Mustafa Destici Haberleri Ve Son Dakika Mustafa Destici Haberleri

Mustafa Destici Haberleri Ve Son Dakika Mustafa Destici Haberleri

1966 Gecek, Günyüzü doğumlu Mustafa Destici siyasetçi, bürokrat ve öğretmendir. İlkokulu Günyüzü'nde, ortaokulu Sivrihisar'da ve liseyi Ankara Merkez İmam Hatip Lisesinde okudu. Yüksek öğrenimini ise Ankara Üniversitesi İlahiyet Fakültesi’nde yaptı. 2007 yılında BBP yani Büyük Birlik Partisi’nde siyasete atıldı. 2007’de genel başkan yardımcısı, 2009’da genel sekreter oldu. 2011’de BBP’den milletvekili adayı oldu ama seçim sonuçlarından dolayı istifa etti. Saadet parteisi ile ittifak kararı alınan 2015’te Saadet Partisi’nden milletvekili adayı oldu ama parti seçim barajını geçemeyince 2015’te yeniden BBP genel başkanlığına seçildi. 2018’de AK Parti’nin listesinden aday oldu ve milletvekili seçildi.

Mustafa Destici Haberleri

'Yüzde 25 eksilmiş olacak' Dikkat çeken 'asgari ücret' çıkışı! Temmuzda mutlaka...

Asgari ücret ne kadar olacak? Milyonlar asgari ücrete kilitlenmişken yeniden ara zam olup olmayacağı da merak ediliyordu. Bu süreçte tek zam sinyali verilirken BBP lideri Mustafa Destici'den dikkat çeken bir çıkış geldi. Destici "Yılda 1 kez asgari ücret tespit edilmesine geri dönmek, işçinin emeğine haksızlıktır." dedi. 2024'te enflasyon yüzde 50 bile olsa haziranda asgari ücretlinin maaşının yüzde 25 eksilmiş olacağına vurgu yapan Destici "Temmuzda mutlaka yeniden tespit edilmelidir" dedi.

Finans 29-11-23 15:19

BBP lideri Mustafa Destici'den dikkat çeken sığınmacı açıklaması: 'Yabancı istihbarat kuruluşları açısından ülkemizde bir zaaf noktası oluşturdu'

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Sığınmacıların, yabancı istihbarat kuruluşları açısından, ülkemizde bir zaaf noktası ve hareket alanı oluşturduğunu düşünüyoruz" dedi. Açıklamasının devamında Destici, "Sığınmacılar meselesi depremden sonra maddi olarak daha büyük bir külfet haline dönüşmüştür” ifadelerini kullandı.

Haber 22-10-23 14:31

Büyük Kurultay'da kavga: Ortalık karıştı, polis müdahale etti! Büyük Birlik Partisi'nde gergin gün

Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) 12. Olağan Büyük Kurultayı'nda gerginlik çıktı. İki grup kavgaya tutuştu, polis müdahale etti. Salonda ortalığın karıştığı anlar kameraya da yansıdı.

Haber 22-10-23 12:43

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BBP lideri Mustafa Destici ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’yi kabul etti.

Haber 12-10-23 16:59

Trafik kapatıldı, vatandaşlar uzaklaştırıldı: BBP lideri Mustafa Destici'nin ziyaretinde panik anları! Bomba imha uzmanı olay yerine koştu

Dünkü terör saldırısının ardından bugün Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici'nin ziyaretinde panik yaşandı. Destici'nin Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret için belediye binasına girdi, ardından şüpheli paket ihbarı yapıldı. Ekipler harekete geçti; meydan trafiğe kapatıldı, vatandaşlar uzaklaştırıldı. Olay yerine gelen bomba imha uzmanı geldi, özel kıyafetini giydi. Şüpheli paketle ilgili konuşan Destici dünkü saldırıya atıf yaptı.

Haber 02-10-23 14:55

Destici'nin ses getiren 'HDP' sözlerine CHP'li Özel'den yanıt: Gizli protokol...

Seçimlerin üzerinden 4 ay geçmesine rağmen siyasi arenadaki 'gizli protokol' tartışmaları devam ediyor. BBP lideri Mustafa Destici, HDP ile CHP'nin gizli bir protokol yaptığını savundu. Ses getiren bu açıklamaya CHP'li Özgür Özel'den yanıt geldi.

Haber 26-09-23 16:27

BBP lideri Destici'den Kerkük açıklaması: Uçaklarımıza 15 dakikalık mesafede

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Kerkük'ün kadim bir Türk şehri olduğunu belirterek, "Orada Türk varlığını yok etmeye ya da gücünü kırmaya, etkisizleştirmeye ya da Türkleri baskı altına almaya, geçmişte yaşandığı gibi birtakım katliamlara kadar gidecek süreçleri yaşatmaya çalışanlara asla müsaademiz yoktur." dedi. Destici ayrıca orada Türklere saldırı girişimi olma ihtimaline karşı, "Hiç kimse endişe etmesin uçaklarımıza 15 dakikalık mesafedeler." ifadelerini kullandı.

Haber 03-09-23 22:51

BBP lideri Mustafa Destici, partisinin yerel seçim kararını açıkladı

Meral Akşener’in yerel seçimlerle ilgili kararı sonrası Ankara kulisleri hareketlendi. BBP lideri Mustafa Destici de partisinin yerel seçimlerde nasıl bir yol izleyeceğini açıkladı. Destici, bazı bölgelerde Cumhur İttifakı ile bazı yerlerde de kendi adaylarıyla seçime gideceklerini belirtti.

Haber 31-08-23 11:27

BBP lideri Mustafa Destici'den sığınmacı açıklaması! İvedilikle geri gönderilmeliler

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye'deki sığınmacılarla ilgili olarak sorulan soruya "Şu anda boşta olanlar mutlaka ama mutlaka ivedilikle geri gönderilmeli" cevabını verdi. Geliri yüksek olanla düşük olandan aynı verginin alındığını ifade eden Destici, "Akaryakıt almaya giden asgari ücretli vatandaşımızla gelirli milyonlar olan vatandaşımız aynı vergiyi ödüyor. Bu kabul edilebilir bir durum değildir. Düzeltilmesi gerekiyor" dedi.

Haber 18-08-23 18:43

Emeklilerin tepkisine hak veren Cumhur İttifakı ortağı Destici'den ÖTV çıkışı! Onlardan asla vergi alınmamalı

Seçimlerin ardından birçok kalemdeki vergiler artırıldı, bazı yeni vergiler de düzenlemeye alındı. Son olarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, doğrudan vergilerin artırılıp dolaylı vergilerin azaltılması gerektiğini savundu. Cumhur İttifakı ortaklarından Büyük Birlik Partisi (BBP) lideri Mustafa Destici, geliri az olanlardan ve özellikle tarım ile üretimde ÖTV alınmaması gerektiğini kaydetti. Ayrıca emeklilerin maaş zammına tepkilerine hak veren Destici, "Adaletsizlik düzeltilmeli" dedi.

Haber 09-08-23 15:24

Cumhur İttifakı ortağı BBP lideri Destici'den 'emekli maaşı' çıkışı! Ocak ayını beklemeden zam yapılmalı

Emekli maaşlarına yapılan yüzde 25'lik zammın yeterli bulunmadığı yönünde devam ediyor. Seçimlere Cumhur İttifakı çatısı altında giren Yeniden Refah Partisi'nin Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın 'seyyanen zam' çıkışının ardından BBP lideri Mustafa Destici'den de maaş artışıyla ilgili dikkat çeken açıklamalar geldi. Partisinin MKYK toplantısı öncesinde konuşan Destici, "Ocak ayını beklemeden emeklimize behemehal bir zam verilmesini, maaş artışlarının yapılmasını arzu ediyoruz." dedi.

Finans 05-08-23 18:34

Mustafa Destici gelen zamlara isyan etti: 'Bu adil, hakkaniyetli değildir'

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, gelen zamlarla ilgili olarak "Vergi sistemimizle ilgili çok kapsamlı düzenlemeye ihtiyacımız var. Bu maliyetlerin yükü, vatandaşlarımızın tamamının sırtına yüklenmemelidir. Geliri düşük olan ile geliri yüksek olan akaryakıtta aynı Özel Tüketim Vergisi'ni ödememelidir. Bu adil, hakkaniyetli değildir" dedi.

Haber 02-08-23 14:12

Cumhur İttifakı ortağı BBP lideri Destici'den 'vergi' çağrısı! Özellikle ÖTV'den muaf tutulmalarını istiyoruz

Cumhur İttifakı ortaklarından Büyük Birlik Partisi lideri Mustafa Destici, vergi yükünün azaltılması yönünde çağrıda bulundu. Yatırım-istihdam-üretim-ihracata dayalı ekonomik model olduğuna değinen Destici, "Ama şu anda bize gelen şikayet niteliğindeki serzenişler özellikle üreticilerimizin, sanayicilerimizin, iş kurmak isteyen kesimlerimizin finansa erişmekte büyük bir zorluk yaşadıkları yönünde" diye konuştu. Destici'nin ÖTV'den muafiyet sözleri de dikkat çekti.

Haber 29-07-23 16:44

Destici'den 'vergi' önerisi! Hem ahlaki değil hem yasal değil diyerek açıkladı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici'den dikkat çeken vergi önerisi geldi. "Fakir, zengin ayırt etmeden vatandaşların hepsinin sırtına birden yüklenilmemeli" diyen Destici, açıklamasının devamında "Kimin mal varlığı fazlaysa o daha fazla katkı sağlamalı, daha fazla vergi ödemeli" ifadelerini kullandı. Destici ayrıca yerel seçimler için de önemli değerlendirmelerde bulundu.

Haber 27-07-23 14:03

Akaryakıta gelen ÖTV zammına Cumhur İttifakı ortaklarından peş peşe tepkiler! Önce Destici ardından Erbakan

Cumhur İttifakı'nın ortaklarından olan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, akaryakıta gelen ÖTV zammına tepki göstererek, "Kabul edilebilir ve hakkaniyetli bir düzenleme olmamıştır" ifadelerini kullandı. AK Parti MKYK üyesi Metin Külünk de akaryakıta gelen ÖTV zammına özellikle zamanına dikkat çekerek tepki göstermişti. Peş peşe tepkilerin ardından bir açıklama da YRP lideri Fatih Erbakan'dan geldi. Erbakan yaptığı yazılı açıklamaya, "Bütçe açığı vergi zamlarıyla kapatılamaz" notunu düştü.

Finans 16-07-23 13:57

Bahçeli'nin ardından Destici de... Emekli maaşı zammıyla ilgili dikkat çeken sözler! Yürekten inanıyoruz diyerek açıkladı: '7 bin 500 TL'nin üzerine ilave edilmeli'

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin emekli maaşı çıkışının ardından BBP lideri Mustafa Destici'den de emekli maaş artışına dair bir çıkış geldi. Destici, emeklilere ödenecek enflasyon farkının kök ücrete değil emeklilerin mevcut maaşına yansıtılmasını önerdi. Destici konuşmasında "Emeklilerimizin hayat şartlarına ezdirilmeyeceği, hayatlarını idame ettirebilecekleri, devletle aralarındaki güvenin zedelenmeyeceği bir çözüm bulunacağına da yürekten inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Haber 12-07-23 16:40

Destici’den Merdan Yanardağ açıklaması: ‘Kim vatan hainliği yapıyorsa…’

BBP Genel Başkanı Destici, bayram namazı sonrası açıklamalarda bulundu. Gazeteci Merdan Yanardağ'ın tutuklanması hakkında konuşan Destici “Kim vatan hainliği yapıyorsa elbette ki kanun önünde, hukuk önünde hesabını verecektir. Bu adı geçen şahıs da açıkça devletin varlığına, ülkenin bütünlüğüne, milletin kardeşliğine kasteden bir terör örgütünü ve onun teröristbaşı ve diğer terör örgütü üyelerini alenen övmüştür, onlara sahip çıkmıştır” ifadelerini kullandı.

Haber 28-06-23 08:35

Sinan Oğan'a Bakanlık verilecek mi? BBP lideri Mustafa Destici canlı yayında açıkladı

ATA İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, ikinci turda Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyecek. Oğan'ın ikinci tur için aldığı karar sonrası Bakanlık verileceği iddiası gündem oldu. Cumhur İttifakı ortağı BBP lideri Mustafa Destici, katıldığı canlı yayında bu iddiaya yanıt verdi.

Haber 25-05-23 11:50

Sinan Oğan kimi destekleyecek? Mustafa Destici canlı yayında açıkladı: 'Aldığım bilgilere göre...'

Türkiye adım adım seçimlerin ikinci turuna giderken gözler ATA İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ın açıklayacağı karara çevrildi. Canlı yayında açıklama yapan Cumhur İttifakı ortağı ve BBP lideri Mustafa Destici, Oğan'ın vereceği kararla ilgili olarak yaptığı açıklamada "Sinan Bey'in kararı olumlu olacak. Kesinlikle Kılıçdaroğlu'nu desteklemeyecek. Aldığım bilgilere göre bir sürpriz olmazsa Cumhur İttifakı'na desteğini açıklayacak" dedi.

Haber 22-05-23 14:21

SON DAKİKA: BBP lideri Mustafa Destici'den 'İmamoğlu' ve 'Erzurum' yorumu! 'PKK işaretleriyle kışkırttılar, dadaşlar size meydanı boş bırakır mı?'

Ekrem İmamoğlu'nun olaylı Erzurum mitingi sonrası son dakika haberleri gelmeye devam ediyor! Cumhur İttifakı içerisinde yer alan Mustafa Destici'den İmamoğlu'na sert sözler! Ekrem İmamoğlu'nun PKK'lılara zafer işareti yaptığını, Erzurum'da da PKK'lılarla birlikte hareket ettiğini iddia eden Destici, 'Dadaşlar size meydanı boş bırakır mı?' dedi.

Haber 08-05-23 13:20

'Türk bayrağı' çıkışı gündem oldu, bir tepki daha geldi! Destici'den HÜDA PAR'a 'Hizbullah' çağrısı

HÜDA PAR lideri Zekeriya Yapıcıoğlu'nun 'Türk bayrağı' çıkışına bir tepki de Cumhur İttifakı'nın ortaklarından BBP lideri Mustafa Destici'den geldi. Yapıcıoğlu'nun canlı yayında kullandığı "Türk bayrağı yerine Türkiye bayrağı denmeli" sözlerine Tuğrul Türkeş'ten "Yapsın da görelim" yanıtı gelmişti. Destici de Yapıcıoğlu'nun sözlerini eleştirirken HÜDA PAR'a terör örgütü Hizbullah ile ilgili çağrı yaptı.

Haber 28-04-23 12:36

‘Cumhurbaşkanımız ilk turda seçimi kazanacak’ diyerek oy oranı verdi!

Bayram namazının ardından açıklamalarda bulunan BBP lideri Mustafa Destici, 14 Mayıs seçimlerine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Destici seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamasında “Sayın Cumhurbaşkanımız 51 ile 53 arası bir oyla ilk turda seçimi kazanacaktır” ifadelerini kullandı.

Haber 21-04-23 11:08

'Tito artığı' atışmasında son perde! Erkan Baş'ı hedef alan Destici'nin sözlerine BBP'den yeni açıklama: TİP’in genel başkanı olduğu söylenen arkadaş...

BBP lideri Mustafa Destici'nin TİP lideri Erkan Baş için kullandığı "Tito artığı" sözlerinin yankısı sürüyor. Siyasetin gündemine damga vuran sözlerin ardından BBP'den yeni açıklama geldi. Erkan Baş, Destici'ye "Bu şahsı ciddiye almam ama burada mesele ben değilim" diyerek yanıt vermiş, "İşte ırkçılık budur" demişti. BBP'den gelen son açıklamada ise yine Erkan Baş hedef alınırken "Biz Balkan Türklüğünü kastetmedik" dendi.

Haber 17-04-23 09:29

'Tito artığı' polemiği büyüyor! Destici'nin Erkan Baş'a yönelik sözleri gündem oldu CHP'den de açıklama geldi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’nin, Türkiye İşçi Partisi (TİP) lideri Erkan Baş için kullandığı "Tito artığı" ifadeleri gündem yarattı. Baş, Destici'nin açıklamalarına " İşte ırkçılık budur" diyerek yanıt verirken bir açıklama da CHP tarafından geldi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Destici'ye tepki göstererek "Haddinizi bilin'" ifadelerini kullandı.

Haber 13-04-23 12:49

Destici ile Baş arasında 'soyadı' polemiği! Tito artığı sözlerine çok sert yanıt... Sen Jusoviç diye çıkabiliyor musun ortalığa?

BBP lideri Mustafa Destici, TİP lideri Erkan Baş'ı soyadı üzerinden hedef alarak Baş'ın "gerçek" soyadının "Jusoviç" olduğunu öne sürdü. Kendisine "Tito artığı" diyen Destici'ye Baş'tan yanıt gecikmedi. Yalnızca kendisine değil, Türkiye'deki milyonlarca insana hakaret edildiğini savunan Baş, Destici'ye 'ırkçılık' eleştirisinde bulundu.

Haber 12-04-23 14:28

Türkiye'nin konuştuğu riskten sonra Kızılay Başkanı Kınık'a çağrısı gündem oldu! Sahur vaktinde paylaştı: Ameliyatlar durma noktasına gelince...

Son günlerde Türkiye'nin konuştuğu, kan bağışının yetersizliği nedeniyle ameliyatların durma noktasına gelmesiyle ilgili tartışmalar devam ederken Kızılay'dan kan bağışı çağrıları yapılmaya devam ediyor. Deprem sürecinde çadır satışı dolayısıyla eleştirilerin hedefi haline gelen Kızılay Başkanı Kerem Kınık'a BBP lideri Mustafa Destici, daha önce de yaptığı çağrısını yineleyerek "Görevi ehline bırakmalıdır" dedi.

Haber 12-04-23 12:31

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İstanbul 1. Bölge'den milletvekili adayı oldu

28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için geçici milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) sunan Büyük Birlik Partisinde (BBP) Genel Başkan Mustafa Destici, İstanbul 1. Bölge birinci sıradan aday oldu.

Haber 09-04-23 21:17

Peş peşe görüşmeler! BBP lideri Destici'den kritik açıklama: Meclis'in yüzde 60'ını alabilirdik, MHP listeyi verince...

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhur İttifakı'ndaki partilerin ayrı listelerle seçime gireceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesi sonrası açıklamalarda bulunan Destici'nin, MHP'nin milletvekili aday listesini YSK'ya teslim etmesine ilişkin açıklaması ise dikkat çekti. İşte haberin detayları...

Haber 07-04-23 19:18

Bahçeli son kararını açıklamıştı, Destici 'Onlar avantajlı oluyor' diyerek kapıyı açık bıraktı! BBP'den seçim öncesi 'isim' hamlesi... Hala zaman var

Cumhurbaşkanı adaylarının netleşmesinin ardından gözler milletvekili listelerine çevrildi. Cumhur İttifakı'ndan MHP seçimlere kendi listeleriyle gireceğini belirterek ortak listeye kapıyı kapatmıştı. İttifak ortaklarından BBP'nin lideri Mustafa Destici ise Millet İttifakı'nın ortak listeyle girmesi durumundan söz ederek "Onlar daha avantajlı duruma geliyor" dedi. Listelerin YSK'ya sunulması için hala zaman olduğunu hatırlatan Destici, ortak listeye kapıyı açık bıraktı.

Haber 04-04-23 09:19

SON DAKİKA | 'Karşı taraf kazanırsa kaos...' Erdoğan-Destici görüşmesi sonrası dikkat çeken sözler

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BBP Genel Merkezi'nde Mustafa Destici'yi ziyaret etti. Bugün saat 14.00'te başlayan görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Görüşmenin ardından kameraların karşısına geçen Destici, bir açıklama yaptı. Millet İttifakı'nın kazanması durumunda ülkenin kaosa sürükleneceğinden endişe duyduğunu belirten Destici, "Kırgınlıklar üzerinden yanlış bir kararla PKK ile işbirliği yapanlarla yan yana durma zamanı değil. Kapımız tüm milletperverlere açıktır." dedi.

Haber 29-03-23 15:37

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan, Destici'yi ziyaret edecek! Seçimde izlenecek yol haritası masada

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BBP Genel Merkezi'nde Mustafa Destici'yi ziyaret edecek. Bugün saat 14.00'te gerçekleşecek kritik görüşmede seçimlerde izlenecek yol haritasıyla ilgili bir değerlendirmenin masada olması bekleniyor.

Haber 29-03-23 10:11

'Yüzde 30' açıklaması gündem yaratmıştı! Mustafa Destici'den BBP'nin oy oranıyla ilgili yeni açıklama

Cumhur İttifakı ortağı Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici çok konuşulan 'Yüzde 30'luk oy potansiyelimiz var' sözlerine açıklık getirdi. Katıldığı canlı yayında elindeki anket sonuçlarını gösteren Destici, anket şirketlerinin yaptığı çalışmalar sonucu bu rakamın ortaya çıktığını belirterek "Biz bu oyu alacağız demiyoruz. Hedefimiz var ama gerçekçi de olmak lazım" diye konuştu. Destici, 14 Mayıs'taki hedefledikleri oy oranını da açıkladı.

Haber 23-03-23 12:07

Cumhur İttifakı ortağından ilk HDP yorumu! İYİ Parti'ye çağrı

Türkiye adım adım seçime giderken HDP kararını verdi. HDP'nin 14 Mayıs'ta aday çıkarmayacaklarını ifade etmesi sonrasında Cumhur İttifakı'ndan ilk yorum BBP lideri Mustafa Destici'den geldi. Destici yaptığı açıklamada "Sayın Kılıçdaroğlu ve Altılı Masa’daki İYİ Parti dışındaki 5 parti ve Genel Başkanları, HDP'yi, İYİ Parti'ye tercih etmiş oldular. Burada durumunu yeniden gözden geçirmesi gereken İYİ Parti'dir" dedi.

Haber 22-03-23 13:58

Şanlıurfa'dan paylaştığı o kare tepki toplamıştı! Destici'nin yeni paylaşımı dikkat çekti: Peki onlar bir şey yaptı mı?

Büyük Birlik Partisi (BBP) lideri Mustafa Destici'nin selden etkilenen Şanlıurfa'ya ziyareti sırasında sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflardan biri tepkilere neden olmuştu. O fotoğrafta Destici'nin ayağında sarı yağmur çizmeleri olduğu, yanındaki küçük çocuğun ise terlikle gezdiği görülüyordu. Tepkilerin ardından Destici'den dikkat çeken bir açıklama geldi.

Haber 21-03-23 14:09

BBP lideri Destici'den Hüda Par açıklaması: Kabul etmeyeceğimiz şeyler var

14 Mayıs seçimleri öncesinde gözler ittifaklarda yaşanan gelişmelere çevrildi. AK Parti'nin Hüda Par'ı ziyareti ise 'Cumhur İttifakı genişliyor mu?' sorusunu gündeme getirdi. Siyasette sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ederken Cumhur İttifakı üyesi BBP'den dikkat çeken bir Hüda Par açıklaması geldi. BBP lideri Mustafa Destici Cumhur İttifakı'yla Hüda Par'ın görüşmesini olumlu bulduklarını ancak Hüda Par'ın parti programlarında kabul etmeyecekleri ifadeler olduğunu belirtti.

Haber 15-03-23 20:56

SON DAKİKA | Erdoğan'la kritik görüşme sonrası Destici'den ilk açıklama 'Kuvvetle muhtemel...'

Son dakika haberi: BBP lideri Mustafa Destici, AK Parti Genel Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Görüşme sonrası BBP lideri Destici'den ilk açıklama da geldi. Destici, "Kuvvetle muhtemel 81 ilde kendi logomuz ve kendi listemizle seçime gireceğiz" ifadelerini kullandı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 13-03-23 14:08

HÜDA-PAR ve YRP adımlarından sonra Cumhur İttifakında kritik zirve! Cumhurbaşkanı Erdoğan, BBP lideri Destici ile görüşecek

Seçimler yaklaşırken ittifak görüşmelerinde trafik hızlandı. Geçtiğimiz hafta HÜDA-PAR ve Yeniden Refah Partisini Cumhur İttifakı bünyesine katmak için AK Parti görüşmeler gerçekleştirirken bugün ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ittifak ortağı BBP lideri Mustafa Destici'yi kabul edeceği öğrenildi.

Haber 13-03-23 10:03

HÜDA PAR seçim kararını açıklamıştı! Cumhur İttifakı'ndan ilk açıklama geldi

14 Mayıs'ta yapılacak seçimlerde HÜDA PAR, Cumhur İttifakı'na katılacağını açıklamıştı. Konuyla ilgili olarak Cumhur İttifakı ortağı BBP lideri Mustafa Destici'den de bir açıklama geldi. HÜDA PAR'ın Erdoğan'ı destekleme açıklaması ile Yeniden Refah Partisi ve Anavatan Partisi'nin Cumhur İttifakına katılımı konusundaki değerlendirmesi sorulan Destici, "Cumhur İttifakının ilkelerini benimseyen, özümseyen her parti Cumhur İttifakına katılabilir, güç verecektir" dedi.

Haber 12-03-23 18:41

'Hanımefendi milleti kandıracağını sanıyor' dedi, İmamoğlu'na İBB Başkanını işi yok mu? diyerek tepki gösterdi! Destici'den dikkat çeken sözler

CHP lideri Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayı olarak yola çıkmasının ardından tüm partilerle görüşme dileğini dile getirmişti. BBP lideri Mustafa Destici, Kılıçdaroğlu'nun HDP'yi ziyaret edecek olmasını eleştirirken "Sayın Akşener'e soruyorum; 'HDP eşittir PKK'ysa senin cumhurbaşkanı adayın PKK'yla görüşüyor, senin niye sesin çıkmıyor' diyorum" ifadelerini kullandı. Destici, Ekrem İmamoğlu'nun deprem bölgesini ziyaretine tepki gösterirken ise "İBB başkanının işi yok mu?" dedi.

Haber 12-03-23 16:48

Cumhur İttifakı ortağı BBP lideri Destici'den canlı yayında dikkat çeken 'HDP' açıklaması! 'Siyasi bir karardır'

Cumhur İttifakı ortağı Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici katıldığı canlı yayında HDP'nin kapatılma süreci ve AYM'nin bugünkü kararını değerlendirdi. HDP'nin hazine yardımındaki blokajın kaldırılmasıyla ilgili 'Ne değişti de o gün 'hayır' diyen üyeler bugün 'evet' dedi' diyen Destici, 'Anayasa Mahkemesi'nin yapısının HDP'yi kapatmayabileceğini düşünüyorum. Eğer kapatma kararı çıkmazsa karar tamamıyla siyasi bir karardır' açıklamasını yaptı.

Haber 10-03-23 21:06

Erdoğan'la görüştü, kapıyı açık bıraktı! HÜDA-Par, DSP ve ANAP iddiaları sonrası Cumhur İttifakı'ndan ilk yorum

AK Parti, MHP ve BBP'den oluşan Cumhur İttifakı'nın genişleyeceği iddiaları Ankara gündemini hareketlendirildi. Kulislerde HÜDA-Par, DSP ve ANAP'ın ittifaka katılacağı iddiaları konuşulurken, açıklamalar da peş peşe geldi. DSP tarafından 'tabiki değerlendiririz' yorumu yapılırken; Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen BBP lideri Mustafa Destici de kapıyı açık bıraktı. Görüşme sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Destici, "Elbette ki Cumhur İttifakı'na dahil olabilirler" diye konuştu.

Haber 10-03-23 08:54

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BBP Genel Başkanı Destici’yi kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’yi kabul etti.

Haber 09-03-23 19:23

Dün Bahçeli bugün Destici… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan peş peşe dikkat çeken görüşmeler!

Millet İttifakı’nın adayının Kemal Kılıçdaroğlu olarak açıklanmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan üste üste dikkat çeken görüşmeler geldi. Dün MHP lideri Bahçeli ile görüşen Erdoğan’ın bugün de BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile bir görüşme gerçekleştireceği öğrenildi.

Haber 09-03-23 08:49

Meral Akşener'in Altılı Masa'ya dönmesi gündemden düşmüyor! BBP lideri Destici'den dikkat çeken sözler: 'Kimler kulağına ne fısıldadı?'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Altılı Masa'dan kalkmış ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığını desteklemediklerini duyurmuştu. Kısa süre sonra Altılı Masa'ya dönen ve Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olarak gösterildiği bildiriye imza atan Akşener'le ilgili BBP lider Mustafa Destici'den dikkat çeken bir çıkış geldi. Destici, Akşener'le ilgili "Masayı terk etmişti ama daha sonra hangi akıl devreye girdi? Kimler kulağına ne fısıldadı?" ifadelerini kullandı.

Haber 07-03-23 17:10

İYİ Parti'den 'Cumhur İttifakı' açıklaması! AK Parti'den İYİ Parti'ye geçen ismin paylaşımı gündem oldu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Altılı Masa'dan kalkması sonrası siyaset gündemi hareketlendi. Peş peşe gelişmeler yaşanırken, geçtiğimiz aylarda AK Parti'den İYİ Parti'ye katılan İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın çıkışı dikkat çekti. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Fakıbaba, "Biz İYİ Parti olarak olarak, AKP/Cumhur İttifakı ile asla birlikte olmadık, olmayacağız." dedi. Öte yandan BBP Genel Başkanı Destici'nin 'İYİ Parti' açıklamaları da gündem oldu.

Haber 05-03-23 19:36

Son dakika: İYİ Parti'nin altılı masa çıkışı sonrası... AK Parti'nin önemli ismi Yazıcı herkesin merak ettiği soruya yanıt verdi! 'Gönlümüz açık'

İYİ Parti'nin altılı masadan ayrılmasından sonra son dakika haberleri peş peşe geliyor. BBP lideri Mustafa Destici'nin Akşener sözleri sonrası bu kez bir açıklama da AK Parti'den geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, İYİ Parti ile ilgili soruya 'Önümüzdeki günlerde ilginç şeyler göreceğiz. Bizim kapımız da gönlümüz de herkese açık, el veren herkesin elini tutmaktan yanayız' dedi. Bu açıklamalar sonrası siyaset sahnesinde yeni gelişmelerin olabileceği ifade edildi.

Haber 03-03-23 17:42

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin acı günü! Babası Ali İhsan Destici hayatını kaybetti

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici'nin babası Ali İhsan Destici, Eskişehir'de geçirdiği kalp krizi nedeniyle 89 yaşında hayatını kaybetti.

Haber 31-01-23 19:34

BBP Genel Başkanı Destici: Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan'dır.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Bizim Büyük Birlik Partisi ve Alperenler olarak safımız da duruşumuz da çok net. Cumhur İttifakı ile ilgili görüşlerimiz de çok net. Safımız Cumhur İttifakı, cumhurbaşkanı adayımız da Recep Tayyip Erdoğan'dır." dedi.

Haber 29-01-23 15:47

Mustafa Destici'nin canlı yayındaki sözleri gündem oldu! Oy oranını açıkladı, sunucu şaşırdı

Türkiye adım adım seçime yaklaşırken partiler ve siyasilere ilişkin haberler yakından takip ediliyor. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, katıldığı programda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. "Bizim bu seçimlerdeki oy hedefimiz yüzde 4-5 arası bir oydur" diyen Destici, "Büyük Birlik Partisi'nin genel partilerin potansiyelleri içerisinde baktığımızda yüzde 30'un üzerinde bir oy potansiyeli vardır" dedi. Destici'nin açıklaması karşısında program sunucusunun şaşırdığı gözlendi.

Haber 28-01-23 11:55