilçelerinde yerel seçime kendi adaylarıyla girme kararı aldıklarını duyurmuştu. Karar sonrası gözlerin çevrildiği Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'ndan açıklama geldi. Yavaş, “Ankara’daki 4 milyon 200 bin seçmenin oyuna parti ve bölge ayırt etmeksizin talibim” derken İmamoğlu ise ittifakın gerekliliğine vurgu yapıp "Müzakerenin kapanmadığını düşünüyorum" dedi.

Haber 14-09-23 13:55

'Cuma günü bir aday daha çıkacak CHP'de' Fatih Altaylı'dan genel başkanlık için çok konuşulacak kulis! İsim vermedi ama o özelliklerini tek tek sıraladı

Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinin ardından CHP'de 'değişim' çağrıları yükselmiş, siyaset gündemi CHP'de yaşanan hareketliliğe dikkat kesilmişti. Kurultay süreci en çok konuşulan konulardan olurken genel başkan adaylığına ilişkin tartışmalar da sürüyor. Son olarak gazeteci Fatih Altaylı, cuma günü CHP'de bir aday daha çıkacağını söyledi. İsim vermeyen Altaylı, bu kişiyle ilgili dikkat çeken bilgiler de vererek "Aynı aileden başkalarının da genel başkanlık yaptığı bir isim" dedi.

Haber 14-09-23 10:28

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı?

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? İşte günün özeti...

Haber 08-09-23 14:56

Mansur Yavaş'tan Akşener'e anketli yanıt! Merakla beklenen ilk açıklama geldi: İddialı çıkışı çok konuşulur...

İYİ Parti lideri Akşener'in yerel seçime 81 ilde ittifaksız, kendi başlarına gireceklerini açıklaması gündemin en çok konuşulanları arasında. 2019 seçimlerinde CHP ile ittifak yapılan İstanbul ve Ankara'yı da kapsayan karar sonrası gözlerin çevrildiği 2 büyükşehrin belediye başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş cephesinden merakla beklenen ilk açıklama geldi. Akşener'in açıklamasına yanıt veren Mansur Yavaş iddialı konuştu. Yavaş'ın açıklamasında yer verdiği anket sonuçları da dikkat çekti.

Haber 08-09-23 09:55

Melih Gökçek detayı... İsmail Saymaz'dan Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş çıkışı! İstanbul'da ve Ankara'da...

31 Mart 2024 yerel seçimleri yaklaşırken partilerin adayları merak ediliyor. Özellikle genel seçim yenilgisi sonrası eleştiri oklarının hedefi olan Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul ve Ankara için belirleyeceği adaylar özellikle bekleniyor. İsmail Saymaz, adaylık sürecini değerlendirdiği Sözcü TV'deki programda Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın aday gösterilmeme ihtimali olduğunu ifade etti. Öte yandan Saymaz, Melih Gökçek'in adaylığıyla ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

Haber 07-09-23 10:29

Mansur Yavaş aday olacağı partiyi açıkladı! İYİ Parti iddiaları gündem yaratmıştı

Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi iktidar ve muhalefet partilerinin özellikle Ankara ve İstanbul adayları merak ediliyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş adaylığını açıklarken, hangi partiden aday olacağı tartışma yarattı. Yavaş'ın 'CHP'den aday gösterilmek istenmediğine' yönelik iddiaları kulislerde konuşulurken, Yavaş'tan açıklama geldi.

Haber 04-09-23 07:35

İmamoğlu ve Yavaş formülü için rest çekti: Kılıçdaroğlu 'İYİ Parti' tartışmalarına son noktayı koydu! 'Konya' çıkışı gündem oldu

Yerel seçimler için gözler muhalefet cephesine çevrilmiş durumda. İttifak belirsizliği devam ediyor. Özellikle CHP ve İYİ Parti arasında bir iş birliği olup olmayacağı merak konusu. Son olarak İBB ve ABB başkanları İmamoğlu ile Yavaş, adaylık konusunda net mesaj vermişti. İmamoğlu ve Yavaş hakkında gündeme gelen İYİ Parti formülüne CHP lideri Kılıçdaroğlu çok konuşulacak bir yanıt verdi. Kılıçdaroğlu'nun ayrıca "Şu anda benim dışımda başka bir lider bir şey yapmıyor" sözleri de dikkat çekti.

Haber 01-09-23 12:12

Mansur Yavaş 'adayım' dedi, açıklamasındaki o detay kulisleri hareketlendirdi... Kılıçdaroğlu'ndan Ankara'da dikkat çeken görüşme

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş'ın yerel seçim için 'adaylık' açıklaması gündem yarattı. Yavaş, yaptığı açıklamada "Rozetsiz başkanlık yapmaya devam edeceğim" ifadelerini kullandı. Yavaş'ın açıklamasında CHP'nin ismini kullanmaması kulisleri hareketlendirirken, CHP lideri Kılıçdaroğlu bugün genel merkezde dikkat çeken isimle bir araya geldi.

Haber 31-08-23 14:54

Son dakika! Mansur Yavaş'tan 'adaylık' açıklaması! Bu sözlerle duyurdu

Son dakika haberi: Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2024 yerel seçimlerinde bir kez daha aday olmak istediğini duyurdu. Yavaş açıklamasında, "'Çalıyor ama çalışıyor' kavramını söküp atacağız. Çalmadan da çok çalışıldığını göstermeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Haber 30-08-23 21:00

İYİ Parti'den çok konuşulacak Mansur Yavaş açıklaması! Herkes CHP diyordu... Canlı yayında duyunca ne diyeceklerini bilemediler

Yerel seçimlerde CHP ile ittifak yapıp yapmayacağı merak edilen İYİ Parti'de çok konuşulacak bir açıklama geldi. İYİ Parti Ankara Milletvekili Uğur Poyraz, "CHP, Ankara'da Mansur Yavaş’ı aday gösterirse destekler misiniz?" sorusuna "Yavaş'ın hangi partiden aday olacağını nereden bileceğim" yanıtını verdi.

Haber 29-08-23 08:24

İYİ Parti'nin İstanbul ve Ankara planı ortaya çıktı! İşte kulislerde konuşulan o iddia…

Meral Akşener’in yerel seçimler öncesi yaptığı her partinin ayrı ayrı seçime girmesi ile ilgili çağrı sonrası gözler İstanbul ve Ankara’da İYİ Parti’nin alacağı karara çevrilmişti. Kulislerde konuşulanlara göre İYİ Parti’nin İstanbul ve Ankara ile ilgili kararı belli oldu. İşte İYİ Parti Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı destekleyecek mi? İşte cevabı…

Haber 29-08-23 07:27

İYİ Parti'den dikkat çeken İmamoğlu ve Yavaş açıklaması: Desteklemememiz...

Siyasette sıcak gündem devam ediyor. İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Afyonkarahisar'da yaptığı, 'her parti seçime ayrı ayrı girsin' çağrısının ardından İYİ Parti'nin İstanbul ve Ankara'da Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a karşı izleyeceği tutum merak ediliyordu. Kamuoyunda gündem olan konuyla ilgili açıklama İYİ Parti Milletvekili Ümit Özlale'den geldi.

Haber 27-08-23 22:25

Mansur Yavaş'ın yerine Levent Gök iddiası gündem olmuştu! CHP'den açıklama geldi

Yerel seçimlere adım adım yaklaşılırken CHP'nin Ankara için Mansur Yavaş yerine Levent Gök'ü aday göstereceği iddiası gündem oldu. CHP Genel Merkezi'nde gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Levent Gök iddiasına yanıt vererek mahalli seçimlerde tarih yazacaklarını yineledi.

Haber 21-08-23 17:55

CHP'de 'Ankara' gündemi! Mansur Yavaş yerine Levent Gök önerisi: Sağcı değil, CHP’li bir adayımız olsun

Türkiye Mart ayında yapılacak yerel seçimler için yavaş yavaş geri sayıma geçerken, 'değişim' tartışmalarının odağındaki CHP'de tüm gözler başkan adaylarında. Ankara'da Mansur Yavaş'ın yeniden aday olması beklenirken, kulislerde dikkat çeken bir ismin adaylığı öne çıktı. Bazı isimlerin CHP lideri Kılıçdaroğlu'na "Sağcı aday olmasın" diyerek o ismi önerdiği belirtildi.

Haber 21-08-23 07:45

Değişim tartışmaları için ne diyor? Mansur Yavaş cephesinden ilk açıklama

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından CHP'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu önderliğinde başlayan 'değişim' tartışmaları devam ediyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kurultayı işaret ederken bir süredir sessizliğini koruyan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş cephesinden de ilk açıklama geldi.

Haber 12-08-23 22:55

Mansur Yavaş: Şartları uyan tüm emekliler başvurabilecek

Emekli maaşlarına istenilen oranda zam yapılmaması Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı da harekete geçirdi! Yavaş, şartları uyan tüm Ankaralı emekli vatandaşların sosyal yardımlardan yararlanmak için belediyeye başvurabileceklerini duyurdu.

Haber 05-08-23 07:40

AK Partili o ismin adını verince sunucu da kulaklarına inanamadı! Ersan Şen: 'Mansur Yavaş'ın karşısında sadece o kazanır'

Her geçen gün yaklaşırken siyasetin gündemini belirleyen yerel seçimler için başkent Ankara'da nasıl bir rekabet geçeceği merak konusu. CHP'li ABB Belediye Başkanı Mansur Yavaş partisi içindeki tartışmaları da yerel seçim gündemini de sessizlikle karşılıyor. AK Parti'nin olası adayları tartışılırken "Yavaş'ın karşısına çıkarsa kazanabilecek tek aday" diyen Prof. Dr. Ersan Şen'in canlı yayında verdiği o ismi duyan sunucu bile kulaklarına inanamadı!

Haber 04-08-23 09:42

Kulisleri hareketlendiren isim adaylığını açık açık ilan etti! Turgut Altınok'tan 'Mansur Yavaş' çıkışı: 'Ankara'ya ok gibi biri lazım'

Yerel seçim tartışmalarını en çok İstanbul meşgul etse de başkent Ankara'da rekabetin nasıl geçeceği de merak ediliyor. ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın yeniden aday olup olmayacağı netleşmedi ancak aday olması durumunda AK Parti'den karşısına çıkması muhtemel isimler kulisleri hareketlendirdi. Son olarak adaylık sahnesine Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok çıktı! Altınok'un Mansur Yavaş sözleri seçim gündemine damgasını vuracak...

Haber 31-07-23 13:54

Ankara'da AK Parti'nin adayı kim olacak? İşte Mansur Yavaş’ın karşısına çıkacak isim...

AK Parti’nin Ankara’da Mansur Yavaş’ın karşısına rakip olarak Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’u getireceği iddia edildi. 31 Mart’ta yapılması planlanan seçimler öncesinde Ankara’da Mansur Yavaş’ın ise tekrardan aday olacağı kesin ancak İYİ Parti iddiası da gündem yaratacak. Ankara’da adaylar kim olacak? İşte son kulis bilgileri…

Haber 27-07-23 07:43

Akşener-Yavaş zirvesi için çok konuşulacak iddia! 'Tek tek isim verdi' dedi, duyunca inanamadı: Siyasi skandal

Meral Akşener-Mansur Yavaş görüşmesi sonrası ortaya atılan iddia gündem yarattı. Söz konusu görüşmede Yavaş'ın yerel seçimler için ilçe belediye başkan adaylarının isimlerini Akşener'e verdiği iddia edildi. Yaşananları 'siyasi skandal' olarak değerlendiren gazeteci Barış Yarkadaş ise "Akıl alır bir şey değil" diye konuştu.

Haber 25-07-23 08:04

Akşener, parti genel merkezinde Mansur Yavaş'la görüştü

İYİ Parti Genel Merkezi'nde sürpriz görüşme! Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile bir araya geldi. Görüşmenin içeriğine dair herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Haber 24-07-23 22:00

Fatih Portakal'dan dikkat çeken Kılıçdaroğlu, İmamoğlu, Yavaş ve Soyer yorumu: Bayramdan sonra çok konuşacağız

Gazeteci Fatih Portakal, CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerine devam ediyor. Sözcü TV'deki canlı yayında 2024 yılındaki yerel seçimlerle ilgili yorum yapan Portakal, "Bakın yazın bunu bir kenara. Eğer Kılıçdaroğlu koltuğu bırakmazsa, İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nun, Ankara'da Mansur Yavaş'ın ve hatta 'kale' dedikleri çok güvendikleri İzmir'de Tunç Soyer'in kazanamaması söz konusu olabilir. Seçmenlerin umudu kırıldı bitti. Bayramdan sonra muhalefeti çok konuşacağız" dedi.

Haber 28-06-23 21:33

Tanju Özcan'ın 'Akşener'i oyuna getirdi' çıkışına Mansur Yavaş cephesinden sert yanıt! Ekran görüntülerini bir bir paylaştı: Mikrop saçan anlayış...

CHP'den 1 yıllığına ihraç edildikten sonra geçtiğimiz günlerde geri dönen ve kısa süre sonra tekrar ihracı istenen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın "Mansur Yavaş, Meral Akşener'e siyasi kazık attı" sözleri gündeme damgasını vurdu. Özcan'ın bu çıkışına Mansur Yavaş cephesinden yanıt geldi. İmamoğlu ve Yavaş'ın tweetlerinin ekran görüntüsüne yer verilen yanıtta Tanju Özcan için sert ifadeler kullanıldı, "siyaseten mikrop saçan anlayış" sözleri dikkat çekti.

Haber 23-06-23 10:33

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan canlı yayında dikkat çeken sözler! Meral Hanım, maalesef Mansur Bey'in oyununa geldi

CHP'den kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan katıldığı bir televizyon programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Özcan, "Mansur Yavaş önce Meral Akşener'in adaylık teklifini kabul etti, Akşener de masadan kalktı. Mansur Yavaş, ardından Kılıçdaroğlu'na destek mesajı paylaştı." ifadelerini kullandı.

Haber 22-06-23 22:47

İmamoğlu'nun mesajı kulislere sızdı! 'Mansur Yavaş durumdan rahatsız...' Adaylık sorusuna çok konuşulacak yanıt

CHP'deki adaylık tartışmalarından Mansur Yavaş rahatsız oldu, Ekrem İmamoğlu Yavaş'a 'Sen yerinde dur, süreçten etkilenme' deyip yerel seçimleri işaret etti. Ses getirecek bu iddiayla birlikte Mansur Yavaş'ın 2024 yerel seçimlerinde adaylığıyla ilgili çarpıcı senaryolar da Ankara kulislerini hareketlendirdi. Yavaş'ın adaylığının 'uygun bir ittifak modeline' bağlı olduğu konuşuluyor.

Haber 20-06-23 10:06

CHP’de yeni kriz! İsmail Küçükkaya böyle anlattı: ‘Mansur Yavaş'ın o hamlesi şok etkisi yarattı bende’

Ekrem İmamoğlu’nun ‘değişim’ mesajlarının tartışıldığı CHP’de Mansur Yavaş’ın yaptığı son hamleler de tartışılmaya başlanacak. Yavaş’ın ASKİ Genel Müdürü’nü görevden almasını ve sosyal medyada yaptığı beğeniyi hatırlatan gazeteci İsmail Küçükkaya canlı yayında dikkat çeken açıklamalarda bulunarak “Mansur Yavaş’ın o hamlesi şok etkisi yarattı bende” dedi.

Haber 15-06-23 09:17

SON DAKİKA | Mansur Yavaş, ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk'ü görevden aldı

Son dakika haberi: Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü (ASKİ) Erdoğan Öztürk'ü görevden aldı. Öztürk'ün yerine vekaleten ASKİ Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Işık getirildi.

Haber 14-06-23 17:55

AK Partili isimler harekete geçti: Mansur Yavaş hakkında suç duyurusu! 'Kayyum' sorusuna yanıt geldi

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Bugüne dek 5 suç duyurusunu tamamlayarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim ettiklerini belirten Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) AK Parti Grup Başkanvekili ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse "Konu artık yargıya intikal etmiş durumda. Yargı bu konuları ayrıntılı olarak inceleyip kararını verecektir" dedi. Köse'ye Mansur Yavaş'ın yerine kayyum atanıp atanmayacağıyla ilgili beklentisi de soruldu.

Haber 12-06-23 15:01

Mansur Yavaş da mı değişim diyor? İmamoğlu'nun çıkışı sonrası Yavaş'ın son beğenisi gündem yarattı

Seçimlerin ardından değişim seslerinin yükseldiği CHP'de kurultay hazırlığı başlarken; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın sosyal medyada yaptığı son beğeni gündem oldu. Yavaş'ın son hamlesi kulislerde "Kılıçdaroğlu'nun adaylığını mı eleştiriyor?" sorusuna yol açtı.

Haber 11-06-23 14:41

'Tek tek ulaşacağız' diyerek duyurdu: 'Tüm izinleri kaldırıldı' Ankara'da sel beklentisi sonrası Mansur Yavaş'tan açıklama geldi

Başkent Ankara'da şiddetli yağışlarla mücadele devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün Ankara dahil birçok il için gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulunmuştu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş kenti ilgilendiren önemli bir açıklama yaptı.

Haber 09-06-23 12:09

'Şimdi tabanınızı nasıl ikna edeceksiniz' Sinan Oğan'ın 'Talebim olmadı' açıklamasına böyle yanıt verdi! Mansur Yavaş: Kılıçdaroğlu'ndan 'makam' talep ettiniz

ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ın ikinci tur için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek kararını açıklamasıyla beraber 'bakanlık' iddiaları gündem olmuştu. Sinan Oğan dün akşam yaptığı açıklamada Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu ile görüşmesinde "hiçbir talebi olmadığını" dile getirmişti. Oğan'ın bu açıklamasına Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı yardımcısı adayı ve ABB Başkanı Mansur Yavaş, "Hayır Sinan Oğan bey" diyerek başladığı bir yanıt verdi.

Haber 26-05-23 11:07

'Sonuçlar ortada' İmamoğlu ve Yavaş hakkında çok konuşulacak çıkış! Demokrat Partili Tunay: Olumlu katkı yapar gibi gözükürlerken...

Altılı masa sürecinde İYİ Parti lideri Meral Akşener'in masadan ayrılmasından sonra geri dönerken İBB ve ABB başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş da ittifaka cumhurbaşkanı yardımcısı adayları olarak dahil olmuştu. Gerek 14 Mayıs'a gidilen süreçte gerekse 2. tura gidilirken birçok mitinge katılan belediye başkanlarının seçim sonuçlarına etkisiyle ilgili ittifak içinden çok konuşulacak bir açıklama geldi. Demokrat Partili Tunay, "Sonuçlar ortada" diyerek iki ismin katkı yapmadığını savundu.

Haber 26-05-23 10:27

Bakan Koca'dan Yavaş'a SMA yanıtı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'ın SMA tarama testiyle ilgili paylaşımına yanıt verdi. Bakan Koca, Yavaş'a sorular yönelterek "Ben bu soruların hepsinin cevabını biliyorum. Sizin cevap vermenizi bekleyeceğim. Cevabınızın 14 Mayıs akşamı milletimizin huzurunda yaptığınız açıklamalar gibi olmamasını temenni ederim" dedi.

Haber 26-05-23 06:53

Ankara için gök gürültülü sağanak uyarısı! Mansur Yavaş sosyal medyadan duyurdu: Ekipler teyakkuz halinde

Ankara'nın bazı bölgeleri aşırı yağmura maruz kaldı. Öte yandan başkentin kuzey ve batısında da gök gürültülü sağanak bekleniyor. Konuyla ilgili Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "İlgili tüm ekiplerimiz teyakkuz halinde, 1205 araç ve 2340 personelle yağışın olumsuzluklarına karşı müdahale etmektedir." ifadelerini kullandı.

Haber 25-05-23 16:15

Mansur Yavaş'ın 'HDP' sözleri sonrası AK Partili Hamza Dağ'dan dikkat çeken gönderme

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'ın canlı yayındaki HDP sözleri gündem oldu. HDP'nin Kılıçdaroğlu'na oy kaybettirdiğini söyleyen Mansur Yavaş'ın ifadelerine AK Parti'den ilk açıklama Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'dan geldi. Dağ açıklamasında "Kandil’den ve HDP’lilerden açıklama gelirken menfaat için üç maymunu oynadınız" dedi.

Haber 25-05-23 10:02

Son dakika: Mansur Yavaş'tan Sinan Oğan ile ilgili dikkat çeken sözler! 'Seçimden sonra aradım...'

Son dakika: Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, canlı yayında değerlendirmelerde bulundu. Sinan Oğan'ın Cumhur İttifakı'nı desteklemesiyle ilgili konuşan Mansur Yavaş, "Biz kendisiyle kararından önce görüştük. Seçimden sonra aradım." ifadelerini kullandı. Yavaş, Sinan Oğan'ın kararının kendilerini şaşırttığını sözlerine ekledi.

Haber 24-05-23 20:01

Son dakika! Mansur Yavaş'tan Süleyman Soylu'ya tepki: Askerimizi şehit etmeden onları sarı torbaya koymak lazım

Son dakika haberi: Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde Şırnak'ta 5 asker şehit edilmiş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da sosyal medyadan 'sarı torbalı' paylaşım yaparak, "Şehitlerimizin intikamı alındı" ifadelerine yer vermişti. Mansur Yavaş, Bakan Soylu'nun o paylaşımına tepki göstererek, "Askerimizi şehit etmeden onları sarı torbaya koymak lazım" dedi.

Haber 20-05-23 22:02

Bakan Bozdağ'dan Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na tepki: Tiyatro oynuyorlar!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 14 Mayıs seçim akşamı yaptığı açıklamalar nedeniyle İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş'ı eleştirerek Millet İttifakı'nı hedef aldı. Bakan Bozdağ, "Tiyatro oynuyorlar. O koca koca insanlar, televizyonlara çıkıp ellerindeki veriler kendilerini tekzip ettiği halde kazandık diyorlar" dedi.

Haber 18-05-23 14:18

Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Yavaş ile bir araya geldi! Sosyal medyadan paylaştılar... 'Başlıyoruz'

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile bir araya geldi. İmamoğlu ve Yavaş, sosyal medyadan "28 Mayıs’ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimi için sıkı bir çalışmaya başlıyoruz" mesajını paylaştı.

Haber 16-05-23 18:38

Tuncay Özkan ile ilgili iddiaları gündem oldu! 'O gece Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a yaptıklarını anlatmıyorum'

Gazeteci Bahar Feyzan, sosyal medyadan yaptığı yayında CHP'li Tuncay Özkan ile ilgili dikkat çeken iddialarda bulundu. "Tuncay Özkan partiyi avucunun içine almış, o gitmeden CHP seçim kazanamaz" diyen Feyzan, Tuncay Özkan'ın CHP'de olduğu sürece Erdoğan'ın 10 seçim daha kazanacağını söyledi. Feyzan ayrıca, Özkan’ın Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’a yaptıklarını, başkanlara saygısından dolayı anlatamayacağını ifade etti. İşte dikkat çeken o iddialar...

Haber 16-05-23 10:35