Portföy Haberleri

Rekor üstüne rekor kıran Borsa İstanbul'un yüzde 81'ine sahipler! Uçurum açıldıkça açıldı, 10 milyon TL ve üzeri...

Rekor üstüne rekor kıran Borsa İstanbul'da yatırımcı sayıları da son birkaç yılda artış kaydetti. Hisse senedi piyasasında 10 milyon ve üstü portföy sahibi olan yatırımcılarla küçük hisse sahipleri arasında uçurum açıldıkça açıldı. Borsa İstanbul'un yüzde 81'ini 10 milyon TL ve üzeri portföy sahipleri oluşturuyor.

Finans

Goldman Sachs'tan Türkiye raporu: Portföy çıkışları geçici, seçimden sonra...

Goldman Sachs Türkiye raporunda portföy çıkışlarının geçici olduğunu belirterek seçimden sonra normalleşme olacağını öngördü. Analistler TCMB'nin seçimlerden önce bu ay yapılacak bir sonraki politika toplantısında sermaye çıkışlarını dengelemek için politika faizini daha da yükseltme olasılığının arttığına vurgu yaptı.

Finans

Türkiye’nin en büyük ve bağımsız portföy yönetim şirketi: İstanbul Portföy

2007 yılında kurulan İstanbul Portföy Yönetimi, Nisan 2012’de mevcut kadrosu tarafından satın alınmış olup, yatırımcılarına 20 yılın üzerinde piyasa deneyimi olan yönetici kadrosu ile hizmet veriyor.

Finans

Borsada '10 bin TL' çizgisi! Uçurum açıldıkça açıldı: Yüzde 80'inin sahibi...

Borsa İstanbul’da yatırımcıların portföy büyüklüklerine göre dağılımlarında uçurum dikkat çekti. Hisse senedi piyasasında 10 milyon ve üstü portföy sahibi olan 15 bin 371 yatırımcı ise toplam borsadaki portföyün yüzde 79,81’ini elinde tutuyor.

Finans

Portföy

Portföy Hakkındaki Haberler Mynet'te. Portföy Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Portföy yatırımları nedir, etkileyen faktörler nelerdir? Portföy yatırımlarının belirleyicileri nelerdir?

Hem özel hem de tüzel kişiler yatırım yapmak ya da kazanç sağlayabilmek için elinde bazı yatırım araçları bulundurur. Bu yatırım araçları bonolar, dövizler, hisse senetleri, altın, tahvil, mevduat ya da nakit para olabilir. Bu yatırım araçlarının toplam değeri portföy olarak adlandırılır. Yatırımcıların riskler alarak bu değerlere yatırım yapmaları ise portföy yatırımlarıdır. Peki, portföy yatırımlarının belirleyicileri ve etkileyen faktörleri nelerdir?

Finans