Ömer Faruk Gergerlioğlu Haberleri Ve Son Dakika Ömer Faruk Gergerlioğlu Haberleri

Ömer Faruk Gergerlioğlu Haberleri Ve Son Dakika Ömer Faruk Gergerlioğlu Haberleri

Doktor Ömer Faruk Gergerlioğlu Isparta / Şarkikaraağaç'da 1965 yılında doğdu. Bursa İmam - Hatip Lisesi ve Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Yurdun çeşitli yerlerinde görev yaptıktan sonra Süreyyapaşa Göğüs Hastanesinde Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz ihtisası yaptı. 2000 yılından itibaren uzman olarak İzmit Seka Devlet Hastanesinde çalıştı. MAZLUMDER Kocaeli Şube Başkanlığı ve Genel Başkanlığı görevlerinde bulundu. Çeşitli sivil toplum kuruluşları ve platformlarda aktif görev aldı. Yerel ve ulusal medya kuruluşlarında insan hakları ve siyaset eksenli makaleler yayımladı. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Gergerlioğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 13 Türk vatandaşının öldürülmesiyle ilgili, HDP milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun sosyal medya hesaplarında provokatif paylaşım yaptıkları gerekçesiyle 14 Şubat 2021'de soruşturma başlattı. HDP'li Gergerlioğlu, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası almıştı. Gergerlioğlu'nun cezası, Yargıtay 16. Ceza Dairesince onanmıştı.

HDP KARARI PROTESTO ETTİ

Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşmesinin ardından HDP milletvekilleri, sloganlar eşliğinde sıra kapaklarına vurarak tezkerenin okutulması kararını protesto etti. HDP'li Gergerlioğlu, "Anayasa dışı bir karardır. Meclis Genel Kurulunu terk etmiyorum. Hiçbir yere gitmiyorum. Milletimizin iradesine sığınıyorum." ifadelerini kullandı.

MECLİS'DEN ÇIKMADI

Milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından Meclis’ten çıkmayan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) yaptığı bireysel başvuru sonuçlanıncaya kadar ‘adalet nöbeti’ olarak nitelediği direnişine devam edeceğini söyleyerek Meclis'de kalmaya başladı.

GÖZALTINA ALINDI

Gergerlioğlu, 21 Mart 2021'de sabah saatlerinde gözaltına alınarak TBMM'den çıkarıldı.

MİLLETVEKİLLİ İADE EDİLDİ
Anayasa Mahkemesi'nin Gergerlioğlu'nun başvurusu üzerine aldığı hak ihlali kararı neticisinde Gergerlioğlu tahliye olmuş ve milletvekilliği iade edilmiştir.

Ömer Faruk Gergerlioğlu Haberleri

Çağlayan'daki terör saldırısı sonrası DEM Parti'li Gergerlioğlu gündem oldu! Öldürülen DHKP-C'li terörist için Meclis'te basın toplantısı düzenlemiş

Çağlayan Adliyesi’ndeki terör saldırısı sonrası DEM Parti Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’yla ilgili ortaya çıkan detay gündem yarattı. Gergerlioğlu'nun polislere ateş açan ve çıkan çatışmada etkisiz hale getirilen DHKP/C’li teröristlerden Pınar Birkoç için Meclis'te basın toplantısı düzenlediği hatırlatıldı. Söz konusu açıklamada Gergerlioğlu; Birkoç'un koronavirüs olduğu ve bu nedenle cezaevinden çıkması gerektiğini ifade etmişti.

Haber 06-02-2024 14:59

TBMM'de HEDEP-MHP gerilimi! Gergerlioğlu, Bahçeli'nin sözlerine tepki gösterince ortalık karıştı: Ağzını topla!

TBMM Genel Kurulu'na HEDEP ile MHP'li vekiller arasında yaşanan tartışma damga vurdu. MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Anaya Mahkemesi'ne yönelik sözlerini eleştiren Ömer Faruk Gergerlioğlu, "Sözlerini kendisine iade ediyorum" dedi. Bunun üzerine MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Gergerlioğlu'na tepki gösterirken, "Ağzını topla" dedi. Bunun üzerine Genel Kurul'da tansiyon yükseldi.

Haber 14-11-2023 21:11

Ömer Faruk Gergerlioğlu ve Derya Yanık arasında engelli aylığı tartışması! 'Gerçek ihtiyaç sahiplerini kimsesiz bırakmadık'

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, yüzde 98 engelli olduğunu söylediği Yakup Ali Çetin adlı vatandaşın ailesine engelli yakını aylığının verilmediğini iddia etti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan Gergerlioğlu'na yanıt ise gecikmedi. Sosyal medyada yaşanan tartışmanın ardından Bakan Yanık, "Biz Bakanlık olarak bu aileye en yüksek yardım kalemlerimizden olan engelli evde bakım yardımını istedikleri tarihten itibaren ödemeye başladık." ifadelerini kullandı.

Haber 09-10-2022 16:57

HDP'li Gergerlioğlu'ndan PKK'ya silah bırakma çağrısı

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'ndan terör örgütü PKK'ya dikkat çeken bir çağrı geldi. Örgütün silah bırakmasını gerektiğini ifade eden Gergerlioğlu, "Çatışmaları sürdüren örgütün, PKK'nın mutlak suretle silahı bırakması ve 1 Eylül Barış Günü'nde sorunlarımızı artık Meclis'te çözmemiz gerekiyor." dedi.

Haber 01-09-2022 11:44

Ömer Faruk Gergerlioğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında? Ömer Faruk Gergerlioğlu hayatı ve biyografisi!

Ömer Faruk Gergerlioğlu, Oğuzhan Uğur'un moderatörlüğünü üstelendiği programda konuştu. Konuk olduğu programın ardından sosyal medyada gündem olan HDP'li Kocaeli milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu günün en çok araştırılan isimleri arasın da bulunuyor. Peki Ömer Faruk Gergerlioğlu kimdir? Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun hayatı ve biyografisi haberimizde...

Haber 19-08-2022 13:16

Sosyal medya bunu konuşuyor! HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'na dikkat çeken soru

HDP'li milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun konuk olduğu programda, Şehit Anaları Derneği Basın Sözcüsü Beyza Tufan'ın sözleri sosyal medyada gündem oldu. Tufan, Gergerlioğlu'na "HDP, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden toprak koparmak istiyor mu, özerk bir devlet kurmak istiyor mu, istemiyor mu?" diye sordu. İşte sosyal medyada çok konuşulan o anlar...

Haber 19-08-2022 11:41

TBMM'de gerginlik: HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun sözleri tartışmaya neden oldu! 'Vekillerin bagajlarını aratacağına...'

TBMM Genel Kurulu'nda, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yönelik sözleri tartışmaya neden oldu. Milletvekilliğinin düşürülmesiyle ilgili ilgili konuşan Gergerlioğlu, "Sayın Şentop'a buradan hatırlatıyorum. Vekillerin bagajlarını aratacağına masandaki Anayasa kitapçığına baksaydın, o Anayasa kitapçığına" dedi. Gergerlioğlu'nun sözleri, AK Parti ve MHP'li milletvekillerinin tepkisini çekti. İşte detaylar!

Haber 17-03-2022 18:40

HDP'li Gergerlioğlu'na dolandırıcılık şoku! Tatil yapmak isterken tuzağa düştü

Ailesiyle birlikte tatil yapmak isteyen HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, dolandırıcıların tuzağına düştü. Gergerlioğlu, bir internet sitesi üzerinden Antalya'daki bir otelin markasını kullanan şahıslara 8 bin lira gönderdi. 1 gün sonra dolandırıcılardan gelen özür telefonuyla ilse gerçek ortaya çıktı. Parayı geri ödeyeceklerini belirten dolandırıcıların bunu yapmaması üzerine ise HDP'li vekil şikayette bulundu.

Haber 05-02-2022 12:00

HDP'li vekil Gergerlioğlu hakkında soruşturma

Sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Kandıra Cezaevi’ndeki Aysel Tuğluk’un serbest bırakılması yönünde çağrı yapan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında soruşturma başlatıldı.

Haber 06-01-2022 16:02

Son Dakika! Bahçeli: AYM'nin Gergerlioğlu kararı terörizme örtülü destektir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "AYM’nin, HDP’li Gergerlioğlu hakkında vermiş olduğu hak ihlali kararı milletin hakkına riayet ve hürmet değil, terörizme örtülü destektir" ifadelerini kullandı. Bahçeli, "Açılan bir şey zamanı geldiğinde kapatılır. Bu hesap da elbet bir gün muhataplarına sorulur. Hak zayi olmaz, heba olmaz, gecikse bile hakkın teslimi eninde sonunda tarafını ve yerini bulur. AYM Başkanı’na tavsiyem bu sözlerimi aklından çıkarmamasıdır" dedi.

Haber 16-07-2021 18:00

Son Dakika: HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu yeniden milletvekili

Son dakika haberine göre HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, mahkemenin infaz durdurma kararının TBMM'de okunmasıyla yeniden milletvekili oldu. Gergerlioğlu, Enis Berberoğlu’nun ardından Anayasa Mahkemesi kararıyla milletvekilliğine dönen ikinci isim oldu.

Haber 16-07-2021 15:25

HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu tahliye edildi

HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesinin kararının ardından Sincan Kapalı Cezaevinden tahliye edildi.

Haber 06-07-2021 20:10

AYM'nin Gergerlioğlu hakkındaki ihlal kararı yerel mahkemeye gönderildi

Anayasa Mahkemesi'nin milletvekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun bireysel başvurusunda verdiği hak ihlali kararının örneği, ihlalin sonuçlarının ortadan kaldırılması için Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

Haber 06-07-2021 17:06

Kılıçdaroğlu'ndan Melih Bulu'ya sert tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu'ya tepki göstererek "Boğaziçi Üniversitesi sanki Melih Bulu'nun özel hapishanesi. Öğrenciler, akademisyenler istemiyor. O bütün kapıları kapatmış. Gelenleri copluyorlar. Beyefendi içeride özgürüm ben diyor. Hayır efendim. Sen kendi hapishaneni kendin yaptın" diye konuştu.

Haber 06-07-2021 14:37

Bahçeli'den 'Soylu' açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararına tepki gösterdi. Bahçeli, "Ne hakkı, neyin ihlali, hainin ne zamandan beri hakkı oluyor" dedi. Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun 'beni tutuklamak istiyorlar' sözlerine ilişkin, "Dolandırıcı Tosuncuk nasıl bedel ödeyecekse Kılıçdaroğlu da ödesin." açıklamasında bulundu. Bakan Soylu'ya destek veren Bahçeli, "İtibar suikastını kabul etmiyoruz" dedi.

Haber 06-07-2021 11:00

Son Dakika: AYM'den Ömer Faruk Gergerlioğlu kararı

Son dakika haberine göre Anayasa Mahkemesi, milletvekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun bireysel başvurusunda hak ihlali kararı verip tahliyesine hükmetti.

Haber 01-07-2021 15:20

HDP'li Gergerlioğlu hakkında yeni iddianame

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, milletvekilli düşürülen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında Meclisteki eylemi nedeniyle ‘kamu görevini usulsüz üstlenme’ ve ‘iş yeri dokunulmazlığını ihlal’ suçlarından iddianame hazırladı.

Haber 28-04-2021 16:14

Ankara Valiliği'nden Gergerlioğlu açıklaması: İddialar asılsızdır

Ankara Valiliği, eski milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun gözaltı sürecinde kötü muameleye maruz kaldığına ilişkin iddiaların asılsız olduğunu bildirdi.

Haber 06-04-2021 15:38

Ankara Valiliğinden Gergerlioğlu'nun kötü muameleye maruz kaldığı iddialarına ilişkin açıklama:

"Hükümlüye yönelik kötü muamele yapıldığı iddiası asılsız olduğu gibi emniyet güçlerimizin yıpratılmasına yönelik açık iftiradır"

Yurthaber 06-04-2021 15:32

Gözaltına alındıktan sonra hastaneye kaldırılan Gergerlioğlu'yla ilgili açıklama

HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, dün gözaltına alınan HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun Ankara Şehir Hastanesi'nde yoğun bakımda olduğunu belirterek "Arkadaşımız burada mı kalacak yoksa cezaevine mi götürülecek, durumu hangisine elverişli, bunun bilgisini maalesef alamıyoruz." dedi.

Haber 03-04-2021 13:41

Gözaltına alınan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu hastaneye kaldırıldı

Son dakika haberine göre, hakkındaki kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle milletvekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, Ankara'da gözaltına alındı. Gergerlioğlu, adliyedeki işlemleri sırasında rahatsızlandı ve hastaneye kaldırıldı.

Haber 02-04-2021 20:21

Son Dakika: Anayasa Mahkemesi'nden Ömer Faruk Gergerlioğlu kararı

Son dakika haberine göre Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu, HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesinin iptali istemiyle yapılan başvuruyu yetkisizlik nedeniyle oy birliğiyle reddetti.

Haber 31-03-2021 10:15

Milletvekilliği düşürülen HDP'li Gergerlioğlu, AYM'ye başvurdu

HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, milletvekilliğinin düşürülmesi işleminin iptali için Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) başvurdu.

Haber 23-03-2021 12:28

Ömer Faruk Gergerlioğlu, 10 gün içinde teslim olmazsa yakalanacak

Yargı kararı sonrasında milletvekilliği düşürülen Ömer Faruk Gergerlioğlu, cezasının infazı için 10 gün içinde teslim olmaması durumunda, görüldüğü yerde yakalanarak adliyeye sevk edilecek.

Haber 22-03-2021 10:54

Son Dakika: Ömer Faruk Gergerlioğlu Meclis'te gözaltına alındı

Son dakika haberine göre TBMM Genel Kurulunda yargı kararı okunarak milletvekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, hakkında açılan soruşturma kapsamında bekleyişini sürdürdüğü TBMM'de HDP grup odasında gözaltına alındı. Gergerlioğlu ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Öte yandan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Gergerlioğlu'nun gözaltına alınmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Haber 21-03-2021 07:50

Son dakika! Bahçeli'den Gergerlioğlu ve Abdullah Gül açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Geçen hafta HDP Milletvekili Gergerlioğlu’nun milletvekilliği düşürülmüş, adalet ve hukuk harfiyen uygulanmıştır. Fakat bu şahıs ilk günden itibaren direnişe geçmiş, TBMM terk etmeyerek milli iradeye kafa tutmuştur. Bu olacak ve sineye çekilecek bir şey değildir" ifadelerini kullandı. Bahçeli, açıklamasında Abdullah Gül'e de tepki gösterdi.

Haber 20-03-2021 16:05

Vekilliği düşen Gergerlioğlu Meclis'te beklemeye devam ediyor

TBMM Genel Kurulunda yargı kararı okunarak milletvekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, TBMM'de HDP grup odasında beklemeye devam ediyor.

Haber 19-03-2021 13:47

Abdullah Gül'den HDP'ye kapatma davası açılmasıyla ilgili açıklama

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesi ve HDP'ye kapatma davası açılmasıyla ilgili konuştu. Gül, "Aynı hataları yapmanın bu güzel ülkeye büyük zararlar vereceği kanaatindeyim" dedi.

Haber 18-03-2021 17:58

Son Dakika! TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Anayasamızda parti kapatma var

TBMM Başkanı Mustafa Şentop gündeme dair açıklamalarda bulundu. TBMM Başkanı Şentop HDP'nin kapatılması istemiyle açılan dava ile ilgili olarak; "Anayasamızda, mevzuatımızda parti kapatma var. Bunun gerekçeleri, sebepleri de var. İlk defa karşılaşılan bir durum da değil. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı tarafından dava açılıyor. Anayasa Mahkemesi konuyla ilgili incelemeler yaptıktan sonra bir karar verecek." şeklinde konuştu.

Haber 18-03-2021 17:46

AK Partili Aydemir'den HDP'lilere tepki: Dağdaki teröristlerin attığı sloganları burada attılar

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşmesinin ardından yaşanan arbedede, Meclis'in Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısını haklı çıkaracak görüntülere sahne olduğunu ifade ederek, "Resmen dağdaki teröristlerin attığı sloganları burada attılar." dedi.

Haber 18-03-2021 15:40

Son Dakika: Dışişleri Bakanlığı'ndan Ömer Gergerlioğlu ve HDP açıklaması

Son dakika haberine göre Dışişleri Bakanlığı, ülke ismi vermeden ABD'nin Ömer Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesi ve HDP'nin kapatılması talebiyle Anayasa Mahkemesi'ne dava açılmasıyla ilgili açıklamalarına sert tepki gösterdi.

Haber 18-03-2021 11:38

ABD'den HDP ve Ömer Gergerlioğlu açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, HDP'nin kapatılmasına ilişkin Anayasa Mahkemesi'nde açılan dava ve Ömer Gergerlioğlu'nun vekilliğinin düşürülmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Haber 18-03-2021 07:53

Kılıçdaroğlu'ndan HDP'ye Gergerlioğlu telefonu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun vekilliğinin düşürülmesi nedeniyle HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ı telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Haber 17-03-2021 23:04

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan HDP açıklaması: Milletimize saygısızlıktır

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan HDP'nin kapatılması istemiyle dava açılmasına tepki geldi. Babacan açıklamasında, "6 milyon oy alan bir partiyi yargı yoluyla engellemeye çalışmak oy veren milletimize saygısızlıktır." ifadelerini kullandı. Babacan ayrıca HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesiyle ilgili, "Bağımsız ve tarafsız olduğu şüpheli yargı kararlarıyla vekilliklerin düşürülmesi demokratik toplum düzeninin gerekliliklerine aykırıdır" dedi.

Haber 17-03-2021 21:07

Meclis'te yüksek tansiyon! AK Parti'li Alpay Özalan Ömer Faruk Gergerlioğlu'nu Meclis'ten çıkarmaya çalıştı

AK Parti İzmir Milletvekili ve Meclis İdare Amiri Alpay Özalan, milletvekilliği düşürülen Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun Meclis'i terk etmesini istedi ve dışarıya çıkarmaya çalıştı. Tansiyonun yükselmesi üzerine araya diğer milletvekilleri girdi.

Haber 17-03-2021 18:17

CHP Grup Başkanvekili Özkoç: Gergerlioğlu'nun vekilliğinin düşürülmesi doğru değil

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin "Hangi siyasi partiye mensup olursa olsun hiçbir milletvekilinin, milletvekilliği süresi bitmedikten sonra milletvekilliğinin düşürülmesi doğru değildir. Örneğini Enis Berberoğlu'nda gördük." dedi.

Haber 17-03-2021 16:33

Son Dakika: Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun vekilliği düşürüldü

Son dakika haberine göre HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekilliği düşürüldü. Karar sonrası HDP sıralarında protestolar başladı. Öte yandan Gergerlioğlu açıklamasında, bu kararı milli iradeye saygısızlık olarak değerlendireceğini ve 'direneceğini' belirtmişti.

Haber 17-03-2021 15:22

Milletvekilliğinin düşürülmesi beklenen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu: Meclis'i terk etmeyeceğim

Bugün milletvekilliği düşürülmesi beklenen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, kararın okunması halinde Meclis'i kendi isteğiyle terk etmeyeceğini duyurdu.

Haber 17-03-2021 14:04

Son Dakika: Yargıtay'dan HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında flaş karar

Son dakika haberine göre Yargıtay 16. Ceza Dairesi, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'na "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan verilen 2 yıl 6 ay hapis cezasını onadı.

Haber 19-02-2021 16:10

Uşak Valiliğinden HDP'li Gergerlioğlu'nun Uşak Emniyet Müdürlüğüyle ilgili iddialarına yanıt:

"HDP milletvekili tarafından, defalarca yalanlamamıza rağmen sistematik olarak gündeme getirilen bu iftira, tamamen hayal mahsulü ve kötü bir yalandır"

Yurthaber 17-12-2020 17:48

HDP'den kanun teklifi: Evlilikte eşler istedikleri soyadı kullanabilmeli

HDP Kocaeli Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu, Türk Medeni Kanunu ve Nüfus Hizmetleri Kanununda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun teklifi verdi.

Haber 23-09-2020 22:28

HDP'li Gergerlioğlu: Dünya çok tehlikeli bir yere gidiyor

HDP'li Gergerlioğlu: "Dünya çok tehlikeli bir yere gidiyor"

Haber 09-01-2020 15:12

HDP'li Gergerlioğlu: Libya tezkeresi kabul edilecek bir hadise değil

HDP'li Gergerlioğlu: "Libya tezkeresi kabul edilecek bir hadise değil"

Haber 02-01-2020 11:40

HDP'li Gergerlioğlu: OHAL Komisyonunun lağvedilmesi gerekiyor

HDP'li Gergerlioğlu: "OHAL Komisyonunun lağvedilmesi gerekiyor"

Haber 26-12-2019 14:00

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu:

"Selahattin Demirtaş'ın hastalığı nüksedebilir. Son derece sıkıntılı bir hal yaşamış. Böyle bir hadisenin tekrar etmesi son derece tehlikeli olur"

Haber 05-12-2019 16:20

HDP Kocaeli Milletvekili Gergerlioğlu: Termik santrallere filtre uygulamasının ertelenmesi cinayettir

HDP Kocaeli Milletvekili Gergerlioğlu: "Termik santrallere filtre uygulamasının ertelenmesi cinayettir"

Haber 28-11-2019 17:00

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu:

"Kirlilik saçan yapıların filtre kullanma zorunluluğuna 2,5 yıl kadar erteleme getirildi. Halkımız, inanılmaz bir kirlilik ve sağlık problemi ile karşı karşıya kalacak"

Haber 22-11-2019 12:20

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu:

"Ahmet Altan, iki kez serbest bırakılıp üç kez tutuklanarak Türkiye'de yargı tarihine girmiş tek kişidir"

Haber 14-11-2019 16:45

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu:

"Türkiye'de şu anda çok yoğun insan hakları ihlalleri yaşanıyor. Cezaevlerinde ise tam bir felaket hali yaşanıyor"

Haber 31-10-2019 18:15