Mehmet Nuri Ersoy Haberleri Ve Son Dakika Mehmet Nuri Ersoy Haberleri

Mehmet Nuri Ersoy Haberleri Ve Son Dakika Mehmet Nuri Ersoy Haberleri

1968 İstanbul’da Mehmet Nuri Ersoy , turizimci ve siyasetçidir. İlk ve orta eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümüne girmiştir. Burayı bitirdikten sonra ikiz kardeşi ile Ersoy Turistik Servisleri" adlı turizm firmasını kurdu. Devamında 1999 senesinde "Voyage Hotels Group", 2001 yılında "Didim Tur" ve 2004 yılında da Atlasjet havayolu şirketi AtlasGlobal'ı 2004 yılında şirketlerine kattı. 10 Temmuz 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine atanmıştır.

Mehmet Nuri Ersoy Haberleri

Rezervasyonlarda son durum ne? Bakan Ersoy açıkladı: Sevindirici durumda...

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bu yıl beklenilen turist sayısıyla ilgili konuştu. Bakan Ersoy, "Bu yıl hedefimiz minimum yüzde 40 büyüme. İlk 6 aylık gerçekleşmeler ve ileriye dönük rezervasyonlar da gayet sevindirici durumda." ifadelerini kullandı.

Haber 17-06-2022 23:36

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali yarın sona erecek

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali yarın sona erecek

Yurthaber 11-06-2022 19:57

Melek Mosso'nun Isparta'daki konseri iptal edilmişti! Bakan Ersoy canlı yayında duyurdu

Şarkıcı Melek Mosso'nun Isparta'daki konseri iptal edilmiş ve bu durum sosyal medyada geniş yankı uyandırmıştı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, katıldığı canlı yayında Mosso'nun bu hafta Beyoğlu Kültür Yolu Festivali'nde sahne alacağını açıkladı.

Haber 30-05-2022 13:58

Başkent Kültür Yolu Festivali 28 Mayıs'ta başlıyor

Başkent Kültür Yolu Festivali 28 Mayıs'ta başlıyor

Yurthaber 26-05-2022 23:46

Bakan Ersoy, Atatürk Havalimanı'yla ilgili o detayı duyurdu! Açık kalacak...

Atatürk Havalimanı'ndaki pistler, yerine yapılacak olan millet bahçesi için yıkılmaya başlandı. Projenin duyurulmasıyla birlikte tartışmalar da başlarken, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da önemli açıklamalarda bulundu. İstanbul ve Atatürk Havalimanlarının aynı hava koridorunu kullandığını belirten Ersoy, ikisinden birinin açık kalması gerektiğini ifade etti. Bakan Ersoy ayrıca, Atatürk Havalimanı'ndaki 1 pistin, acil durumlar için açık kalacağını da belirtti.

Haber 17-05-2022 14:02

Bakan Ersoy'dan gece müzik yayın saati açıklaması: Olaya sadece pandemi olarak bakmamamız lazım

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy katıldığı canlı yayında gece müzik yayın saatiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Ersoy olaya sadece pandemi olarak değil ses kirliliği olarak da bakılması gerektiğini vurguladı. Son gelişmeleri değerlendiren Ersoy yeni düzenleme için de tarih verdi. İşte detaylar...

Haber 11-05-2022 21:52

"Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Özel Konseri" AKM'de sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımıyla gerçekleştirilen konserde, Can Atilla'nın bestelediği "57. Alay Gelibolu Senfonisi" seslendirildi

Yurthaber 16-03-2022 22:58

İncili Gastronomi Rehberi ödülleri sahiplerini buldu

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: - "Türkiye'nin bu eşsiz konumunun, kültürel çeşitliliğinin ve tarihsel birikimin şekillendirdiği zengin yeme içme kültürünün dünyaya tanıtılması noktasında birçok önemli projeyi hayata geçiriyoruz" - "Yıl boyunca 30'a yakın ülkeden gastronomi konusunda önde gelen gazeteci ve şefleri de ülkemizde ağırlayacağız"

Haber 07-03-2022 23:39

Bakan Mehmet Ersoy eşi Pervin Ersoy kimdir? Pervin Ersoy ne iş yapıyor?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un eşi Pervin Ersoy vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. 2018 yılının temmuz ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine atanan Bakan Mehmet Ersoy'un eşi Pervin Ersoy internet kullanıcıları tarafından araştırılıyor. Peki Bakan Mehmet Ersoy eşi Pervin Ersoy kimdir? Pervin Ersoy ne iş yapıyor? Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un eşi Pervin Ersoy hakkında bilgiler haberimizde...

Haber 24-02-2022 21:30

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un babası vasiyet etmişti! 300 yıllık geçmişi olan ev...

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un 3 yıl önce hayatını kaybeden babası Ali Haydar Ersoy kendi adına faydalı bir tesis yapımı için vasiyet ettiği 500 bin dolar çocukları tarafından Antalya Valiliği'ne verildi. Ersoy'un vasiyeti ile başlanan projede; Ormana'daki 40 düğmeli ev, 6 milyon liraya yeniden düzenlenip, 1 yıl içinde turizme kazandırılacak.

Haber 23-02-2022 13:16

Bakan Ersoy, "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi"nin tanıtım programında konuştu:

"Gençlerimizin kültür ve sanat dünyasına dahil olmaları için müzeleri, kütüphaneleri, sanat merkezlerini, sergi ve sinema salonlarını daha da yaygınlaştıracağız"

Yurthaber 26-10-2021 15:38

Anadolu'dan kaçırılan 4 bin 250 yıllık gaga ağızlı testi Türkiye'ye iade edildi

Anadolu'nun kadim uygarlıklarından Hattiler dönemine ait, yaklaşık 4 bin 250 yıllık altın gaga ağızlı testi, Türkiye'ye iade edildi ve Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde sergilenmeye başlandı. Eserin iade töreni, sergileneceği Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde yapıldı.

Haber 26-10-2021 14:30

Yaklaşık 4 bin 250 yıllık altın gaga ağızlı testi Türkiye'ye iade edildi

Yasa dışı yollarla çıkarılan ve Hatti uygarlığı dönemine ait olduğu belirlenen altın gaga ağızlı testi, Türkiye'ye getirilerek Anadolu Medeniyetleri Müzesinde sergilenmeye başlandı - Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: - "Kaçak kazıların önlenmesi için el ele vermeli, şüpheli her durumu, bakanlığımıza veya kolluk kuvvetlerimize haber vermeliyiz" - "Yurt dışında bulunan kültür varlıklarımızın iadesi önemlidir ancak bu süreçlerin sonu ancak yurt içindeki kültür varlıklarımızın korunmasıyla gelecektir"

Yurthaber 26-10-2021 13:24

Bakan Ersoy açıkladı: Turizmde hedef 28 milyon turist, 22 milyar dolar gelir

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Ersoy, turizmde hedefin 28 milyon turist, 22 milyar dolar gelir olarak revize edildiğini duyurdu.

Finans 20-10-2021 22:34

Göbeklitepe'nin ismi mi değişti? Bakan Ersoy'dan açıklama

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Şanlıurfa'daki Karahantepe kazı alanında incelemelerde bulundu. Göbeklitepe'nin adının değiştiği iddiaları için de konuşan Ersoy "Herhangi isim değişikliği yok" dedi.

Haber 24-09-2021 15:51

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'dan Ferhan Şensoy mesajı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bir süredir tedavi gördüğü hastanede 70 yaşında hayatını kaybeden Ferhan Şensoy için taziye mesajı yayımladı.

Magazin 31-08-2021 10:20

Yangınlar turizmi ne kadar etkiledi? Bakan Ersoy açıkladı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yangının sönmesiyle iptallerin azaldığını, rezervasyonların arttığını belirterek yangın bölgeleriyle ilgili, "Yapabileceğimiz en büyük yardım normalleşmeye katkı sağlamaktır. Halkımızdan tek isteğimiz burada normalleşme süreci gereği yemek yemeleri, konaklama ve tatil planlarını buralarda yapmalarıdır." dedi.

Finans 08-08-2021 16:36

Bakanlar Çavuşoğlu ve Ersoy, Antalya'da orman yangınından etkilenen bölgeleri inceledi

Bakanlar Çavuşoğlu ve Ersoy, Antalya'da orman yangınından etkilenen bölgeleri inceledi

Yurthaber 07-08-2021 18:53

Yangının turizme etkisi sorusuna Turizm Bakanı Ersoy: Şu anda tamamen boşaltılmış bir tesisimiz yok

Türkiye'nin önde gelen turizm kentleri Muğla ve Antalya'da devam eden yangınlara ilişkin endişeler sürerken; Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yangın nedeniyle boşaltılan turizm tesislerinin genellikle can güvenliği amaçlı boşaltıldığını ve birkaç saatte misafirlerin geri döndüğünü söyledi.

Finans 02-08-2021 16:01

Bakan Ersoy'dan "Ormanlarda yapılaşma yetkisi" ile ilgili iddialara yanıt

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ormanlarda yapılaşma yetkisinin Bakanlığa verilmesinin, 3 bakanlığın uhdesindeki yetkinin Kültür ve Turizm Bakanlığı ile sınırlandırılmasından ibaret olduğunu ve söz konusu düzenlemenin 39 yıl önce çıkarıldığını bildirdi.

Haber 01-08-2021 10:16

Son Dakika: Müzik sınırlamasıyla ilgili Bakan Ersoy'dan açıklama

Son dakika haberine göre Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'dan müzik sınırlamasıyla ilgili yeni açıklama geldi.

Haber 02-07-2021 11:28

Göbeklitepe yakınlarında heyecanlandıran keşif! "Güneydoğu'nun piramitleri"

GAP Bölgesi Turizm Tanıtım ve Markalaşma Projesi kapsamındaki "Mezopotamya" markasının tanıtımı için Şanlıurfa’ya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Göbeklitepe’nin yakınında 11 yeni tepe daha bulunduğunu açıkladı. Konuyla ilgili konuşan Bakan Ersoy, "Dünyada çok popüler bir yer haline gelecek, hatta Güneydoğu’nun Piramitleri diyebiliriz buna. Lansman yapıldıktan sonra çok fazla ses getirecek." ifadelerini kullandı.

Haber 27-06-2021 23:44

Türkiye'nin destinasyon odaklı ilk bölgesel turizm markası "Mezopotamya" tanıtıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Kültürel ve doğal mirası koruyarak, Mezopotamya’yı global bir marka haline getirip insanların zihnine kazımak, daha çok insanın buraları ziyaret ederek unutulmaz anılar biriktirmesini sağlamak istiyoruz." dedi.

Haber 27-06-2021 22:59

Bakan Ersoy: Rusya ile görüşmeler olumlu gidiyor

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Rusya'nın Türkiye ile uçuş kısıtlamasını kaldırmasına ilişkin temasları sürdürdüklerini belirterek, "Görüşmeler olumlu gidiyor. Ruslar yerinde tespit yapacak" dedi.

Finans 10-06-2021 11:38

Meyve suyu paketinden çıkan 'küf' görüntüsü sonrası uzman isimden uyarı: Bardağa dökerek için

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi Pervin Ersoy, meyve suyu paketinden çıkan 'küf' görüntülerini sosyal medya üzerinden paylaşması sonrasında başlayan tartışmalarla ilgili Prof. Dr. Özer Ergün değerlendirmelerde bulundu. Prof. Dr. Ergün "Bir meyve suyunu ya da kapalı ambalajlarda bir içeceği içerken en önemli yapmamız gereken nokta bunu bardağa dökerek içmek" diye konuştu.

Haber 21-05-2021 11:44

İbrahim Kalın, Rus aşısı ve Rusya'dan uçuşlarla ilgili takvimin belirlendiğini açıkladı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Rus aşısının Türkiye'ye gelmesi ve Rusya'dan uçuşların başlaması ile ilgili atılacak adımlar ve sürecin hızlandırılması konusunda mutabakat sağlandığını belirterek, bu hususta yakın vadede bir takvimin belirlendiğini bildirdi.

Haber 17-05-2021 22:28

Bakan eşi sosyal medyada paylaştı! Meyve suyu paketinde mide bulandıran görüntü

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, satın alıp içtiği meyve suyu paketinden çıkan mide bulandıran cismi sosyal medya takipçileri ile paylaştı. Paylaşımında, “Aklım almıyor, korkunç bir görüntü” ifadelerine yer verdi. Öte yandan firmadan konu ile alakalı bir açıklama geldi.

Haber 17-05-2021 11:54

Bodrum'da lahitte bulunan eserler Bodrum Kalesi'nde sergilenmeye başlandı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un kapağını açtığı 2 bin 400 yıllık lahitten çıkartılan eserler, Bodrum Kalesi Sualtı Arkeoloji Müzesinde sergilenmeye başlandı.

Haber 08-05-2021 22:10

Turizm personeline müjde! Bakan açıkladı: Turizm personelinin tamamı aşılanacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy "Geçen seneye kıyaslandığında hem önlemler daha fazla artırıldı hem de turizm personelinin tamamı aşılanmış olarak hizmet verecek. Geçen seneye kıyaslandığında, Türkiye'nin turizm hizmetleri çok daha konforlu ve sağlıklı şekilde sunulacak" dedi.

Finans 27-04-2021 12:13

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Kovid-19 geçiren Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ı ziyaret etti

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Kovid-19 geçiren Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ı ziyaret etti

Yurthaber 01-04-2021 14:19

Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı yılı coşkuyla kutlanacak

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106'ncı yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü, koronovirüs tedbirleri kapsamında kutlanacak.

Haber 18-03-2021 08:11

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'dan "Dünya Rehberler Günü" mesajı:

"Yaşadığımız küresel sağlık krizi geride bırakıldığında, yeniden başlayacak turizm hareketi içerisinde Türkiye'nin hedeflerine hızlı ve emin adımlarla gerçekleştireceği ilerleyişinde, rehberlerimizin donanım ve becerilerine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyacağımız açıktır"

Yurthaber 21-02-2021 14:07

Kültür ve Turizm Bakanı'ndan sinema ve tiyatroların açılış tarihiyle ilgili açıklama

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Birçok sinema salonu gerekli hijyen kurallarını, havalandırma sistemlerini sağlamış, bizden sertifika alabilecek durumda. Özel tiyatrolar gibi sinemalar da sertifikasyon programına dahil olacaklar ve başvurularını yaptılar. Mart ayında tekrar görüşeceğiz. Sertifikasyon gerekliliklerini yerine getiren salonlar açılacak seviyeye gelecek." dedi.

Haber 04-02-2021 19:51

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, film setini ziyaret etti

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, film setini ziyaret etti

Yurthaber 29-01-2021 11:32

Bakan Ersoy'dan sürpriz ziyaret! Jason Statham ve Guy Ritchie ile bir araya geldi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'da çekimleri devam eden 'Five Eyes' film setine sürpriz ziyarette bulundu. Bakan Ersoy, filmde rol alan dünyaca ünlü aktör Jason Statham, yönetmen Guy Ritchie ve film ekibiyle bir araya gelip, İngilizce sohbet etti.

Haber 29-01-2021 09:50

Bakan Ersoy’un 'Yeni Göbeklitepe'lere hazır olun' mesajı Şanlıurfa'da heyecan yarattı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Şanlıurfa'daki yeni keşiflere değinip, "Yeni Göbeklitepe'lere hazır olun" mesajı kentte büyük yankı yarattı.

Haber 13-01-2021 17:34

Bakan Ersoy duyurdu: Etkinlikler Mart ayı itibariyle başlayabilir

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Mart itibariyle etkinliklerin başlayacağını, turizm sezonunun ise Nisan'da açılacağını belirtti.

Haber 12-01-2021 14:10

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: "Önde gelen 32 müze ve ören yerimiz, sanal ortamda da gezilebilmektedir, sanalmuze.gov.tr web sayfası üzerinden sunduğumuz bu hizmet yaklaşık 11,5 milyon ziyaretçi rakamına ulaşmıştır."

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: "Önde gelen 32 müze ve ören yerimiz, sanal ortamda da gezilebilmektedir, sanalmuze.gov.tr web sayfası üzerinden sunduğumuz bu hizmet yaklaşık 11,5 milyon ziyaretçi rakamına ulaşmıştır."

Yurthaber 22-12-2020 11:33

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: "Türkiye'nin yıllar süren sağlık altyapısına yaptığı büyük ve detaylı yatırımları, salgın (Kovid-19) döneminde test etme şansı bulduk. Zamanında öngörülerek yapılan bu yatırımların olumlu sonuçlarını bu süreçte a

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: "Türkiye'nin yıllar süren sağlık altyapısına yaptığı büyük ve detaylı yatırımları, salgın (Kovid-19) döneminde test etme şansı bulduk. Zamanında öngörülerek yapılan bu yatırımların olumlu sonuçlarını bu süreçte aldık."

Yurthaber 05-07-2020 12:13

Antalya'da "Sağlıklı Turizm, Güvenli Kent" toplantısı (1)

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: - "Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük tahliye operasyonunu son derece başarılı gerçekleştirdik, 130 ülkeden 90 binden fazla vatandaşımızı ülkemize getirdik" - "Bugün itibarıyla 137 ülkeye tıbbi yardım gönderdik ve göndermeye devam edeceğiz. Rakamların arttığı ülkelere ilave yardımlar gönderiyoruz"

Yurthaber 05-07-2020 11:52

Bakan Ersoy duyurdu: Bayramdan sonra İstanbul'dan çıkışlar için tatil amaçlı özel izin belgesi oluşturulacak

Turizm sektörü için önemli açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Hedefimiz, haziran ortası itibarıyla aşamalı olarak hava trafiğini açmak ve temmuz ayı içinde de yoğunluğunu artırmak. Bayramdan sonra İstanbul’dan çıkışlar için tatil amaçlı özel izin belgesi oluşturulacak" dedi.

Haber 21-05-2020 20:51

Bakan Koca ve Bakan Ersoy normalleşme sürecini görüştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy koronavirüs ile mücadele konusunda normalleşme sürecini görüştü.

Haber 19-05-2020 20:24

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, canlı yayında soruları yanıtladı:

"Bir terslik olmazsa 28 Mayıs gibi iç turizm hareketiyle inşallah turizm başlar" - "Haziran ortalarından sonra da dış turizmin belli ülkelerde başlayacağını düşünüyoruz"

Yurthaber 16-05-2020 19:16

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'dan önemli açıklamalar

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, canlı yayında yaptığı açıklamada "Bir terslik olmazsa 28 Mayıs gibi iç turizm hareketiyle inşallah turizm başlar" dedi.

Haber 16-05-2020 18:31

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tek tek açıkladı! İşte yapılan yeni düzenlemeler

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, sosyal medya hesaplarından turizm, kültür ve sanat alanlarında yapılan düzenlemelerle ilgili paylaşımlar yaptı.

Finans 04-04-2020 20:18

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Beyoğlu Kültür Yolu Planı'nı açıkladı:

"Galataport'tan başlayıp Galata Kulesi'ne, Tarık Zafer Tunaya'dan Beyoğlu'na, Beyoğlu Kültür Yolu'nu takip ederek Atlas Pasajı'ndan Atatürk Kültür Merkezi’ne bağlanmış olacağız. Böylelikle Kültür Yolu'nu aktif bir şekilde bu yıl içinde hayata geçirmeyi planlıyoruz" - "5 Nisan'da ilk gemi yanaşacak ve Galataport faaliyete geçecek. Galataport'un faaliyete geçmesiyle beraber, başta Karaköy olmak üzere bu hatta tekrar turizmde çok ciddi, ek bir canlanma oluşacak" - "Bakanlığımıza bağlı genel müdürlükler, özellikle güzel sanatlar, opera, bale ve tiyatro bölümleri, yıl boyunca burada (Galata Meydanı) çeşitli etkinlikler gerçekleştirecek"

Magazin 18-01-2020 17:08

Bakan Ersoy, "Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı" filmini izledi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: - "Bu tarz filmler açıkçası sadece iç pazara yönelik değil, dışarıda da reyting bulma ihtimali olduğu için turizmin tanıtımı, Türkiye olgusunu anlatmak açısından da faydalı. Ben başarılı buldum" - Yapımcı Mehmet Bozdağ: - "İnşallah daha iyi projelerle bu memlekete, bu millete hizmet ederiz" - Oyuncu Levent Özdilek: - "Türk oyuncular olarak hiçbir eksiğimiz yok dünyanın hiçbir yerindekilerle. Hepsiyle de yarışabiliriz. Sadece bizim için önemli olan, cesur yapımcılar ve devletin sağlam desteğini istiyoruz"

Magazin 17-01-2020 22:59

Oyuncu ve şarkıcı Recep Aktuğ'un vefatı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, başsağlığı mesajı yayımladı

Magazin 14-01-2020 12:01

Bakan Ersoy ile Medinsky "Rus Mozaiği" gösterisini izledi

"2019 Türkiye-Rusya Karşılıklı Kültür ve Turizm Yılı" kapanış programında Rus sanatçılar tarafından sahnelenen gösteri, katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi - Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: - "İnanıyorum ki muazzam turizm potansiyeliyle Rusya da, karşılıklı iş birliği içerisinde Türk turistler için hızla en popüler destinasyonlardan birine dönüşecektir" - "2019 yılında karşılıklı kültür ve turizm yılı vesilesiyle 400'e yakın sanatçımız ve kültür insanımız Rusya'yı ziyaret etti" - Rusya Federasyonu Kültür Bakanı Vladimir Medinsky: - "Bilindiği gibi herhangi bir diplomasi, öncelikle iletişim kurma yeteneği, karşılıklı güven, birbirimizi daha iyi ve yakın tanıma arzusu üzerine inşa edilir"

Magazin 08-01-2020 22:52