Mevlüt Çavuşoğlu Haberleri Ve Son Dakika Mevlüt Çavuşoğlu Haberleri

Mevlüt Çavuşoğlu Haberleri Ve Son Dakika Mevlüt Çavuşoğlu Haberleri

Mevlüt Çavuşoğlu, 5 Şubat 1968'de Alanya'da dünyaya geldi. Baba adı Osman, anne adı Fatma'dır.

Mevlüt Çavuşoğlu Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. ABD Long Island Üniversitesi'nde Ekonomi dalında master yaptı ve öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Mevlüt Çavuşoğlu 1993'te Ankara Üniversitesi Avrupa Birliği Uzmanlığını tamamladı. Bilkent Üniversitesi'nde Doktora programına başladı ve daha sonra, İngiltere'de London School of Economics'te "Çevre Ekonomisi ve Sürdürülebilir Kalkınma" konusunda doktora çalışmasını sürdürdü.
Mevlüt Çavuşoğlu aynı okulda Türk derneği Başkanlığını yürüttü. Çevre Bakanlığında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) adına çalıştı. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesidir. Mevlüt Çavuşoğlu 22. Dönem Antalya Milletvekilidir.

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AK Parti) kurucu üyelerinden olan Çavuşoğlu 2002, 2007 ve 2011 genel seçimlerinde Antalya milletvekili seçildi. Mevlüt Çavuşoğlu Partide Dış İlişkiler Koordinatör Başkan Vekili olarak görev aldı. 2010 yılında Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'ne (AKPM) başkan seçildi. Mevlüt Çavuşoğlu 23 Ocak 2012'de bu görevi Fransız siyasetçi Jean-Claude Mignon'a devretti. Ömer Çelik'in bakan olmasıyla beraber Adalet ve Kalkınma Partisi Dış İlişkilerden sorumlu Genel Başkan yardımcısı oldu. Ayrıca Ömer Çelik'in yerine 2013 yılında Türkiye-ABD Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı oldu.
İngilizce, Japonca ve Almanca bilen Çavuşoğlu, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Mevlüt Çavuşoğlu Haberleri

Bakan Çavuşoğlu, İsveçli dostlarımıza çok açık bir mesaj! diyerek duyurdu: Diğer hususlar ancak o zaman hallolur

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsveçli mevkidaşı Tobias Billström'ün paylaşımına yanıt verdi. Sosyal medya hesabından İngilizce paylaşımda bulunan Bakan Çavuşoğlu, "İsveçli dostlarımıza çok açık bir mesaj! Üçlü Muhtıradan kaynaklanan yükümlülüklerinizi yerine getirin ve terörizmle mücadelede somut adımlar atın. Diğer hususlar ancak o zaman hallolur." ifadelerini kullandı.

Haber 01-06-23 20:40

Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan Türkevi'ne yönelik saldırı hakkında açıklama

Son dakika haberine göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "ABD’den, (New York'taki Türkevi'ne) saldırının faillerini süratle tespit etmesini ve diplomatik temsilciliklerimize gerekli korumayı sağlamasını bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Haber 22-05-23 18:52

Son dakika: AK Parti'nin oyları neden düştü? Bakan Çavuşoğlu'ndan açıklama: 'Çıkarılacak dersler var'

Son dakika haberi... 14 Mayıs'ta adayların yeterli oya ulaşamaması nedeniyle cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalmıştı. AK Parti'nin ilk turda aldığı oy oranındaki düşüş ise dikkat çekmişti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, katıldığı canlı yayında AK Parti'nin oylarının neden düştüğünü değerlendirdi. Çavuşoğlu, "Çıkarılacak dersler var." ifadelerini kullandı. Türkiye'deki Suriyeliler konusuna da değinen Çavuşoğlu, "Esad'la iş birliği yaparak geri göndereceğiz." diye konuştu.

Haber 21-05-23 20:49

Bakan Çavuşoğlu'ndan, Stuttgart'taki kundaklama girişimine tepki

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya'nın Stuttgart kentindeki Türk seyahat acentesine yönelik kundaklama girişimine tepki gösterdi.

Haber 19-05-23 15:57

Mevlüt Çavuşoğlu

Mevlüt Çavuşoğlu Hakkındaki Haberler Mynet'te. Mevlüt Çavuşoğlu Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Bakan Çavuşoğlu duyurdu! Memurlara kira desteği verilecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, memurlara kira desteği vereceklerini açıkladı. Katıldığı toplantıda fahiş kira artışlarıyla ilgili konuşan Bakan Çavuşoğlu, "Yasal düzenlemelerle ve ilave tedbirlerle gereğini yapacağız. Büyük şehirlerde memurlara il ve ilçe bazında kira katkısı vereceğiz" dedi.

Finans 18-05-23 13:59

Bakan Çavuşoğlu, 'Şimdi isim vermem olmaz' diyerek duyurdu: Erdoğan'ın kazanmasını isteyenler var

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yarın yapılacak seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. "Rusya karışıyor gibi Kılıçdaroğlu'nun sözleri önceden şaibe varmış gibi aktarması bu ülkeye haksızlıktır" diyen Çavuşoğlu, "Rusya Ukrayna savaşı nedeni ile, tahıl anlaşması nedeni ile, istikrar nedeni ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kazanmasını isteyenler var. Batı içinde de var. Şimdi isim vermem olmaz" dedi.

Haber 13-05-23 10:56

Bakan Çavuşoğlu, Kılıçdaroğlu'nun 'Rusya' sözlerini eleştirdi: Yaptırım lafından sonra turist sayısında yüzde 80 azalma oldu

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Rusya' paylaşımı siyaset gündeminde geniş yankı uyandırdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tepki gösterdiği Kılıçdaroğlu'na bir eleştiri de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan geldi. Bakan Çavuşoğlu, Kılıçdaroğlu'nun sözlerinden sonra Antalya'ya gelen turist sayısında yüzde 80 azalma olduğunu belirtti.

Haber 12-05-23 23:42

Bakan Çavuşoğlu'ndan 'dörtlü zirve' açıklaması! Suriyeliler mesajı dikkat çekti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya'nın başkenti Moskova'da, Suriye konulu Dörtlü Dışişleri Bakanları toplantısında, terörle mücadelede işbirliği, geri dönüşlerin altyapısının işbirliği içinde sağlanması, siyasi sürecin ilerletilmesi ve Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması gerektiğini vurguladıklarını bildirdi.

Haber 10-05-23 15:02

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Fulya Öztürk'e: Bizden de çok tanınıyorsun...

Gazeteci Fulya Öztürk ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yayın yaptığı sırada vatandaşlar ünlü gazeteciye yoğun ilgi gösterdi. Çavuşoğlu ise bu ilgi karşısında güzel gazeteciye iltifat yağdırdı.

Magazin 09-05-23 10:24

'Nemesis Anıtı' sonrası bir hamle daha! Türkiye'den tepki gelmişti: Hava sahası Ermenistan uçaklarına kapatıldı

Ermenistan'ın başkenti Erivan'da açılan Nemesis Anıtı'na Türkiye'den gelen sert tepkilerin ardından bir adım daha atıldı. Nemesis Anıtı, Osmanlı siyasi ve askeri liderleri ile Azerbaycanlı yetkililere düzenlenen suikastların faillerine ithaf edilmişti. Bakan Çavuşoğlu, Türkiye'nin tepkisini toplayan anıtın açılışı sonrası atılan adımı duyurdu. Ermenistan uçaklarına hava sahası kapatıldı.

Haber 03-05-23 10:27

Bakan Çavuşoğlu reklam verdi, CHP itiraz etti: Görseldeki o detaya izin verilmedi! Kaldırılan afişlerin yerine...

AK Parti'nin Antalya 1. sıra milletvekili olarak sahalara inen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ramazan bayramı öncesinde kentte afişlerle reklam verdi. Afişlerde Çavuşoğlu'nun kendi fotoğrafı ile Türk bayrağı taşıyan bir kız çocuğunun fotoğrafı yer aldı. CHP'nin afişlerin kaldırılması yönünde itiraz etmesi üzerine afişlerin kaldırılmasının "kanun gereği olduğu" anlaşıldı. Çavuşoğlu'nun kaldırılan afişlerinin yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın miting afişleri asıldı.

Haber 02-05-23 12:54

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu canlı yayında yanıtladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Esad görüşecek mi?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, katıldığı bir televizyon programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Suriye'de devam iç savaşa ilişkin olarak da konuşan Çavuşoğlu, 'Esad ile yüz yüze görüşme olacak mı?' sorusuna da yanıt verdi. Bakan Çavuşoğlu ayrıca Sudan'dan Türklerin tahliyesindeki son durumu da paylaştı. İşte haberin detayları...

Haber 24-04-23 20:52

SON DAKİKA | Bakan Çavuşoğlu'ndan Biden'a sert tepki: Türk Milleti’ne tarih dersi vermek kimsenin haddi değil

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Başkanı Biden'ın 1915 Olaylarına ilişkin açıklamasına tepki gösterdi. Bakan Çavuşoğlu, "Tarihi çarpıtmaya yeltenen siyasi şarlatanlar yine sahnede. Yüce Türk Milleti’ne tarih dersi vermek kimsenin haddi değildir" ifadelerini kullandı.

Haber 24-04-23 13:43

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İngiliz mevkidaşı Cleverly ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İngiltere Dışişleri Bakanı James Cleverly ile Sudan'daki durum ve tahliyeler konusunda telefonda görüştü.

Haber 23-04-23 22:52

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Ukrayna’da erkek çocuklara Bayraktar ismi veriyorlar

Seçim çalışmalarını Antalya'da sürdüren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkiye'nin şahlanış dönemi başlıyor. Bizi kimse tutamaz, engelleyemez." dedi. Ukrayna'nın Rusya'ya karşı olan savaşındaki en büyük kozlarından biri olan Bayraktar TB-2 konusunu da değinen Çavuşoğlu, "Elin oğlu dünyanın en gelişmiş SİHA’sı diye yazıyor, Ukrayna’da erkek çocuklara Bayraktar ismi veriyorlar, sen bana, 'dokunacağım, engelleyeceğim' diyorsun" ifadelerini kullandı.

Haber 22-04-23 19:42

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan canlı yayında net mesaj! Türkiye'nin iç işlerine karışmak olmaz diyerek açıkladı: Ülkeye almayacağız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nde (AKPM) Ukrayna asıllı bir Alman milletvekilinin taraf tuttuğu gerekçesiyle Türkiye'ye alınmayacağını belirten Bakan Çavuşoğlu, "Gelip de Türkiye'nin iç işlerine karışmak olmaz." dedi. Çavuşoğlu ayrıca, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD büyükelçisiyle olan görüşmesine ilişkin olarak da konuştu.

Haber 13-04-23 21:07

Son dakika: Mısır ile normalleşme adımı! Bakan Çavuşoğlu duyurdu... Temsilcilik düzeyi büyükelçilik seviyesine yükseltilecek

Son dakika haberi... Mısır ile 11 yıl sonra Türkiye'de ilk kez bakanlar düzeyinde görüşme gerçekleşti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Mısır Dışişleri Bakanı Sameh Shoukry ile ortak basın toplantısı düzenledi. Mısır ile normalleşme adımları kapsamında açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, "Temsilcilik düzeyinin büyükelçilik seviyesine yükseltilmesi için somut adımlar atıyoruz. Önümüzdeki dönemde açıklayacağız." dedi.

Haber 13-04-23 18:41

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İsrailli mevkidaşıyla görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Haber 12-04-23 20:11

Kılıçdaroğlu'nun vize vaadine Bakan Çavuşoğlu'ndan dikkat çeken yanıt: AB'nin alacağı bir karar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, katıldığı bir televizyon canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Avrupa Birliği'ne (AB) vizesiz seyahat vaadine ilişkin olarak da değerlendirmede bulunan Çavuşoğlu, "Vize, Kılıçdaroğlu'nun değil, AB'nin alacağı bir karar." dedi. Çavuşoğlu ayrıca mayıs ayında, Moskova'da Suriye konulu dışişleri bakanı düzeyinde bir toplantı yapılacağını duyurdu.

Haber 10-04-23 17:10

Bakan Çavuşoğlu'ndan Togg itirafı: Kabine'nin bir grubu var! Tüm bakanlar birbirine aynı soruyu sordu

Yerli otomobil Togg'un heyecanı tüm Türkiye'yi sardı. Bir ayda 177 bin rekor taleple üretime başlayan yerli otomobil için çok sayıda vatandaş ve siyasi sıraya girdi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da iki kere başvuru yaptığını ancak kendine çıkmadığını belirterek, "Kura çekildi. Kabinenin bir grubu var, herkes birbirine 'çıktı mı?' diye soruyor. Hiçbirimize çıkmadı." ifadelerini kullandı.

Haber 08-04-23 19:46

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan 'Gazze' diplomasisi! Filistinli ve İsrailli mevkidaşlarıyla görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Filistin Dışişleri Bakanı Riad Malki ve İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen ile ayrı ayrı bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede İsrail'in abluka altındaki Gazze'ye saldırısı ele alındı. Bakan Çavuşoğlu, İsrailli mevkidaşıyla telefon görüşmesinde Gazze'ye ve Lübnan'a hava saldırılarını kınadı.

Haber 07-04-23 19:34

Rusya, 14 Mayıs seçimlerinde kimi destekleyecek? Lavrov'dan dikkat çeken yanıt

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye ile normalleşme sürecine ilişkin açıklama yaptı. Moskova'da gerçekleşen 4'lü toplantıya değinen Çavuşoğlu, "Süreç aynı şekilde şeffaf olarak devam edilmeli. 1-2 toplantıda tüm meselelerin halledilemeyeceğini biliyoruz, gerçekçiyiz" diye konuştu. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da normalleşme adımlarını önemsediklerini vurguladı. Öte yandan Lavrov, Rus bir gazetecinin "Rusya kimleri destekliyor bu kampanyada?" sorusuna yanıt verdi.

Haber 07-04-23 12:03

Türkiye ile Rusya arasında kritik zirve! Lavrov, Türkiye’ye geliyor…

14 Mayıs seçimleri öncesinde dış politikada da önemli gelişmeler yaşanıyor. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, 6-7 Nisan tarihlerinde Türkiye’ye resmi ziyarette bulunacak. Lavrov’un Türkiye ziyaretinde bir çok konunun ele alınacağı öğrenilirken Suriye ile olan ilişkilerin normalleşmesinin de masada olacağı belirtildi. İşte Rusya’nın ziyaretine ilişkin son dakika haberinin detayları…

Haber 06-04-23 07:27

Son dakika: Hemen sonlandırması lazım diyerek sert çıktı! Bakan Çavuşoğlu'ndan 'İsrail' tepkisi: İyice haddini aştı

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa'ya gerçekleştirdiği baskına yönelik tepki göstererek "İsrail'in bu tür saldırıları hemen sonlandırması lazım. Bu tür saldırılar iyice haddini aşmıştır" dedi. ABD Ankara Büyükelçisi Jeffrey Flake'in CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu ziyaretine tepki gösteren Çavuşoğlu, Finlandiya'nın ardından İsveç'in NATO üyeliğiyle ilgili süreç hakkında da değerlendirmede bulundu.

Haber 05-04-23 13:45

Bakan Çavuşoğlu, BAE'li mevkidaşı Al Nahyan ile telefonda görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, BAE'li mevkidaşı Al Nahyan ile telefonda görüştü. İki bakanın görüşmesinde Türkiye ile BAE arasında imzalanan Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşmasının onay süreci ve ikili siyasi ilişkiler ele alınırken, Balkanlar'daki gelişmeler hakkında da görüş alışverişinde bulunuldu.

Haber 04-04-23 00:03

Bakan Çavuşoğlu, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 4-5 Nisan tarihilerinde NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılacak.

Haber 03-04-23 16:46

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Bartın'da iftar programına katıldı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Cumhur İttifakı olarak ülkemizi, milletimizi kalkındırmak için var gücümüzle daha çok çalışacağız ve Türk'ün, Türk dünyasının şahlanış dönemi inşallah gerçek anlamda başlamış olacak." dedi.

Yurthaber 03-04-23 07:53

Bakan Çavuşoğlu merak edilen toplantının tarihini duyurdu! 'Türkiye, Rusya, Suriye ve İran...'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye, Rusya, Suriye ve İran'ın katılacağı bakan yardımcısı düzeyindeki dörtlü toplantının 3-4 Nisan tarihlerinde Moskova'da yapılacağını açıkladı. Ayrıca Bakan Çavuşoğlu, Suriye'nin kuzeydoğusundan kalkan ve sonra düşen helikopterlerden ABD'nin haberinin olup olmadığı sorusuyla ilgili "Hava sahasını kontrol eden otoriteden izin almadan bir helikopterin kalkması mümkün değil" diye konuştu.

Haber 03-04-23 06:58

Bakan Çavuşoğlu ile Haavisto arasında kritik görüşme

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Finlandiya Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto ile telefonda görüştü.

Haber 31-03-23 10:31

Bakan Çavuşoğlu, Azerbaycanlı mevkidaşı ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycanlı mevkidaşı Ceyhun Bayramov ile telefonda görüştü.

Haber 26-03-23 00:06

Bakan Çavuşoğlu, BAE'li mevkidaşı Al Nahyan ile telefonda görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayid Al Nahyan ile telefonda görüşerek iki ülkenin diplomatik ilişkilerinin tesisinin 50. yıl dönümünü ele aldı.

Haber 22-03-23 00:28

Son dakika: Mısır'a büyükelçi ataması yapılacak mı? Bakan Çavuşoğlu'ndan kritik açıklama

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 18 Mart'taki Mısır ziyareti kapsamında mevkidaşı Samih Şukri ile yaptığı ikili görüşmeyle ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İki ülke arasındaki ilişkilerin normalleşmesi sürecindeki dönüm noktasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'in Doha'daki görüşmesi olduğunu belirten Çavuşoğlu, "Mısır'a büyükelçi atanacak mı?" sorusuna da yanıt verdi.

Haber 20-03-23 13:32

11 yıl sonra bir ilk! Bakan Çavuşoğlu'ndan Mısır'a kritik ziyaret: Erdoğan-Sisi görüşmesi için dikkat çeken tarih...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Mısır'ın başkenti Kahire'de Mısırlı mevkidaşı Samih Şukri ile bir araya geldi. Bakan Çavuşoğlu, 11 yıl aradan sonra Türkiye'den Mısır'ı ziyaret eden ilk dışişleri bakanı oldu. Bakan Çavuşoğlu görüşme sonrası "Bağları bir daha koparmamak için gerekeni yapacağız. İlişkilerimizde bir kopukluk oldu, bundan alacağımız dersler var" açıklamasını yaptı. Ayrıca, Bakan Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sisi görüşmesi için de açıklama yaptı.

Haber 18-03-23 14:46

11 yıl sonra bir ilk! Bakan Çavuşoğlu yarın Mısır'a gidiyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Mısırlı mevkidaşı Samih Şukri'nin davetine icabetle 18 Mart'ta Mısır'a resmi bir ziyaret gerçekleştirecek. Bakan Çavuşoğlu, 11 yıl aradan sonra Türkiye'den Mısır'ı ziyaret eden ilk dışişleri bakanı olacak.

Haber 17-03-23 13:10

SON DAKİKA | Ankara’da kritik toplantı! Bakan Çavuşoğlu: 'Türk Devletleri Teşkilatı, hepimizin rüyasıydı. Gerçek oldu'

Son dakika haberi: Ankara’da Türk Devletleri Teşkilatı Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı'nda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türk Devletleri Teşkilatı, hepimizin rüyasıydı. Gerçek oldu" ifadelerini kullandı.

Haber 16-03-23 09:46

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve BM Genel Sekreteri Guterres'ten kritik görüşme

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile telefonda görüştü. Görüşmede İstanbul Tahıl Anlaşması'nın uzatılması hususu ile Ukrayna'daki son gelişmelerin ele alındığı belirtildi.

Haber 14-03-23 19:16

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan diplomasi trafiği

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Finlandiyalı mevkidaşı Pekka Haavisto ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile telefonda görüştü. Görüşmelerde, NATO genişlemesi konuları ele alındı. İşte haberin detayları...

Haber 10-03-23 20:26

Son dakika | Dünyanın gözü orada olacak! 'Rusya'dan davet aldık' diyerek duyurdu: Bakan Çavuşoğlu'ndan 'Suriye için 4'lü toplantı' açıklaması

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya'dan Suriye ile ilgili Dışişleri Bakanları toplantısı için Türkiye'nin davet aldığını duyurarak "Biz de bu toplantıya katılacağız" dedi. Dünyanın dikkatle takip edeceği 4'lü toplantıda Rusya, Türkiye ve Suriye'nin yanı sıra İran da yer alacak. Çavuşoğlu'nun açıklamasına göre toplantı gelecek hafta Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenecek.

Haber 08-03-23 12:58

Son dakika: 'Cumhurbaşkanlarımız görüşebilir' mesajı! Bakan Çavuşoğlu'dan Mısırlı mevkidaşıyla görüşmesinin ardından flaş açıklama

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Mısırlı mevkidaşı Şukri ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada "Bizim görüşmemizden sonra cumhurbaşkanlarımız görüşebilir" mesajını verdi.

Haber 27-02-23 15:04

Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli ile deprem bölgesine ziyareti öncesi ABD Dışişleri Bakanı Blinken'ı kabul etti

Son dakika haberi: 2 yıldır görevde bulunan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ilk kez Türkiye ziyareti gerçekleştirdi. Bugün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'yla ortak basın toplantısı düzenleyen Blinken daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MHP lideri Bahçeli ile deprem bölgesine ziyareti öncesinde Erdoğan ile Esenboğa Havalimanında bir araya geldi.

Haber 20-02-23 10:48

Çavuşoğlu: Türkiye'ye 102 ülke yardım teklifinde bulundu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bugüne kadar yardım teklifinde bulunan ülke sayısı 102. Ülkelerden 88'i sahada bize yardım ettiler; arama- kurtarma ve sahra hastanesi gibi birçok konuda destek oldular. 23 ülke görevini tamamladı ve ülkeden ayrıldı. Şu anda 65 ülke sahada çalışmalarına devam etmektedir" dedi.

Haber 18-02-23 00:08

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu depremzedeleri ziyaret etti!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gaziantep'in İslahiye ilçesinde depremzedeleri ziyaret etti. Bazı vatandaşlar, Bakan Çavuşoğlu'na istek ve şikayetlerde bulundu. Bir depremzede, yıkım kararı alınan binasının yıkılmaması için Çavuşoğlu'ndan yardım istedi. Bir kişi de evdeki elektrik sorunu ile ilgili yakınlarını Bakan'a şikayet etti.

Haber 17-02-23 21:48

NATO'dan Türkiye'ye destek ziyareti! Çavuşoğlu ve Stoltenberg'den dikkat çeken mesajlar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, "Dayanışma ve verdikleri destek için teşekkür ediyorum" dedi. Depremler için "Bu NATO'nun kurulmasından bu yana, NATO topraklarında en ölümcül felaketti" diyen Stoltenberg, "NATO’nun tüm ülkelerinde vatandaşlarımız milyonlarca avroyu Türkiye'ye aktarmak için kampanya düzenliyor. Bunlar dayanışmamızın bir sembolü" ifadelerini kullandı.

Haber 16-02-23 12:11

Bakan Çavuşoğlu ‘çirkin iftiralar atılıyor’ diyerek o iddiaları yalanladı

Türkiye’deki depremin ardında tüm dünya yardım için adeta seferber oldu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "12 ülke, arama- kurtarma çalışmalarını tamamlayarak ülkelerine döndü. Bunların dönüşü ile ilgili dezenformasyon yayılıyor. Bazıları için 'Eşya alındı' diye çirkin iftiralar atılıyor, bunlar doğru değil. 'Anlaşmazlıklar yaşandı' dendi, kendileri de yalanladılar, bazı arama- kurtarma ekipleri ile ilgili iddialar ortaya atıldı" dedi.

Haber 15-02-23 15:33

Son dakika | 'Suriye'den yoğun mülteci geliyor' iddiasına Bakan Çavuşoğlu'ndan yanıt: Söz konusu değil

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, depremle ilgili sahadaki son durum hakkında bilgiler verirken 9 bin çadırın bugün Türkiye'ye ulaşacağını bildirdi. Çavuşoğlu ayrıca Suriye'den Türkiye'ye yeni göç dalgası hakkındaki iddialara da yanıt verdi.

Haber 13-02-23 15:42

Yunan Bakan Hatay'da! Çavuşoğlu ve Dendias'tan ortak mesaj: İlişkilerimizin düzelmesi için bir depreme daha gerek yok!

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, deprem felaketi sonrası önce Adana'ya daha sonra Hatay'a geldi! Mevlüt Çavuşoğlu ve Niko Dendias Hatay'da basın toplantısı düzenledi. Bakan Çavuşoğlu, 'Hem Dendias'a hem Yunan halkına ve milletine bu zor zamanda yanımızda oldukları için teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum' diye konuştu. Dendias'tan da birlik mesajı geldi.

Haber 12-02-23 13:15

Son dakika: Bakan Çavuşoğlu '24 saat içinde ülkemizde olacak' diyerek duyurdu! Büyükelçimizden hala haber alamadık

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC'li mevkidaşı Tahsin Ertuğruloğlu ile düzenlediği basın toplantısında depremle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Dışişleri Bakanlığı Hatay Temsilcisi Devrim Öztürk'ün enkaz altında olduğunu ve hala haber alınamadığını açıklayan Çavuşoğlu, "95 ülke ve 16 uluslararası kuruluştan yardım teklifi aldık. 56 ülkeden 6 bin 479 personel sahada. 19 ülkeden daha ekipler 24 saat içinde ülkemizde olacak" bilgisini paylaştı.

Haber 09-02-23 15:03

SON DAKİKA | Bakan Çavuşoğlu'ndan İsveç'in NATO üyeliğiyle ilgili dikkat çeken sözler 'Bu mayınlara bilerek basıyor'

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsveç'in NATO üyeliğine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Terör örgütlerinin İsveç'in NATO üyeliğinin yoluna mayınlar döşediğini ve İsveç'in de bu mayınlara bilerek bastığını belirten Çavuşoğlu, "İstese temizler" ifadelerini kullandı.

Haber 04-02-23 17:47

Bazı konsoloslukların kapatılmasına Bakan Çavuşoğlu'ndan açıklama

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, bazı ülkelerin Türkiye'deki misyonlarını detay paylaşmadan geçici olarak kapatmasının "maksatlı" olduğunu söyledi.

Haber 03-02-23 11:20