Mehmet Nuri Ersoy Haberleri Ve Son Dakika Mehmet Nuri Ersoy Haberleri

Mehmet Nuri Ersoy Haberleri Ve Son Dakika Mehmet Nuri Ersoy Haberleri

1968 İstanbul’da Mehmet Nuri Ersoy , turizimci ve siyasetçidir. İlk ve orta eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümüne girmiştir. Burayı bitirdikten sonra ikiz kardeşi ile Ersoy Turistik Servisleri" adlı turizm firmasını kurdu. Devamında 1999 senesinde "Voyage Hotels Group", 2001 yılında "Didim Tur" ve 2004 yılında da Atlasjet havayolu şirketi AtlasGlobal'ı 2004 yılında şirketlerine kattı. 10 Temmuz 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine atanmıştır.

Mehmet Nuri Ersoy Haberleri

Bakan Ersoy turizm hedefini açıkladı: 60 milyon ziyaretçi ve 60 milyar dolar gelir

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizmde 2028 yılına kadar iddialı bir hedef koydukları belirtti. Ersoy, "Turizm sektörü açısından aslında 2023 yılı da zordu. Deprem felaketi ve Rusya ile Ukrayna arasında başlayan savaşa rağmen geçen yıl da rekor bir yıl olarak karşımıza çıktı" değerlendirmesini yaptı.

Finans 14-02-2024 15:26

Türkiye'den İtalya'ya kaçırmışlardı! Hepsi iade edildi

Türkiye'den yasa dışı yollarla çıkarılan 10 pişmiş toprak eser, İtalyan Kültür Polisi tarafından Floransa'da yakalanıp Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Ömer Gücük ve bakanlık yetkililerine teslim edildi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Kültür varlığı kaçakçılığı alanında yakın iş birliği içerisinde olduğumuz İtalyan yetkililerine, titiz takipleri için Roma Büyükelçiliğimize ve ekibimize teşekkür ediyorum" dedi.

Haber 24-01-2024 17:51

Kulisleri hareketlendiren iddia! 'Kabinede değişiklik olacak' Gidecek ismi de yerine gelecek olanı ayrı ayrı duyurdu…

Yerel seçimler öncesi adayların açıklanma sürecinde AK Parti’deki adayların açıklanması ile bomba bir iddia da ‘Bakanlar Kurulu’ hakkında ortaya atıldı. İddiaya göre kabinede yer alan bir bakan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olacak. Yerine gelecek isim de şimdiden belli oldu. İşte kabine değişikliği ve AK Parti’nin Antalya adayı hakkındaki o iddianın detayları…

Haber 10-01-2024 14:13

Süleyman Soylu ve Ali Yerlikaya derken... İmamoğlu'nun rakibi belli oldu, Erdoğan'ın işaret ettiği o şehir için kabinedeki bakan sahaya iniyor!

Türkiye, artık iyiden iyiye yerel seçim iklimine girdi! İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun rakibi de eski Bakan Murat Kurum oldu. Ali Yerlikaya, Süleyman Soylu ve Fahrettin Koca gibi bakanlık yapmış isimlerin de adı geçiyordu. Son gelen bilgilere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mevcut bakanlarından birini sahaya sürmeye hazırlanıyor.

Haber 09-01-2024 11:59

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'dan sanatçı Ayla Algan için taziye mesajı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, tiyatro sanatçısı, yönetmen, şarkıcı ve eğitmen Ayla Algan'ın vefatı nedeniyle taziye mesajı yayımladı.

Yurthaber 05-01-2024 07:44

Bakan Ersoy ile karesi gündem olmuştu! Altaylı 'Birtakım zevat ve zerzevat' diyerek yanıt: 'Demek ki adam değilsiniz'

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un Fatih Altaylı ile birlikte yemek yemesi bazı isimler tarafından tepki toplamıştı. Fatih Altaylı gündem olan yemek karesi ile ilgili olarak ilk kez konuştu, Youtube'daki programında söz konusu kareye tepki gösterenler için 'Birtakım zevat ve zerzevat' diyen Altaylı, "Kardeşim demek ki adam değilsiniz ki çağrılmıyorsunuz. Bu kadar basit" diye konuştu.

Haber 11-12-2023 10:38

SON DAKİKA | Bakan Ersoy 'Birkaç saat içinde teslim alınacak' diyerek duyurdu! 37 parça eserimiz ait olduğu topraklara dönüyor

Son dakika haberi: Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye ve İsviçre arasında kültür varlığı eser iadesi anlaşması ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Ersoy, "Urartu dönemi kap kacak ve Roma dönemi geyik heykelinin yer aldığı 37 parça eserimiz ait olduğu topraklara dönüyor. İsviçre makamlarından birkaç saat içinde teslim alınacak." dedi.

Haber 11-10-2023 11:07

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy açıkladı! O kent UNESCO listesinde...

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Gordion’un UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil edildiğini resmi Twitter hesabından duyurdu. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 'Gordion 20'nci kalıcı mirasımız olarak UNESCO'da yerini aldı. UNESCO kalıcı miras listesi dosyaları çok ciddi hazırlanmalı. Gordion bunu hakediyor.' ifadelerini kullandı.

Haber 18-09-2023 19:14

Herkes İstanbul'u beklerken... Cumhur İttifakı'ndan sürpriz yerel seçim hamlesi! Bakan aday olabilir...

CHP içerisinde genel başkan Kılıçdaroğlu'na muhalefet devam ederken, İstanbul ve Ankara için adayın kim olacağı ise henüz netlik kazanmadı. Ekrem İmamoğlu, değişim çağrısını her geçen gün yeniliyor. AK Parti ve MHP'de de seçim için çalışmalar başladı. Herkesin gözü İstanbul'da...

Haber 31-07-2023 08:39

Müzekart ücreti belli oldu!

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı 350'nin üzerinde müze ve ören yerine sınırsız ziyaret olanağı sağlayan Müzekart ücreti bu yıl da 60 lira olarak düzenlendi.

Finans 16-07-2023 13:22

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI MEHMET NURİ ERSOY KİMDİR, kaç yaşında, nereli? Mehmet Nuri Ersoy'un biyogragisi

Mehmet Nuri Ersoy'un kaç yaşında ve nereli olduğu araştırılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çankaya Köşkü'nde Türkiye'nin merakla beklediği kabineyi açıkladı. Fahrettin Koca ve Mehmet Nuri Ersoy dışında tüm kabinenin değiştiği görüldü. Peki, MEHMET NURİ ERSOY KİMDİR, kaç yaşında, nereli?

Haber 04-06-2023 12:45

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Malatya'da konteyner kentleri ziyaret etti

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen Malatya'da, konteyner kentleri ziyaret etti, depremzedelerle bir araya geldi.

Yurthaber 17-05-2023 13:23

Daha şimdiden yollara damgasını vurdu! Makam araçlarında yeni dönem: Bakanlar sıraya girdi

Türkiye'de yollarda kendini göstermeye başlayan yerli otomobil Togg yeni bir dönemi başlattı. Çok sayıda bakan, yerli aracı makam aracı olarak kullanmaya başladı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yeni dönemin öncüleri oldu.

Haber 10-04-2023 18:07

Bakan Ersoy tarih verdi: Sultanahmet Camii'ni yeniden ibadete açacağız

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, restorasyondaki Sultanahmet Camii'ni bayram namazı ile beraber yeniden ibadete açacaklarını duyurdu.

Haber 02-04-2023 15:05

Bakan Ersoy deprem gecesini anlattı: Askeri çekmememiz için operasyon yaptılar

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 6 Şubat'ta meydana gelen ve 11 ilde yıkıma neden olan büyük depremin meydana geldiği geceye dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Askerin, kurtarma operasyonlarına geç katıldığı eleştirilerine yanıt veren Ersoy, ilk gece sınır ötesinden roketli saldırı düzenlendiğini belirterek, "Askeri çekmememiz için bunu yaptıklarını düşünüyorum. Zordaysanız her türlü hainlik oluyor. Buna hazırlıklı olmak lazım." ifadelerini kullandı.

Haber 21-03-2023 20:35

'Cumhuriyet tarihinin rekorları' diyerek açıkladı... Turizm gelirinde yüzde 53,4'lük artış! Bakan Ersoy duyurdu: 2023'te 56 milyar dolarlık gelir hedefi

Son dakika haberi: Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy, 2022 yılında 87,5 dolar kişi başı gecelik geliri elde edildiğini açıklayarak "Toplam ve kişi başı gecelik gelirlerde Cumhuriyet tarihi rekorları kırıldı" dedi. Öte yandan TÜİK tarafından açıklanan verilere göre Türkiye'nin turizm geliri, 2022'de bir önceki yıla göre yüzde 53,4 artarak 46 milyar 284 milyon 907 bin dolara yükseldi.

Finans 31-01-2023 10:33

Bakan Ersoy, Silivri'de Mübadele Müze Evi'nin açılışına katıldı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve beraberindekiler, Silivri'de çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Yurthaber 30-01-2023 08:05

31 Ocak'ta açıklanacak! Bakan Ersoy duyurdu: Hedef 60 milyon turist, 56 milyar dolar

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, gelecek yıl turist sayısı ve gelir beklentisi hedeflerine ilişkin, “Hedefimiz önümüzdeki yıl 60 milyon turist, 56 milyar dolar” dedi.

Haber 24-01-2023 12:25

Tarihi miras için harekete geçildi! Türk dünyası açısından çok değerli

Türkiye, ata mirası Bilge Tonyukuk Anıtı için ses getirecek bir adım attı. Moğolistan'da bulunan yazıtı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bilge Tonyukuk Müzesi Temel Atma Töreni'nde koronavirüs salgını nedeniyle yatırımına başlanamayan müze projesinin ayrıntılarını paylaştı. TİKA Başkanı Serkan Kayalar ise "Bugün de bu çalışma ise son aşama olan, Bilge Tonyukuk yazıtlarının bulunduğu alan içerisinde bir müze yapılması" dedi.

Haber 02-11-2022 16:59

Bakan Ersoy: “Mehmetçiğimiz Piyade Uzman Çavuş Faim Bozkurt’a Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Faim Bozkurt’a Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diledi.Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Pençe-Kilit Operasyonu’nda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan kahraman Mehmetçiğimiz Piyade Uzman Çavuş Faim Bozkurt’a Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum.

Haber 27-10-2022 11:18

MSGSÜ İstanbul Resim ve Heykel Müzesi kapılarını açtı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: - "(İstanbul Resim ve Heykel Müzesi) koleksiyonunda resim, heykel, seramik, hat, ikon ve enstalasyon olmak üzere yaklaşık 12 bin adet yapıt bulunuyor. Yeni binasıyla daha önce teşhire çıkarılmayan pek çok eseri de sanatseverlerle buluşturma imkanına kavuşmuş oluyoruz" - "İnşa edilen bu zarif sanat evi, görevini bihakkın yerine getirmenin ötesinde bugün dünyada bir Türkiye markasına dönüşmekte olan Beyoğlu Kültür Yolu Festivali'nin de önemli duraklarından biri olmuştur. Devletimizin sunduğu bu destekler, en üst makamdan başlayarak ortaya bir irade koymaktadır"

Yurthaber 09-10-2022 17:06

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Konya'da

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Konya'da

Yurthaber 28-09-2022 22:30

Bakan Ersoy, Konya'da konuştu:

"Türkiye, bu sene, bu kış, geçen seneye kıyasla çok daha fazla turisti ağırlayacak inşallah. Şu anki ön rezervasyonlar da bunun göstergesi" - "Mevlana Müzesi, ilk 8 aylık verilere baktığınızda, ağustos sonu itibarıyla 2,2 milyon ziyaretçi almış. Yıl sonuna kadar da 3 milyonu geçer diye düşünüyorum"

Yurthaber 28-09-2022 12:02

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Uluslararası 7. Gelibolu Maratonu'na katıldı:

"Hem kültür hem sanat hem de spordan 7’den 70’e herkesin katıldığı birçok etkinliğin gerçekleştirildiği bu tarz festivallerin hem ülkemize hem festivallerin gerçekleştirildiği illerimize hayırlı olmasını diliyorum. Sporcu arkadaşlara başarılar diliyorum"

Yurthaber 25-09-2022 10:06

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Senfoni ile Neşet Ertaş Türküleri konserini izledi

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, "Senfoni ile Neşet Ertaş Türküleri" konserini izledi

Yurthaber 24-09-2022 22:00

Bakan Ersoy, Çanakkale'de İngiliz HMT Lundy batığına anı dalışına katıldı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: - "İnşallah burada doğal sporları ön plana çıkararak Çanakkale'nin sezonunu kültür ve sanatı da etkileyerek uzatacağız"

Yurthaber 24-09-2022 12:26

Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda Kanada Caribou Anıtı açıldı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: - "Günümüz dünyasında kültürel alandaki iletişimin, ülkeler arasındaki bağları güçlendirmede en etkili yollardan biri olduğunu görmekteyiz"

Yurthaber 23-09-2022 17:23

Restorasyon çalışmaları gündem yaratmıştı! Kültür Bakanı Ersoy'dan Kız Kulesi'nde inceleme

Kız Kulesi'nin restorasyonuyla ilgili incelemelerde bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, hedeflerinin 2023 yılı mart ayına kadar Kız Kulesi'ni ziyaretçi ile buluşturmak olduğunu ifade etti. Sosyal medyada çekilen bir görüntü sonrası başlayan restorasyon tartışmalarıyla ilgili de konuşan Bakan Ersoy, "Hocalarımızın hazırladığı proje dahilinde özgün malzemeleri, ahşaplardan tekrar bu yapıyı ahşaptan orijinaline uygun şekilde üretip yerine takacağız." dedi.

Haber 09-09-2022 12:46

Türkiye Kültür Yolu Festivalleri 16 Eylül'de başlayacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: - "İstanbul ve Ankara'nın yanı sıra Çanakkale, Diyarbakır ve Konya ve civar illerde yaşayanlar, bir ayı aşkın sürede tam anlamıyla kültür ve sanata doyacak" - "Kültür sanat coşkumuzu bu 5 şehrimizden tüm Türkiye'ye dalga dalga yayacağız. Bu şehirlerimize gelecek yıl Nisanda İzmir'imizi de ekleyeceğiz. Ayrıca Adana Portakal Çiçeği Karnavalı'nı da Türkiye Kültür Yolu Festivalleri kapsamına alacağız"

Yurthaber 06-09-2022 14:57

Bakan Ersoy açıkladı: 'Ağustos ve Temmuz'da rekor bekliyoruz'

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Ağustos ve Temmuz'da rekor sayı bekliyoruz. Ana destinasyonlar 2019 rakamlarını yakalayacak. Türkiye bundan sonra rekor kıra kıra gidecek" dedi.

Finans 28-07-2022 17:53

Rezervasyonlarda son durum ne? Bakan Ersoy açıkladı: Sevindirici durumda...

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bu yıl beklenilen turist sayısıyla ilgili konuştu. Bakan Ersoy, "Bu yıl hedefimiz minimum yüzde 40 büyüme. İlk 6 aylık gerçekleşmeler ve ileriye dönük rezervasyonlar da gayet sevindirici durumda." ifadelerini kullandı.

Haber 17-06-2022 23:36

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali yarın sona erecek

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali yarın sona erecek

Yurthaber 11-06-2022 19:57

Melek Mosso'nun Isparta'daki konseri iptal edilmişti! Bakan Ersoy canlı yayında duyurdu

Şarkıcı Melek Mosso'nun Isparta'daki konseri iptal edilmiş ve bu durum sosyal medyada geniş yankı uyandırmıştı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, katıldığı canlı yayında Mosso'nun bu hafta Beyoğlu Kültür Yolu Festivali'nde sahne alacağını açıkladı.

Haber 30-05-2022 13:58

Başkent Kültür Yolu Festivali 28 Mayıs'ta başlıyor

Başkent Kültür Yolu Festivali 28 Mayıs'ta başlıyor

Yurthaber 26-05-2022 23:46

Bakan Ersoy, Atatürk Havalimanı'yla ilgili o detayı duyurdu! Açık kalacak...

Atatürk Havalimanı'ndaki pistler, yerine yapılacak olan millet bahçesi için yıkılmaya başlandı. Projenin duyurulmasıyla birlikte tartışmalar da başlarken, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da önemli açıklamalarda bulundu. İstanbul ve Atatürk Havalimanlarının aynı hava koridorunu kullandığını belirten Ersoy, ikisinden birinin açık kalması gerektiğini ifade etti. Bakan Ersoy ayrıca, Atatürk Havalimanı'ndaki 1 pistin, acil durumlar için açık kalacağını da belirtti.

Haber 17-05-2022 14:02

Bakan Ersoy'dan gece müzik yayın saati açıklaması: Olaya sadece pandemi olarak bakmamamız lazım

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy katıldığı canlı yayında gece müzik yayın saatiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Ersoy olaya sadece pandemi olarak değil ses kirliliği olarak da bakılması gerektiğini vurguladı. Son gelişmeleri değerlendiren Ersoy yeni düzenleme için de tarih verdi. İşte detaylar...

Haber 11-05-2022 21:52

Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Özel Konseri AKM'de sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımıyla gerçekleştirilen konserde, Can Atilla'nın bestelediği "57. Alay Gelibolu Senfonisi" seslendirildi

Yurthaber 16-03-2022 22:58

İncili Gastronomi Rehberi ödülleri sahiplerini buldu

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: - "Türkiye'nin bu eşsiz konumunun, kültürel çeşitliliğinin ve tarihsel birikimin şekillendirdiği zengin yeme içme kültürünün dünyaya tanıtılması noktasında birçok önemli projeyi hayata geçiriyoruz" - "Yıl boyunca 30'a yakın ülkeden gastronomi konusunda önde gelen gazeteci ve şefleri de ülkemizde ağırlayacağız"

Haber 07-03-2022 23:39

Bakan Mehmet Ersoy eşi Pervin Ersoy kimdir? Pervin Ersoy ne iş yapıyor?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un eşi Pervin Ersoy vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. 2018 yılının temmuz ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine atanan Bakan Mehmet Ersoy'un eşi Pervin Ersoy internet kullanıcıları tarafından araştırılıyor. Peki Bakan Mehmet Ersoy eşi Pervin Ersoy kimdir? Pervin Ersoy ne iş yapıyor? Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un eşi Pervin Ersoy hakkında bilgiler haberimizde...

Haber 24-02-2022 21:30

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un babası vasiyet etmişti! 300 yıllık geçmişi olan ev...

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un 3 yıl önce hayatını kaybeden babası Ali Haydar Ersoy kendi adına faydalı bir tesis yapımı için vasiyet ettiği 500 bin dolar çocukları tarafından Antalya Valiliği'ne verildi. Ersoy'un vasiyeti ile başlanan projede; Ormana'daki 40 düğmeli ev, 6 milyon liraya yeniden düzenlenip, 1 yıl içinde turizme kazandırılacak.

Haber 23-02-2022 13:16

Bakan Ersoy, Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesinin tanıtım programında konuştu:

"Gençlerimizin kültür ve sanat dünyasına dahil olmaları için müzeleri, kütüphaneleri, sanat merkezlerini, sergi ve sinema salonlarını daha da yaygınlaştıracağız"

Yurthaber 26-10-2021 15:38

Anadolu'dan kaçırılan 4 bin 250 yıllık gaga ağızlı testi Türkiye'ye iade edildi

Anadolu'nun kadim uygarlıklarından Hattiler dönemine ait, yaklaşık 4 bin 250 yıllık altın gaga ağızlı testi, Türkiye'ye iade edildi ve Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde sergilenmeye başlandı. Eserin iade töreni, sergileneceği Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde yapıldı.

Haber 26-10-2021 14:30

Yaklaşık 4 bin 250 yıllık altın gaga ağızlı testi Türkiye'ye iade edildi

Yasa dışı yollarla çıkarılan ve Hatti uygarlığı dönemine ait olduğu belirlenen altın gaga ağızlı testi, Türkiye'ye getirilerek Anadolu Medeniyetleri Müzesinde sergilenmeye başlandı - Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: - "Kaçak kazıların önlenmesi için el ele vermeli, şüpheli her durumu, bakanlığımıza veya kolluk kuvvetlerimize haber vermeliyiz" - "Yurt dışında bulunan kültür varlıklarımızın iadesi önemlidir ancak bu süreçlerin sonu ancak yurt içindeki kültür varlıklarımızın korunmasıyla gelecektir"

Yurthaber 26-10-2021 13:24

Bakan Ersoy açıkladı: Turizmde hedef 28 milyon turist, 22 milyar dolar gelir

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Ersoy, turizmde hedefin 28 milyon turist, 22 milyar dolar gelir olarak revize edildiğini duyurdu.

Finans 20-10-2021 22:34

Göbeklitepe'nin ismi mi değişti? Bakan Ersoy'dan açıklama

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Şanlıurfa'daki Karahantepe kazı alanında incelemelerde bulundu. Göbeklitepe'nin adının değiştiği iddiaları için de konuşan Ersoy "Herhangi isim değişikliği yok" dedi.

Haber 24-09-2021 15:51

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'dan Ferhan Şensoy mesajı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bir süredir tedavi gördüğü hastanede 70 yaşında hayatını kaybeden Ferhan Şensoy için taziye mesajı yayımladı.

Magazin 31-08-2021 10:20

Yangınlar turizmi ne kadar etkiledi? Bakan Ersoy açıkladı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yangının sönmesiyle iptallerin azaldığını, rezervasyonların arttığını belirterek yangın bölgeleriyle ilgili, "Yapabileceğimiz en büyük yardım normalleşmeye katkı sağlamaktır. Halkımızdan tek isteğimiz burada normalleşme süreci gereği yemek yemeleri, konaklama ve tatil planlarını buralarda yapmalarıdır." dedi.

Finans 08-08-2021 16:36

Bakanlar Çavuşoğlu ve Ersoy, Antalya'da orman yangınından etkilenen bölgeleri inceledi

Bakanlar Çavuşoğlu ve Ersoy, Antalya'da orman yangınından etkilenen bölgeleri inceledi

Yurthaber 07-08-2021 18:53

Yangının turizme etkisi sorusuna Turizm Bakanı Ersoy: Şu anda tamamen boşaltılmış bir tesisimiz yok

Türkiye'nin önde gelen turizm kentleri Muğla ve Antalya'da devam eden yangınlara ilişkin endişeler sürerken; Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yangın nedeniyle boşaltılan turizm tesislerinin genellikle can güvenliği amaçlı boşaltıldığını ve birkaç saatte misafirlerin geri döndüğünü söyledi.

Finans 02-08-2021 16:01