Politika Faizi Haberleri

22 yılın zirvesine yerleşti! Kredi faizlerinde Merkez Bankası etkisi: Uçuşa geçti! Yüzde 76 görüldü

Merkez Bankası'nın ilave sıkılaşma adımları ve sürpriz faiz kararı sonrası bankalar da kredi faizlerinde düzenlemeye gitti. Kredi faizlerinde rekor yükselişle 22 yılın zirvesine yerleşti.

Finans

Dün rekor kırmıştı, Borsa güne yükselişle başladı

Dün BİST 8577 puan ile tarihi yüksek seviyeye ulaşan Borsa İstanbul güne yükselişle başladı. Sektör endekslerinde en fazla kazandıran bilişim oldu.

Finans

Avrupa Merkez Bankası yılın ilk faiz kararını açıkladı

Avrupa Merkez Bankası (ECB), bu yılın ilk toplantısında politika faizini sabit tuttu.

Finans

Kredi kartı faiz oranları merak ediliyordu! Merkez Bankası kararı sonrası belli oldu...

Merkez Bankası yılın ilk faiz kararı toplantısında politika faizini 250 baz puan artışla yüzde 45’e yükseltti. Merkez Bankası kararı sonrası kredi kartı azami faiz oranları değişecek mi?

Finans

Politika Faizi

Politika Faizi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Politika Faizi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

SON DAKİKA | Parasal sıkılaşma süreci başladı! Faiz kararı sonrası Bankalar Birliği duyurdu! Merkez Bankası Başkanı'yla bir araya gelmişlerdi...

Son dakika haberi: Merkez Bankası'nın politika faizini 27 ay sonra ilk kez artırmasının piyasadaki yansımaları takip edilirken Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan bugün kritik bir toplantı gerçekleştirdi. Erkan, İstanbul Finans Merkezi'nde banka yöneticileriyle bir araya geldi. Toplantının ardından açıklamada bulunan TCMB Başkanı Erkan, "Fiyat istikrarı finansal istikrar için çok önemli" dedi. Bankalar Birliği'nden yapılan açıklamada ise 'parasal sıkılaşma' sürecinin başladığı belirtildi.

Finans

Son dakika: Merkez Bankasının kararının ardından Bakan Nebati'den 'piyasa faizi' mesajı! Tek haneli seviyelere inmesini bekliyoruz

Merkez Bankası bugün Kasım 2022 için faiz kararını açıkladı. Böylece Türkiye'de 26 ay sonra bir ilk gerçekleşerek politika faizi tek haneye, yüzde 9 seviyesine indirildi. Bu kararın ardından Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den dikkat çeken bir mesaj geldi. Nebati, piyasa faizlerinin de tek hanelere inmesi yönündeki beklentisini dile getirdi.

Finans