Narkolepsi Haberleri

Karabasan gelmesini hafife almayın! Sık yaşanması durumunda...

Halk arasında karabasan olarak adlandırılan uyku felci, kişinin uykudan uyanıp vücudunu hareket ettirememesi olarak tanımlanıyor. Uyku felcinin kişiye rahatsızlık veren oldukça stresli bir durum olduğunu belirten uzmanlar, beraberinde bazı halüsinasyonlar, odanın içerisinde aslında olmayan bazı şeyler veya kişiler görülebildiğini ifade ediyor. Uzmanlar, uyku felcinin çok tehlikeli durum olmadığını söylüyor ancak sık yaşanması durumunda uyku bozuklukları uzmanına başvurulmasını tavsiye ediyor.

Haber 11-03-22 12:33

Narkolepsi nedir? Narkolepsi hastalığı nasıl anlaşılır?

Narkolepsi halk arasında bilinen ismi ile uyku hastalığıdır. Uyku bozukluğu olarak ortalama 20 yaşından itibaren görülmeye başlanan psikolojik kökene dayanan rahatsızlıktır. Peki narkolepsi nedir, tedavisi mümkün müdür?

Haber 18-11-20 10:26

15 yaşındaki İrem, bitmeyen uykusundan uyanmak istiyor

Yaklaşık iki yıldır gecesi gündüze dönen 15 yaşındaki İrem Çebi, kendisini tüm yaşamından koparan, ayaktayken, televizyon izlerken, yemek yerken bile beyninin uyumasına neden olan narkolepsiden bir an önce kurtulup şifa bulmak istiyor - Çocuk Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Hasan Önal: - "Birçok tedavi uyguladık ama yeterli yanıtı almadık. Şimdi son çare olarak bir ilaç daha denemek istiyoruz. İnşallah tüm umudumuz ilacın fayda gösterip İrem'in sağlığına kavuşması" - Uyku hastalığıyla mücadele eden İrem Çebi: - "Hastalık nedeniyle hayali ve gerçeği ayırt edemiyorum, beni en çok zorlayan bu. Çünkü o kadar gerçekçi ki burada şimdi görsem onunla iletişime geçmeye çalışıyorum, onu takip ediyorum ve bu çok fazla ciddi soruna yol açıyor"

Haber 05-12-18 11:05

'Sarhoş ya da kaba değilim... Narkolepsi hastasıyım'

Amsterdam'da yaşayan Belle Hutt, 15 yaşında olduğu domuz gribi aşısı sonrası sürekli uyku haline neden olan narkolepsi hastalığına yakalandı. Yemek yerken uyku atakları geçiriyor, oturduğu yerde uyuyakalıyor. Hayatını kurtaranın ise spor olduğunu söylüyor.

Haber 23-08-18 13:33

Diğer Haber Etiketleri

Narkolepsi

Narkolepsi Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Narkolepsi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.