Pentagon Haberleri

Pentagon, Çin'in askeri gücü için rapor hazırladı: Nükleer harp başlığı sayısı 1500'e çıkabilir

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Kongre'ye yıllık olarak sunduğu ve Çin'in askeri gücüne ilişkin "Çin Askeri Güç Raporu"nu tamamladı. Pentagon, Çin'in nükleer silah modernizasyonunun devam ettiği şekilde gitmesi halinde 2035'e kadar Pekin'in elinde 1500 nükleer harp başlığı olabileceğini belirtti. Raporda Çin'in 340 savaş gemisi ile dünyanın en büyük donanmasına sahip olduğu ve 2800'den fazla savaş uçağı ve hava aracına sahip olduğu da vurgulandı.

Haber 30-11-22 01:32

Türkiye sorusu canlarını sıktı! Pentagon yetkilisi bunu beklemiyordu: Bakan Soylu'nun sert tepkisine ABD'den kaçamak yanıt

Pazar günü İstiklal Caddesi'nde gerçekleşen hain terör saldırısı Türkiye'yi derinden yaralarken dünyada da ses getirdi. ABD dahil birçok ülkeden taziye mesajı geldi. Ancak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ABD'ye çok sert tepki gösterdi, "ABD'nin taziyesini reddediyoruz" diyerek ABD'nin terör örgütüne desteklediğine değindi. Soylu'nun bu söylemi karşısında ABD'nin yanıtı merak edilirken Pentagon'a konuyla ilgili soru yöneltildiğinde yetkili soruya cevap vermekten dahi kaçındı.

Haber 15-11-22 09:58

ABD'den flaş UFO açıklaması! Herkes 'uzaylı' dedi ama...

Dünya çapında çekilmiş binlerce UFO görüntüsü var. Hemen hemen hepsinin de bir uzaylı teknolojisi olduğu iddia ediliyor. Peki bu açıklanamayan cisimler gerçekten uzaylılara mı ait? Yıllardır bu sorunun yanıtını arayan Pentagon, herkesin uzaylı dediği o UFO görüntüleri hakkında önemli bir açıklama yaptı.

Haber 30-10-22 09:37

Yunanistan'ın Adalar hamlesi tansiyonu yükseltti! Erdoğan'ın sözleri sonrası ABD'den açıklama

Yunanistan'ın adalarda silahlanmayı devam ettirmesi ve ABD menşeili zırhlı araçların bölgeye gönderilmesi sonrası Türkiye'den, iki ülkeye protesto notası verilmişti. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan da yaptığı bir açıklamada, Yunanistan'a yönelik, "Kendinize gelin. Amerika'dan, Avrupa'dan gelen destekler sizi kurtarmaz, sadece patinaj yaparsınız." demişti. Gelişmeler sonrası tansiyon yükselirken ABD tarafından yeni bir açıklama geldi.

Haber 28-09-22 07:32

Pentagon'dan açıklama! Terör örgütü DEAŞ liderini öldürdük

ABD Savunma Bakanlığından (Pentagon) yapılan açıklamaya göre, terör örgütü DEAŞ liderlerinden Mahir El Agal’ın Suriye’de düzenlenen hava saldırısıyla öldürüldüğü bildirildi.

Haber 12-07-22 16:57

Menzili Rusya'yı içine alıyor! Pentagon'dan Ukrayna'ya gönderilen füze sistemiyle ilgili açıklama

ABD'den Ukrayna'ya gönderilecek HIMARS roket sistemleriyle ilgili ABD Savunma Bakanlığından (Pentagon) açıklama geldi. Pentagon'dan yapılan açıklamada, Ukrayna’dan HIMARS roket sistemlerinin savunma amaçlı kullanılacağına dair güvence alındığı bildirildi.

Haber 01-06-22 22:22

Kanada'dan Rusya'ya gözdağı! Dikkat çeken 'NATO' ve 'harita' detayı

Kanada’dan Rusya’ya gözdağı niteliği taşıyan açıklamalar geldi. Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları hakkında konuşan Kanada Savunma Bakanı Anita Anand, Rusya’nın haritaları yeniden çizemeyeceğini ve uluslararası kurallara dayalı düzeni bedel ödemeden aşındıramayacağını belirtti. Anand konuşmasında, “Egemen uluslar haritadan silinemez ve NATO bölünemez.” ifadelerini kullandı.

Haber 29-04-22 02:05

Rusya iddialara net bir yanıt vermemişti! Pentagon doğruladı... Karadeniz'deki gemiyle ilgili yeni gelişme

Ukrayna’nın vurduğunu açıkladığı ve sonrasında Rusya’nın battığını duyurduğu Rusya'nın Karadeniz Filosu'nun amiral gemisi Moskova ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Pentagon’dan üst düzey bir yetkili, Rusya'nın Karadeniz’de batan sancak gemisinin Ukrayna'dan fırlatılan iki Neptün füzesiyle vurulduğunu teyit ettiklerini söyledi. Dün geminin battığını duyuran Rusya, geminin vurulduğunu net bir şekilde ifade etmemiş fakat açıklama Ukrayna’nın iddiasını doğrular nitelikte olarak yorumlanmıştı.

Haber 15-04-22 20:59

Savaşın ilk günlerinde gündem olmuştu! Ukrayna’nın vurduğunu iddia ettiği gemiyle ilgili Pentagon'dan açıklama: İki hikaye arasında...

Rus kruvazör gemisi Moskova, savaşın ilk günlerinde Karadeniz’deki Yılan Adası’na yönelik saldırıda kullanılmasıyla gündeme gelmişti. Ukrayna, dün bu gemiyi füzeyle vurduğunu iddia etti. Dünyada gündem yaratan olayla ilgili Pentagon’dan da açıklama geldi. Pentagon Sözcüsü Kirby, oldukça büyük bir patlama olduğunu değerlendirdiklerini, ne olduğundan tam olarak emin olmadıklarını söyledi. Geminin akıbeti ile ilgili olarak Rusya için “İki hikaye arasında bir seçim yapmak zorunda kaldılar" dedi.

Haber 14-04-22 19:06

Rusya, Slovakya'nın Ukrayna'ya verdiği S-300'ü vurdu mu? Pentagon'dan flaş açıklama

Rusya'nın, Slovakya'nın Ukrayna'ya verdiği S-300'ü vurduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü. ABD Savunma Bakanlığından (Pentagon) konuya ilişkin dikkat çeken bir açıklama geldi. Pentagon'dan üst düzey bir yetkili, Rusya’nın Dnipro Havalimanı'na saldırı düzenlediğini ve havalimanındaki bazı altyapıları tahrip ettiğini belirtirken orada Slovakya’nın Ukrayna'ya verdiği S-300 hava savunma sisteminin vurulduğunu teyit etmedi. İşte detaylar!

Haber 11-04-22 21:39

Şaşkına çeviren olay! Pentagon belgelerindeki ifade herkesi şaşırttı: Uzaylıyla cinsel ilişki...

Uzaylılar insanlığın en merak ettiği konular arasında yerini alıyor. Bilim insanlarının araştırmalarını derinleştirdiği konu üzerinde ilginç bir belge ortaya çıktı. Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı (Pentagon) tarafından kayıt altına alınan belgelerde bir kadının uzaylıdan hamile kaldığını yönelik ifadelerin yer alması dikkatleri çekti.

Trend 08-04-22 10:52

Pentagon duyurdu! Kiev ve Çernigiv çevresindeki Rus birliklerin tamamı çekildi

ABD Savunma Bakanlığı'ndan (Pentagon) üst düzey bir yetkili, Ukrayna’nın başkenti Kiev ve Çernigiv kentinin çevresindeki tüm Rus güçlerinin çekildiğini açıkladı. Yetkili, çekilen Rus askerlerinin sayılarına ilişkin net bilgi vermezken, her bir Rus taburunun 800 ile 1000 askerden oluştuğunu dile getirdi.

Haber 06-04-22 21:01

Pentagon'dan flaş açıklama! 'Rusya, Kiev çevresindeki güçlerinin üçte ikisini çekti'

ABD Savunma Bakanlığından (Pentagon) üst düzey bir yetkili, Rus ordusunun, Kiev çevresindeki kuvvetlerinin üçte ikisini çektiğini belirtti. Çekilen güçlerin Belarus'ta toplandığını ifade eden yetkili, kalan üçte bir gücün çekilip çekilmeyeceğini bilmediklerini ancak söz konusu gücün bugün de kuzeye doğru hareketlendiğini kaydetti.

Haber 04-04-22 20:56

Pentagon'dan yeni hamle! Doğu Avrupa'ya sevk ettiler

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle Doğu Avrupa'ya askeri sevkiyatlarını yoğunlaştıran Washington yönetiminden bir hamle daha geldi. Pentagon, 400 civarında asker ve 10 adet F-18A savaş uçağını Doğu Avrupa'ya kaydırdı.

Haber 29-03-22 23:02

ABD'den Rusya için savaş suçu açıklamaları: Açık kanıtlar var

Rusya'nın Ukrayna'ya başlattığı işgal harekatı 27. gününde devam ederken, ABD'den dikkat çeken açıklamalar geldi. Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, "Rusya'nın sivilleri kasten hedef aldığına ve ayrım gözetmeksizin saldırılar düzenlediğine dair açık kanıtlar görüyoruz" dedi. Pentagon Sözcüsü Kirby de benzer bir açıklama yaparak Rusya’nın Ukrayna’da savaş suçları işlediğini belirtti ve kanıtları toplanmasına yardımcı olduklarını söyledi.

Haber 22-03-22 02:02

Pentagon'dan korkutan açıklama: Karadeniz’deki Rus savaş gemilerinde hareketlilik arttı

ABD Savunma Bakanlığından (Pentagon) üst düzey bir yetkili, Rusya’nın Ukrayna topraklarındaki ilerleyişinin büyük ölçüde durduğunu ancak Karadeniz’in kuzeyinde Rus savaş gemilerinde hareketlilik gördüklerini açıkladı.

Haber 21-03-22 21:26

Pentagon: “Polonya’nın Teklifini Makul Bulmadık

ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Victoria Nuland NATO üyesi Polonya’nın MIG-29 savaş uçaklarını Amerika’nın kullanımına sunma kararının “sürpriz” olduğunu belirtti. Pentagon Sözcüsü John Kirby de Polonya hükümetiyle temasta olduklarını ancak bu teklifin makul olduğunu düşünmediklerini belirtti

Haber 09-03-22 02:47

Pentagon'dan uçuşa yasak bölge açıklaması: İlan edilmesi çok zor

Üst düzey bir Pentagon yetkilisi Ukrayna-Rusya savaşıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Ukrayna'ya 670'den fazla füze fırlatıldığını belirten Pentagon yetkilisi, Rusya'nın güçlerinin yüzde yüzünü Ukrayna topraklarına soktuğunu ancak muharebe gücünün yaklaşık yüzde 5'ini kaybettiğini de açıkladı. Aynı yetkili Ukrayna topraklarının tamamının Rusya'nın balistik füze kabiliyetinin menzilinde olduğunu belirterek Ukrayna'da uçuşa yasak bölge ilan edilmesinin zor olacağını ima etti.

Haber 08-03-22 21:52

Bilgiler sır gibi saklanıyor! Pentagon duyurdu, Ukrayna'ya teslim edildi

Pentagon, 350 milyon dolarlık silah yardımının 240 milyon dolarlık kısmının Ukrayna'ya teslim edildiğini belirtti. Yapılan açıklamada 14 devletin daha Ukrayna'ya silah yardımında bulunduğu aktarıldı. Üst düzey yetkili, bu ülkeler ve verdikleri silahlarla ilgili detayları paylaşmadı.

Haber 04-03-22 20:24

Son dakika: Pentagon'dan Boğazlar açıklaması! 'Türkiye karar verir'

Son dakika haberi: Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik askeri müdahalesine ilişkin Pentagon Sözcüsü John Kirby'den dikkat çeken bir açıklama geldi. Montrö Boğazlar Sözleşmesi'ne değinen Kirby, "Montrö'yü nasıl uygulayacağına Türkiye karar verir." ifadelerini kullandı. İşte haberin detayları...

Haber 28-02-22 23:10

Son dakika: Bölgede tansiyon yükseliyor! Pentagon: Yüzde 80'i Ukrayna'ya girmeye hazır

Son dakika haberi! Pentagon'dan üst düzey bir yetkili, Rusya’nın Ukrayna sınırındaki askerlerinin yüzde 80'inin Ukrayna'ya girmeye hazır olduğunu açıkladı. Türkiye’nin pozisyonuna ilişkin yorum yapan ABD'li yetkili, "Türkiye, Sayın Putin'in Donetsk ve Luhansk’ın bağımsızlığını ilan etmesine karşı oldukça sert çıktı ve Türkiye'den memnuniyetle karşılanan bir açıklamaydı bu." dedi.

Haber 23-02-22 21:03

O gün geldi! Rusya-Ukrayna krizinde ABD askerleriyle ilgili kritik gelişme

Pentagon geçtiğimiz günlerde ABD'nin Polonya'ya ve Almanya'ya 2 bin asker göndereceğini duyurmuştu. Ukrayna ve Rusya arasındaki krizde yeni bir gelişme yaşandı. ABD’nin Rusya’ya karşı NATO’yu desteklemek amacıyla göndereceği askerlerin bugün Polonya’da olmasının beklendiği ifade edildi. Duyuruyu yapan ve isminin açıklanmasını istemeyen Savunma Bakanlığı kaynakları, varış zamanının güvenlik ve lojistiğe bağlı olarak değişebileceğini de ifade etti.

Haber 04-02-22 23:40

Pentagon açıkladı: ABD 3 bin asker gönderiyor

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, Romanya'ya 1000, Almanya ve Polonya'ya da 2 bin olmak üzere toplam 3 bin askeri, Rusya'ya karşı caydırıcılık amacıyla sevk edeceklerini bildirdi. Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba da, Rusya'yı birliklerini ülkesinin sınırlarından çekmeye çağırdı.

Haber 02-02-22 18:25

Pentagon: “NATO Müttefiklerimizle Omuz Omuzayız”

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley Pentagon’da düzenledikleri basın toplantısında Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin’e geri adım atma çağrısında bulundu, “NATO müttefikleriyle omuz omuzayız” mesajını verdi. Savunma Bakanı Lloyd Austin, Rusya Cumhurbaşkanı Putin’in Ukrayna’ya karşı harekete geçme konusunda askeri kabiliyete sahip olduğunu, ABD’nin ilave silah sağlamak dahil olmak üzere Ukrayna’nın kendisini savunmasına destek verme konusunda kararlı...

Haber 28-01-22 23:21

Pentagon'dan Rusya açıklaması: Ukrayna sınırındaki askeri yığınaklar arttırıldı

ABD Savunma Bakanlığı'ndan (Pentagon) yapılan açıklamada, Rusya'nın Ukrayna sınırına yakın bölgelere ve Belarus'a yaptığı askeri yığınağını son 24 saatte daha da arttırdığını belirtildi. Beyaz Saray'ın açıklamasında ABD birliklerinin teyakkuza geçirildiği de vurgulandı. ABD Başkanı Joe Biden ve Norveç Başbakanı Jonas Gahr Store arasında Beyaz Saray'da yapılan görüşmede ise Rusya'nın Ukrayna sınırındaki 'istikrarı bozucu askeri yığınağı' hakkında işbirliği ele alındı.

Haber 28-01-22 02:12

Pentagon: ABD, Türk ordusunun modernizasyon ihtiyaçlarını tanıyor

Türkiye-ABD savunma bakanlıkları arasındaki Yüksek Düzeyli Savunma Grup Toplantısı sonrası, ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), ABD'nin "Türk Silahlı Kuvvetlerinin askeri modernizasyon ihtiyaçlarını tanıdığını" bildirdi. Milli Savunma Bakanlığından görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada ise toplantının olumlu ve yapıcı bir ortamda geçtiği bildirilmişti.

Haber 18-11-21 00:13

Bölgede tansiyon yükseldi! İran helikopteri, ABD gemisine 25 metreye kadar yaklaştı

ABD Donanmasına bağlı USS Essex savaş gemisi, Umman Denizi'nden Hürmüz Boğazı'na giriş yaptığı sırada tacizine uğradığı İran helikopterine gemiye 25 metreye kadar yaklaştığı halde müdahale etmedi.

Haber 16-11-21 08:19

Pentagon'dan YPG/PKK açıklaması: Ortaklığımız sadece DEAŞ ile mücadeleye dayalı

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, SDG ismini kullanan terör örgütü YPG/PKK elebaşı Ferhat Abdi Şahin’in, ABD’nin kendilerine Türkiye’nin muhtemel operasyonuna karşı teminat verdiği iddiasına karşılık, “Suriye’de SDG ile ortaklığımız sadece DEAŞ ile mücadeleye dayalı.” dedi.

Haber 10-11-21 23:34

Pentagon Sözcüsü Kirby, Ankara'daki F-35 görüşmesinin oldukça verimli geçtiğini söyledi

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, ABD ile Türkiye savunma yetkilileri arasında F-35 programına ilişkin Ankara'da yapılan görüşmenin oldukça verimli geçtiğini belirtti.

Haber 02-11-21 00:44

Eski Pentagon yetkilisi: ABD Çin'e karşı siber savaşı kaybetti

ABD Savunma Bakanlığından (Pentagon) istifa eden en kıdemli siber güvenlik yönetici Nicholas Chaillan, ülkesinin Çin’e karşı siber rekabeti kaybettiğini, ABD’nin bazı kurumlarının siber ve yapay zeka kapasitesinin bu ülke ile karşılaştırıldığında "anaokulu" seviyesinde olduğunu söyledi.

Haber 13-10-21 00:52

ABD ordusundan endişe verici rapor! 5 yılda yüzde 41,4 arttı

ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon) ABD ordusundaki intiharlarla ilgili yayımladığı yıllık raporda, 2020'de 580 askerin intihar ettiği, muvazzaf askerler arasındaki intihar oranının 5 yılda yüzde 41,4 arttığı açıklandı. ABD Savunma Bakanı Austin rapora ilişkin "Bulgular endişe verici. Askerlerimiz ve asker aileleri arasındaki intihar oranları hala çok yüksek ve eğilimler doğru yönde gitmiyor." ifadelerini kullandı.

Haber 01-10-21 01:09

Beyaz Saray'dan Pentagon'un Afganistan'da asker bırakılmasını tavsiye ettik açıklamasına yalanlama

Beyaz Saray, Afganistan'da asker bırakılmasının "gerginliği tırmandıracağı" konusunda üst düzey yetkililerin oy birliğine vardığını bildirerek, konuya ilişkin daha önce yapılan çelişkili açıklamaları yalanladı.

Haber 28-09-21 22:12

ABD sesten beş kat hızlı hipersonik füzesini test etti

Pentagon’a bağlı Savunma İleri Araştırma Projeleri Ajansı (DARPA), Hipersonik füzenin başarıyla test edildiğini açıkladı. Füzenin, sesten 5 kat daha fazla hıza ulaştığı ifade edildi.

Haber 28-09-21 13:42

Son Dakika: ABD Afganistan'dan çekilme sürecini tamamladı

ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Orgeneral Kenneth McKenzie, ABD güçlerinin Afganistan'dan çekilme sürecinin tamamlandığını açıkladı. Öte yandan ABD Başkanı Joe Biden, Afganistan'daki 20 yıllık askeri varlıklarının sona erdiğini belirterek, salı günü bir konuşma yapacağını duyurdu.

Haber 30-08-21 23:39

Son Dakika: DEAŞ Horasan'ın 2 üst düzey ismi öldürüldü

ABD Genelkurmay Başkanlığı Bölgesel Operasyonlar Direktör Yardımcısı Tümgeneral William Taylor, ABD güçlerinin Afganistan'ın Nangahar ilinde DEAŞ'ın Afganistan koluna yönelik düzenlediği saldırıda 2 üst düzey DEAŞ mensubunun öldüğünü, birinin ise yaralandığını açıkladı.

Haber 28-08-21 18:17

Taliban Kabil Havalimanı'na girdi mi? Pentagon'dan o iddialara yanıt

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Taliban'ın Afganistan'ın başkenti Kabil'deki Hamid Karzai Uluslararası Havalimanına girerek kontrolü sağladığı iddialarını yalanladı.

Haber 27-08-21 23:46

Son Dakika: Pentagon'dan Afganistan açıklaması

Pentagon, Taliban’ın kontrolü ele geçirdiği bölgelerdeki Afgan hapishanelerinden “binlerce” terör örgütü DEAŞ üyesini serbest bıraktığını duyurdu.

Haber 27-08-21 18:19

Son Dakika: Kabil'de bir patlama daha!

Afganistan’ın başkenti Kabil patlamalarla sarsıldı. Dün Kabil'de 6 patlama meydana geldi. Reuters'ın haberine göre, düzenlenen bombalı saldırılarda 72 sivil hayatını kaybetti. Son gelen bilgilere göre yaralı sayısı 140'a yükseldi. CENTCOM Sözcüsü Albay Bill Urban, Kabil Havalimanı'ndaki terör saldırısında 13 ABD askerinin öldüğünü duyurdu. Terör örgütü DEAŞ saldırıları üstlenirken Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamayla saldırıları kınadı. İşte detaylar...

Haber 26-08-21 16:56

Pentagon'dan Kabil Havalimanı açıklaması

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, Amerikan ordusunun, Afganistan’dan tahliye edilecek kişilerin Kabil Hamid Karzai Uluslararası Havalimanına gelmelerine izin verilmesi için Taliban komutanları ile günübirlik iletişim halinde olduklarını açıkladı. Kirby, "Kalan son birlikler de tahliye edildikten sonra Kabil Havalimanında herhangi bir sorumluluğumuz kalmayacak." dedi.

Haber 25-08-21 18:06

Pentagon'dan tahliye açıklaması! 18 havacılık şirketiyle destek verecekler

Taliban'ın Afganistan'ı ele geçirmesinin ardından başlayan kaçış devam ediyor. Binlerce kişinin yurdunu terk ederek farklı ülkelere sığınması için harekete geçen havacılık şirketlerine 18 firma daha eklendi. Pentagon'un açıklamasına göre, Kabil'e uçarak tahliye işlemlerine başlayacak.

Haber 22-08-21 15:23

Tüm dünyada gündem olmuştu, Türk televizyonuna konuştu! Dikkat çeken Atatürk vurgusu

Pentagon sözcüsüne 'Cumhurbaşkanım nerede?' diye sorarak dünya gündemine oturan Afgan Gazeteci Nazira Karimi'nin CNN Türk'e verdiği çarpıcı röportajda bir kez daha gündeme oturacak şeyler söyledi. Afgan halkının ve Afgan kadınlarının sesini duyurmaya devam edeceğini söyleyen Karimi'nin Atatürk vurgusu ise röportajın en dikkat çekici yanı oldu.

Haber 18-08-21 20:21

ABD'den, Türkiye ve Afganistan açıklaması

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, Kabil Havalimanı’nda tüm askeri ve sivil uçuşların durdurulduğunu bildirdi. Kirby ayrıca, "ABD askeri güçleri, bölgeyi insanlardan temizlemek için Türk ve diğer uluslararası güçler ile çalışıyor. Bunun ne kadar süreceğini bilmiyoruz" ifadelerini kullandı.

Haber 16-08-21 19:05

Pentagon'dan Afganistan açıklaması

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) tarafından dün yapılan basın açıklamasında, Afganistan'daki durumun Afgan sivil ve askeri liderliğine bağlı olduğu ifade edildi.

Haber 10-08-21 12:24

Son Dakika: Pentagon yakınlarında silah sesleri! Giriş ve çıkışlar kapatıldı

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), yakınlarındaki Pentagon Transit Center metro istasyonunda gelen silah sesleri üzerine Pentagona giriş ve çıkışların kapatıldığı bildirildi.

Haber 03-08-21 18:23

Pentagon, yapay zeka deneyleri yapıyor! Rakiplerinin hamlelerini önceden görebilecek

Pentagon, rakiplerin hamlelerini önceden tahmin edebilmek için son teknoloji bulut ağlarını ve yapay zeka sistemlerini kullanmayı hedefliyor.

Haber 03-08-21 14:56

NASA Başkanı Nelson'dan UFO açıklaması: Evrende yalnız değiliz!

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) Başkanı Bill Nelson, UFO'lara ve Dünya dışı yaşama yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu. Nelson, ABD Savunma Bakanlığı'nın yayımladığı UFO raporunun gizli bir versiyonunu okuduğunu ve evrende yalnız olmadığımızı hissettiğini söyledi.

Haber 08-07-21 16:23

Pentagon, Trump döneminde Microsoft'un kazandığı ihaleyi iptal etti

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Amazon'un, haksız bir şekilde Microsoft'a verildiği iddiasıyla mahkemeye taşıdığı 10 milyar dolarlık Müşterek Savunma Altyapısı Girişimi (JEDI) ihalesini iptal etti.

Haber 06-07-21 20:31

Masada Türkiye vardı! Beklenen görüşme sonrası Pentagon'dan açıklama

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Türkiye'nin Afganistan'da kalma ve Hamid Karzai Havalimanı'nı koruma konusunda öncülük etmeyi kabul ettiğini ve Türkiye'nin bu misyonu üstlenmesi için verilecek desteğin detaylarını görüştüklerini açıkladı.

Haber 22-06-21 00:15

Milli Savunma Bakanı Akar, ABD Savunma Bakanı Austin ile telefonda görüştü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD'li mevkidaşı Lloyd Austin ile telefonda görüştü. Görüşmeyle ilgili Pentagon'dan yapılan açıklamada Lloyd ile Akar’ın iki ülke arasındaki iş birliği ve Afganistan'daki diplomatik varlığın sürdürülmesi üzerine konuştukları kaydedildi.

Haber 19-06-21 21:52