Müzik yasağı

Müzik yasağı

Müzik Yasağı Haberleri

Festivaller için '5 gün' kararı! Rapor uygulamaya yüklenecek... Müzik yayını ve festivallerde yeni düzenleme açıklandı

Müzik yayını yapan işyerlerine ve deniz araçlarına verilen müzik yayını izninde yeni düzenlemeler yapıldı. Buna göre, işyerleri ve deniz araçlarının gerekli belgeleri il müdürlüklerine teslim etmesi gerekecek. Akustik rapor denetimlerde sunulmak üzere muhafaza edilip Bakanlıkça belirlenen web uygulamasına yüklenecek. Müzik yayın izni aynı takvim yılında 3 kez yönetmelik hükümleri ihlal edilirse iptal edilebilecek. Düzenlemede festival saatleri ve süresiyle ilgili de karar yer aldı.

Haber 02-01-23 10:55

Serdar Ortaç müzik yasağına kızanlara bakın ne dedi! Her şeye başkaldırmaya gerek yok

Koronavirüs salgınının başladığı dönemde alınan önlemler arasında müzik yasağı da bulunuyordu. Yasakların teker teker kalktığı dönemde ise müzik yasağı gece 00.00'dan 01.00'e esnetilmişti. Bu duruma müzisyenlerin tepki göstermesine Serdar Ortaç'tan ilginç bir yorum geldi. Ortaç'ın sözleri gündem oldu.

Magazin 03-07-22 10:05

'Müzik yayın saati' genelgesi çok tartışılmıştı! Türkiye Barolar Birliği (TBB) dava açtı

Koronavirüs salgını döneminde yürürlüğe giren müzik yayın saatinin 00.00'da sonlanmasına ilişkin genelge tartışmalara yol açmıştı. Müzik yayın saati geçtiğimiz günlerde yeni bir genelgeyle saat 01:00'e taşındı. Kısıtlamanın devam etmesi ve yasağın bir saat ertelenmesi tartışmaların yeniden alevlenmesine yol açarken genelge Türkiye Barolar Birliği (TBB) tarafından yargıya taşındı.

Haber 18-05-22 15:57

Müzik yasağı kalktı mı? Müzik yasağı gece 12'den sonrasına uzatıldı mı? Müzik yasağı kaça kadar uzatıldı?

Müzik yasağı kalktı mı? İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge sonrası konuya ilişkin bilgi edinmek isteyen vatandaşlar internette araştırma yapmaya devam ediyor. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında gece 12'den sonra canlı müzik yapılmasına izin verilmiyordu. Vatandaşlar, müzik yasağı kalktı mı? Müzik yasağı gece 12'den sonrasına uzatıldı mı? Müzik yasağı kaça kadar uzatıldı? soru ve konu başlıklarını internette araştırıyor. İşte detaylar...

Haber 11-05-22 08:40

Müzik Yasağı