Millet İttifakı Haberleri

Millet İttifakı'nda adaylık muamması! Akşener 'kazanacak aday' dedi, bir partiden de açıklama: Adayımız...

Millet İttifakı'nda adayın kim olacağı yönündeki açıklamalara bir yenisi daha eklendi. Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanı ve Konya milletvekili Abdülkadir Karaduman, katıldığı programda "Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olması gereken kişinin Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu olması gerektiği kanaatindeyim" dedi.

Haber 30-09-22 13:41

Kılıçdaroğlu 'benimle misiniz?' demişti! Altılı masadaki bir partiden açık destek: Kılıçdaroğlu aday olursa sonuna kadar destekliyoruz

Siyaset gündemi 6'lı masanın çıkaracağı Cumhurbaşkanı adayını merak ediyor. Son olarak Kılıçdaroğlu'nun 'benimle misiniz?' çıkışından sonra hem destek hem tepki mesajları gündeme damga vurmuştu. Altılı masadaki diğer partiler konuyla ilgili net açıklama yapmazken Demokrat Parti tavrını açık olarak belli etti.

Haber 28-09-22 18:58

'Kılıçdaroğlu aday olmazsa masa dağılır' demişti! Bülent Kuşoğlu istifa iddialarına yanıt verdi

Millet İttifakı'nın adayı henüz belli olmazken CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu'nun "Kılıçdaroğlu dışında aday çıkarmak masanın dağılması anlamına gelir" sözleri gündem olmuştu. Kuşoğlu kullandığı ifadeler sonrasında istifa ettiği iddialarına yanıt verdi.

Haber 20-09-22 11:27

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek, Bingöl'de konuştu:

"Türkiye bu sistemle devam edemez. Önümüzdeki ilk seçimde sandık başında seçmen şu kararı da verecek; bu sistem devam mı etsin, bu sistem değişin mi?"

Yurthaber 16-09-22 13:39

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Sunat'tan cumhurbaşkanı adayı açıklaması:

"Altılı masada neticede öyle bir karar alındı, altılı masa karar verecek. Daha altılı masaya bu konu hiç gelmedi. Yani liderler adaylık mevzusunu görüşmedi"

Yurthaber 15-09-22 16:26

HDP tartışmasının ardından 6'lı masada yeni polemik! 'CHP ile ittifak içinde değiliz

6'lı masada 'HDP'ye bakanlık verilebilir' tartışması devam ederken yeni bir polemik ortaya çıktı. Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili katıldığı canlı yayın programında açıklamalar yapan İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, partisinin şu an için CHP ile ittifak içerisinde olmadığını söyledi.

Haber 09-09-22 11:26

Millet İttifakı'nda çatlak! Yavuz Ağıralioğlu: HDP olursa masadan kalkarız

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in 'HDP'ye bakanlık verilebilir' açıklamasının yankıları sürüyor. Katıldığı canlı yayın programında konuşan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, HDP'nin olduğu masada yer almayacaklarını söyledi.

Haber 07-09-22 06:53

SON DAKİKA | 'HDP'ye bakanlık verilecek' iddiası! Kılıçdaroğlu'ndan açıklama

Son dakika haberi: CHP'li Gürsel Tekin'in 'HDP'ye bakanlık verilebilir' açıklaması gündem oldu. Söz konusu açıklamaya İYİ Parti'den tepki gelirken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da tartışma yaratan ifadeyle ilgili canlı yayında açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, adaylık konusuyla ilgili ise "Adaylık için benim üzerimde uzlaşılırsa ben hazırım. Herkes hazırdır niye hazır olmayacağız" dedi.

Haber 05-09-22 09:41

Millet İttifakı'nda 'HDP' çatlağı! Gürsel Tekin'in açıklamasına İYİ Parti'den sert tepki: Kime sordunuz da kime neyi veriyorsunuz?

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, "Elbette HDP'ye bakanlık verilebilir, her partiye verilebilir" açıklamasına İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu sert tepki göstererek "Kime sordunuz da kime neyi veriyorsunuz?" dedi.

Haber 05-09-22 06:55

SON DAKİKA: Adaylık tartışmasına altılı masadaki çıkışlarıyla dikkat çeken Karamollaoğlu da katıldı! İsim vererek 'güçlü' vurgusu yaptı

Son dakika haberi: Kemal Kılıçdaroğlu mu? Mansur Yavaş mı? Ekrem İmamoğlu mu? Meral Akşener mi? Millet İttifakı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısına hangi isimle çıkacak? Türk siyasetinde en çok konuşulan konuların başında aday süreci yer alıyor. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da katıldığı programda adaylık tartışmaları hakkında konuşarak 'güçlü' vurgusu yaptı.

Haber 24-08-22 08:28

İmamoğlu'nun en yakınından tartışma yaratan sözler! 'Kazanmak için gerekeni yapmıyor, yükselemiyor! İktidara yarar...'

Son dakika haberi: Cumhur ittifakının karşısında çıkaracağı adayı bulmaya çalışan Millet ittifakı için en güçlü aday Kemal Kılıçdaroğlu! İYİ Parti'den gelen Mansur Yavaş çıkışı sonrası gelişmeler yakından takip ediliyor. Ekrem İmamoğlu'nun en yakınlarından biri olan Necati Özkan'ın 'muhalefet kazanmak için gerekeni yapmıyor' çıkışı da gündem oldu. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 22-08-22 11:38

Herkes adayı konuşurken 'erken seçim' hamlesi! Altılı masa için dikkat çeken iddia: 'İsimler bile hazır'

Altılı masanın son toplantısından çıkan sonuçların kulis bilgileri de sızmaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısına çıkacak aday, vatandaşın en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Altılı masa Cumhurbaşkanı vurgusu yaparak adaylarının seçimi kazanacağını ifade etti. 'Erken seçim' teorisi üzerinde hazırlık yapan altılı masanın kritik 'isimlerinin' belli olduğu da iddia edildi.

Haber 22-08-22 08:03

9 anket şirketinin son seçim anketleri! Ortalamaları alındı Temmuz'da fark daha da arttı, Ümit Özdağ sürprizi ise dikkat çekti

Türkiye 2023 seçimleri için geri sayıma geçerken, Temmuz ayında 9 anket şirketinin yapmış olduğu seçim anketleri dikkat çekti. Son yapılan anketlerin ortalamasının alındığı değerlendirmede Millet İttifakı ile Cumhur İttifakı'nın arasındaki fark dikkat çekti. Ümit Özdağ liderliğindeki Zafer Partisi'nin ise yükselişi gündem yarattı.

Haber 14-08-22 08:30

Davutoğlu'ndan canlı yayında dikkat çeken Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması! 'Bize söylediği bir şey yok'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili olarak "Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı olmasıyla ilgili kendisinin bize söylediği bir şey yok, konuşulmadı" açıklamasını yaptı. Açıklamasının devamında Davutoğlu "Biz bu masa için çok uğraştık ve ortak aday çıkmazsa da dağılmayız" dedi.

Haber 10-08-22 07:04

Yeni bir parti daha Türk siyaset sahnesinde! Milliyetçi Sol Parti Genel Başkanı duyurdu: 'Türkçülük temelleri üzerinde...'

Türkiye, seçim iklimine girerken siyasi partiler de çalışmalarını sürdürüyor. AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve Büyük Birlik Partisi'nden oluşan Cumhur İttifakı, iktidarı devam ettirmek Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Saadet Partisi'nden oluşan Millet İttifakı ise iktidar olmak için mücadele veriyor. Tüm bunlar yaşanırken yeni bir parti daha kuruldu: Milliyetçi Sol Parti!

Haber 08-08-22 14:11

Muharrem İnce'den gündem yaratacak sözler! 'Aday bulamıyorsanız ben buradayım'

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Millet İttifakı'nı eleştirerek, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İnce, "Aday bulamıyorsanız Muharrem İnce burada. Getirin 6'lı masanın adayı olayım ben. Sıkıntı yok. Ama şartlarım var. Bak şartlarımı söyleyeyim; geçen sefer acemiliğime geldi. Bu sefer şartlarım var'' dedi. İşte Muharrem İnce'nin 6'lı masanın Cumhurbaşkanı adayı olmak için öne sürdüğü şartlar...

Haber 29-07-22 15:20

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Anlat İstanbul Projesi'nin basın lansmanında konuştu:

"Net bir tarifimiz var. O da biz makulün temsilcisiyiz ve makulün peşinden yürümeye devam edeceğiz" - "Sonuç olarak 'Seçmen velinimettir'i eğer siyasilerin alnına çakabilirsek o zaman demokrasi gerçekten işler. Çözüm önerileri üzerinden, rekabet eden bir siyaset hiç kimseyi birbiriyle dövüştürmez"

Yurthaber 28-07-22 15:20

Kemal Kılıçdaroğlu, İBB'nin Halk Ekmek Fabrikası'nın açılışında konuştu:

"Bizim belediye başkanlarımızın görev yaptığı yerde hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Bunu Allah nasip ederse milletin oylarıyla göreceksiniz bütün Türkiye'de gerçekleştireceğiz" - "Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye, kendi içinde barışık olan bir Türkiye'yi Millet İttifakı olarak ayağa kaldıracağız"

Yurthaber 23-07-22 15:28

AYM'nin Millet İttifakı isminin kullanılmaması başvurusunda verdiği ret kararının gerekçesi açıklandı

AYM'nin "Millet İttifakı isminin kullanılmaması" başvurusunda verdiği ret kararının gerekçesi açıklandı

Yurthaber 22-07-22 10:32

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: HDP ile bir diyaloğumuz var

Millet İttifakı ortağı DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan dikkat çeken açıklamalarda bulundu. "HDP ile bizim bir diyaloğumuz var" diyen Babacan, "Başka partilerin de diyaloğu olabilir. Ama diyalog ayrı bir konu işbirliği ayrı bir konu. Diyalog konuşuyor olabilmek demek. Altılı masada HDP yok. Yani hiçbir toplantıya katılmadı" dedi.

Haber 20-07-22 06:24

Geçen yıldan bugüne yaptıkları son 12 seçim anketini kıyasladı! Büyük değişim var...

MAK Danışmanlık, Haziran 2021’den Haziran 2022’ye kadar yaptığı 12 seçim anketinin sonuçlarının karşılaştırdığı dikkat çeken bir grafiği yayınladı. Anket sonuçlarında CHP ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı oyunu yüzde 42’den 51’e çıkarmayı başarırken AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakının oyu yüzde 42’den 34’e geriledi.

Haber 18-07-22 08:13

6'lı masa 5'inci kez toplandı! İşte masadaki konular

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ile Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi liderlerinin oluşturduğu 6'lı masanın 5'inci toplantısı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ev sahipliğinde başladı. 6'lı masanın 5'inci toplantısında, dünyada ve Türkiye'de yaşanan iç ve dış siyasi gelişmelerin yanı sıra ekonomi başlıklarının ele alınacağı belirtildi.

Haber 03-07-22 15:14

DP lideri Gültekin Uysal'dan dikkat çeken açıklama! Türkiye'nin böyle bir gündemi olamaz

Millet İttifakı'nda bulunan Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, 6'lı masanın Cumhurbaşkanı adayıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. "Sembolik aday, siyasetin dışında bir aday, iddiasız bir aday" şeklinde bir gündemlerinin olmadığını belirten Uysal, kurucu bir akılla Türkiye Cumhuriyeti devletini belki yeniden kuruyormuşçasına kodlayacak bir siyasal süreci yönetecek bir liderliğe Türkiye'nin ihtiyacı olduğunu kaydetti.

Haber 02-07-22 19:01

Millet İttifakı'nın adayı ile ilgili dikkat çeken açıklama! İlk kez bu kadar net bir tarih verildi

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 1 yıldan az bir süre kala siyasi partilerin kimi aday çıkaracağı merak konusu oldu. Özellikle Millet İttifakı'nın adayının kim olacağı sorusu henüz yanıt bulmamışken Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. "6'lı masanın yapacağı ilk iş, cumhurbaşkanlığını kazanmak" diyen Özdağ, "Cumhurbaşkanı adayımızı da seçim kararı alındıktan 1 hafta sonra açıklayacağız" dedi.

Haber 01-07-22 13:48

Muharrem İnce, Millet İttifakı'na yüklendi! Erdoğan'ı yenseniz ne olacak? 11 ay bile dayanamazsınız

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, Millet İttifakı'nı sert sözlerle eleştirdi. İzmir'de konuşan İnce, 6 partinin bazı konularda anlaşamadığını öne sürerek Libya tezkeresine verilen oyları hatırlattı. CHP'nin 'hayır', İYİ Parti'nin 'evet' dediğini ifade eden İnce, "Bir aday bulacaklar onu 6 parti başkanı yönetecekmiş. Bu 6'lı masa adayını seçtirmiş olsaydı bu tezkereye Cumhurbaşkanı ne diyecekti? Dağılırsınız siz, Erdoğan'ı yenseniz ne olacak? 11 ay bile dayanamazsınız" dedi.

Haber 29-06-22 15:43

Seçim anketlerinde son durum! ORC Araştırma Genel Müdürü'nden çok konuşulacak açıklama: Yüzde 20'ye yakın oy kaybı var

ORC Araştırma Genel Müdürü Mehmet S. Pösteki, yaklaşan seçimlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İktidarın ciddi bir oy kaybı yaşadığını belirten Pösteki, muhalefete ise güvenin arttığını belirtti. Katıldığı programda soruları yanıtlayan Pösteki, "Cumhur İttifakı'nın 2018'den bu yana yüzde 20'ye yakın bir oy kaybı olduğunu saptıyoruz. Aynı şekilde Millet İttifakı'nın 10 puan üzerinde bir artışı var. İYİ Parti, CHP'yi kastediyorum." diye konuştu.

Haber 21-06-22 08:56

Millet İttifakı'nın adayı kim olacak? Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'ndan açıklama: Hukuken...

2023 Haziranı'nda yapılacak seçimlere adım adım yaklaşılırken Millet İttifakı'nın çıkaracağı aday merak konusu oldu. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Millet İttifakı'nın çıkaracağı aday ile ilgili soruya "Hukuken seçim tarihi belirlendikten sonra altılı masa veya muhalefet olarak bizler bir araya gelip Cumhurbaşkanı adayını açıklarız" yanıtını verdi.

Haber 15-06-22 14:04

Meral Akşener cumhurbaşkanı adayı olacak mı? Millet İttifakı'nın adayı Meral Akşener mi olacak?

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı merak edilirken, Meral Akşener'in cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı son dönemde sıkça gündeme geliyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener konuyla ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Peki Meral Akşener cumhurbaşkanı adayı olacak mı? Millet İttifakı'nın adayı Meral Akşener mi olacak? İşte ayrıntılar...

Haber 12-06-22 17:26

Kulislerde bu konuşuluyor! Kemal Kılıçdaroğlu aday olursa ilk işi...

Millet İttifakı'nın adayının kim olacağı sorusu henüz yanıt bulmamışken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ismi gündemden düşmüyor. Kılıçdaroğlu'nun Millet İttifakı adayı olarak gösterilmesi dahilinde CHP kulislerinde konuşulanlar aktarıldı. Buna göre Kılıçdaroğlu, genel başkanlık rozetini çıkarıp yerine bir vekil atayacak, seçimi kazanması halinde de parti görevinden istifa edecek ve partide kurultay süreci başlayacak.

Haber 10-06-22 06:23

İYİ Partili İbrahim Halil Oral'dan Kılıçdaroğlu'nun adaylığıyla ilgili açıklama! 'Kimliği, Sünni-Müslüman kesim tarafından bir endişedir'

Seçimlerde Millet İttifakı'nın adayının kim olacağı merak edilirken İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral'dan dikkat çeken Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması geldi. Kılıçdaroğlu'nun adaylığıyla ilgili olarak Oral, "Aleviler bizim kardeşimizdir, Kılıçdaroğlu'nun alevi olması benim açımdan bir engel değil. Ama Türk toplumu açısından, yani sünni diyebileceğimiz daha Müslüman kesim tarafından bu bir endişedir. Bu bir oy verilmemesi gereken bir problemdir" dedi.

Haber 09-06-22 06:56

Son seçim anketlerinin ortalaması! 10 anket şirketine göre hangi parti ne kadar oy alıyor? Fark dikkat çekti...

Son seçim anketleriyle ilgili dikkat çeken bir veri hesaplandı. Erken seçim iddialarının yeniden gündem olması ve Haziran 2023'te yapılması planlanan seçim tarihinin yaklaşıyor olmasıyla anket sonuçları önem kazandı. ORC, MetroPoll, Artı 1, MAK, AREA, Aksoy, Avrasya, Gezici, Optimar ve Yöneylem’in son anket sonuçlarının ortalaması ise dikkat çekti. Buna göre ittifaklar arası farkın yüzde 1 olduğu görüldü. İşte çok konuşulacak son seçim anketlerinin ortalaması...

Haber 08-06-22 07:51

Anayasa Mahkemesi’nden Millet İttifakı kararı

Gelen son dakika haberine göre; Anayasa Mahkemesi Millet Partisi’nin ‘Millet İttifakı’ adının kullanılmaması için yaptığı başvuruyu reddetti.

Haber 06-06-22 10:04

Kulisleri hareketlendiren iddia! Millet İttifakı'nda aday kim olacak? Kemal Kılıçdaroğlu....

Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili olarak Millet İttifakı'nın çıkaracağı aday merak konusu olurken kulisleri hareketlendiren bir iddia ortaya atıldı. Buna göre CHP'lilerin Kemal Kılıçdaroğlu dışında başka birini aday olarak görmedikleri, başka bir lider çıkarsa oy vermeyecekleri belirtildi. Bu durum üzerine Kemal Kılıçdaroğlu'nun diğer liderle konuşup adaylığını açıklaması bekleniyor.

Haber 06-06-22 07:48

Kılıçdaroğlu merak edilen soruya canlı yayında yanıt verdi! 'Gündeme gelmedi ve konuşulmadı'

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili çıkaracağı aday merak edilirken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken bir açıklama geldi. Kılıçdaroğlu, 6 muhalefet partisinin bir araya geldiği masada Cumhurbaşkanlığı seçiminde belediye başkanlarının adaylığıyla ilgili bir gündemin olmadığını ve konuşulmadığını söyledi.

Haber 03-06-22 06:56

Son dakika: Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan seçim güvenliği çıkışı! 'Çoğunluk Millet İttifakı'nda...'

Son dakika haberi: Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, gazetecilerle yaptığı toplantıda seçim güvenliğiyle ilgili konuştu. 'Türkiye'nin en güvenliği yaptığı işlerden biri seçim işidir, bizim sistemimiz hile yapılmasına izin vermiyor.' diyen Bekir Bozdağ, muhalefetin seçimi kaybedeceğini belirtti.

Haber 02-06-22 12:48

Millet Partisi'nden AYM'ye başvuru: Millet İttifakı ismimizi kullanmasın

Millet Partisi, "Millet İttifakı"nın partilerinin tüzel kişilik adı olan "Millet" sözcüğünü kullanmasının hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle Anayasa Mahkemesinde (AYM) dava açtı. Millet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Rafet Kaya, konuya ilişkin "'Altılı Masayı' oluşturan siyasi partilerimiz, Millet Partisi yetkililerince muhtelif zamanlarda nezaketle yapılan ikazları dikkate almamışlardır" ifadelerini kullandı.

Haber 26-05-22 15:58

Fatih Erbakan'dan Millet İttifakı'na çok konuşulacak sözler! HDP olmadan İstanbul’u ve Ankara’yı alamazlardı

Kocaeli’de bir televizyon programına konuk olan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Millet İttifakı’na eleştiride bulundu. Erbakan, "HDP olmadan İstanbul’u ve Ankara’yı alamazlardı" dedi. İşte Fatih Erbakan'ın çok konuşulacak o sözleri!

Haber 17-05-22 14:23

Tansu Çiller’den Millet İttifakı’nı kızdıracak sözler: ‘Yavrum, bu büyüklere masallar’

Parti kuracağı iddiaları ile gündemden düşmeyen Tansu Çiller, Millet İttifakı'na yönelik ağır eleştirilerde bulunarak “Türkiye'yi tökezletirler” mesajı verdi. Millet İttifakı’nın parlamenter sisteme yeniden dönüş açıklamaları ile ilgili de konuşan Çiller ‘Yavrum, bu büyüklere masallar. Merkez sağı yeniden inşa etmek lazım, çünkü çimento burada’ ifadelerini kullandı.

Haber 12-05-22 07:44

Millet İttifakı'nın adayı kim olmalı? Son ankette Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun oranları dikkat çekti

Türkiye, seçimlerin atmosferine şimdiden girmeye başlarken, kamuoyu Millet İttifakı'nın adayının kim olacağını merak ediyor. Adaylık tartışmaları ise birkaç isim üzerinde yoğunlaşırken, Ankara kulislerindeki hareketlilik hiç bitmiyor. Seçimlerle ilgili anketler tek tek yayımlanırken, son yapılan anket gündem oldu. ASAL Araştırma'nın yaptığı son anket çalışmasında vatandaşlara, "Millet İttifakı'nın adayı kim olmalı?" sorusu yöneltildi. 4 ismin öne çıktığı sonuçlardaki oranlar ise dikkat çekti.

Haber 11-05-22 09:42

SON DAKİKA: Millet İttifakı'nın adayı kim olmalı? Son ankette İmamoğlu'nu geride bıraktı

Son dakika haberi: 2023 seçimleri beklenirken gözler, "Millet İttifakı'nın adayı kim olacak?" sorusuna çevrildi. Adayı henüz belli olmayan Millet İttifakı'nda ön plana çıkan isimler ise kamuoyu tarafından yakından takip ediliyor. Son anket çalışmasında vatandaşlara "Millet İttifakı'nın adayı kim olmalı?" sorusu yöneltildi. Bu ankette İmamoğlu'nu tek bir isim geride bıraktı.

Haber 10-05-22 17:50

SON DAKİKA | Ahmet Davutoğlu'ndan yeni ittifak çıkışı: Karamollaoğlu ve Babacan'a teklifte bulundum

Son dakika haberi: Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'dan gündem yaratacak açıklamalar geldi. 6'lı muhalefet masasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Davutoğlu yeni ittifak çıkışı yaptı. Davutoğlu, "Altılı masada farklı ittifaklar olabilir" diye konuştu. Davutoğlu; Gelecek, DEVA ve Saadet Partisi'nin ayrı bir ittifak olarak bir araya gelebileceğini belirtti.

Haber 06-05-22 10:29

Muhalefet seçim mesaisine başlıyor! Yol haritası belirlendi

Türkiye 2023 seçimlerine doğru yaklaşırken altı muhalefet partisinin oluşturduğu "6'lı masa" mesaiye başlıyor. Altı partinin temsilcilerinden oluşan Seçim Güvenliği Komisyonu, partiler arası bilgi ve teknoloji paylaşımında bulunarak her ay liderlere rapor sunacak.

Haber 03-05-22 09:01

SON DAKİKA | DEVA Partisi'den seçimlere kendi adıyla girme kararı! CHP'den ilk açıklama geldi

Son dakika haberi: DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın partisinin seçimlere kendi adı ve logosuyla girme kararını açıklamasının ardından CHP'den ilk yorum geldi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "İttifakta yol ayrımı mı var?" sorusuna yanıt verdi. Özel yaptığı açıklamada "Seçimlere doğru ilerlerken bazı belirsizliklerin ortadan kalkması açısından kıymetlidir." diye konuştu.

Haber 27-04-22 17:26

SON DAKİKA: Ali Babacan sosyal medyadan duyurdu! DEVA Partisi seçimlere...

Son dakika: DEVA Partisi lideri Ali Babacan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada seçimlerle ilgili aldıkları yeni kararı duyurdu. Babacan, DEVA Partisinin önümüzdeki seçimlere kendi adıyla, kendi logosuyla girme kararı aldığını açıkladı. Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal'ın daha önceki sözlerinden Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun oldukça rahatsız olduğu ifade edilmişti. DEVA Partisi, Cumhurbaşkanı adayı çıkaracak mı?

Haber 27-04-22 17:24

Millet İttifakına isim tepkisi! ‘Mahkemeye verip gasp ittifakı diyeceğiz’

2018 seçimlerinde CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin kurduğu Millet İttifakına isim tepkisi geldi. Millet Partisi Genel Başkanı Cuma Nacar çok sert bir çıkışta bulunarak “Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine kadar gideceğiz. Eğer siz ismimizi kullanmaya devam edecek olursanız biz sizin ittifakınızı 'Gasp İttifakı' olarak tanımlayacağız" ifadelerini kullandı.

Haber 27-04-22 14:14

‘Kemal Kılıçdaroğlu adaylığını ilan etti’ iddiası olay oldu! Herkes bunu konuşuyor…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün yaptığı grup konuşması konuşulmaya devam ederken çok çarpıcı bir iddia geldi. CHP liderinin yaptığı konuşmada ‘kavgam var’ diyerek çağrıda bulunup ‘Ya bana katılın ya yolumdan çekilin’ ifadeleri artık adaylığını da açıkladığı şeklinde yorumlandı.

Haber 27-04-22 07:30

SON DAKİKA: Son anket açıklandı! İttifaklar arasındaki makas açılıyor mu? Bu pazar seçim olsa...

2023'te yapılması beklenen genel seçimle ilgili, anket şirketleri son verilerini yayınlamaya devam ediyor. Son anket ORC tarafından duyuruldu. "Bu pazar seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz?" soruyla yüz yüze yapılan ankette çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Cumhur İttifakı'yla Millet İttifakı arasındaki oy oranı kaç? İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 26-04-22 17:29

Meral Akşener ilk kez açıkladı: Teklifi Kılıçdaroğlu'na biz götürdük

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart seçimlerinde ‘millet ittifakı’ olarak seçime girmenin kendi teklifleri olduğunu açıkladı. Katıldığı bir programda dikkat çeken ifadeler kullanan Akşener, “Koray bey burada, randevusunu ben aldım, partimizin teklifini Sayın Kılıçdaroğlu’na o götürdü” dedi.

Haber 26-04-22 12:59

Son dakika: 6'lı masa için bomba iddia! 'Kılıçdaroğlu istemese de Ekrem İmamoğlu aday olacak...'

Son dakika haberi: Muhalefetin cumhurbaşkanı adayının kim olacağı Ankara kulislerini meşgul etmeye devam ederken, dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. Gazeteci Mahmut Övür, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili sözlerine dikkat çekerken, "Mansur Yavaş hesapta yok, Ekrem İmamoğlu aday olacak." ifadelerini kullandı.

Haber 26-04-22 10:09