Mithat Sancar Haberleri

HDP'de yeni eş genel başkanlar belli oldu! Olağanüstü kongrede Mithat Sancar'dan 'Yeşil Sol Parti' mesajı geldi

HDP'nin 4. Olağanüstü Kongresi'nde başkanlık seçimi yapıldı. Oylama sonucu yeni eş genel başkanlar Sultan Özcan ve Cahit Kırkazak oldu. Eski eş genel başkan Mithat Sancar, "Bundan sonra birikimimizi, mücadele tecrübemizi ve güçlerimizi Yeşil Sol Parti'ye yığacağız ama HDP ruh olarak da kurum olarak da buradadır" dedi.

Haber

Pervin Buldan ve Mithat Sancar canlı yayında duyurdu! Yeniden aday olmayacaklar

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, katıldıkları canlı yayında partilerinin olağanüstü kongresinde aday olmayacaklarını açıkladı.

Haber

HDP Eş Başkanı Mithat Sancar kararlarını açıkladı: Seçime Yeşil Sol Parti ile gireceğiz

Türkiye 14 Mayıs'taki seçimlere hazırlanırken, Halkların Demokratik Partisi Eş Başkanı Mithat Sancar'dan Yeşil Sol Parti açıklaması geldi. Mithat Sancar, seçime Yeşil Sol Parti ile gireceklerini açıkladı. Sancar "Biz seçime katılma yeterliliği için gerekli örgütlenme oranını açacak şekilde tamamlandık bu kararı bütün bileşenlerimizle verdik. Binde bir ihtimal bile olsa kapatma riskinin olduğu bir sürece biz kendimiz girmeyiz" ifadelerini kullandı.

Haber

'Geldiğinde konuşacağız' diyerek açıkladı! HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'dan dikkat çeken mesaj: Muhatabımız Kılıçdaroğlu

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Millet İttifakının adayı olarak duyurulmasının ardından HDP'ye ziyaret gerçekleştireceği açıklamasıyla gündeme gelmişti. HDP'den Kılıçdaroğlu'nun ziyaretine ilişkin açıklama geldi. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, kendilerine henüz randevu talebi ulaşmadığını belirtirken Kılıçdaroğlu'nun gelmesi durumunda ne konuşacaklarını açıkladı.

Haber

Mithat Sancar

Mithat Sancar Hakkındaki Haberler Mynet'te. Mithat Sancar Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'den HDP açıklaması! Canlı yayında duyurdu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Millet İttifakı'nı oluşturan 6 partinin cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanması sonrası CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'den dikkat çeken bir açıklama geldi. Bir televizyon kanalına telefonla bağlanan Özel, gündemi ilişkin soruları yanıtlarken "HDP'yi ziyaret olasıdır." ifadelerini kullandı. Öte yandan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'dan, Kılıçdaroğlu'nun adaylığı sonrası çağrı yapılmıştı. İşte haberin detayları...

Haber

Kılıçdaroğlu'nun adaylığı sonrası HDP'den ilk açıklama: İlk turda bu işi bitirelim

Millet İttifakı'ndaki adaylık muamması sonrasında düğüm çözüldü. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in de katıldığı toplantı sonrasında SP lideri Temel Karamollaoğlu, Millet İttifakı'nın adayının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı. Kılıçdaroğlu'nun adaylığıyla ilgili olarak HDP'den ilk açıklama geldi. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Kılıçdaroğlu'nun adaylığı ile ilgili "Hayırlı olsun" diyerek "İlk turda bu işi bitirelim" dedi.

Haber

Canlı yayında dikkat çeken sözler! HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'dan Mansur Yavaş sorusuna yanıt

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar katıldığı canlı yayında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın adaylığı ile ilgili olarak sorulan soruya "Bize şu andan itibaren Mansur Yavaş sorulması doğru değil. Bizim gündemimizde artık böyle bir şey yok. İsimler Altılı Masa'nın meselesidir" dedi.

Haber

HDP eş genel başkanları belli oldu! Buldan ve Sancar başkanlığa seçildi

Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) 5. Olağan Büyük Kongresi'nde Eş Genel Başkanlığa, Pervin Buldan ve Mithat Sancar seçildi.

Haber

Son Dakika: Kemal Kılıçdaroğlu, HDP'li Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile görüştü

Son dakika haberi: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile görüştü. Kılıçdaroğlu, "Kavgalardan çok acılar çektik. Kavgayı değil barışı öncelemeliyiz. Bir araya gelmeliyiz; oturmalıyız ve konuşmalıyız. Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yok" dedi. HDP Eş Genel Başkanı Buldan ise "Türkiye'nin yeni bir yönetime ve yeni bir anlayışa ihtiyacı var. Bu da bir erken seçim kararıyla mutlaka Türkiye’nin gündemine gelecektir" dedi.

Haber

HDP Eş Genel Başkanları Sancar ve Buldan'dan, DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan'a ziyaret

HDP Eş Genel Başkanları Sancar ve Buldan'dan, DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan'a ziyaret

Yurthaber

HDP Eş Genel Başkanları Sancar ve Buldan'dan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'na ziyaret

HDP Eş Genel Başkanları Sancar ve Buldan'dan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'na ziyaret

Yurthaber

2022 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: - "Meclis, bu konuda inisiyatif almalıdır; erken seçim kararı, bir an önce bu Meclis'ten çıkarılmalıdır. Bütün muhalefet partilerine çağrımızı yineliyoruz: Erken seçim önergesini gecikmeden buraya hep birlikte getirelim" - HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan: - "İktidarın her ne kadar uykuları kaçsa da ülke artık bir seçim sürecine girmiştir. Buradan bir çağrı yapmak istiyorum. Politikanıza güveniyorsanız, cesaretiniz varsa buyurun sandığı hemen getirin, halk kararını versin. Seçim koşulları çoktan oluşmuştur"

Haber

İYİ Parti-HDP arasında gerilim! Mithat Sancar'dan Meral Akşener'e yanıt geldi

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, İYİ Parti lideri Akşener'in HDP ile ilgili sözlerine karşılık verdi. Sancar, "İktidar ne kadar aciz ise HDP’ye iktidar diliyle saldıranlar da o kadar acizdir" dedi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamasında "Biz aylardır ne diyoruz? 'HDP'yi PKK'yı yanında konumlandırıyoruz' diyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

Haber

HDP Eş Genel Başkanı Sancar, Antalya'da düzenlenen toplantıda konuştu:

"HDP, önümüzdeki dönemin pek çok açıdan anahtar gücüdür"

Yurthaber

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar deklarasyon açıklaması

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, "yerel demokrasinin, halkın iradesinin en somut yansıdığı alan" olduğunu söyledi. Partisinin yarın açıklayacağı deklarasyona da değinen Sancar, "Bu deklarasyonda nelerin yer alacağına dair ipuçları, işaretler vermek istemiyorum. Beklesinler, yarın bunu birlikte Ankara'da dinleyeceğiz" dedi.

Haber

HDP Eş Genel Başkanı Sancar: HDP'yi kapattırmayacağız

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, "Bu davayı boşa çıkaracağız. HDP'yi kapattırmayacağız, büyüterek devam ettirecek gücümüz vardır. Bütün yollar kapansa bile halkla birlikte yeni bir yol yeniden açılacaktır" dedi.

Haber

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Hakkari'de konuştu:

"Bizim arayışımız, Kürt sorununa demokratik çözümdür, bütün ülkeye demokrasidir, özgürlüktür, bütün halklara eşitliktir"

Yurthaber

HDP Eş Genel Başkanı Sancar'dan Demirtaş açıklaması

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, "Selahattin Demirtaş aday olacak mı?" sorusuna, "Demirtaş, bu mücadeleye katkısı olan çok değerli bir arkadaşımızdır. Bizim işleyişimiz bellidir. Ortak aday üzerinde konuşacağımız zaman en tabandan en yukarıya kadar tartışacağız. " ifadelerini kullandı.

Haber

HDP Parti Meclisi toplandı

Eş Genel Başkan Mithat Sancar: - "HDP'yi kapattırmayacağız, kapatma hamlesini boşa çıkaracağız"

Yurthaber

HDP'den kapatma davasına tepki! 'Siyasi intikam davası'

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, "Bize karşı açılan kapatma davası, yargı süsü verilmiş siyasi bir intikam davasından başka bir şey değildir." dedi. Sancar, İstanbul Sözleşmesi'nden Cumhurbaşkanı kararıyla çıkılmasının "Anayasa'ya darbe" olduğunu iddia etti.

Haber

Son Dakika: Mithat Sancar hakkında soruşturma

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar hakkında Nevruz kutlaması sırasında yaptığı konuşması nedeniyle soruşturma başlattı.

Haber

Son Dakika: HDP'yi kapatma davası! İddianamenin ayrıntıları ortaya çıktı

Son dakika haberine göre Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin tarafından Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) kapatılması istemiyle hazırlanan 609 sayfalık iddianamede, partinin, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne aykırı eylemlerin odağı haline geldiği belirtildi. İddianamede siyasi yasak istenen isimler arasında Selahattin Demirtaş, Pervin Buldan, Mithat Sancar, Sezai Temelli, Sırrı Süreyya Önder de bulunuyor.

Haber

Son dakika! HDP'den kapatılma davasıyla ilgili ilk açıklama

Son dakika haberine göre, HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, HDP'nin kapatılmasına yönelik açılan davayla ilgili açıklamada bulundu. Açıklamada kapatma davasına sert tepki gösterilirken, MYK üyeleri olağanüstü toplantıya çağrıldı.

Haber

Mithat Sancar kimdir? Mithat Sancar eşi ve çocuğu kimdir? Mithat Sancar biyografisi

11 Mart Perşembe sabahı İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programının konuğu olan Mithat Sancar, izleyiciler tarafından merak edilip araştırılmaya başlandı. Vatandaşlar Mithat Sancar kimdir, Mithat Sancar eşi ve çocukları kimler gibi soruların cevaplarını araştırıyor. Peki İsmail Küçükkaya'nın konuğu Mithat Sancar kimdir? Mithat Sancar eşi, çocukları ve biyografisi...

Haber

HDP'den 13 Türk vatandaşının şehit edilmesine ilişkin açıklama: Bu bir katliamdır

Halkların Demokratik Partisi Eş Başkanı Mithat Sancar, 13 Türk vatandaşının şehit edilmesine ilişkin, “Öncelikle HDP olarak hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyoruz. Bu bir katliamdır. Uluslararası insancıl hukukun ağır ve vahim ihlalidir” dedi.

Haber

HDP Eş Genel Başkanı Sancar'dan operasyon açıklaması

Hakların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Ankara merkezli 7 ilde yapılan PKK/KCK operasyonuna ilişkin, "6-8 Ekim olaylarının sorumlusu partimiz değildir" dedi.

Haber

Pervin Buldan ile Mithat Sancar, HDP'nin Eş Genel Başkanları seçildi

Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) 4'üncü Olağan Kongresi'nde İstanbul Milletvekili Pervin Buldan ile Mardin Milletvekili Mithat Sancar, partinin Eş Genel Başkanları seçildi.

Haber

TBMM Genel Kurulu'nda fenalaştı! HDP'li Mithat Sancar hastaneye kaldırıldı

TBMM Genel Kurulu’nun bugünkü oturumunu yöneten Meclis Başkanvekili HDP’li Mithat Sancar, tansiyonunun yükselmesi sonucu özel bir hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.

Haber

TBMM Genel Kurulu'nu yönetirken rahatsızlanan HDP'li Sancar, hastaneye kaldırıldı

TBMM Genel Kurulu’nun bugünkü oturumunu yöneten Meclis Başkanvekili HDP’li Mithat Sancar, tansiyonunun yükselmesi sonucu özel bir hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.

Haber

Lösemi hastası Öykü TBMM'nin de gündeminde

TBMM Başkanvekili Mithat Sancar: "Öykü için zaman çok daraldı. Hızla çözüm üretebilmek için her ilimizde, ilçemizde kan bağışı etkinlikleri düzenlememiz şart" - AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan: "Vatandaşlarımızın organ bağışı noktasında daha fazla gayretli olmalarını temenni ediyorum"

Haber

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan:

"Dün sabah itibarıyla 10 milletvekiliyle başladığımız açlık grevini akşam sonlandıracağız" - "(Demirtaş, Önder ve Baluken'in cezalarının onanması) Üç arkadaşımıza da verilen bu mahkumiyet kararlarını HDP olarak asla tanımadık, bundan sonra da tanımıyoruz"

Haber

TBMM Genel Kurulu toplandı

TBMM Genel Kurulu toplandı

Haber

Duayen foto muhabiri Ara Güler'in vefatı

TBMM Başkanvekili Mithat Sancar: - "Çok önemli izler, eserler, sözler bıraktı"

Haber

HDP'den Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) sandık taşıma ve birleştirme kararına tepki: Seçim sonucu değişebilir

Yüksek Seçim Kurulu'nun aldığı sandık taşıma ve birleştirme kararına ilişkin olarak yorumlarda bulunan HDP'li Mithat Sancar, "Çok sayıda köy için sandık birleştirme kararı söz konusu. Bu nedenle ilk öngördüğümüzden de fazla sayıda seçmen etkilenecek görünüyor. Bu seçmenlerden büyük kısmı ise HDP seçmeni" dedi.

Haber

HDP'li Mithat Sancar: İkinci tura kalmazsak Muharrem İnce'yi destekleriz

HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, 24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında HDP Beylikdüzü seçim ofisinin açılışına katıldı. Sancar, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması halinde, Muharrem İnce'yi destekleyeceklerini söyledi.

Haber

Meclis Genel Kurulundaki gerginlik

TBMM Başkanvekili Sancar: - "AKP'nin dün getirdiği öneri doğrudan doğruya İçtüzüğü değiştirme sonucunu doğuracak bir öneriydi. Söz sıralarının kısaltılması için grup önerisi yöntemi yetmez. İçtüzük değişikliği gerekiyor" - "Bu yöntemi devam ettirme niyetleri varsa, uyum yasalarını da hızla geçirmek için süreleri kısaltan operasyonlar yapabilirler. Çünkü bugün bunun yolu açıldı"

Haber

TBMM'de gergin dakikalar! Tansiyon bir anda yükseldi

TBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti, uluslararası anlaşmalarda konuşma sürelerinin 20 dakikadan 5 dakikaya, tümü üzerinde şahıs ve maddelerdeki bütün konuşmaların 3’er dakika olarak belirlenmesi önerisi verdi. Bu öneriye CHP ve HDP tepki gösterdi. Yaşanan tartışmalarla tansiyon bir hayli yükseldi. Verilen aranın ardından TBMM Başkanvekili Mithat Sancar öneriyi iç tüzüğe aykırı olduğu gerekçesiyle işleme almadı.

Haber

TBMM Genel Kurulu

TBMM Başkanvekili Sancar, AK Parti'nin "çalışma esaslarına" ilişkin grup önergesinin gündeme alınması önerisini işlemden kaldırdı - AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş, usul tartışmasının ardından tutumunu değiştirmeyen Sancar'a, "Sizinle birlikte TBMM'nin çalışmasının sağlıklı bir şekilde devam etmeyeceği kanaatindeyiz. Bu nedenle hükümet ve komisyon yerine oturmayacak" diye tepki gösterdi

Haber

TBMM Genel Kurulu

CHP'nin, AK Parti'nin "çalışma esaslarına" ilişkin grup önerisine karşı sıra kapaklarına vurarak gerçekleştirdiği protesto tartışmaya neden oldu

Haber

TBMM Genel Kurulu toplandı

Genel Kurul, Başkanvekili Sancar başkanlığında toplandı - MHP Grup Başkanvekili Usta: - "Eseri olan ülkücü kadrolar, tıpkı liderleri gibi milli varlığımıza yönelik tehditlerin arttığı en sıkıntılı anlarda, gözlerini kırpmadan ortaya atılmakta ve vatan sevgisinin sınavını ölüm karşısında şerefle vermektedir"

Haber

TBMM Genel Kurulu

TBMM Başkanvekili Sancar: - "Başkanlığı vekaleten üstlenip Genel Kurul'u yönetirken veya başkanvekilliğinin diğer yetkilerini kullanırken adalet ve demokrasi ilkelerine bağlı kalacağıma buradan bir kez daha huzurunuzda söz veriyorum"

Haber

HDP'li Mithat Sancar TBMM Başkanvekili oldu

HDP'li Mithat Sancar TBMM Başkanvekili oldu

Haber

HDP'den Atatürk'e hakarete tepki

HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, Mustafa Kemal Atatürk'e yapılan ve soruşturma konusu olan hakarete ilişkin, Türkiye'de yüz binlerce insanın saygı duyduğu ve kurucusu olarak kabul ettiği bir lidere böyle bir hakaret ve özellikle de cinsiyetçi söylemler üzerinden, annesi üzerinden böyle bir hakarette bulunmak hiçbirimiz için kabul edilebilir değildir. Biz politik eleştirinin adabına göre doğru dürüst yapılmasından yanayız" dedi.

Haber

HDP de YSK’ya itirazda bulundu

HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, "Referandum iptali için başvurumuzu yaptık. Pek çok yerde ihlaller var, bunu YSK'ya verdiğimiz dilekçede belirttik” dedi.

Haber

Bir kontrollü darbe açıklaması da HDP'li Mithat Sancar'dan!

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin Milletvekili Prof. Mithat Sancar, 15 Temmuz darbe girişimine ve sonrasında yapılan operasyonları değerlendirdi. HDP'li Sancar, darbe girişimine ilişkin "Gerçekten OHAL'in temelinde yer alan bu darbe girişimini fırsata çevirmek için belli operasyonlar yapıldı mı? Toplumda da bu soruları soran çok geniş bir kesim var. Çünkü darbe girişiminde birçok ‘acemilikler’ gözlendi." dedi.

Haber

Mithat Sancar’dan Meclis’te tarihi KHK konuşması

HDP'nin akademisyen kökenli milletvekili Mithat Sancar son KHK'da ihraç edilen akademisyenler için Meclis'te oldukça sert bir konuşma yaptı.

Haber

HDP ve CHP'den AK Parti'ye KHK tepkisi

HDP'nin, OHAL kapsamında ihraç edilen kamu görevlilerine ilişkin araştırma önergesinin gündeme alınması önerisi kabul edilmedi. CHP'li Bekaroğlu da ihraçlara tepki gösterdi.

Haber

HDP'li milletvekillerinden AYM'ye 'dokunulmazlık' başvurusu

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk ve HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, AYM'ye dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili yaptığı başvuru sırasında gazetecilere açıklamalarda bulundu

Haber

Meclis’te Oscar Wilde tartışması

Oscar Wilde’dan alıntı yapmak isteyen HDP’li Mithat Sancar’a AKP'liler; “O kim” diye tepki gösterdi

Haber