Morgan Stanley Haberleri

SON DAKİKA: Genci, yaşlısı... Gözler orada! Asgari ücret rüzgarına ABD'li banka da katıldı! İşte 2023 zam tahmini...

Son dakika haberi: Genci, yaşlısı merakla beklerken asgari ücret zammı için geri sayım başladı. Milyonlarca kişi Ocak ayında yapılacak zam oranını düşünürken dünyaca ünlü ABD'li Yatırımı Bankası Morgan Stanley'den dikkat çeken bir tahmin geldi. Son raporunda Türkiye ekonomisine ilişkin çeşitli senaryoları değerlendiren Morgan Stanley; Ocak ayında asgari ücrete yüzde 60 civarında bir zam yapılacağı öngörüsünde bulundu. Tahmine göre 2023 Ocak zammından sonra asgari ücret 8 bin 800 TL olacak.

Finans

Morgan Stanley'den Metaverse'e destek

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından bir tanesi olarak bilinen Morgan Stanley, metaverse'i bir sonraki büyük yatırım teması olarak gördüğünü duyurdu. Şu sıralar tüm gözler bu yeni teknolojiye çevrildi.

Haber

ABD'nin dev yatırım bankasından 'aşı olmayan ofise gelmesin' çağrısı

Morgan Stanley, 12 Temmuz tarihinden itibaren 2 doz aşı olmamış kişilerin ofislerine alınmayacağını duyurdu.

Finans

JPMorgan'ın açıklamasının ardından Bitcoin 55 bin doların üstüne döndü!

ABD merkezli çok uluslu banka JPMorgan Chase'in belirli müşterilerine sunmak üzere, yaz aylarının başlarında aktif olarak yönetilecek bir bitcoin fonu kuracağına ilişkin haberlerin de etkisiyle gelen alımlarla, Bitcoin, son 24 saatte yüzde 3.0'ten çok artışla 55,000 dolarlık düzeyin üzerine döndü.

Finans

Morgan Stanley

Morgan Stanley Hakkındaki Haberler Mynet'te. Morgan Stanley Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Kripto para borsasını etkileyen adım: ABD'li dev banka JPMorgan'dan Bitcoin fonu!

Kripto para piyasalarındaki toplam hacim yeniden 2.0 trilyon doların üzerine yükselirken, hacmin yüzde 49.8'ini Bitcoin, yüzde 14.4'ünü de Ethereum oluşturuyordu. Böylece, Bitcoin'in toplam piyasa hacmindeki payı 2018 yılı Ağustos ayından bu yana ilk kez yüzde 50'nin altına geriledi.

Finans

Archegos nedeniyle dev bankalar zarara uğradı

Morgan Stanley, zararına satışların diğer yatırım bankalarını ağır zarara uğratmasından bir gece önce Archegos Capital adlı hedge fonun sahip olduğu pozisyonlardan yaklaşık 5 milyar dolar değerinde hisse satışı yaptı.

Finans

Morgan Stanley'den Bitcoin atağı: Yatırımcılarına izin verdi!

Uluslararası yatırım kuruluşu Morgan Stanley tarafından yapılan açıklamada, yatırımcılarına, bazı yatırım fonlarını yüzde 25’i kadar Bitcoin yatırımına izin vereceği belirtildi.

Finans

Goldman Sachs'tan Bitcoin hamlesi

Çokuluslu bir ABD yatırım bankası Goldman Sachs, müşterilerine başta Bitcoin olmak üzere diğer dijital varlıklara yatırım yapma imkanı sunmayı planlıyor.

Finans

JP Morgan, Morgan Stanley ve Moody's kritik TCMB görev değişikliğini yorumladı

JP Morgan, Morgan Stanley, Moody's gibi dev yatırım şirketleri TCMB'nda yaşanan değişikliği değerlendirdi. Yapılan açıklamalarda kısa vadede belirsizliğe vurgu yapılırken, şeffaflık ve öngörülebilirliğin önemi belirtildi.

Finans

ETH, BTC, Atom ve Doge son durum... Bitcoin 50 bin dolar sınırında! Bitcoin neden yükseliyor? Bitcoin nereden ve nasıl alınır?

Kripto para borsasında Bitcoin son durumu merak eden yatırımcılar tarihi bir seviye ile karşılaştı. Bitcoin 49,708.58 dolarlık yeni zirvesini gördü. Kurumsal alımların desteğindeki tırmanışını sürdüren, kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, Mastercard, Twitter, Deutsche Telekom Dapper Labs gibi büyük şirketlerin de katılımının ardından 49,708.58 dolarlık yeni zirvesini gördü. Peki Bitcoin'e nasıl ve nereden yatırım yapılır?

Finans