Mesane Kanseri Haberleri

Tuvalette görülen bu belirtiye dikkat! Kanser hastalarının yüzde 85'inde görülen yaygın belirti

Kanser, vücudun çeşitli bölümlerinde meydana gelebiliyor. Her kanser türünün belirtisi farklılık gösteriyor. Bu belirtilere karşı bilinçli olmak ve tedaviye erken başlamak hayati önem taşıyor. Uzmanlar mesane kanseri hastalarının yüzde 85'inin aynı durumu yaşadığı belirterek tuvalette görülen riskli belirti hakkında uyarıyor.

Haber 04-04-23 09:13

Sırt ağrısının aklınıza bile gelmeyecek 3 kritik nedeni

Sırt ağrısının onlarca nedeni olabilir. Bunların arasında en çok dikkat edilmesi gereken ise kanser şüphesidir. Çünkü sırt ağrısı 3 farklı kanser türünün ilk sinyali olabilir. Mesane kanseri, akciğer kanseri veya omurilik kanseri yaşanılan sırt ağrısıyla ortaya çıkabilir. Her sırt ağrısı kanser değildir ancak dikkate alınarak, doktora gidip kontrol edilmelidir. Kanser taraması yaptırarak sağlığınızı kontrol altında tutabilirsiniz. Unutmayın ki; kanserde erken teşhis hayat kurtarır.

Haber 19-11-22 10:03

En ölümcül kanserlerdendi! Bu belirtiye dikkat

Kanser en ölümcül hastalıklar arasında yer alıyor. Ancak kansere karşı bilinçli olmak ve erken teşhis tedavi sürecini önemli ölçüde etkiliyor. Erken teşhis ve doğru tedavi ile kanseri yenmek çok daha kolay hale geliyor. En riskli kanser türleri arasında bulunan mesane kanserinde belirtilere dikkat etmek hayat kurtarıyor.

Haber 04-07-22 12:11

Sigara içmeseniz bile dumanını solumanız kanser riskinizi arttırıyor!

Yapılan araştırmalarda sigara içilmese bile sigara dumanını solumanın mesane kanseri riskini arttırdığı öğrenildi. En çok rastlanan kanser türlerinden biri olan mesane kanseri, kadınlardan çok erkeklerde görünüyor. Uzmanlar mesane kanseriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Haber 02-02-22 12:38

Mesane Kanseri

Mesane Kanseri Hakkındaki Haberler Mynet'te. Mesane Kanseri Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Mesane kanseri belirtileri nasıl anlaşılır? Kaburga ve üst baldırda sertleşme varsa...

Mesane kanseri mesane içindeki hücrelerin anormal şekilde büyümesi sonucu oluşur. Vücutta idrar depolamakla görevli olan idrar kesesi olarak da bilinen mesanede anormal büyümeler, mesane tümörüne neden olabilir. Bu tümörler iyi huylu mesane tümörü olabileceği gibi kanserli hücreler içeren kötü huylu mesane tümörleri de olabilir. Üroloji Uzmanı Op. Dr. Mesut Yeşil konu hakkında bilgiler verdi.

Haber 18-11-21 10:08

Mesane kanserinde en büyük neden sigara!

Mesane kanserinin erkeklerde kadınlara oranla 3-4 kat daha fazla görüldüğünü söyleyen Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Yener Gültekin, bu kanserin erkeklerde görülen kanser türleri arasında 4. sırada olduğunu söyledi.

Haber 05-05-21 15:55

Pandemi sürecinde robotik cerrahi ile mesane kanserinden kurtuldu

Pandemi sürecinde mesane kanseri olduğunu öğrenen 59 yaşındaki Mehmet Aslan, ameliyatın robotik cerrahi yöntemi ile yapılabileceğini öğrendi ve Prof. Dr. Ali Fuat Atmaca tarafından robotik cerrahi ile ameliyat edilerek kanserden kurtuldu.

Haber 17-08-20 15:41

Mesane kanseri neden olur? Tedavi kişiye göre değişiyor

Mesane kanseri erkekleri tehdit eden bir hastalık gibi görülse de kadınlarda görülme sıklığı da giderek artıyor. Mesane kanseri nedenleri arasında ilk sıralarda tütün kullanımı görülüyor. Mesane kanserinde kadınlarda artış görülmesinin nedeninin de tütün kullanımı olabileceği düşünülüyor.

Haber 11-03-20 12:05

Kanlı idrar mesane kanseri tanısında önemli bir belirti

Ürüloji uzmanı Doç. Dr. Murat Tolga Gülpınar, en sık rastlanılan ve mesane kanseri tanısı koyduran belirtinin kanlı idrar yapmak olduğunu söyledi. Sigara içmek ve sigara dumanına maruz kalmanın da her iki mesane kanserinden birinin sebebi olduğunu kaydeden Gülpınar, kimyasal maddelere maruz kalmanın da mesane kanserine neden olabileceğine dikkat çekti.

Trend 13-11-19 15:00

Mesane kanseri nedir? Mesane kanserine yol açan etmenler nelerdir?

Kimi zaman fark edilen kimi zaman ise gözle görülmeden sinsice sinyal veren mesane kanseri erkeklerde kadınlardan üç kat daha fazla görülmektedir. En önemli belirtisinin ağrısız olarak idrarda kan görülmesi olduğunu belirten uzmanlar, başka risk faktörleri de varsa mutlaka ürolojik değerlendirme yapılması gerektiğini belirtti.

Haber 18-12-18 10:05

Yanak içi dokusundan yapılan idrar yoluyla iyileşti

İdrar yollarındaki daralma nedeniyle 10 yılda 35'e yakın operasyon geçiren ancak bir netice alamayan 70 yaşındaki Tacetdin Kutlu, ağız için dokusundan yapılan yeni idrar yoluyla ızdırabından kurtuldu - SBÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tarık Yonguç: "Hastamız, kanseri yenmesine rağmen hayat kalitesi çok kötüydü. Ameliyatla yaşam kalitesi yükseldi. Artık kanser kontrollerini daha rahat yapmaya başladık" - Tacetdin Kutlu: "Son 10 yılda 35 operasyondan geçtim ama derdime çare bulamadım. Bu kez ağız içinden doku alarak idrar yolu yapıldı. Tarık hocama dua ediyorum"

Haber 13-11-18 11:02

Hastane odasında nikah heyecanı

Eyüpsultan Devlet Hastanesi'nde tedavi gören İlknur Parıltı, yaklaşık 5 yıldır dini nikahla yaşadığı Mustafa Uğurlu ile tedavi gördüğü palyatif servisinde evlendi

Haber 24-10-18 16:10

Mesane kanseri belirtileri nelerdir? İdrardan kan gelmesinin nedenleri nedir? İdrardan kan gelmesi erkeklerde ne anlama gelir? İdrardan kan gelmesi tedavisi nasıl olur? İdrardan kan gelmesi mesane kanseri belirtisi mi?

İdrardan kan gelmesi erkek hastalarda daha sık görülmekle beraber ciddi hastalıkların belirtisi olabilir. İdrardan kan gelmesi durumunda sebebinin öğrenilmesi öncelikle yapılması gereken olmalıdır. İdrardan kan gelmesi nedenleri farklılık göstereceği gibi en önemli belirtisi mesane kanseri olabilir. Peki mesane kanseri nedir? İdrarda kan görülmesi mesane kanseri evrelerinden hangisidir? Mesane kanseri nasıl anlaşılır? Mesane kanseri tedavisi için neler yapılır?

Haber 05-10-18 16:56

Iraklı hasta, şifayı Türkiye'de buldu

Yaklaşık 2 yıl önce prostat kanseri teşhisi konulan ve ülkesinde 3 ameliyat geçirip bir böbreği alınan 70 yaşındaki Iraklı hasta, Türkiye'de sağlığına kavuştu - Kahtan Assı: - "Eşim İtalyan. Tedavi için İtalya'ya da gidebilirdim ama Türkiye'yi tercih ettim. Çünkü Türkiye tıp alanında oldukça iyi"

Haber 26-05-18 11:49

Mesane kanseri hakkında neler biliyorsunuz?

Mesane kanseri, idrar torbasında görülen kötü huylu tümöre denilir. Genellikle 50 – 60’lı yaşlarda görülür fakat tüm yaş gruplarında da görülebilir. Genç yaşta mesane kanseri görülen hastalarda bulunmaktadır.

Haber 14-07-17 10:10

80 yaşındaki Mahmut Karadeniz mesane kanserini yendi

80 yaşında işçi emeklisi, mesane tümörü ve prostatla ilgili yaşadığı sıkıntılar sonrası yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

Haber 09-09-16 08:44

Mesane kanseri teşhisinde yeni yöntem: İdrar testi

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Süleyman Ataus, Türkiye'de çok yeni olmakla birlikte idrar testi ile mesane kanserinin teşhisinin yapılabildiğini belirtti.

Haber 05-02-09 13:32

Mesane kanseri neden çok sık görülüyor?

Mesane Kanseri en sık görülen kanser türlerinden biridir. Mesane tümörü ürolojik sistem içinde prostat kanserinden sonra ikinci sıklıkta görülmektedir. Cerrahpaşa Tıp Fak. Androloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Halim Hattat Mynet okurları için yazdı.

Haber 30-06-06 00:56