Motor Tamircisi Haberleri

Araç sahipleri dikkat! 300 liralık kar yüzünden 15 bin liradan olmayın

Motorlu araçlar için belirli sürelerde değiştirilmesi gereken yağların kalitesinin büyük önem arz ettiği, ucuza alınan standart dışı kalitesiz yağların maliyetli masraflara neden olabileceği belirtiliyor.

Finans 29-07-21 14:12

Tamir ettiği motosikletten yılan çıktı

Bursa’da, Zekeriya Asa’nın (56) tamir ettiği motosikletin sele bölümünden yılan çıktı. Yılanı görünce şaşırdığını belirten Asa, "26 yıldır bu mesleği yapıyorum ilk defa başıma böyle bir olay geldi” dedi.

Haber 10-05-21 18:16

Bujisiz motor nedir? Bujisiz motorun çalışma prensibi nasıldır? Bujisiz motorun avantajları nelerdir?

Bujisiz motor ilk düşündüğünüzde imkansız bir sistem olarak düşünülebilir. Aslında HCCi olarak da adlandırılan bu ünite, GM tarafından üretilmiş bir versiyondur. Peki, bujisiz motor nedir? Bujisiz motorun çalışma prensibi nasıldır? Bujisiz motorun avantajları nelerdir?

Haber 13-01-21 14:02

Rodaj nedir, ne işe yarar, artıları var mıdır? Motoru açmak gerekli midir? Rodaj döneminde nelere dikkat edilmelidir?

Rodaj veya halk arasında bilinen adıyla motor açmak birçok kişi tarafından merak edilen konular arasındadır. Sıfır araba aralan kişiler tarafından uygulanan bu rodaj uygulaması, son günlerin en çok tartışılan konularından olmuştu. Rodaj nedir? Arabaya rodaj yapmak gerekir mi? Bu soruların cevaplarını sizlerle paylaşacağız.

Haber 13-01-21 12:42

Çap ve Strok, beygir gücü ve torku nasıl etkiler?

Çap ve Strok ölçüleri, bir motor için oldukça önemlidir. Bu ölçüler motorun karakterini ve silindir boyutlarını etkiler. Aracın torkuna ve gücüne de etki eden bu ölçüler, farklı kural ve koşullara göre belirlenir. Çap ve Strok beygir gücünü nasıl etkiler? Çap ve Strok tork gücünü nasıl etkiler?

Haber 12-01-21 11:13

Benzinli motor çalışma prensibi nedir, nasıl çalışır?

Benzinli motor çalışma prensibi, araba meraklıları tarafından merak edilen konular arasındadır. Hepimiz araç kullanıyoruz ama çalışma prensibi konusun da detaylı bilgimiz yok. Sizler bu konuda bilgilendirmek için kolları sıvadık. Benzinli motor çalışma prensibi nedir, nasıl çalışır?

Haber 30-12-20 12:44

Atmosferik mi turbo mu? Atmosferik motor nedir, turbo motor mu?

Yıllardır araba meraklılarının birbirine sordukları sorudur aslında bu başlığımız. Belki büyük kavgalara bile sebep olabilir. Atmosferik daha iyi diyenler, turbo motoru üstün şekilde savunanların ardı arkası kesilmedi. Bizde bu konuya son noktayı koymaya geldik. Atmosferik mi turbo mu? Atmosferik motor nedir, turbo motor mu?

Haber 29-12-20 12:35