Para Döviz Haberleri

Döviz ve altını olanlar dikkat! Varlık Barışı'nda erken bildirime vergi teşviki geliyor

Dolar ve altını olanlar için Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan yeni bir açıklama yapıldı. GİB Varlık Barışı ile yurt içi ve dışı varlıkların kayda alınması imkanının getirildiğini duyurdu. Son başvuru tarihi ise 31 Mart 2023 olarak açıklandı. Erken bildirimlerde ise vergide indirim yapılacak.

Finans

Fed'den üst düzey yetkililere yatırım yasağı

Geçtiğimiz yıl bazı Fed yetkililerinin isimleri bankanın 2020'de satın aldığı bazı varlıklara sahip olduğuna ilişkin haberler yer almıştı. Bunun ardından Fe), üst düzey yetkililerinin hisse senedi, tahvil, kripto para, döviz ve emtia gibi yatırımlarına yasak getirdi.

Finans

Erdoğan'ın sıcak paradan vazgeçmesi ne anlama geliyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta TRT'de katıldığı programda artık Türkiye'ye sıcak para girişini istemediklerini belirtti. AKP’nin şimdiye kadar dış finansmana ihtiyaç duyan bir ekonomi modeli inşa etmiş olmasından dolayı ekonomistlere göre bu sözler sert ve ani bir değişime işaret ediyor. Peki Türkiye’nin sıcak paraya ihtiyaç duymadığı bir ekonomi yaratması mümkün mü?

Haber

Merkez Bankası’ndan dövize müdahale

Merkez Bankası döviz kurlarında görülen “sağlıksız fiyat oluşumları” nedeniyle piyasaya satım yönünde doğrudan müdahale etti.

Haber

Para Döviz

Para Döviz Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Para Döviz Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Erdoğan konuştu, kur yeni zirve gördü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT'nin ortak yayınında konuştu, faiz düşürmekte ısrarlı tutumunu sürdürdü.

Haber

Yürürlüğe girdi! Milyonlar için büyük fırsat: 1100 TL'den 85 TL'ye düşüyor!

Yapılandırma yasasının yürürlüğe girmesiyle birlikte milyonları sevindirecek haber de geldi. Borcu olanlar için büyük bir fırsat sunan yapılandırma yasası ile araç muayene borcunu ödemek isteyenler 1100 TL yerine 85 TL ödeyecek.

Finans

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrıda bulunduğu 'Varlık Barışı'nda sıfır vergi fırsatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrıda bulunduğu yeni 'varlık barışı' uygulamasında, geçmiştekilerden farklı olarak yurt dışından getirilen varlıklar nedeniyle herhangi bir vergi ödenmeyecek. Yeni varlık barışı uygulamasında öncekilerden farklı olarak varlıklarını yurt dışından getirenlerin, bunlar nedeniyle herhangi bir vergi ödemesi gerekmeyecek. Söz konusu varlıkların Türkiye'ye getirilebilmesi için vergi mükellefi veya Türk vatandaşı olma zorunluluğu bulunmuyor.

Finans

Denizbank müşteri hizmetleri numarası, şikayet hattı

DenizBank, Türkiye'nin en köklü özel bankalarından biri olarak faaliyetlerine devam ediyor. Bu yolculukta müşterilerine verdiği değer sonucunda hizmet kalitesini hep daha iyiye götürmeyi amaçladı. DenizBank müşteri hizmetleri iletişiminde müşterilerinin ihtiyaç duyduğu bilgiler bu yazıda derlendi.

Haber

Çelik kasa hırsızları kiralık apart dairede yakalandı

Bursa’da bir petrol istasyonunun çelik kasasını çalan hırsızlar geceyi geçirmek için kiraladıkları apart dairede yakalandı.

Haber

Tuzla’da iş yerini soyan hırsızlar önce kameraya, sonra polise yakalandı

Tuzla’daki bir iş yerindeki çelik kasayı açıp içindekileri çalan hırsızlar yakalandı.

Haber

Swap nedir? Swap anlaşması yapılırsa ne olur?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) daha önce Katarla swap anlaşması yapmıştı. Türkiye bir ülkeyle swap anlaşması yaparsa ne olur? Swap nedir? İşte swap hattı ve türleri!

Finans

Varlık Barışı’nda son hafta

Yurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarının Türkiye'ye getirilmesi ile Türkiye’de bulunan ancak kayıtlarda yer almayan bazı varlıkların kayda alınması için en son bildirim süresi 30 Haziran’da sona eriyor.

Finans

Swap Nedir?

Kelime anlamı ‘‘takas’’ olan ‘‘swap’’ iki tarafın karşılıklı olarak konusu ve değeri aynı olan iktisadi ve mali değerleri birbiriyle değiş - tokuş etmeleri anlamına gelir.

Finans

FETÖ ile korkutarak dolandırıcılık yapanlara dava

İddianamede, örgüt içinde "atıcı", "aracı" ve "eldenci-çekici" gibi farklı statüler bulunduğu, suçtan kazanılan para ve mal varlıklarının statüye göre belirlenen oranlarda paylaşıldığı belirtildi - Sanıkların "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak", "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte bilerek isteyerek yardım etmek", "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama", "kişinin kendisini kamu görevlisi veya banka, sigorta, kredi kurumlarının çalışanı olarak tanıtması veya bu kurumlarla ilişkili olduğunu söylemesi suretiyle dolandırıcılık" suçlarından cezalandırılmaları istendi

Haber

Kadın hırsızlar, kasayı bavulla taşıdı

İSTANBUL Kadıköy’de Kalp Cerrahı Dr.

Haber

O işçi altınla ödüllendirildi

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde içerisinde nakit para, döviz ve çeklerin bulunduğu 2 milyon değerindeki çantayı sahibine teslim eden belediye işçisi Durmuş Uğur, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın tarafından cumhuriyet altını ile ödüllendirildi.Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli Durmuş Uğur, Çarşamba günü Ergenekon Mahallesi Osmangazi Parkı’nda bulduğu ve içinde 172 bin Türk Lirası, bin 450 euro, 1 bin 1 dolar ve 1 buçuk milyonun üzerinde çek bulunan çantayı Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerine teslim ederek örnek bir davranış sergilemişti.

Haber

Kız kardeşler, hırsızlık için girdikleri evde suçüstü yakalandı

Kız kardeşler, hırsızlık için girdikleri evde suçüstü yakalandı

Haber

Hırsız kız kardeşler yakalandı

Kayseri’de 4 ayrı hırsızlık dosyasından aranan 2 kız kardeş, bir evin kapısını açmaya çalışırken suçüstü yakalandı.Edinilen bilgiye göre, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Melikgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin müşterek çalışması sonucu evlere girmek suretiyle para, döviz ve ziynet eşyaları çalan kız kardeşler E.U.

Haber

İçerisinde 800 bin TL’lik döviz ve ziynet eşyası bulunan kasayı çalan hırsızlar yakalandı

Güngören’de 3 kişi girdikleri bir evden içerisinde 800 bin TL değerinde para, döviz, ziynet eşyası ve mezarlık tapusu bulunan kasayı çaldı.

Haber

Temizlik işçisi, yolda bulduğu cüzdanı sahibine teslim etti

NEVŞEHİR'de temizlik işçisi Necip Kemaloğlu (49), görevli olduğu caddede temizlik yaparken bulduğu, içinde para, döviz ve kredi kartlarının bulunduğu cüzdanı sahibini arayarak teslim etti.

Haber

DHA YURT BÜLTENİ -7

Okula gönderilmeyen çocuklar aileden alındı Hatay'ın Erzin ilçesinde Ali ve Sümeyra Algül çiftinin 'puta tapmak' ve 'küfür' olduğu iddiasıyla okula göndermediği 4 çocuğu ile yaşı küçük olan 1 çocuğu, 'bakım ve ihtiyaçları karşılanmadığı' gerekçesiyle aileden alınıp, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne yerleştirildi.

Haber

Temizlik işçisi, yolda bulduğu cüzdanı sahibine teslim etti

NEVŞEHİR'de temizlik işçisi Necip Kemaloğlu (49), görevli olduğu caddede temizlik yaparken bulduğu, içinde para, döviz ve kredi kartlarının bulunduğu cüzdanı sahibini arayarak teslim etti.

Haber

SPK eski Başkanı Cansızlar: Önümüzdeki 4 yıl çok iyi değerlendirilecek bir dönem

SERMAYE Piyasası Kurulu (SPK) eski Başkanı ve Atılım Üniversitesi Maliye Bölümü Öğretim Üyesi Prof.

Finans

Yaşlı çifti dolandırmaya çalışan 4 kişi tutuklandı

Niğde’de kendilerini jandarma olarak tanıttıkları yaşlı çiftin evindeki para, döviz ve altınlarını alan 4 şüpheli tutuklandı.Edinilen bilgiye göre, Ulukışla ilçesi Emirler köyünde yaşayan Ü.Ö.

Haber

Kendilerini jandarma olarak tanıtan dolandırıcıları özel ekip yakaladı

NİĞDE'de kendilerini jandarma olarak tanıttıkları Ümmügülsüm (67) ve eşi Mustafa Ö.'nün (70) evindeki para, döviz ve altınlarını alan 4 şüpheli, jandarmanın kurduğu özel ekip tarafından yakalandı.

Haber

Telefon dolandırıcıları jandarmadan kaçamadı

Niğde'de para, döviz ve altınlarını aldıkları yaşlı çifti, bankadaki paralarını çekmeye de gönderen 4 şüpheli, jandarmanın kurduğu özel ekip tarafından yakalandı

Haber

DHA YURT BÜLTEN-13

1)ZAFER ÇİKA, ÇEŞME'DE TOPRAĞA VERİLECEK  İZMİR'in Narlıdere ilçesinde, bulunduğu pikap tipi kamyonetin şarampole yuvarlanması sonucu hayatını kaybeden ünlü sinema ve tiyatro sanatçısı Demet Akbağ'ın eşi Zafer Çika'nın (51) otopsi işlemleri tamamlandı.

Haber

Kendilerini jandarma olarak tanıtan dolandırıcıları özel ekip yakaladı

NİĞDE'de kendilerini jandarma olarak tanıttıkları Ümmügülsüm (67) ve eşi Mustafa Ö.'nün (70) evindeki para, döviz ve altınlarını alan 4 şüpheli, jandarmanın kurduğu özel ekip tarafından yakalandı.

Haber

Yaşlı karı, kocayı dolandıran çete yakalandı

Niğde’de bir suça karıştıkları gerekçesiyle yaşlı karı kocayı telefonla arayıp evdeki para, döviz ve altınlarını alan 4 şüpheli, jandarmanın kurduğu "özel ekip"le yakalandı.Ulukışla ilçesi Emirler köyünde yaşayan Ümmügülsüm (67) ve eşi Mustafa .

Haber

Beyoğlu’nda 300 bin dolarlık gasp

Beyoğlu’nda döviz bürosuna ait para taşıyan motorlu kurye otomobille çarpan zanlılar yaklaşık 300 bin doları alarak kayıplara karıştı.

Haber

'Varlık Barışı'nda süre uzatıldı! Son gün ne zaman?

Gerçek ve tüzel kişilerin yurt dışındaki para, altın, döviz gibi varlıklarının Türkiye'ye getirilmesinde vergi avantajı sağlayan "Varlık Barışı" uygulamasında süre 6 ay uzatıldı.

Finans

Varlık Barışında süre uzatımı

Gerçek ve tüzel kişilerin yurt dışındaki para, altın, döviz gibi varlıklarının Türkiye'ye getirilmesinde vergi avantajı sağlayan "Varlık Barışı" uygulamasında süre 6 ay uzatıldı

Finans

Varlık barışında detaylar belli oldu

Yurt dışında bulunan varlıklarını 30 Kasım'a kadar Türkiye'deki banka veya aracı kurumlara bildiren gerçek ve tüzel kişiler, söz konusu varlıkları serbestçe tasarruf edebilecek - Bildirilen varlıklar nedeniyle hiçbir suretle vergi incelemesi ve vergi tarhiyatı yapılmayacak. Bu varlıkların, bildirimin yapıldığı tarihten itibaren üç ay içinde Türkiye'ye getirilmesi gerekecek

Finans

Varlık Barışı'nda bu tarihe dikkat

Yurt dışında bulunan varlıklarını 30 Kasım'a kadar Türkiye'deki banka veya aracı kurumlara bildiren gerçek ve tüzel kişiler, söz konusu varlıkları serbestçe tasarruf edebilecek.

Finans

RG: Yurt dışındaki varlıkların getirilmesine ilişkin esaslar belirlendi

Yurt dışında bulunan para, döviz, altın, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarının yurda getirilerek milli ekonomiye kazandırılması ile yurt dışından elde edilen bazı kazançların gelir veya kurumlar vergisinden istisna edilmesine ilişkin esaslar belirlendi.

Finans

Finans ve para piyasalarının yöneticileri Eskişehir'de buluşacak

Finans ve para piyasalarının üst düzey yöneticileri, Eskişehir Sanayi Odasında düzenlenecek etkinlikte genç sanayicilerle bir araya gelecek

Finans

Varlık Barışı TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi

TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen önergeyle, yurt dışından 11. ayın sonuna kadar getirilen varlığın sadece yüzde 2'si oranında vergi tahsil edilecek. Yurt dışındaki varlıklarını 31 Temmuz 2018'e kadar Türkiye'ye getirecek vatandaşlara hiçbir vergi uygulanmayacak. Temmuz 2018'den sonra ise yüzde 2 oranında vergi tahsil edilecek.

Finans

Bakan Ağbal, AA Editör Masası'na konuk oldu: (3)

"Bugün Genel Kurul'da tabii istişareler de yapılacak Varlık Barışı'na ilişkin bir düzenleme getiriyoruz" - "(Varlık Barışı için ) 11'inci ay sonuna kadar müracaatları alacağız. Getirilen varlığın yüzde 3'ü oranında bir vergi tahsil edeceğiz"

Finans

Başbakan Yıldırım: Ekonomik saldırıların da üstesinden geleceğiz

BAŞBAKAN Binali Yıldırım demokrasiye darbe vurmak isteyenlerin bunu başaramayınca ekonomi üzerinde yeni bir faaliyet içersine girdiklerini belirterek, "Milli irade, siyasi istikrarı azimle koruduğumuz gibi hiç kimsenin endişesi olmasın bu ekonomik saldırıların da üstesinden geleceğiz" dedi Gebze Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen 'Sanayi ve Teknoloji Zirvesi' ne Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.

Haber

DHA YURT BÜLTENİ-10

Osmangazi Üniversitesi Rektörü istifa etti (3) KAMPÜS ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI Rektör Prof.Dr.Hasan Gönen'in istifa ettiği Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde (ESOGÜ) bir grup öğrenci kampus önünde basın açıklaması yaparak rektörün yanısıra ihbarcı kişilerin de istifasını istedi.

Haber

Gebze Teknik Üniversitesi Sanayi ve Teknoloji Zirvesi

Başbakan Yıldırım (1) - "Demokrasiye darbe vurmak isteyenler bunu başaramayınca bugünlerde ekonomi üzerinden yeni bir faaliyet içerisine girmiş gözüküyor. Milli irade, siyasi istikrarı azimle koruduğumuz gibi hiç kimsenin endişesi olmasın, bu ekonomik saldırıların da üstesinden geleceğiz" - "Daha çok üretmeye daha çok büyümeye hedeflenen teşvik sisteminde neler var? Katma değeri fazla olan, teknoloji gerektiren ve Türkiye'nin cari açık verdiği alanlarda yatırım. Bazı bildik ekonomistler, siyasi muarızlarımız bundan mutlu olmadılar. 'Efendim, koca koca teşvik paketi açıklıyorsunuz, yandaşlara veriyorsunuz.' Bu kafayla hareket edenler, bu ülkenin yönetiminde hiç ama hiç var olma şansları yok. Bunlar tamamen Türkiye'nin gerçeklerinden habersiz olma, bilgi olmadan ilgi sahibi olmanın getirdiği cehalettir. 23 proje var. Aç bak kardeşim neler var. Doğrudan 35 bin kişi istihdam ediliyor. Dolaylı olarak 134 bin istihdam var. Bırak ötesini, 20 milyar dolar bir kalemde ihracatla ithalat arasındaki açığı azaltıyor" - "Türkiye, etrafında yaşanan savaş, belirsizliklere rağmen önüne çıkan engelleri birer birer aşarak bugünlere geldi ve geleceğe emin adımlarla yürüyor" - "Son 16 yılda pek çok sınamalardan geçtik. Millet iradesine, demokrasiye, seçilmiş hükümetlere yönelik vesayet girişimleri, saldırıları hiç eksik olmadı. En son 15 Temmuz'da hain bir işgal girişimiyle ülkeye topyekun el konulmak istendi. Milletimizle el ele vererek, bu zorlukları aşarak bugünler geldik" - "Bilgi güçtür. Artık bilgiye sahip olan, bilgiyi kullanan ve bilgiyi üreten ülkeler aradaki farkı açıyor. Bilgiye erişemeyen ülkeler yarış dışı kalıyor. Bunu görmemiz lazım"

Haber

Oto galeriyi soydular

Samsun'da 67 yaşındaki Kadir G.'ye ait işyerinden para, döviz ve altın çalınırken polis soruşturma başlattı.

Haber

Varlık barışından 10,5 milyar lira geldi

Maliye Bakanı Şimşek, varlık barışı kapsamında ülkeye 10,5 milyar lira kaynak geldiğini ve 209 milyon lira vergi tahsil edildiğini bildirdi.

Finans

60 milyar liralık barış

Türk vatandaşlarının yurt dışındaki birikimini ekonomiye kazandırmayı amaçlayan Varlık Barışı’nda beyan edilen rakam netleşti.

Finans