Mevduat Haberleri

Teminatlı kredi kartı nedir? Bloke teminatlı kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Genellikle gelir belgesi olmayan, kredi puanı düşük olan ya da kara listede adı olan kişiler bloke teminatlı kredi kartı almaktadır. Bu yöntemde ilk olarak bankada bir mevduat hesabı oluşturulması gerekir. Teminatlı kredi kartı ne demek, blokeli kredi kartı kimlere verilir?

Finans 03-08-22 20:05

Bankada parası olanlar dikkat! Yeni karar alındı

Türk Lirası mevduatları cazip kılmak, birikimlerin Türk Lirası mevduat ve katılım hesaplarında tutulmasını sağlamak amacı ile stopaj indirimlerinde süre 6 ay daha uzatıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile indirim uygulaması, 31 Aralık 2022 tarihine kadar devam edecek.

Finans 28-06-22 07:18

Son dakika: Mevduat hesabı olanlar dikkat! Stopaj indiriminde süre uzatıldı

Resmi Gazete'de yayımlanan son dakika kararına göre stopaj indiriminde süre uzatıldı. Türk lirası mevduatlarını cazip kılmak için hayata geçirilen uygulama, 30 Haziran'a kadar devam edecek.

Finans 01-04-22 08:28

Son Dakika: Kur korumalı mevduat sisteminde kapsam genişletildi! Yurtdışında yaşayan Türkler de sisteme girebilecek

Son dakika haberi: Resmî Gazete'de yayımlanan karara göre, kur korumalı mevduat sisteminde kapsam genişletildi. Buna göre, yurt dışında yerleşik Türk vatandaşlarının sermayedar olduğu, yasal yerleşim yeri yurt dışında olan ve nitelikleri Merkez Bankasınca tespit edilen şirketler yurt dışından transfer ettikleri dövizi TL hesabına çevirerek kur korumalı vadeli mevduat sistemine dahil olabilecek. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Finans 18-02-22 01:33

Mevduat

Mevduat Hakkındaki Haberler Mynet'te. Mevduat Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

BDDK'dan kur korumalı mevduat kararı! 14 Şubat'tan itibaren...

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) kur korumalı TL mevduat ve katılma hesaplarına ilişkin büyüklüklerin kurumun periyodik yayınlarında 14 Şubat tarihinden itibaren paylaşılacağını duyurdu.

Finans 10-02-22 08:54

Kur korumasına 10 milyar dolarlık ilgi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kur korumalı mevduat hesabına ilişkin Londra’da açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati şu anda 10 milyar dolar civarına gelen bir döviz, toplamda da 312 milyar lirayı aşan ciddi bir mevduatın oluştuğunu kaydetti.

Finans 09-02-22 07:59

Vatandaşın ilgisi büyük! Kur korumalı TL mevduat hesabı 281 milyar liraya yükseldi

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gürcan, "2 Şubat 2022 itibarıyla kur korumalı mevduat hesaplarındaki tutar 281 milyar liraya yükseldi. 119 milyar lira Merkez Bankası destekli 162 milyar lira ise Hazine destekli olarak hesaplara geçti." dedi.

Finans 04-02-22 14:39

Son dakika: Resmi Gazete'de yayımlandı! Varlıklarını TL'ye dönüştüren kurumlara vergi istisnası

Son dakika haberi: Varlıklarını Türk lirasına dönüştüren kurumlara vergi istisnası getiren kanun Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, yabancı para ve altınlarını TL'ye çeviren kurumların, dönüşüm esnasındaki kur farkından olan kazançları da dahil olmak üzere, bu hesaplardan elde edecekleri faiz ve kâr payları vergilendirilmeyecek. İşte kurumlara gelen vergi istisnasının detayları...

Finans 29-01-22 07:24

Kur korumalı mevduata ilgi büyüyor! Günlük 7 milyar lira giriş

Kur korumalı TL Mevduat sistemine yılbaşından bu yana 7 milyar liralık giriş olurken, toplam büyüklüğün 209 milyar lirayı bulduğu açıklandı.

Finans 27-01-22 13:58

Hazine ve Maliye Bakanlığı açıkladı! İşte 10 soruda Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı

Vatandaşalar tarafından merak edilen Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat'la ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması geldi. Bakanlık Kur Korumalı TL Vadeli Mevduatla ilgili 10 önemli sorunun cevabını verdi. İşte detaylar...

Finans 18-01-22 14:58

Son dakika: Altın hesabı olanlar dikkat! Resmi Gazete'de yayımlandı! Kesinti olmayacak

Son dakika haberine göre altın hesabı olanları ilgilendiren bir karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, altın cinsinden mevduat hesaplarını ilgilendiren karara göre, dönüşüm fiyatı üzerinden TL'ye çevrilen mevduat ve katılma hesaplarına tevkifat (kesinti) oranı yüzde 0 olarak uygulanacak. İşte son dakika haberini detayları...

Finans 31-12-21 07:24

Son dakika: Altın hesaplarından TL’ye dönen nasıl kazanacak? İşte yeni sistemin tüm detayları

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat sisteminin açıklanmasının ardından dün açıklanan kararla, altın hesabını Türk Lirası mevduat hesaplarına çevirenlere Merkez Bankasının destek verileceği duyuruldu. Altın hesabından TL hesabına geçiş yapacak olan vatandaşların ne kazanacağı merak konusu oldu. İşte altınla ilgili yeni düzenlemenin detayları...

Finans 30-12-21 12:05

Son dakika: Altın hesaplarını TL'ye çevirmenin altın yatırımcısına faydası ne olacak?

Geçen haftalarda dolar/TL'deki yükselişten destek bulan gram altın bin lirayı aşmıştı. Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat sistemi ile dolar/TL kurunda sert düşüş yaşanırken altın fiyatları da 600 seviyesine kadar geri çekildi. Bugün açıklanan kararla, altın hesabını Türk Lirası mevduat hesaplarına çevirenlere Merkez Bankası destek verecek. Peki, altın hesabını TL'ye çevirmenin yatırımcıya faydası ne olacak? İşte altınla ilgili yeni düzenlemenin detayları...

Finans 29-12-21 11:48

Son Dakika: Resmî Gazete'de yayımlandı! Kur korumalı TL mevduatın tamamında stopajın sıfır olmasına yönelik karar

Son dakika haberine göre kur korumalı TL mevduatın tamamında stopajın sıfır olmasına yönelik karar Resmî Gazete'de yayımlandı.

Finans 25-12-21 01:52

Bakan Karaismailoğlu: Erdoğan’a güveneceksin gerisi Allah kerim

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Karabük'ün Safranbolu ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Esnaflardan birinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine toplantısı sonrası açıkladığı Korumalı TL Mevduat Sisteminin dövizi düşürdüğüne değinince Bakan Karaismailoğlu, "Recep Tayyip Erdoğan’a güveneceksin gerisi Allah kerim” karşılığını verdi.

Haber 24-12-21 16:59

Son dakika: Erdoğan'ın açıkladığı kur korumalı TL mevduatına ne kadar para yatırıldı?

Son dakika haberi... Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kur korumalı TL mevduatına bu zamana kadar 10 milyar TL yatırıldığını açıkladı. Bakan Nebati, bu rakamın sabah rakamı olduğunu öğleden sonra katlanarak arttığını belirtti.

Finans 23-12-21 23:23

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı TL mevduatlarındaki kur farkı nasıl hesaplanacak?

Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısının ardından TL mevduat hesaplarına kur farkı düzenlemesi yapılacağını açıkladı. Yeni düzenlemede TL ile döviz arasındaki kur farkının nasıl hesaplanacağı merak konusu oldu. Dünya Gazetesi yazarı Abdullah Tolu herkesin merak ettiği hesaplamanın nasıl yapılacağını detaylarıyla anlattı.

Finans 20-12-21 23:44

Bankada parası olanlar dikkat! TL mevduatta stopaj indirimi süresi uzatıldı

Türk lirası mevduatında uygulama süresi sona eren stopaj indirimi 31 Aralık tarihine kadar uzatılmasına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Finans 01-10-21 07:46

Şubat ayı finansal yatırım araçları reel getiri oranları açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu, şubat ayına ilişkin "finansal yatırım araçlarının reel getiri oranlarını" açıkladı. Şubatta en fazla reel getiri mevduat faizinde oldu.

Finans 08-03-21 10:47

Milyonerlerin mevduatı 2020'de 568 milyar lira arttı! İşte Türkiye'deki milyoner sayısı

Hesabında 1 milyon lira ve üzeri para bulunan mudilerin sayısı geçen yıl 310 bine, toplam mevduat tutarı da 2 trilyon liraya yaklaştı.

Finans 13-02-21 13:32

Bankaların altın hesabı faizleri şubat 2021... Vadeli altın hesap faizi fazla olan bankalar! Altın hesabına komisyon almayan bankalar!

Artık yastık altından değil de daha güvenilir bir yerde birikim yapmak isteyenler, altına yatırımı güvenli bularak bankalar üzerinden yatırım yapmak istiyor. Aralarında Türkiye'nin köklü bankalarının da bulunduğu bazı bankaların vadeli mevduat ve altın faiz oranı diğerlerine göre fazla. Özellikle hangi bankaların altın faiz oranı fazla sorusunun cevabı olarak, Odeabank, Burgan Bank ve İNG bank altın hesapları ilk sıralarda. İşte şubat ayında en fazla altın faiz oranı veren bankalar...

Finans 04-02-21 15:55

Bankaların 32 günlük mevduat faizleri şubat 2021... Şubat'ta hangi bankalar yüksek faiz veriyor? Şubat ayı bankaların faiz oranları listesi!

Bankada mevduatı olan ve e-vadeli hesap açarak yatırım yapmak isteyen vatandaşlar şubat ayında hangi bankanın mevduata en yüksek faiz oranını verdiğini araştırıyor. Faiz oranlarının sürekli değişmesi bankada vadeli mevduatı olanları tedirgin ediyor ve "vadeli mevduat faiz oranları artacak mı" sorularını sorduruyor. Peki bankada parası olanlar, e-vadeli hesap açanlar için faiz oranları artacak mı? Şubat 2021 hangi bankalar yüksek faiz veriyor? Şubat'ta 32 günlük en yüksek mevduat faiz oranları.

Finans 04-02-21 15:45