Mustafa Elitaş Haberleri

Son tarih 30 Nisan! AK Parti'den 'vergi affı' açıklaması: Kanun teklifi tamam, hepsini kapsıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrasında açıkladığı yeni borç yapılandırma paketine ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Kanun teklifinin tamamlandığını belirten AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş "Vatandaşlarımızın tüm borçlarını yapılandırma kapsamına aldık. Tüm vergiler; askerlik, daha önce hiç yapılandırmada yer almayan cezalar, idari para cezaları, öğrenim kredisi borçları, madenlerden devlet hakkı gibi ne tür borç varsa yapılandırılıp ödenecek" dedi.

Finans 27-01-23 14:52

KYK kredi faizleri silindi mi, kredi faizleri ne zaman silinecek? e-Devlet 2022 KYK borç sorgulama!

KYK kredi faizleri silindi mi, sorusunun yanıtı geçtiğimiz gün AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş tarafından yapılan açıklama sebebiyle merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kredi ve Yurtlar Kurumu borçlarının faizlerinin silineceğini hatırlatmasının ardından birçok kişi arama motorlarında konuya ilişkin araştırma yapıyor. Peki, KYK borç faizleri silindi mi, kredi faizleri ne zaman silinecek? İşte e-Devlet 2022 KYK borç sorgulama ekranı...

Finans 08-10-22 10:35

Sokağa çıkma yasağı para cezası silinecek mi? Sokağa çıkma yasağında kesilen cezalar iptal mi edilecek?

Sokağa çıkma yasağı para cezaları ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Sokağa çıkma yasağı para cezalarının silinip silinmeyeceği merak konusu olmuştu. Konu ile ilgili yeni açıklama 7 Ekim 2022 Cuma günü AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş tarafından yapıldı. Peki, Sokağa çıkma yasağı para cezası silinecek mi? Sokağa çıkma yasağında kesilen cezalar iptal mi edilecek?

Finans 07-10-22 14:18

Dar gelirliye destek paketi için kimler başvurabilir, ne kadar ödenecek? AK Parti'den dar gelirliye destek paketi açıklaması!

Dar gelirliye destek paketi ile ilgili beklenen son dakika açıklaması AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş tarafından yapıldı. KYK borçlarına dair de konuşan Elitaş'ın açıklamaları merak konusu oldu. Bu destek paketiyle işverenler ve çalışanlar rahatlığa ulaşmış olacak. Torba yasa teklifi ile ilgili detaylar merak konusu oldu. Peki, dar gelirliye destek paketi için kimler başvurabilir, ne kadar ödenecek?

Finans 07-10-22 14:02

EYT'de tarih belli oldu! AK Parti'den kritik açıklama: '2023'ten itibaren hayata geçecek'

Son dakika haberi: Türkiye'nin gündeminde emeklilikte yaşa takılanlar var. EYT düzenlemesiyle ile ilgili zaman daralıyor. Milyonlarca kişi yetkililerden gelecek açıklamalara odaklanırken EYT ile ilgili AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'tan kritik tarih geldi. İşte EYT son dakika haberinin detayları...

Finans 29-09-22 13:03

AK Partili Elitaş'tan dikkat çeken sözler! 'Bir kırgınlık var, kızgınlık var AK Parti'ye karşı'

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'tan geniş yankı uyandıracak açıklamalar geldi. Katıldığı bir televizyon programında "Şu an AK Parti'ye karşı bir kırgınlık var, bir kızgınlık var" ifadelerini kullanan, konuşmasını "Ekonomik sıkıntılardan kaynaklı ‘Niye böyle?’ diyenler var" sözleriyle sürdürdü.

Haber 23-07-22 09:26

Son dakika: AK Parti'den sağlık çalışanlarıyla ilgili yasal düzenleme açıklaması! 3600 ek gösterge kapsamına alınacak

Son dakika haberi: AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, sağlık çalışanlarıyla ilgili yasal düzenlemelere ilişkin açıklamada bulundu. Mustafa Elitaş, yasal düzenlemelerin mayısta TBMM'nin gündemine getirileceğini söyledi. Söz konusu yasal düzenlemeler arasında hemşireler ile diğer sağlık bilimi lisansiyerlerinin de 3600 ek gösterge kapsamına alınacağı bilgisi yer alıyor.

Haber 05-05-22 17:11

AK Parti'den EYT açıklaması! 'Büyük sorun çıkabilir'

EYT ile ilgili gelişmeler yoğun şekilde takip edilirken AK Parti cephesinden konuyla ilgili açıklama geldi. EYT düzenlemesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, 'büyük sorun çıkabileceğini' dile getirdi. Elitaş ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den gelebilecek açıklamalara dikkat çekti.

Finans 01-05-22 14:02

Meclis'te İmamoğlu tartışması: Kılıçdaroğlu'nun intikamı olabilir

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile İngiliz Büyükelçi Dominick Chilcott’un İstanbul’da yoğun kar yağışının etkili olduğu gün yemek yemesi, TBMM’de milletvekilleri arasında tartışmaya neden oldu. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş görüntüleri yayınlayan kişilerle ilgili, İmamoğlu'nun Twitter'da yürüyen merdivende ters giden kedi paylaşımının Kılıçdaroğlu'nu hatırlattığını belirterek, "Kılıçdaroğlu’nun intikamı olmuş olabilir, bunu önce kendi içinizde arayın” dedi.

Haber 02-02-22 22:26

AK Partili Elitaş ve CHP'li Ağbaba arasında cüzdanımı yürüttün esprisi

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ile CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba arasında yeniden 'cüzdan' esprisi yaşandı. CHP'li Ağbaba, cüzdanını 23 Aralık'ta meclis başkanvekilinin odasında unutmuştu. Cüzdanı bulan Elitaş, Ağbaba'ya, "Ya, cüzdanına sahip olamayan adam bu ülkenin bütçesine nasıl sahip olacak?" ifadelerini kullanmıştı.

Haber 07-01-22 21:34

Son dakika: AK Parti'den emekli milletvekili maaşı açıklaması

Son dakika haberine göre, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "Bütün emekliler yılbaşı ve yıl sonundaki enflasyon farklarından faydalanırken sadece milletvekilleri bu farktan faydalanamıyor. Parlamenterler Birliği de 'milletvekillerine uygulanmaması haksızlık' diye ifade ettiler. Biz de 'görüşün, diğer siyasi partiler buna olumlu derlerse, ortak önerge vermeye razı olurlarsa biz üzerimize düşeni yaparız' dedik." ifadelerini kullandı.

Haber 07-01-22 18:45

Mustafa Elitaş, Kripto Para Platformu'yla görüşüp fotoğraf paylaştı! Survivor Semih sosyal medyayı salladı

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, TBMM’de kripto para temsilcileriyle toplantı yaptıktan sonra fotoğraf paylaştı. Fotoğrafta ise en çok dikkat çeken isim Survivor yarışmasıyla tanınan Semih Öztürk'tü. Survivor Semih'i görenler aynı soruyu sordu: Ne alaka Semih ya?

Magazin 30-12-21 14:58

Son dakika: AK Parti'den kripto parayla ilgili flaş açıklama

Son dakika haberine göre, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, kripto para temsilcileriyle bir araya geldi. Elitaş, “Ortak kanaatimiz bir an önce yasanın çıkarılmasıdır, sistemin önündeki engellerin kaldırılması, dış alemde ortaya çıkarılabilecek regülasyonun, düzenlemenin bulunmadığı ülkelerde yatırımcıların, aracı olabilecek kişilerin Türkiye’de faaliyetlerine devam etmeleri konusunda faydalı olacağı konusunu gündeme getirdiler” dedi.

Finans 29-12-21 18:16

SON DAKİKA | Kripto para düzenlemesi! AK Parti çalışmalara başladı, Meclis'e geliyorlar

Son dakika haberi: Kripto para ile ilgili yeni düzenleme için AK Parti çalışmalara bugün başlıyor. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, söz konusuyla ilgili açıklamada bulundu. Elitaş, kriptonun önde gelen isimlerinin de yarın Meclis'e geleceğini duyurdu. Öte yandan yeni kripto para düzenlemesiyle, belli tutarın üzerinden vergi alınacağı ve şirketlerde sermaye şartı aranacağı belirtiliyor. İşte kripto para düzenlemesiyle ilgili son dakika gelişmeleri...

Finans 28-12-21 09:04

Son Dakika: CHP'li Veli Ağbaba cüzdanını Meclis kürsüsünde unuttu, olay oldu! AK Partili Elitaş: Cüzdanına sahip olamayan adam...

Son Dakika Haberi: CHP Milletvekili Veli Ağbaba, Meclis'te yaptığı konuşma sırasında cüzdanını unuttu. Ağbaba'nın ardından kürsüye gelen AK Partili Mustafa Elitaş, unutulan cüzdanı görünce önce şaşırdı, sonra Ağbaba'ya yüklendi. TBMM'de yaşanan o anlar gündem oldu...

Haber 23-12-21 16:21

Son Dakika: AK Parti'den vergi istisnası adımı! 18,5 milyon memur ve işçiyi kapsayacak

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'tan vergi muafiyetiyle ilgili son dakika açıklaması geldi. Elitaş, "Komisyon kabul ettiği takdirde tüm çalışanların memur dahil maaş ve ücretleri kapsayacak şekilde brüt 5 bin liraya kadar olan kısımdan vergi sıfır olacak" dedi. Öte yandan vergi istisnasının 18,5 milyon işçi ve memuru kapsayacağını ve toplam maliyetinin 37 milyar 600 milyon TL olacağını belirtti.

Finans 20-12-21 17:10

TBMM’de 'Kandil' tartışması

TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ile HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç arasında Kandil tartışması yaşandı. HDP'li Oluç, “Bize Kandil'in sözcüsü diyenin alnını karışlarım. Söyleyemezsiniz" ifadelerini kullanırken, AK Parti'li Elitaş, “Bir milletvekiline haddini bildirmeye kalkmak hadsizliktir. Kandil’e teslim olmuşsunuz, iradenizi vermişsiniz. Kandil’den talimat gelmeyince bir şey yapamıyorsunuz” dedi.

Haber 17-07-21 20:10

AK Parti'den İlker Başbuğ hakkında suç duyurusu

26. Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ'un "2009'da askerlerin özel yetkili mahkemelerde yargılanma teklifini getirenler araştırılsın" açıklamasıyla başlayan 'FETÖ'nün siyasi ayağı' polemiği büyüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Milletvekilleri olarak hepiniz dava açmalısınız.' çağrısının ardından AK Parti bugün harekete geçiyor. AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, öğleden sonra Başbuğ hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.

Haber 07-02-20 13:07

Elitaş: Sanayicilerimizin dertlerini çözebilmek için hazırız

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş: - "Biz sanayicilerimizin dertlerini çözebilmek için, önlerindeki engelleri kaldırabilmek için hazırız"

Finans 29-11-19 12:42

Tayvan Yeşil Enerji Endüstrileri Forumu

Tayvan Yeşil Enerji Endüstrileri Forumu

Finans 12-11-19 15:13

Karamsarlık yerini heyecana bıraktı

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş: - "Manisa'daki temaslarımızda sanayicinin karamsarlığının ortadan kalktığını, heyecanın üst seviyeye doğru çıktığını görmüş olduk" - "Önümüzdeki günlerde bu güven endeksinin daha iyi bir noktaya doğru gelmesiyle Türkiye'nin orta gelir tuzağından kurtularak yeni bir büyüme eğrisine gireceğine inanıyorum"

Finans 01-12-18 16:43

TOBB kanunda değişiklik teklifinin 1. maddesi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu ile Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu'nda Değişiklik Yapan Teklifin 1. maddesi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş, "Kişilerin siyaset yapmasını yasaklamayı değil siyasette yarışı engelleyen bir düzenlemeyi ortadan kaldırdık" dedi.

Haber 21-11-18 05:48

TOBB ve meslek kuruluşları kanunlarında değişiklik teklifi

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş: -"Kişilerin siyaset yapmasını yasaklamayı değil siyasette yarışı engelleyen bir düzenlemeyi ortadan kaldırdık"

Haber 21-11-18 00:34

AB macerası; olursa olsun, olmazsa herkes yoluna olsun

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş: - "Türk vatandaşları, AB macerasının, artık bir noktada sonlanmasını, olursa iyi noktada olması, olmazsa da herkes yoluna olacak şeklindeki bir süreçle nihayete ermesini arzu ediyor" - Almanya Federal Cumhuriyeti Parlamenter Müsteşarı Oliver Wittke: - "AB, Türkiye'ye kapısını kapatmamalı ve sırtını da dönmemeli. Türkiye'nin de AB'ye giden yolu bulması gerekiyor, o yolu bulmalı"

Haber 26-10-18 13:10

Kayseri'de Engelsiz çocuk evi açıldı

Uyku, yemek, dinlenme ve eğitim odası gibi bölümlerin yer aldığı, 4-12 yaşlarındaki 53 çocuğun faydalanacağı "Engelsiz çocuk evi" hizmete girdi

Haber 21-07-18 16:50

AK Parti'de olay MHP iddiası! Fatura o isme kesildi

AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş’ın partisi tarafından yeniden grup başkanvekili olarak gösterilmemesinin nedeninin, 24 Haziran seçimleri döneminde partisinin Cumhur İttifakı'ndaki ortağı MHP’ye yönelik söylediği öne sürülen sözler olduğu iddia edildi.

Haber 10-07-18 07:25

AK Parti'den flaş yeni kabine açıklaması: Eski bakan ve eski vekillerden olabilir

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni kabineye ilişkin açıklamaları hakkında, 'Bir veya iki tane olabilir Cumhurbaşkanının takdiri. Dışarıdan bakanlar ağırlıklı olacak. Eski bakan olan arkadaşlarımızdan tercih edebilir. Eski vekil arkadaşlarımızdan olabilir.' dedi.

Haber 06-07-18 12:21

AK Parti'de 3 milletvekili istifa mı ediyor? Mustafa Elitaş'tan dikkat çeken sözler

Yeni kabinede kimlerin yer alacağı sorusu gündemdeki yerini korurken AK Parti'de bakanlık için milletvekillerinin istifa etmeyeceği öne sürülmüştü. AK Parti'nin önde gelen isimlerinden Mustafa Elitaş'ın '3 vekil istifa ederse sıkıntı olmaz' açıklaması istifa tartışmalarını yeniden gündeme taşıdı.

Haber 02-07-18 17:42

Mustafa Elitaş, OHAL'in kaldırılacağı tarihi açıkladı!

AK Parti Grup Başkanvekili ve yeniden Kayseri milletvekili seçilen Mustafa Elitaş, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Elitaş, OHAL'in kaldırılıp kaldırılmayacağı tartışmaları için de görüşlerini açıkladı.

Haber 02-07-18 16:26

AK Partili Elitaş: 3 parti anlaşırsa erken yerel seçim olur

AK Parti Grup Başkanvekili ve yeniden Kayseri milletvekili seçilen Mustafa Elitaş, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Elitaş günlerdir konuşulan yerel seçimlerin erkene alınacağı tartışmaları hakkında 3 siyasi partinin anlaşması durumunda erken seçim olacağını söyledi.

Haber 02-07-18 16:18

MHP'li Sefer Aycan'ın görevden alınmasına AK Parti'den ilk yorum

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sefer Aycan'ın görevden alınmasına ilişkin, "Amaç dışı bir şey söyledi. Sayın Devlet Bahçeli de ittifak konusunda ne kadar kararlı olduğunu göstererek bu kararı vermiştir diye düşünüyorum." dedi. OHAL'le ilgili olarak Elitaş, 'Sayın Cumhurbaşkanımızın görüşü OHAL'in kalkması yönünde. Bugünkü görüşmede OHAL'de gündeme gelebilir' dedi.

Haber 27-06-18 14:38

İYİ Parti üç ayak üzerine kurulmuş bir çadır

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş: - "İYİ Parti hakkında üç ayak üzerine kurulmuş bir çadır, bir gecekondu söylemi yanlış olmaz" - "(İYİ Parti'den başka partilere geçiş olacağı iddiası) TBMM'deki siyasi görüşmeler çerçevesinde bu arkadaşlar bu gecekondunun imar barışından da faydalanamayacağını anladıklarından dolayı vazgeçebilirler"

Haber 27-06-18 13:59

AK Parti 320 civarında milletvekili kazanacak

AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş: - "AK Parti'nin 320 civarında milletvekili kazanacağını tahmin ediyoruz" - "Yıkım (millet) ittifakı, referandum sürecinde Anayasa değişikliğinin Türkiye'yi ne kadar büyük zorluklara götüreceği konusunda aleyhte büyük bir kampanya yürütmüştü. Fakat şimdi Anayasa değişikliği konusunda hiç itirazları yok, hatta 'biz de bu değişiklikten memnunuz' diyorlar" - "Eskiye, geriye dönüşle ilgili kimse bir şey söylemiyor. Milletimiz yeni döneme, sisteme girerken bu sistemi en iyi icra edecek Cumhur İttifakı'na büyük bir destek verecektir"

Haber 21-06-18 12:54

AK Partili Elitaş'tan tartışma yaratacak Umre açıklaması: Muharrem İnce piyangodan çıktı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri 2'nci sıra milletvekili adayı Mustafa Elitaş, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi eleştirerek, "CHP'den önce başka bir grup başkanvekili gidecekti umreye; Muharrem İnce piyangodan çıktı. O zamanlar 'Laiklik elden gidiyor' diyen Muharrem, şimdi umre seyahati ile övünüyor" dedi.

Haber 14-06-18 13:22

Bedelli askerlikle ilgili yeni gelişme! Asker alma devreleri ve askerlik süresi kısalacak mı?

Bedelli askerikle ilgili son dakika gelişmesi! AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş canlı yayında bedelli askerlikle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Askerlik süresinin de değişebileceği sinyalini veren Elitaş, 'Ya TSK'nın 4 ayda bir yapılan devrelerini 3 ayda bire düşürerek askerlik süresini kısaltmak ya da Başbakanımızın dediği gibi bedeli mukabilinde askerliğini ifa etmiş saymak. Sanırım yeni hükümetin ilk gündemlerinden biri bu kanun olarak gelecek' dedi.

Haber 12-06-18 12:01

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Kayseri'deki konuşmasına AK Parti'den yanıt!

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Kayseri’deki konuşmasında, "İttifak hukukunu zedeleyen özellikle AK Parti Milletvekili adayları, kendisine dikkat edin, fitneye düşmeyin" açıklaması ile ilgili "Bazı Bakan arkadaşlarla görüştüm, nedir diye. Arayıp soracağım, nedir bu mesele diyeceğim. Genelleme yapmamıştır diye tahmin ediyorum. Genel başkan yardımcıları grup başkan vekilleri ile konuşurum" ifadelerini kullandı.

Haber 08-06-18 21:20

Dolar ve avroyla saldırarak operasyon yapmaya çalışıyorlar

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş: - "15 Temmuz'da hain darbe girişimiyle iktidarı deviremeyenler, Türkiye'yi parçalayamayanlar, şimdi Türkiye'deki piyonlarıyla, yandaşlarıyla beraber dolarla, avroyla saldırarak bir operasyon yapmaya çalışıyorlar. Bu millet, inşallah buna hiçbir zaman fırsat vermeyecek" - "(HDP'nin Almanya mitingi) Bir avuç terör destekçisinin kendi ülkelerinde miting yapmalarına fırsat vermek demek 81 milyon Türk vatandaşını, Türkiye sevdalısı insanı karşısına almak demektir. Akıllarını başlarına toplamalarını tavsiye ediyorum"

Haber 28-05-18 11:07

Meclis'in Trump'a yazdığı mektup ABD Büyükelçiliğine iletildi

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, ABD'den, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gönderilen mektuplara cevaben, ABD Başkanı Donald Trump'a hitaben yazılan ve 303 milletvekilinin imzaladığı mektubu, ABD Büyükelçiliği'ne teslim etti - Elitaş: - "Mektupta, ABD'de güven içinde yaşayan FETÖ elebaşısı ve terör örgütünün 40'ı aşkın üst düzey yöneticisinin Türkiye'ye iadesini beklediğimiz hatırlatılmaktadır" - "Suriye'de ABD'nin terör örgütü PKK/KCK'nın uzantısı PYD/YPG ile geliştirdiği ilişkilerin vahameti, stratejik ve ahlaki yanlışlığına dikkati çekilerek, bu politikasını değiştirmesi istenmektedir"

Haber 17-05-18 16:26

Meclis tatile girdi

TBMM Genel Kurulu, 24 Haziran kesin seçim sonuçlarının YSK tarafından ilamını takip eden üçüncü günü saat 14.00'de toplanmak üzere tatile girdi - AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş: - "Nasıl 1920'de bu Gazi Meclis, Türkiye Cumhuriyeti'ni kurduysa 2016 yılında da bu Meclis, kahraman milletvekillerinin vasıtasıyla darbecileri önledi"

Haber 16-05-18 20:58

Torba teklif TBMM Genel Kurulunda

MHP Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan: - "Döviz kuru ve faizler üzerinden Türkiye ekonomisini vurma oyununu yeniden devreye sokma gayreti içindeler. Türkiye ekonomisi ve Türk milleti bu kuşatmayı kıracak güçtedir" - CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel: - "AOÇ, milletin malıdır. Atatürk'ün emanetidir. Güvencesi de milletvekilleridir"

Haber 16-05-18 17:58

TBMM Genel Kurulu

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş: - "Dün itibarıyla 62 insanın hayatını kaybettiği, 3 binden fazla kişinin yaralandığı eli kanlı İsrail terörünün ortaklarından birisi de ABD Başkanı Trump'tır" - MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay: - "İsrail'e yönelik atılacak somut adımlarda hükümete destek vereceğimizi bir kez daha vurgulamak istiyorum"

Haber 16-05-18 15:36

Meclis'in kapanmadan önceki çalışma takvimi

AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş: - "TBMM Genel Kurulunda bugün ve yarın, 20 yeni üniversite kurulmasını öngören tasarı görüşülecek" - "Borçlara yapılandırma, emeklilere ise bayram ikramiyesi öngören tasarı yarın Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşüldükten sonra, 8 Mayıs Salı gününden itibaren Genel Kurul'da ele alınacak" - "Bu tasarının yasalaşması, uyum KHK'sine ilişkin kanun teklifinin de kabul edilmesinden sonra Meclis kapatılacak. Meclis 17 Mayıs'tan önce de kapanabilir"

Haber 02-05-18 16:47

Şener'in CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olması CHP'lileri çıldırtır

AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş: - "Abdüllatif Şener'in CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olması bizi çıldırtmaz da CHP'lileri çıldırtır gibi geliyor bana. O çılgın CHP'liler harekete geçerler herhalde" - "Kılıçdaroğlu, genel başkan olmak için 400 kilometre yürüyüş yaptı ama genel başkanlığını tescil ettirebilmek için 400 kilometre daha yürümesi lazım"

Haber 02-05-18 15:19

AK Partili Elitaş'tan Abdüllatif Şener yorumu: Çıldırtır

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, CHP’nin cumhurbaşkanı adaylığı için kulislerde eski bakan Abdüllatif Şener’in adının geçmesine ilişkin olarak, “Bu bizi değil CHP’lileri çıldırtır” dedi.

Haber 02-05-18 14:15

CHP'den İYİ Parti'ye geçen Çetin Arık'tan, AK Partili Elitaş'a çok sert tepki

CHP'den İYİ Parti'ye geçen Kayseri Milletvekili Çetin Arık, "CHP kapısına 'kiralık vekil' yazısı astı" diyen AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'a tepki gösterdi. Arık, paylaştığı mesajında 'Demokrasiye kurdukları kumpas bozulan bu çıkarcı tayfası, hiç kuşkunuz olmasın, 25 Haziran geldiğinde Erdoğan'ı da sırtından vuracaktır' ifadelerini kullandı.

Haber 30-04-18 12:17

Abdullah Gül'ün önünü tıkayan Meral Akşener'e AK Parti'den zeytin dalı!

CHP'den gelen ısrarlara rağmen, Abdullah Gül'ün muhalefetin ortak adayı olması yönündeki çabaların önünü kesen Meral Akşener'e AK Parti'den övgü geldi. AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, "Akşener'i kutluyorum. Yeni kurduğu bir partiyle ortaya çıkması önemli bir iş" dedi.

Haber 26-04-18 22:02

TBMM'nin açılışının 98. yıl dönümü

Genel Kuruldaki özel oturumda, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi yaşananlar konusunda tartışma yaşandı - Başbakan Yıldırım: - "O gecenin gerçeği şudur; o gece tanklar senin genel başkanına yol verirken bu ülkenin başbakanı uçaklara 'alçakları vurun' demiştir" - TBMM Başkanı Kahraman: - "Bizim bayrağımızın altında hep beraber yürüme noktasındaki irademiz beraber olmasaydı, 15 Temmuz'da burada, 7 Ağustos'ta Yenikapı'da bir arada olmazdık. Bunları ötelemeyelim, örselemeyelim" - CHP Grup Başkanvekili Özel: - "Ilgaz Tüneli'ne sığındığınızı cümle alem biliyor, tutanaklar yazıyor"

Haber 23-04-18 16:12

AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş:

"Anayasa Komisyonu Başkanlığı, 23 Nisan Pazartesi günü saat 18.00'de toplanacak. İnşallah 10 madde halinde görüşülecek bu seçim kanunundaki değişiklikler konusu da gündeme gelecek. Burada esas olan 100 bin imza ile cumhurbaşkanı adayı olmasının önündeki sakıncalar ve engeller neyse onun düzeltilmesini tesis eden bir kanun maddesi" - "Yüksek Seçim Kurulu 100 bin imzayı tamamlayan cumhurbaşkanı adayını, 'aday' diye ilan edecek ve 24 Haziran'da gideceğiz hem cumhurbaşkanı hem de milletvekili adayları için oylarımızı kullanacağız" - "Cumhurbaşkanı için bir pusula, milletvekilli için bir pusula. İttifakta A partisine, B partisine, hangisine verirseniz verin birlikte sayılıyor, cumhurbaşkanı pusulası ile milletvekili pusulası ayrı ayrı olmasına rağmen aynı zarfta kullanılıyor"

Haber 21-04-18 17:56

AK Partili Elitaş'tan İyi Parti yorumu: Kusura bakmasın, bir sonraki seçime hazırlanması gerekir

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine İYİ Parti'nin katılıp, katılmayacağıyla ilgili olarak, 'Yeni kurulmuş bir parti, o da kusura bakmasın. Bir sonraki dönemde yapılacak seçime hazırlanması gerekir' ifadelerini kullandı.

Haber 21-04-18 17:42