Murat Emir Haberleri

CHP'li Murat Emir: Sağlık Bakanı, 29 bin 377 vaka iddiamıza yanıt veremedi

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir'in "Koca’nın bin 512 hasta var dediği gün 29 bin 377 vaka vardı" iddiasıyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Belge denilen, iddia edilen evrakla ilgili üzerinde bir tarih yok. Hangi tarih aralığında alındığına dair bir not yok" yanıtını vermişti. CHP'li Emir, Bakan Koca'nın açıklamasına sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Haber

Bakan Koca'dan CHP'li Murat Emir'in 'Vaka sayısı açıklananın 20 katı' iddiasına yanıt

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, koronavirüs vaka sayısının Koca'nın açıkladığının 20 katı olduğunu iddia etmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca CHP'li Emir'in iddiasına yanıt verdi. Koca, "Verdiğimiz tablodaki bilgilerin hepsi doğru" ifadelerini kullandı.

Haber

CHP'li Murat Emir: Koca'nın 1512 hasta var dediği gün 29 bin 377 vaka vardı

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, koronavirüs verilerinin gerçeği yansıtmadığını iddia etti. Emir, Bakan Koca'ya seslenerek, "Sayın Bakan bu belge doğru mudur? Bu belge doğru ise artık halkımıza gerçekleri söylemenin vakti gelmiştir" dedi.

Haber

CHP'li milletvekilleri, Muharrem İnce'nin, çete iddiasını değerlendirdi

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir: -"İnce'nin çete kelimesine katılmam mümkün değil. Bu tartışmaları aile içinde daha sağlıklı yapmak gerekir" -CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel: -"Kumpas konusuna katılıyorum ama çete konusuna katılmıyorum"

Haber

Murat Emir

Murat Emir Hakkındaki Haberler Mynet'te. Murat Emir Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir:

"(15 Temmuz şehit yakınları ve gaziler için düzenlenen yardım kampanyası) Bu paraların nerede olduğu, kimlere verildiği, hangi gazilere, şehit yakınlarına verilip verilmediği Türkiye'nin gündeminden bir türlü düşmedi. Çünkü biz, hiçbir gazinin veya şehit yakının bu paralara bir şekilde kavuştuğunu, görmedik, duymadık, bilmiyoruz"

Haber

Sağlık alanında düzenlemeler içeren teklif komisyonda

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir: - "Sağlıkta şiddet sorununun, ceza yasasındaki hüküm ağırlaştırmasıyla veya sağlıkçıların ifadelerinin, karakolda değil de sağlık merkezinde alınmasıyla çözülemeyeceğini hepimiz biliyoruz. Bu kapsamlı, etraflı, çok katmanlı bir sorundur" - HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu: - "Hekimlik mesleği, kutsal bir meslektir. Böyle bir meslek grubunu basit siyasi gerekçelerle, ispatlanmamış birtakım nedenlerle bir anda sokağa bırakmak hiçbir vicdanın kaldıracağı bir şey değildir"

Haber

TBMM Genel Kurulu

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya: "Kamu görevlisinin sadakati, öncelikle mensubu olduğu devletedir. Bunun dışındaki sadakatle, bir başka yapıya, örgüte mensup olan kişinin, kamu görevinde kalma hak ve yetkisi yoktur" - CHP Ankara Milletvekili Murat Emir: - "Olağanüstü hal kararnameleri ancak ve ancak olağanüstü hal süresince geçerlidir. Olağanüstü hal temmuz ayında kaldırıldı. Dolayısıyla olağanüstü hal kanun hükmünde kararnamelerinin yasal dayanağı bitmiş oldu"

Haber

Gündemi sarsacak McKinsey sorusu! TSK...

CHP Ankara milletvekili Murat Emir, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a Tükiye'nin savunma sisteminin de McKinsey’in denetimine açılıp açılmayacağını sordu.

Haber

CHP'li Emir'den aşı zorunluluğu teklifi

Aşı yaptırmanın zorunlu olmasına ilişkin teklifini TBMM Başkanlığına sunan CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, başta kızamık olmak üzere aşı ile önlenebilir birçok hastalığın yaygınlaşmaya başladığını belirtti - Emir: - "Sağlık Bakanlığı aşılama programına bir aşıyı aldıysa, o konuda yeterli bilimsel çalışma yapılmışsa, çocuklarımıza o aşı yapılmalıdır. Bu, anne babanın inisiyatifine terk edilmemelidir"

Haber

Ankara CHP milletvekili adayları kimler? İşte 24 Haziran erken seçimleri CHP listesi

CHP, 24 Haziran erken seçim milletvekili aday listesini açıkladı. Listede Ankara CHP milletvekili adaylarının isimleri merak konusu oldu. İşte CHP'nin seçim 2018 için YSK'ya verdiği milletvekili listesinde yer alan Ankara adayları. Ankara CHP milletvekili adayları kimlerden oluşuyor?

Haber

TTB Merkez Konseyi üyesi 3 hekim hakkındaki idari soruşturma

Türk Tabipler Birliği Başkanı Raşit Tükel: - "Sayın Sağlık Bakanını, TTB Merkez Konseyi üyelerine işten atma tehdidiyle baskı yapmaktan vazgeçmeye ve soruşturmaları derhal ortadan kaldırmaya davet ediyoruz"

Haber

CHP'den Ankara'nın Ulus semti için araştırma istemi

CHP, Ulus'un tarihi dokusunun korunması, Ankara'da orta ve alt gelir grubundaki vatandaşların uygun alışveriş yapma imkanlarının yok olmaması için Meclis Araştırması açılmasını istedi

Haber

CHP'den yaralanan askerler için araştırma istemi

CHP'den yaralanan askerler için araştırma istemi

Haber

Otobüsteki kadını takip edip Cumhurbaşkanı'na hakaretten gözaltına aldırdı

Keçiören'den Kızılay'a gelmek için bindiği otobüste yanındaki kişiyle sohbet eden M.A. adlı kadın, başka bir kişinin ihbarı ve “takibi” üzerine Cumhurbaşkanı'na hakaret suçundan gözaltına alındı.

Haber

Melih Gökçek için CHP'li vekilden gündemi sarsacak yorum: Hesabını soracak

Cumartesi günü 23 yıldır sürdürdüğü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Melih Gökçek, istifa konuşmasında 'Yorgun olduğumu düşündüğüm için değil liderimiz Recep Tayyip Erdoğan istediği için istifa ediyorum' ifadesini kullanmıştı. Gökçek'in bu sözlerini yorumlayan CHP Ankara Milletvekili Murat Emir'den gündemi sarsacak bir iddia geldi: Melih Gökçek hesabını soracak...

Haber

Melih Gökçek hakkında flaş iddia: Hedefi bütçeyi boşaltmak

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında Melih Gökçek, anlaşılan son çare giderayak, belediye bütçesini boşaltmayı hedefliyor. Melih Gökçek, hangi yolla olursa olsun, 23 yıldır işgal ettiği o koltukta bir dakika daha oturmamalı ve belediye başkanlığı koltuğundan kalkmasının ardından mutlaka yargı karşısında hesap vermelidir" dedi."

Haber

Hükümetten Cumhurbaşkanı sorusuna yanıt: Cumhurbaşkanı ile ilgili soru sorulamaz

CHP'li Murat Emir’in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlık harcamalarına ilişkin verdiği soru önergesine, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’dan Anayasa ve İçtüzük hatırlatılarak “Sayın Cumhurbaşkanımızla ilgili konularda ‘soru’ sorulamayacağından soru önergesinde yer alan hususlara cevap verilmesine yasal imkan görülmemiştir” yanıtı geldi.

Haber