Mermerci Haberleri

'İş var ama eleman yok' 20 bin liraya çırak, 50 bin liraya usta bulamıyorlar

Konya’da mermerciler, çalıştıracak eleman bulamamaktan şikayetçi. Gençlerin tercih etmediği ancak getirisi yüksek mesleklerden biri olan mermer sektöründe, aylık 20 bin liraya çırak, 50 bin liraya ise çalıştıracak usta bulunamıyor. Gençlerin toz ve ağır iş olduğu için çalışmayı tercih etmediğini belirten mermerciler, gelecek dönemlerde daha fazla sıkıntı çekmemek için çözüm yolu arıyor. İşte detaylar...

Haber 28-08-23 10:40

Mezar taşlarını çalan mermer ustası kendini böyle savundu! Şeytana uydum

Trabzon’da mezarlıktaki mermer mezar taşlarının çalınması sonrası güvenlik güçleri konuya ilişkin araştırma başlattı. Güvenlik kamerası kayıtlarının incelenmesi sonrası mezar taşlarını çalan kişinin mermer ustası I.B. (52) olduğu ortaya çıktı. Gözaltına alınan mermer ustası I.B., adli kontrolle serbest bırakıldı. Savunmasında “Şeytana uydum. Böyle bir şey yapmamalıydım” diyen şüpheli, usta olarak çalıştığı mermer atölyesindeki işinden de çıkarıldı. İşte şaşkına çeviren olayın tüm detayları!

Haber 12-01-22 14:42

Amasya Valisi 4 bin TL'ye çalışacak eleman bulamıyorlar demişti! Sektör temsilcilerinden açıklama

Amasya Valisi Mustafa Masatlı'nın gündem olan "4 bin liraya çalışacak eleman bulamıyoruz, iş arayan varsa gönderin" sözleri sonrası bir açıklama da sektör temsilcilerinden geldi. Amasya Mermer ve Madenciler Derneği Başkanı Ufuk Şeker, "Şu an 200 kişiye hazır iş var. Ama maalesef eleman bulamıyoruz” diye konuştu.

Haber 15-10-21 09:50

Tarihi şadırvana mermer kaplama büyük tepki çekti

Adapazarı’nda tarihi Orhan Camii’nin avlusundaki taş işçiliği ile yapılan şadırvan, mermer ile kaplanmaya çalışıldı. Halkın tepki göstermesi üzerine mermerler sökülerek şadırvan eski haline getirildi.

Haber 09-08-21 09:53

Görür görmez işçilerden yardım istedi! Mermer ocağında dehşete düşüren ölüm

Adıyaman’da, bir mermer ocağında çalışan işçi, ekskavatörün kendisini parçalaması sonucu feci şekilde öldü.

Haber 21-06-21 23:26

Annesinin mezarına geldi, hayatının şokunu yaşadı!

Sakarya'da 6 yıl önce vefat eden Nedime Tan'a ait mezarın mermerleri çalındı. Vefat eden kişinin yakınları mermerleri çalan kişilere, "Allahlarından bulsunlar. Ölüye de saygıları yok" diyerek tepki gösterdi.

Haber 25-04-21 17:42

Samsun'da ilginç görüntü! Evin çatısına mezar yaptı

Samsun'un Kavak ilçesinde mermerci Hamit Yerişkin (38), Samsun- Ankara karayolundan gelip geçenlerin görebilmesi için mermer mezarı ilginç bir yöntemle teşhir etmeye başladı. Yerişkin, yaptığı örnek mezarı, 2 katlı evinin çatısına monte etti. Sürücüler, çatıdaki mezarı görünce şaşkınlık yaşıyor, bazıları "Burada türbe mi var?" diye soruyor.

Trend 06-01-19 10:45