Mehmet Tevfik Göksu Haberleri

İstanbullular o saate kilitlendi! Su fiyatlarına zam mı geliyor?

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nin eylül ayı olağan toplantısının ilk oturumu gerçekleşti. Şimdi gözler 13 Eylül'de yapılacak olan olağanüstü toplantıya çevrildi. Saat 14.00'te gerçekleşecek toplantıda İSKİ'nin teklifi ele alınacak ve zam konusu görüşülecek...

Haber 12-09-22 22:46

Tevfik Göksu'dan İmamoğlu'nun ‘sağlıkçıların ücretsiz ulaşım hakkıyla ilgili teşekkür’ paylaşımına tepki

İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, daha önce sağlık çalışanlarının ücretsiz ulaşım hakkını veto eden ve kullanım süresi dolunca da teşekkür paylaşımında bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu sert sözlerle eleştirdi.

Haber 01-07-22 20:27

Taksi krizine AK Partili Tevfik Göksu'dan öneri: Tarihi teklif diyerek açıkladı! Acilen 1000 minibüsü daha taksiye çevirin

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi'nde, devam eden taksi kriziyle ilgili görüşmeler sürüyor. İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, konuyla ilgili çözüm önerisini "tarihi teklif" olarak nitelendirdi ve "İstanbul Büyükşehir Belediyesine çağrımızı yapıyoruz" diyerek önerisini açıkladı.

Haber 16-06-22 17:24

AK Parti'li Tevfik Göksu'dan İBB'ye 1000 minibüsü daha taksiye çevirin çağrısı:

"Biz bu meseleyi kökten çözmek için tarihi teklifimizi yapıyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesine çağrımızı yapıyoruz, acilen 1000 minibüsü daha taksiye çevirin" - "İvedilikle hemen hat optimizasyonu yaparak bu atıl kalan hatlardaki minibüsleri, belli hesaplamalar, matematiksel ve hukuksal hesaplamaları yaparak halk otobüslerine dönüştürmenizi teklif ediyoruz"

Yurthaber 16-06-22 17:09

Mehmet Tevfik Göksu

Mehmet Tevfik Göksu Hakkındaki Haberler Mynet'te. Mehmet Tevfik Göksu Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

İstanbulkart sahibi sığınmacı sayısı ortaya çıktı! Tevfik Göksu’ya böyle cevap verdi…

Türkiye’deki sığınmacıların sayısı ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Son olarak İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu’nun İstanbul’da 500 bin mülteci olduğunu söylemesi yeni bir tartışma başlattı. İBB İYİ Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Özkan ise dikkat çeken bir veri paylaşarak Belbim kayıtlarına göre 1,6 milyon yabacı uyruklunun İstanbul kart aldığını açıkladı.

Haber 21-05-22 14:15

Tevfik Göksu'dan İmamoğlu'na hodri meydan! 'Hangi kanalda istiyorsan hazırız'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na çağrıda bulundu. Göksu yaptığı açıklamada "Yüreğin yetiyorsa, cesaretin varsa, hangi kanalda istiyorsan İstanbul'u tartışmaya hazırız" dedi. Açıklamasının devamında Göksu, "İBB Başkanı'nın psikolojisinin kötü olmasının sebebi Ankara'dan haberler kötü gelmeye başladı. 'İstanbul'a döneyim' dedi, baktı İstanbul'da durumlar kötü." diye konuştu.

Haber 15-04-22 10:12

Tevfik Göksu 'İstanbullu öğrencilerimize büyük müjde' diyerek duyurdu! İstanbul'da toplu ulaşım zammı hakkında flaş hamle

Geçtiğimiz günlerde UKOME toplantısında alınan kararla İstanbul'da toplu ulaşıma yüzde 40 zam yapılması kabul edilmişti. İBB AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, toplu ulaşım zammından öğrencilerin etkilenmemesi hedefiyle atacakları adımı açıkladı. İBB Sözcüsü Murat Ongun da Twitter hesabından öğrenci abonman fiyatlarıyla ilgili dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Haber 09-04-22 12:55

Tevfik Göksu'dan İBB'ye 'engelleniyoruz' tepkisi! Buyur yap, elini tutan mı var

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, İBB yönetiminin birçok alanda olduğu gibi İncirli, Sefaköy, Beylikdüzü Metro Hattı Projesi'nde de "Engelleniyoruz" söylemine başvurduğunu belirterek proje yapmak için cumhurbaşkanından onay alınmasına gerek olmadığını söyledi. Özlü, "Kesin proje olmadan Bakanlık buna izin veremez. İkincisi sen proje yapmak istiyorsan Cumhurbaşkanı'ndan izin almana gerek yok ki. Buyur yap, elini tutan mı var" dedi.

Haber 29-01-22 12:57

Tevfik Göksu'dan Ekrem İmamoğlu'na sert eleştiri: Hakikatle yüzleşerek çöktü

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na bir eleştiri de Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'dan geldi. Mevcut belediye yönetiminin kar felaketinde "hakikatle yüzleşerek çöktüğünü" söyleyen Göksu, "İstanbul'da bu kadar sıkıntı yaşanırken, İBB Başkanı'nın gidip de bir balıkçıda o keyif saatlerini geçirmesini kimse beklemez. Ancak yatsıya kadar bile kalmadan her şey aydınlandı ve hakikat ortaya çıktı" diye konuştu.

Haber 28-01-22 12:03

'İBB Başkanlığı'na adaylık' sorusuna Mehmet Tevfik Göksu'dan dikkat çeken cevap

İBB AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu katıldığı bir televizyon programında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Göksu, programın kapanışında kendisine yöneltilen İBB başkanlığına adaylık sorusuna "AK Parti'de hiçbir zaman siyaset kariyer planlaması için yapılmaz. AK Parti alacak Allah'ın izniyle" şeklinde cevap verdi.

Haber 03-01-22 01:18

Tevfik Göksu'nun canlı yayındaki sözlerine Murat Ongun'dan tepki: Karar varsa istifa edeceğim

İBB Sözcüsü Murat Ongun, İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu'nun CNN Türk'teki canlı yayında kendisiyle ilgili "İsmi geçen arkadaş mahkeme kararıyla Türkiye'de yalancılığı tescillenmiş bir arkadaş. Fazilet Durağı'nda yalancılığı mahkeme kararıyla tescillenmiş bir belediyenin çalışanıyla ilgili söyleyeceğim bir şey yok." ifadelerine tepki gösterdi. Ongun, "Mahkeme kararı varsa ben istifa edeceğim, yoksa Tevfik Göksu’yu istifaya davet ediyor ve meydan okuyorum!" ifadelerini kullandı.

Haber 03-01-22 00:08

Tevfik Göksu'dan canlı yayında Ekrem İmamoğlu'na çağrı! Hodri meydan diyorum

İBB AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Göksu, programda yaptığı açıklamada İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik olarak, "Sürekli hükümet bizi engelliyor deniyor. İBB Meclisi'nde diyorum ki 'halka yalan söylüyorsunuz, sizi kim engelleyebilir?' Çok net söylüyorum, hodri meydan diyorum. İstediği kanalda kendisiyle tartışmaya hazırım." ifadelerini kullandı.

Haber 14-12-21 22:35

İBB bütçesi kabul edildi! Tevfik Göksu: Sayın Başkan 93 milyarlık borç bırakıp gidecek

İBB'nin 2022 bütçesi oy çokluğuyla kabul edildi. Buna göre İBB'nin 2022 yılı bütçesi, 43 milyar 650 milyon lira oldu. İBB AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, İBB’nin yeni bütçesi ile ilgi açıklamalarda bulunarak, “Sayın Başkan İstanbul’dan giderken İstanbul Büyükşehir Belediyesine 93 milyarlık borç bırakıp gidecek. Biz geçmişte Büyükşehir Belediyesi’ndeki bütün yanlışlıkları düzeltmek için 25 yıl uğraşmıştık galiba bir 25 yıl daha uğraşacağız” dedi.

Haber 26-11-21 00:35

Ümit Özdağ: Tevfik Göksu Türk Milletiyle alay ediyor

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun Suriyeliler için konser düzenlemesine tepki gösteren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, "Yedirdik, içirdik, barındırdık. Biraz eğlendirmeliyiz. Tevfik Göksu Türk Milleti ile alay ediyor." ifadelerini kullandı.

Haber 15-10-21 20:37

Tevfik Göksu'dan Ekrem İmamoğlu'na Dolmabahçe-Levazım Tüneli tepkisi

İBB AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla Dolmabahçe-Levazım Tüneli projesini durduran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterdi.

Haber 14-10-21 14:21

AK Partili Göksu'dan ihale iddiası: 2 milyar lira sadece bir kişiye gitmiş

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, belediye yönetiminin Hadımköy'de yapımı süren Halk Ekmek fabrikasını belediye encümeni vasıtasıyla aylık 50 bin lira bedelle kiralamaya çalıştığını belirterek tepki gösterdi. Göksu, "CHP kazandıktan sonra bir tane şirket gelmiş 1 buçuk yıl içerisinde yaklaşık 2 milyar liralık ihale almış. İstanbullunun 2 milyar lirası sadece bir kişiye gitmiş." ifadelerini kullandı.

Haber 11-10-21 17:20

İmamoğlu'nun engelleniyoruz sözüne Göksu'dan yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun "engelleniyoruz" şeklindeki sözlerinin gerçeği yansıtmadığını ifade ederek zamlar ve LGBT dışında meclis gündemine gelen birçok maddenin kabul edildiğini söyledi.

Haber 13-09-21 20:00

Tevfik Göksu'dan İSPARK iddiası: 100 milyon lira zararda

İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, İSPARK'ın 2020 yılı sonu itibarıyla 100 milyon lira zararı olduğunu bildirdi.

Finans 01-09-21 19:53

Erdoğan açmıştı, İmamoğlu satışa çıkardı! Binanın satışı iptal edildi

İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu, geçen sene satışa çıkarılan 1994 yılında Erdoğan'ın belediye başkanıyken açmış olduğu binanın satışının iptal edildiğini duyurdu.

Haber 12-07-21 18:27

İBB Meclisi'nde gerginlik! 10 dakika ara verildi

İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Meclisi'nde gündem dışı konuşma yapan CHP Meclis Üyesi Fahrettin Kayhan'ın sözleri gerginliğe neden oldu.

Haber 17-06-21 19:23

İSKİ'den yüzde 25 zam teklifi! İşte İSKİ'nin zam detayları

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) tarafından su fiyatlarına yüzde 25'e varan zam teklif edildi.

Finans 31-05-21 14:01

İmamoğlu’ndan Nagehan Alçı'ya: Tevfik Göksu'dan mesaj alıp bana soru sormayın, siz sorun

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, canlı yayında soruları yanıtladı. İmamoğlu, koronavirüs salgınıyla ilgili "Bugün itibarıyla 48 çalışanımızı kaybettik. Bu gösteriyor ki alınan tedbirler yetmiyor. Tam kapanma kararı alınmalı" dedi. Öte yandan İmamoğlu, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'dan gelen mesajı okumak isteyen Nagehan Alçı'ya tepki gösterdi. İmamoğlu, "Tevfik Göksu’dan mesaj alıp bana soru sormayın, siz sorun" dedi. İmamoğlu, "Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?" sorusunu da yanıtladı.

Haber 22-04-21 21:10

İBB’de Cuma namazına gidenlere ‘fişleme’ iddiası

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, CHP’li İBB yönetiminin Cuma namazına gidenleri fişlediğini kaydetti.

Haber 20-04-21 14:03