Pankreas Kanseri Haberleri

Çağımızın en tehlikeli hastalıklarından! Ötelemeye gelmez, basit sanılan kaşıntı en ölümcül kanserin belirtisi olabilir

Kanser çağımızın en tehlikeli hastalıklarından biri. Erken teşhisin önemini vurgulayanlar uzmanlar vücutta görülen basit değişimlerin göz ardı edilmemesi gerektiğini vurguluyor. Kaşıntı ve sarılık yaşayan bir adam gittiği doktorda en ölümcül kanser türüne yakalandığını öğrendi. Bilim insanları belirtilere ilişkin uyarıda bulundu.

Haber 19-12-2023 14:48

Bu belirti varsa dikkat! Sakın es geçmeyin, kansere yakalananların yüzde 86'sında görülüyor

Erken teşhis sağlık açısından önemlidir. Vücudu dinlemek, en ufak bir değişimi ve bedeninin verdiği tepkiyi fark etmek bu nedenle oldukça mühimdir. Kanser dünya üzerinde ölüm nedenleri arasında ikinci sırada bulunuyor. Uzmanlar "Erken tanı hayat kurtarır" diyerek durumun ehemmiyetine dikkat çekerken taramalar için de mutlaka uzmana gidilmesini tavsiye ediyor. İşte kanser hastalarının yüzde 86’sında görülen o belirti...

Haber 25-09-2023 07:25

Kanserin göz ardı edilen ilk belirtisi! Kanser hastalarının %75'inde görülüyor

Kanser çağımızın en tehlikeli hastalığı olarak görülüyor. Giderek artan kanser vakalarına erken müdahale etmemek ölümcül sonuçlara sebep olabiliyor. Kanserin belirtileri çeşitlerine göre değişim gösteriyor. Göz ardı edilen bir belirtinin bu riskli hastalıkta erken uyarıcı olduğu öğrenildi.

Haber 23-02-2023 16:23

Fitoterapi ile pankreas kanseri tedavisi nedir, etkili mi? Fitoterapi pankreas kanseri tedavisine iyi gelir mi?

Çağımızda pek çok kişiyi vuran ve çok ciddi bir hastalık olan kanser, fitoterapi uygulamaları ile yardımcı tedavi yapılabilir. Kanserin tedavisi için mutlaka bir uzman hekime danışmak gerekir. Uzman bir doktorun tavsiyeleri doğrultusunda fitoterapiye başvurulabilir. Fitoterapinin hangi kanser türlerinde kullanılabileceği merak edilen bir konudur. Pek çok kişi pankreas kanserinde bu tedavi yöntemine başvurulup başvurulamayacağını merak etmektedir. Peki, fitoterapi pankreas kanserine iyi gelir mi?

Haber 17-02-2023 11:30

Sakın kaşınmayı önemsiz görmeyin! Basit sanılan kaşıntı en ölümcül kanserin belirtisi

Vücutta görülen basit değişimlere genellikle önem verilmiyor. Ancak basit sanılan bazı değişimler sağlık için büyük uyarı işareti verebiliyor. Kaşıntı ve sarılık yaşayan bir adam gittiği doktorda en ölümcül kanser türüne yakalandığını öğrendi. Uzmanlar belirtiler hakkında uyarılarda bulundu.

Haber 23-12-2022 11:45

Pankreas kanseri hakkında doğru sanılan yanlış bilgi

Günümüzde ölüme en sık neden olan kanserler arasında 4. sırada yer alan pankreas kanserinin 2030 yılı itibariyle, cinsiyet ayrımı olmaksızın, 2. sıraya yükseleceği öngörülüyor. Pankreas kanserinin en ölümcül kanserlerden biri olmasının başlıca nedeni, kanserin ileri evrelere kadar çok fazla belirti vermeden sinsice ilerlemesi. Son yıllarda yapılan araştırmalar ışığında, pankreas kanserini daha erken aşamalarda yakalamaya dair çok ciddi bir yol kat edilmiş olması ise yürekleri ferahlatıyor.

Haber 22-11-2022 13:59

Pankreas kanseri hakkında bilinmesi gereken 5 önemli nokta

Vücudumuzda yaprak şeklinde yer alan pankreas, yağ ve karbonhidratların sindirimi için gerekli olan enzimleri sağlıyor, kandaki şeker seviyesini düzenliyor. Günümüzde sağlıksız yaşam alışkanlıkları, hareketsizlik, sigara ve alkol kullanımı gibi etkenlerle pankreastaki sağlıklı hücreler kontrolden çıkıp hızla çoğalarak pankreas kanserine yol açıyor.

Haber 08-11-2022 18:27

Sifonu çekmeden önce kontrol edin! Pankreas kanserinin anahtar belirtisi: Steatore

Her yıl binlerce kişiye pankreas kanseri teşhisi konuyor. Pankreas kanseri belirtileri arasında birçok semptom olabilir. Her kanser türünde olduğu gibi pankreas kanserinde de erken teşhis hayat kurtarır. En ufak durumda göz ardı etmek yerine harekete geçip kanser taramasına girmek sağlığınız açısından çok önemli bir adım olacaktır. Pankreas kanseri belirtileri arasında dikkate değer bir belirti var: Steatore.

Haber 08-11-2022 16:38

Düşündüğünüz gibi değil: Epigastrik ağrı ölümcül kanserin habercisi

Pankreas kanseri ağrısı kişiden kişiye farklılık gösterir. Ancak belirli rahatsızlık türleri diğerlerinden daha sık bildirilmektedir. Bir hastanın pankreas kanserinden kurtulma şansı, büyük ölçüde kanserlerinin boyutuna göre belirlenecektir, bu nedenle erken teşhis her zaman avantajlıdır. Neyse ki, hastalığın neden olduğu ağrı genellikle onu diğer rahatsızlık türlerinden ayıran benzersiz özelliklere sahiptir.

Haber 05-11-2022 23:16

Pankreas kanseri 3 yıl önce tespit edilebilir! Hayati önemi var

Kanser türleri arasında en sinsi olanı pankreas kanseri, dünya çapında her yıl binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden oluyor. Pankreas kanserinin diğer kanser türlerine göre ölüm oranının yüksek olmasının nedeni, yüzde 90 oranında teşhis edildiğinde ameliyat için çok geç olmasıdır. Pankreas kanserinin erken evreleri anormal derecede yüksek kan şekerini tetikleyebilir.

Haber 02-11-2022 16:06

En tehlikeli kanser türüne karşı koruma sağlıyor! Sofranızdan eksik etmeyin

Kanserden korunmak için doğru beslenmek önem taşıyor. Sağlıksız beslenme kanser riskinin artmasına neden olurken doğru sebze ve meyveleri tüketmek kansere karşı koruma sağlıyor. Yapılan araştırmalar pek sevilmeyen bazı kış sebzelerinin en tehlikeli kanser türlerinden olan pankreas kanserine karşı koruduğunu belirtti.

Haber 01-11-2022 21:50

Önemsiz görmeyin! Pankreas kanserinin ilk belirtisi bu şekilde görülüyor

Kanser hayatımızı büyük riske atan hastalıklar arasında bulunuyor. Gün geçtikçe artan kanserin etkilerinden korunmak için erken belirtileri hakkında bilinçli olmak gerekiyor. Kanserde erken teşhis hayati önem taşıyor. Pankreas kanserinin erken belirtisi idrarda fark ediliyor.

Haber 20-10-2022 07:45

Pankreas kanserinin ilk evredeki en yaygın belirtisi! Tuvaleti mutlaka kontrol edin: Akolik dışkı...

Pankreas kanserine karşı bağırsak alışkanlıklarınıza dikkat etmek, uyarı işaretlerini fark etmenin ilk adımı olabilir. Kanseri erken teşhis edebilmek, yaşamla ölüm arasındaki fark anlamına gelebilir, ancak semptomlar çoğu zaman gözden kaçabilir. Pankreas kanserini tespit etmek zor olsa da bir uzman tuvalete ortak bir uyarı işaretinin düşebileceğini paylaşıyor. Pankreas kanserini erken teşhis ederek hayatınızı kurtarabilirsiniz.

Haber 20-10-2022 06:55

Bu kan grubuna sahip olanlar dikkat! Pankreas kanserine yakalanma riskiniz çok daha yüksek

Hastalıklar tüm yaşamımızı etkisi altına alarak olumsuz sonuçlara yol açıyor. Kanser de hayati tehlikeye sahip olan hastalıklar arasında üst sırada yer alıyor. Sürekli olarak kanser ve kansere yol açan risk faktörleri hakkında araştırmalar yapılıyor. Yapılan araştırmalara göre bazı kan grubuna sahip olan kişilerin pankreas kanserine yakalanma riski çok daha yüksek.

Haber 10-10-2022 11:10

Belirtilere dikkat edin! En tehlikeli kanser türlerinden: Sinsice ilerleyerek hayatınızı riske atıyor

Çağımızın en tehlikeli hastalıklarından olan kanseri erken teşhis etmek hayati önem taşımaktadır. Erken teşhis ve doğru tedavi ile kanseri iyileştirmek mümkündür. Tehlikeli kanser türleri arasında yer alan pankreas kanserinin belirtileri en sık rastlanan rahatsızlıklardan olduğu için teşhis etmesi zordur. Ancak bu belirtiler hakkında bilinçli olunması pankreas kanserinin erken teşhis edilmesini sağlamaktadır.

Haber 26-08-2022 09:17

Sıcak çarpması diye düşündüğünüz belirtiler pankreas kanseri olabilir!

Sıcak havalarda, ciddi bir hastalığın belirtilerini sıcak bitkinliği belirtileriyle karıştırabilirsiniz. Sıcak hava, kendinizi halsiz ve yorgun hissetmenize neden olabilir. Sıcak ve yorgunluk ciddi bir hastalığın en yaygın semptomlarından biriyle çok benziyor. Terleme, kafa karışıklığı gibi sıcak çarpması belirtileri yüzünden pankreas kanseri belirtilerini gözden kaçırabilirsiniz! Uzmanlara göre, terleme ve kafa karışıklığı yaz aylarında gözden kaçırabileceğiniz belirtilerden sadece birkaçı.

Haber 17-08-2022 11:54

Tespiti çok zor: Erkekler dikkat! Pankreas kanseri nedir, pankreas kanseri belirtileri nelerdir?

Günümüzün en zor tespit edilen hastalıklarından biri olan Pankreas kanseri, çoğunlukla 60 yaşından sonra erkek hastalarda sıklıkla görülen hastalıktır. Pankreas kanseri hastalığının teşhisi ve tanısı zor olduğu kadar tedavisi ve iyileşme süreci de oldukça zorludur. Erken teşhis sayesinde hastalık uzman bir hekim eşliğinde başarılı sonuçlara ulaştırılabilir. Pankreas kanseri hakkında mutlaka bilmeniz gerekenler haberimizde...

Haber 30-07-2022 07:58