Nail Kırmızıgül kimdir?

Nail Kırmızıgül kimdir?

3 Eylül 1965 Gaziantep doğumlu Nail Kırmızıgül, sinema ve dizi oyuncusudur. Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tiyatro öğrencisi ike okulu yarım bırakan Kırmızıgül, ilk oyunculuk deneyimini 1999 yılında Propaganda filminde yaşamıştır. Kariyerinde Gece 11:45, Romantik, Melekler Ve Kumarbazlar, Toprağa Uzanan Eller, Eski Köye Yeni Adet, Yılan Hikâyesi, İki Arada, Sil Baştan, Dolunay, Sev Kardeşim, Arka Sokaklar, Yılanların Öcü, Evlat Kokusu, Vatanım Sensin, Leke, Doğduğun Ev Kaderindir gibi başarılı yapımlarda rol almıştır.

Nail Kırmızıgül Haberleri

Yılan Hikayesi'nde Komiser Cem'i oynamıştı! İşte Nail Kırmızıgül'ün son hali...

Nail Kırmızıgül, 7 Ekim 1999 - 23 Mayıs 2002 tarihleri arasında Kanal D ekranlarından yayınlanan "Yılan Hikayesi" adlı dizide canlandırdığı "Komiser Cem" karakteri ile Türk seyircilerin akıllarına kazınmıştı. Bir zamanlara damga vuran söz konusu dizi 3 sezon ve 90 bölüm ekranlarda yer almıştı. İşte Nail Kırmızıgül'ün son hali...

Magazin

Netflix dizisi Kanal D’de! | Osmanlı: Bir İmparatorluğun Yükselişi filmi nerede ve ne zaman çekildi? İşte oyuncu kadrosu…

Ücretli dijital dizi ve film platformu olan Netflix’in geçtiğimiz 2020 yılında yayınlamaya başladığı “Osmanlı: Bir İmparatorun Yükselişi” belgesel dizisinin yayın haklarını Kanal D satın aldı. Netflix’in orijinal belgesel dizisi olan Osmanlı: Bir İmparatorluğun Yükselişi, 29 Mayıs Cumartesi günü ilk bölümü ile Kanal D ekranlarında saat 22:00’de izleyici ile buluşacak.

Magazin

Vatanım Sensin dizisine sürpriz transfer!

Başrollerini Halit Ergenç, Bergüzar Korel’in paylaştığı 'Vatanım Sensin' dizisinin bu hafta yayınlanacak bölümüne Nail Kırmızıgül konuk oluyor.

Magazin

'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a yeni oyuncu

ATV'nin sevilen dizisi 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' kadrosuna sürpriz bir oyuncu daha katıldı.

Magazin

Arka Sokaklar'dan sürpriz transfer

Arka Sokaklar'dan yeni sezonda Show TV'de başlayacak 'Yılanların Öcü' dizisine sürpriz transfer...

Magazin