Mtv Haberleri Ve Son Dakika Mtv Haberleri

Mtv Haberleri Ve Son Dakika Mtv Haberleri

Motorlu taşıtlar vergisi, Türkiye’de kayıtlı olan motorlu kara, deniz ve hava taşıtlarından laınan vergidir. MTV, Karayolları Trafik Kanunu'na göre trafik şube veya bürolarına kayıt ve tescil edilmiş bulunan motorlu kara taşıtlarından, Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne kayıt ve tescil edilmiş olan uçak ve helikopterlerden, liman veya belediye siciline kayıt ve tescil edilmiş olan motorlu deniz taşıtlarından alınmaktadır. MTV ödeme ve MTV sorgulama işlemleri Türkiye.gov.tr adresindeki E-devlet platformunda yaralan GİB yani Gelir İdaresi Başkanlığı başlığındaki sayfadan yapılabilmektedir. ARaçların ödeyeceği MTV miktarları motor silindir hacmi, araç değeri ve aracın yaşına göre belirlenmektedir.

Mtv Haberleri

2024 MTV ücretleri tek tek hesaplandı! Kim ne kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeyecek? 30 Kasım’a kadar süre var…

Motorlu Taşıtlar Vergisi MTV ödemeleri milyonlarca araç sahibi tarafından merak ediliyor. Bu kapsamda 2024 MTV ücretleri için zam oranı bugün itibarıyla Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. MTV ödemelerinde fiyatı belirleyen etkenler, araçların yaşları ve motor güçleri oluyor. Öte yandan Ek MTV ödeme süresi ise 30 Kasım’da sona erecek. Peki kim ne kadar MTV ödeyecek? İşte MTV 2024 ücretleri tablosu…

Finans 25-11-23 13:54
MTV

Yeniden değerleme oranı yürürlüğe alındı: MTV, trafik cezaları, pasaport harçları... 2024 vergileri için indirim yok!

Vergi, harç ve ceza tutarlarını belirleyen yeniden değerleme oranı için Resmi Gazete’den yeni karar duyuruldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde 50’ye kadar azaltma veya arttırma yetkisi bulunan yeniden değerleme oranı bu yıl için yüzde 58,46 olarak tespit edildi. Erdoğan bu yetkisini geçtiğimiz yıl Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin (MTV) yüzde 122,9’dan yüzde 61,5’e indirilmesi için kullanmıştı.

Finans 25-11-23 08:02

Ek MTV ödemeyen yandı! İşte ödeyecekleri ceza miktarı

Ek MTV konusuyla ilgili tartışmalar devam ederken, AYM'nin kararı sonrası gözler ödeme yapmayanlara ne olacağı konusuna çevrildi. Vergi Uzmanı Prof. Dr. Murat Batı, ek MTV ödemeyenlerin ne kadar ceza ödeyeceğini canlı yayında anlattı. İşte ek MTV ödemesi yapmayanların karşılaşacağı ceza miktarı...

Finans 03-11-23 12:30
MTV

MTV sorgulama: MTV nasıl ödenir?

Açılımı Motorlu Taşıtlar Vergisi olan MTV, araç sahiplerinin firma ya da bireysel araç olması fark etmeksizin sahip oldukları araçları için yılda iki kez ödemekle yükümlü olduğu bir vergi türüdür. Oranları ise aracın yaşına, yolcu taşıma kapasitesine, doğaya saldığı emisyon oranına göre değişiklik gösterebilir. Vergilerin ilk taksiti ocak ayında diğer taksiti ise temmuz ayında ödenir. Aracın sicil kaydı devam ettiği sürece düzenli olarak ödenmelidir.

Haber 16-10-23 17:28
MTV

Ek MTV'de yeni gelişme! AYM, gerekçeli kararı açıkladı

Araç sahiplerinin detaylarını merak ettiği ek MTV ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Anayasa Mahkemesi (AYM), ek MTV'nin iptal isteminin reddedilmesine ilişkin gerekçeli kararını açıkladı. Yüksek mahkeme, ek MTV'nin bir defalığına ödenmesinin ihtiyaç duyulan finansmanın sağlanmasına katkı sağlayacağı gözetildiğinde elverişli olduğunun anlaşıldığını belirtti.

Finans 06-10-23 11:24

Ek MTV’de ‘dava’ bilmecesi! Yol haritası belli oldu... Kısa ve kesin cevap: 'Yok!'

Anayasa Mahkemesi, ek MTV alınmasını öngören düzenlemenin iptaline ilişkin yapılan başvurunun reddine karar vermişti. Ek MTV kararı sonrası, Anayasa’ya aykırılık iddiası ile dava açanlar ve dava açmayıp ödeme de yapmamış olanların ne yapması gerektiğine ilişkin detaylar ortaya çıktı. Karara itiraz edilemeyeceği, davadan feragat edilerek avukatlık ücretleri ve karar harçları masraflarının azaltılabileceği belirtildi.

Finans 02-10-23 08:38
MTV

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı?

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? İşte günün özeti...

Haber 28-09-23 19:18

EK MTV İPTAL OLDU MU? Ek MTV kaldırıldı mı, ödeyenler parasını geri alacak mı? AYM karara bağladı!

Ek MTV'nin iptal edilip edilmeyeceği merak ediliyordu. Bilindiği üzere bu sene bir defaya mahsus olarak getirilen ek Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri iptali için Anayasa Mahkemesi'nin kapısı çalınmıştı. Mahkeme, motorlu taşıtlardan ek vergi alınmasını öngören düzenlemenin iptali istemini bugün karara bağladı. Peki, Ek MTV iptal mi olacak? Ek MTV ödeyenler parasını geri alacak mı?

Finans 28-09-23 14:12

Son dakika | Ek MTV'ye AYM'den onay! CHP'nin başvurusu reddedildi

Son dakika haberi: Anayasa Mahkemesi, ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) alınmasını öngören düzenlemenin iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle yapılan başvuruyu reddetti.

Finans 28-09-23 12:24

Ek MTV iptal oldu mu? Kritik gün bugün! Araç sahiplerinin gözü Anayasa Mahkemesi'nde...

Anayasa Mahkemesi, motorlu taşıtlardan ek vergi alınmasını öngören düzenlemenin iptali istemini bugün esastan görüşecek.

Finans 28-09-23 08:52
MTV

Ek MTV iptali için kritik gün geldi! Anayasa Mahkemesi son noktayı koyacak: Para iadesinde 6 Eylül detayı...

Bu yıl bir defaya mahsus olarak getirilen ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemeleri iptali için Anayasa Mahkemesi'nin kapısı çalınmıştı. Mahkeme, motorlu taşıtlardan ek vergi alınmasını öngören düzenlemenin iptali istemini yarın esastan görüşecek. AYM, ek MTV’yi iptal ederse dava açmayan mükellef parasını geri alabilecek mi? Ödenen para faiziyle mi geri alınır? İşte detaylar...

Finans 27-09-23 08:01
MTV

Fatih Portakal'dan MTV ile ilgili açıklama: Kabul edilemez bir durum

Hükümetin 6 Şubat depremini gerekçe göstererek ek MTV vergisi getirmesine Fatih Portakal tepki gösterdi. Portakal, yaptığı paylaşımda, 'Ek MTV’yi ödemiyorum. Çünkü kabul edilemez bir durum.' diye konuştu.

Haber 07-09-23 13:54

Ek MTV için yarın son gün! 'AYM, ek Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni iptal etti’ iddiaları sonrası dikkat çeken gelişme: Arabası olan milyonları ilgilendiriyor…

Ek motorlu taşıtlar vergisinin (MTV) 31 Ağustos'ta dolacak birinci taksit ödeme süresi, 6 Eylül gün sonuna kadar uzatılmıştı. Araç sahipleri için süre yarın sona eriyor. Ancak sosyal medyada Anayasa Mahkemesi'nin, ek MTV kararını iptal ettiği iddiası gündeme gelirken, milyonlarca araç sahibinin merak ettiği konuya ilişkin detaylar belli oldu.

Finans 05-09-23 14:28
MTV

Ek MTV için yeni karar! 31 Ağustos son gündü: 6 Eylül'e kadar uzatıldı

Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Ek motorlu taşıtlar vergisinin birinci taksitinin ödeme süresi 06 Eylül 2023 Çarşamba günü sonuna kadar uzatıldı.

Finans 29-08-23 10:42
MTV

Araç sahipleri için süre daralıyor! Ek MTV ödemelerinde son 3 gün: 2100 liradan başlıyor, 200 bin lirayı geçiyor

Bu yıl bir defaya mahsus olarak getirilen ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemeleri için ödeme süresinde sona yaklaşıldı. Peki 2023 MTV vergisi ne kadar oldu, kaç TL? İşte ek MTV ödeme tablosu ile haberin detayları…

Finans 28-08-23 13:06
MTV

100 bin lirayı aşıyor! Aracı olan herkesi ilgilendiriyor: MTV ikinci taksit ödemesinde son gün

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ikinci taksit ödemesi için bugün son gün. Bu kapsamda en yüksek rakam ise 100 bin lirayı aşıyor. Araç sahibi olanlar için bu yıl bir kereye mahsus olmak üzere getirilen ek MTV için ilk taksit ödemeleri de 31 Ağustos’a kadar devam edecek. İşte 2023 MTV ödeme listesi ve haberin detayları...

Finans 04-08-23 09:53
MTV

Bu sene için ek MTV getirilmişti! Ödeme tarihleri belli oldu

Resmi Gazete'de yayımlanan kararla sadece bu yıl geçerli olmak üzere Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi alınacağı belirtilmişti. Düzenlemenin yayımlanmasıyla, ek MTV’ye ilişkin ayrıntılar da netleşmiş oldu. Buna göre, ek MTV birinci taksitleri ağustosta, ikinci taksitleri ise kasımda ödenecek.

Finans 01-08-23 11:56
MTV

Vergi, para cezası, MTV… Borç yapılandırmasında son saatler! Peşin ödeyene yüzde 90 indirim

Borç yapılandırmasının bozulmaması için ilk ödemenin bugün mesai bitimine kadar yapılması gerekiyor. Yapılandırılan tutarın bu tarihe kadar peşin ödenmesi halinde, Yİ-ÜFE oranında hesaplanan tutardan yüzde 90, idari para cezalarında ise yüzde 25 indirim uygulanacak. Taksitle ödeme seçeneği tercih edildiği halde tutarın tamamının ödenmesi durumunda peşin ödeme indiriminden yararlanılabilecek. 2023 MTV ikinci taksit ödemesi de bugün sona eriyor.

Finans 31-07-23 08:12

Ek MTV ile ilgili detaylar belli oldu! Ödemeyen aracını satamaz, trafikten çekemez…

Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) alınmasını öngören düzenleme ile ilgili merak edilen detaylar Resmi Gazete’de yayımlandı. Araç alım satımı sırasında ek vergiyi kimin ödeyeceği de netleşirken ilave vergiyi ödemeyenler ise aracını satamayacak ya da trafikten çekemeyecek. İşte ek MTV ile ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın belirlediği esasların detayları…

Finans 28-07-23 08:19

Araç alım-satımında ek MTV bilmecesi çözüldü! 15 Temmuz'da yürürlüğe girmişti, kimler muaf olacak? İşte ilave MTV'de yeni detaylar...

Bir defalık olarak getirilen ek Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde (MTV) ayrıntılar netleşti. Araç alım-satımında ek vergiyi kimin ödeyeceği konusunda yaşanan belirsizlik sona erdi. Vatandaşlar 'Otomobili alan mı ek vergiyi ödeyecek satan mı?' sorusunun yanıtını merak ederken; söz konusu belirsizlik Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan taslak metindeki örnekle açıklandı. Peki ek MTV'den kimler muaf olacak?

Finans 21-07-23 10:06

Zamlara veryansın eden CHP'li Mustafa Sarıgül'den 'ek MTV' çıkışı! Tüm Türkiye'den özür diledi: Hepimiz orada olmalıydık

Bu ayın başlarında alınan karara göre Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) 2023 sonuna dek hem yeni tescil edilecek ve hem de halihazırda trafiğe kayıtlı araçlar için iki katına çıkarılmıştı. Karar TBMM'de görüşülerek onaylanmıştı. CHP Erzincan Milletvekili Sarıgül'den konuyla ilgili dikkat çeken bir çıkış geldi. Sarıgül, "Kendi payıma tüm yurttaşlarımdan özür diliyorum" derken diğer muhalefet milletvekillerini de eleştirdi.

Haber 18-07-23 15:02

Vergi zamları siyasette istifayı getirdi! Yeniden Refah Partili Fındık hayal kırıklığı diyerek açıkladı: 'Milletimizi temsil ettiğimizi düşünmüştüm'

Son dönemlerde peş peşe gelen MTV ödemesi, akaryakıta ÖTV zammı gibi gelişmelerle vergiler gündemdeki yerini korurken Yeniden Refah Partisi'nde (YRP) istifa yaşandı. Seçimlere İstanbul'dan milletvekili olarak katılan YRP'li Serhat Fındık, "hayal kırıklığı" yaşadığını söylerek istifasının nedenini açıklarken YRP'ye yakındı.

Haber 17-07-23 16:14

MTV ödemeleri nasıl olacak? 2023 Ek MTV ne zaman ödenecek? 2 bin 120 TL olacak şekilde iki taksitte ödenecek

MTV ödemeleri tarih bilgisi için arama motorlarında yapılan sorgulamalar hız kazandı. Bilindiği üzere bu senenin sonuna kadar yeni tescil edilecek otomobiller ile trafiğe kayıtlı araçlar için Motorlu Taşıtlar Vergisi 2 katına çıkarıldı. Bu nedenle bu yıl bir kez olmak kaydı ile ek MTV vergisi ödenecek. Peki, MTV ödemeleri nasıl olacak? 2023 Ek MTV ne zaman ödenecek?

Finans 13-07-23 11:07
MTV

Ek MTV’de yeni gelişme! Detaylar ortaya çıktı: İşte 2023 MTV listesi ile ödeme zamanı

Meclis Genel Kurulu, bir kereye mahsus tüm araçlardan alınacak ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) için onay verdi. Düzenlemenin Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından 31 Aralık 2023 tarihine kadar kayıt ve tescil edilecek olan tüm taşıtlar dahil ek MTV kapsamına alınacak. Ek MTV'nin ilk taksiti Ağustos sonu, ikinci taksiti ise Kasım sonuna kadar ödenecek. İşte ek MTV ödeme tablosu ile haberin detayları…

Finans 13-07-23 07:24
MTV

Ek MTV ödemesi ile yeni tablo ortaya çıktı! En yüksek tutar 202 bin lirayı aştı: ‘Sıfır otomobil’ detayı…

Motorlu Taşıtlar Vergisi, bir defa olmak üzere bu yıl iki kez ödenecek. Karar Meclis Genel Kurulu’ndan geçerek yasalaşmayı beklerken 2023 MTV vergisi ne kadar oldu, kaç TL? sorusu da yanıt buldu. Bu kapsamda en düşük 4.240 TL, en yüksek ise 202.304 lira MTV ödemesi yapılacak. Peki MTV ek vergi ne zaman ödenecek? İşte ek MTV ödeme tablosu ile haberin detayları…

Finans 11-07-23 08:25
MTV

Ek MTV kararına karşı çıktı, Daha büyük bir sorun var dedi! Ali Babacan: 'Geriye dönük vergi uygulaması diye bir şey olmaz'

Geçtiğimiz günlerde açıklanan kararla, 2023 yılında bir defaya özgü olmak üzere ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödenmesi kararı alınmıştı. Buna göre 2023 sonuna dek yeni tescil edilecek araçlar ve mevcut trafiğe kayıtlı araçlar için MTV iki katına çıkarıldı. DEVA Partisi lideri Ali Babacan, karar için "Anayasal açıdan incelenmeli" derken "Geriye dönük vergi uygulaması diye bir şey olmaz" şeklinde konuştu.

Haber 10-07-23 15:56

Bütçeye maliyeti belli oldu! MTV detayı dikkat çekti... Milyonların gözü orada: Komisyonda görüşmeler başladı! Memur maaşı zammı, vergi düzenlemeleri...

En düşük memur maaşının 22 bin 17 liraya çıkarılması ile bazı vergi artışlarını öngören "6 Şubat 2023 Tarihinde Meydana Gelen Depremlerin Yol Açtığı Ekonomik Kayıpların Telafisi İçin Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi İhdası ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi"nin görüşmeleri, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda başladı. Memur zammının bütçeye maliyeti ve MTV'nin geliri de belli oldu. Ayrıca CHP'nin ek MTV'yi AYM'ye götüreceği öğrenildi.

Finans 07-07-23 15:41

MTV HESAPLAMA 2023: MTV kaç TL, ne kadar oldu? Motorlu Taşıtlar Vergisi zammı nasıl hesaplanır?

MTV ödeme, sorgulama ve hesaplama ekranı yoğun ilgi görüyor. MTV ödemeleri yılda iki defa yapılıyor. MTV her yıl Ocak ve Temmuz aylarında iki eşit taksitte ödeniyor. Son dakika gelişmesinde Motorlu Taşıtlar Vergisi, sıfır araçlar ve trafiğe kayıtlı tüm araçlar için iki katına çıkarıldı. Peki, MTV ne kadar? MTV nasıl hesaplanır ve sorgulanır?

Finans 05-07-23 13:59

SON DAKİKA: Motorlu taşıtlar vergisi için yeni karar! Tüm araçlar için geçerli olacak: Kim ne kadar MTV ödeyecek, işte o liste...

Son dakika: Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), 2023 yılı sonuna kadar yeni tescil edilecek araçlar ve mevcut trafiğe kayıtlı araçlar için katına çıkarıldı. İşte 2023 MTV ödeme listesi ve haberin detayları...

Finans 05-07-23 12:56
MTV

Vergi, MTV borcu, trafik cezası olanlar dikkat! Yapılandırma başvurusu için son gün… Süre uzatımı taksit ödemelerini değiştirdi

Borç yapılandırmada son gün! SGK borçları, vergi borçları, Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) borcu, trafik cezaları… Milyonlarca kişi için yapılandırma başvurusu bugün mesai bitimine kadar devam edecek. İlk ve ikinci taksitler Temmuz ayı içerisinde birlikte ödenecek. Süresinde ödenmeyen veya eksik ödenen taksit tutarları gecikme faizi ile birlikte tahsil edilecek. ‘2023 borç yapılandırma nasıl yapılır?’ sorusuna yanıt arayanlar içinse adres e-Devlet. İşte detaylar…

Finans 03-07-23 09:01

MTV, trafik cezası... Borç yapılandırması 31 Mayıs'ta sona eriyordu, yeni detay ortaya çıktı: Tüm gözler Cumhurbaşkanında...

Milyonlarca kişi 31 Mayıs’ta başvuru süresi sona erecek borç yapılandırmasında sürenin uzatılıp uzatılmayacağını merak ediyor. Bugüne kadar 2,5 milyon kişi yapılandırma başvurusu yaparken, bunun büyük kısmını trafik cezası ve motorlu taşıtlar vergisi (MTV) borçlarına ilişkin oldu. Ancak kanunda dikkat çeken bir detaya rastlandı. Cumhurbaşkanının başvuru ve ilk taksit ödeme sürelerini 1 aya kadar uzatma yetkisinin bulunduğu ifade edildi. İşte haberin detayları…

Finans 16-05-23 09:51

MTV'de ilk taksit ödemesi için son gün! Hangi araç için ne kadar MTV ödenecek? İşte o liste...

Motorlu Taşıtlar Vergisi yüzde 61,5 oranında zamlanmıştı. Zamların ardından araç sahipleri tarafından yakından takip edilen MTV ilk taksit ödemeleri için uyarı geldi. Buna göre 1 Ocak’ta başlayan süreç bugün sona eriyor. Peki 2023 MTV ne kadar? Ödemeler PTT’den yapılır mı? İşte MTV ücretleri 2023 rakamları ile son dakika haberinin detayları…

Finans 31-01-23 09:37
MTV

Son dakika: MTV, ehliyet ve trafik cezası borcu olanlar dikkat! Yapılandırma teklifi Meclis’te: En az yüzde 10’unun ödenmesi şartı ile…

Son dakika: MTV, emlak vergisi, köprü ve otoyol geçiş cezaları, adli ve idari para cezaları, öğrenim kredisi borçları, SGK prim borçları gibi birçok kalemde yapılandırma imkanı sağlayacak kanun teklifi Meclis’e sunuldu. Ayrıca 2 bin liranın altındaki borçlar silinirken, bu tutarın üzerindeki borçlar için 48 ay taksit ile indirim avantajı da sağlanacak. MTV cezaları içinse borcun az yüzde 10'unun ödenmesi şartıyla taksit ödeme süresince araç muayenesine izin verilecek.

Finans 28-01-23 08:13

MTV için 31 Ocak uyarısı: Araba sahipleri için süre başladı! En yüksek tutar 101 bin 152 lira oldu…

Motorlu taşıtlar vergisi (MTV) 2023 yılı için yüzde 61,5 oranında zamlanmıştı. “Kim, ne kadar MTV ödeyecek? MTV ödemesi nasıl yapılır?” soruları gündemdeki sıcaklığını korurken detaylar netleşti.1 Ocak itibariyle başlayan MTV ilk taksit ödeme dönemi 31 Ocak’ta sona erecek. Öte yandan Bunun yanı sıra 7256 sayılı yapılandırmada 13'üncü, 7326 sayılı yapılandırmada da 9'uncu taksitler de ay sonuna kadar ödenecek.

Finans 07-01-23 11:43
MTV

Araç sahiplerini ilgilendiriyor! Yüzde 122,9 zamlandı, bin 300 TL'yi geçti: Durduğu yerde katlandı, 24 bin TL'yi buldu

Araç muayenesi için muayene istasyonlarına gidenler büyük şok yaşadı. Yeni yılda araç muayene fiyatları yüzde 122,9 oranında arttı. 2022'de 507 olan ücret, yeni yılda bin 130 TL'ye yükseldi. Araç muayenesinde artık sürücülerinden cebinden toplamda çıkan para bin 300 TL'yi geçti. Öte yandan MTV ve kaskoya gelen zamlarla birlikte aracın hareket etmeden sürücüye yıllık masrafı 24 bin TL'yi buldu.

Finans 03-01-23 08:03

'123 bin 700 TL üzerindekiler...' Ödemeler başladı: Tek tek sıraladı! Hangi araç ne kadar MTV ödeyecek? Model, tescil, silindir hacmi ve matraha göre…

Hangi araç için ne kadar MTV ödenecek? Motorlu Taşıtlar Vergisi için ocak ayı ödemeleri başladı. Şimdi araç sahipleri araçları için ne kadar MTV ödeyeceklerini hesaplıyor. Model yılı, ilk tescil tarihi, motor silindir hacmi ve matraha göre araç sahiplerinin ödeyecekleri MTV tutarları belirlendi. İlk ödemeler ocak ayında, ikinci ödemeler ise temmuz ayında gerçekleştirilecek. İşte 2023 MTV fiyatları ve yüzde 61,5 artışla araç sahiplerinin araçlarına göre ödeyecekleri tutarlar...

Finans 02-01-23 16:15
MTV

Son dakika: Yüzde 122 zamlanacaktı! MTV 2023 zammı ‘26 Temmuz’ engeline takıldı: Erdoğan, motorlu taşıtlar vergisi için yetki kullanacak mı?

Son dakika: Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) 2023 için yüzde 122 artacak. Ancak 26 Temmuz’da trafik cezaları, motorlu taşıtlar vergisi, pasaport harçları gibi birçok kalemde yapılacak artışı belirleyen yeniden değerleme oranı konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 3 kata kadar arttırma veya sıfıra indirme yetkisi verilmişti. Edinilen bilgiye göre Erdoğan’ın MTV indirimi için yetki kullanması bekleniyor. Erdoğan’ın Aralık ayının sonuna kadar adım atması ve kararın Resmi Gazete'de yer alması bekleniyor.

Finans 10-11-22 09:40
MTV

Son dakika: Vergi, harç ve cezalarda 2023 zammı belli oldu! MTV, ehliyet-pasaport harçları ve trafik cezaları zammında yüzde 122,93'lik oran için gözler Erdoğan'da

Son dakika haberi: Ekim ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından yeniden değerleme oranı da belli oldu. Vergi, harç ve cezalardaki artışı belirleyen yeniden değerleme oranı yüzde TÜİK 'in açıkladığı verilerle birlikte 122,93 oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eğer düşürme yetkisini kullanmazsa 2023 yılında Motorlu Taşıtlar Vergisi, ehliyet-pasaport harçları ve trafik cezaları bu oranda artış gösterecek. İşte tüm detaylar...

Finans 03-11-22 10:53

Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne zam mı geliyor? 2023 MTV ne kadar olacak? Araç sahiplerini üzen haber: Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne zam yolda!

Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne (MTV) zam geleceği yönündeki haberler sonrası konuya ilişkin son dakika gelişmeleri vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Merkezi Yönetim Bütçe Teklifi'nde bulunan 2023 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi tahsilat tahminlerine göre; önümüzdeki sene bahsi geçen vergiye yüzde 60 zam gelme ihtimali bulunuyor. Peki, Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne zam mı gelecek? 2023 MTV ne kadar olacak? İşte Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde son durum...

Finans 22-10-22 14:10

Araç sahiplerine kötü haber! Akaryakıt fiyatlarından sonra... Yüzde 60 zam yolda

Akaryakıt fiyatlarından sonra vergiler de araç sahiplerinin belini bükecek. Yeni yılda Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne (MTV) en az yüzde 60 zam yolda. 2022 yılında 2 bin 746 TL MTV ödeyen bir kişinin yeni yılda ödeyeceği miktar 4 bin 493 TL olacak. Vatandaşlar, son çare olarak arabalarını satmayı düşündüklerini ifade ederek "Lüks olmaktan çıktı, yük olmaya başladı" dedi.

Finans 21-10-22 07:45

Bu zamlar cep yakacak! Enflasyon sıfır çıksa dahi yüzde 121 zam bekleniyor... 1 Ocak 2023'e dikkat: Emlak vergisi, MTV, ceza, harç...

2022 yılı Türkiye'de yüksek enflasyonla geçiyor. Bu sene çıkan enflasyon oranları 2023'e de vergi olarak yansıyacak. 1 Ocak 2023'ten itibaren geçerli olması beklenen vergilere ise, ekim ayında yüzde sıfır enflasyon çıksa bile yüzde yüzün üzerinde zamlar gelecek. Peki bu zamlar hangi vergilerde geçerli olacak? İndirim gelme ihtimali var mı? Emlak vergisi ve MTV en az ne kadar olacak? Vergi Uzmanı Ozan Bingöl konuyla ilgili detayları canlı yayında anlattı. İşte 2023 yılında beklenen zamlar...

Finans 05-10-22 20:25

Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Bu hafta son! Cezası var...

MTV ödeme tarihi araç sahibi vatandaşlar tarafından araştırılıyor. MTV oranı 2021 yılı için belirlenen yüzde 36,20'lik yeniden değerleme oranı yerine, bu sene yüzde 25 olarak belirlenmişti. Motorlu taşıtlar vergisi ve gelir vergisinde bu yıla ilişkin ikinci taksit ödeme süresi için zaman daraldı. Peki MTV ödemeleri ne zaman yapılacak? İşte 2022 MTV 2. taksit ödeme tarihi!

Finans 25-07-22 08:52

MTV ikinci taksit için süre daralıyor! Bankalar tek tek duyurdu: Faizsiz taksit imkanı da var, indirim de…

MTV ödeme tarihi araç sahibi vatandaşlar tarafından merak ediliyor. MTV hesaplama tablosu da, 2022 ikinci taksit MTV ödemesinin yaklaşmasıyla beraber sorgulanmaya başlandı. MTV oranı 2021 yılı için belirlenen yüzde 36,20'lik yeniden değerleme oranı yerine, bu sene yüzde 25 olarak belirlenmişti. Bankalar bu dönemde uyguladıkları kampanyalarla müşterilerine destek oluyor. Peki MTV ödemeleri ne zaman yapılacak? İşte 2022 MTV 2. taksit ödeme tarihi!

Finans 18-07-22 08:43
MTV

MTV ödemeleri ne zaman yapılacak? İşte 2022 MTV 2. taksit ödeme tarihi!

MTV ödeme tarihi araç sahibi vatandaşlar tarafından merak ediliyor. MTV hesaplama tablosu da, 2022 ikinci taksit MTV ödemesinin yaklaşmasıyla beraber sorgulanmaya başlandı. Araç sahipleri senede iki defa Motorlu taşıtlar vergisi (MTV) ödemesi yapıyor. MTV oranı 2021 yılı için belirlenen yüzde 36,20'lik yeniden değerleme oranı yerine, bu sene %25 olarak belirlenmişti. Peki MTV ödemeleri ne zaman yapılacak? İşte 2022 MTV 2. taksit ödeme tarihi!

Finans 17-07-22 01:33
MTV

Aracı olan herkesi ilgilendiriyor! 1 Ağustos'ta sona erecek: Cezası var... (MTV ödemesi 2022 ne kadar?)

Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren Motorlu Taşıtlar Vergisi borcunun ikinci taksit ödemelerinde son günler yaklaşıyor. 1 Temmuz’da başlayan MTV ikinci taksit ödemeleri için “MTV son ödeme tarihi 2. taksit ne zaman?” sorusu araç sahipleri tarafından araştırılıyor. Peki MTV ödemesi nasıl yapılır? 2022 MTV fiyatları ne kadar? İşte 2022 MTV ödeme tarihleri ve son dakika haberinin detayları…

Finans 12-07-22 14:27

MTV ikinci taksit ödemeleri başlıyor! Araç sahipleri dikkat! Cezası var...

Son dakika haberine göre milyonlarca araç sahibini ilgilendiren MTV borcunun ikinci taksit ödemeleri başlıyor.. Temmuz ayında yapılacak olan ödemeler 1 Temmuz - 31 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek.

Finans 28-06-22 10:33
MTV

MTV ne zaman ödenecek? Motorlu Taşıtlar Vergisi 2022 oranı nedir? İşte MTV 2. taksit ödeme tarihi!

MTV ne zaman ödenecek? Motorlu Taşıtlar Vergisi 2022 oranları ile ilgili detaylara geçen yıl aralık ayında Resmi Gazete'de yer verilmişti. Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren karar kapsamında en yüksek Motorlu Taşıtlar Vergisi 62 bin 633 TL oldu. En düşük fiyat ise 136.25 TL olarak belirlendi. Peki Motorlu Taşıtlar Vergisi 2022 oranı nedir? İşte MTV 2. taksit ödeme tarihi...

Haber 20-06-22 12:06

2022 MTV nasıl yatırılır? Hangi araç sahibi ne kadar MTV ödeyecek? Kredi kartıyla ödeme nasıl yapılır?

2022 MTV için bugün son gün. Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemesi bankalarveya Gelirler İdaresi Başkanlığı'ndan yapılabiliyor. Verginin son gününün gelip çatması dolayısıyla internet kullanıcıları araştırmalarına hız verdi. Peki 2022 MTV nasıl yatırılır? Hangi araç sahibi ne kadar MTV ödeyecek? Kredi kartıyla ödeme nasıl yapılır? İşte detaylar...

Haber 31-01-22 11:57

MTV için son gün! Araç sahipleri dikkat.... Ödemeyene ceza var

Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren MTV borcunun ilk taksit ödeme süresi bugün sona eriyor. Bakanlık duyurduğu bilgilere göre ödemeyen araç sahibine ceza var. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre en en düşük MTV tutarı 109 liradan 136,25 liraya; en yüksek MTV tutarı ise 50 bin 107 liradan 62 bin 633 liraya çıkmıştı. Peki 2022 yılında hangi araç sahibi ne kadar MTV ödeyecek?

Finans 31-01-22 09:17
MTV