Refah Sınır Kapısı Haberleri

Refah'taki çadır kente saldırı bardağı taşırdı! İsrail'e karşı sokaklara çıktılar: ABD, Almanya, Fransa, Tunus, Kanada...

7 Ekim'deki saldırının ardından aylardır Filistin halkına yönelik amansız katliama girişen İsrail hükümeti, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentinde sivillerin bulunduğu çadır kente düzenlediği saldırıyla bardağı iyice aşırdı. Netanyahu'nun katliamı "hata" olarak nitelendirirken, tüm dünya ayağa kalktı. Başta Türkiye olmak üzere ABD, Almanya, Fransa, Kanada ve Tunus'ta protesto gösterileri düzenlendi. ABD'deki İsrail protestolarına polisin sert müdahalesi damga vurdu.

Manşet

Refah bölgesinde tehlikeli gerginlik! İsrail ile Mısır arasında çatışma çıktı: 1 asker öldü

Gazze'yi hayata bağlayan ve Mısır'a açılan Refah Sınır Kapısı bölgesinde İsrail ile Mısır askerleri arasında çatışma çıktı. Yaşanan olayda Mısır 1 asker hayatını kaybetti.

Haber

İsrail'den dünyanın kanını donduran saldırı! Çocuklar ve bebekler yanarak can verdi: 40 kişi hayatını kaybetti

İsrail, dünyanın kendine gösterdiği tepkilere aldırış etmeden katliamına devam ediyor. Son olarak Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentinde sivillerin bulunduğu çadır kente saldırı düzenlendi. Çocuklar ve bebekler yanarak can verirken dünyaya servis edilen görüntüler izleyenleri dehşete düşürdü.

Haber

Son dakika: İsrail ordusu Refah’a girdi! Sınır kapısının Gazze tarafını ele geçirdiler…

İsrail, Hamas'ın ateşkesi kabul etmesinden saatler sonra Refah'ta askeri operasyona başladı. İsrail ordusu, Gazze’nin Refah bölgesine kara saldırısı başlatarak Mısır’la olan sınır kapısının Gazze tarafını ele geçirdiğini duyurdu.

Haber

SON DAKİKA | İsrail bu kez Refah'a saldırdı! 100'den fazla kişi hayatını kaybetti

Son dakika haberi: İsrail, güvenli bölge olduğunu iddia ederek insanları sürdüğü Gazze’nin Mısır sınırındaki Refah’a saldırdı. Söz konusu saldırıda, 100’den fazla kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Haber

SON DAKİKA | Mısır ve Gazze Şeridi arasındaki Refah Sınır Kapısı açıldı

İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalar sürerken, Mısır'ın Refah Sınır Kapısı'nın Gazze'deki ağır yaralıların tahliyesi için açıldığı bildirildi.

Haber

Refah Sınır Kapısı nedir, nerede? Refah Sınır Kapısı açıldı mı?

Refah Sınır Kapısı nedir, nerede gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. Tüm dünyanın beklediği haber sonunda geldi. Gazze'ye insani yardım için gereken adım atıldı. İsrail'deki ABD Büyükelçiliği, Refah Sınır Kapısı'nın açıldığını duyurdu. Peki, Refah Sınır Kapısı nerede? İşte tüm detaylar...

Haber

SON DAKİKA | Gazze'ye yardım için Refah Sınır Kapısı açıldı! ABD Büyükelçiliği duyurmuştu

Son dakika haberi: Tüm dünyanın beklediği haber geldi. Gazze'ye insani yardım için gereken adım atıldı. İsrail'deki ABD Büyükelçiliği, Refah Sınır Kapısı'nın bugün açılacağını duyurdu. Dakikalar sonra sınır kapısındaki yardım tırları Gazze'ye doğru yola çıktı. Mısır Kızılayı, Refah Sınır Kapısı'ndan Gazze'ye giren ilk yardım konvoyunun 20 tırdan oluştuğunu açıkladı.

Haber

Mısır duyurdu: Refah Sınır Kapısı açık, İsrail Gazze'ye yardımların girmesini kabul etmiyor

Mısır, Gazze Şeridi’nin Mısır’a açılan tek kapısı olan Refah Sınır Kapısı’nın açık olduğunu, İsrail’in bölgeye insani yardımların girişini kabul etmediğini duyurdu. Mısır Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmed Ebu Zeyd "İsrail sınır kapısını (Filistin tarafı) 4 kez vurarak yardımların girişini reddetmesine rağmen, sınır kapısının kapalı olmasından Mısır’ı sorumlu tutuyor" açıklamasını yaptı.

Haber

Gazze'nin dünyaya açılan tek kapısıydı... İsrail insani koridor için açılacak olan Refah Sınır Kapısı'nı da vurdu...

İsrail, Gazze'nin dünyaya açılan tek sınır kapısı olan ve Mısır'a açılan Refah Sınır Kapısı'nı ikinci kez hedef aldı. Gazze'de İsrail bombardımanı sebebiyle insani dram yaşayan bölge halkının Mısır'a tahliye edilmesi planlanıyordu. İsrail, Refah Sınır Kapısı çevresini 10 Ekim tarihinde de vurmuştu.

Haber

Dünyanın gözü kulağı oradaydı... Blinken açıkladı: Flaş Refah Sınır Kapısı kararı!

ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede bölgedeki durumla ilgili konular ele alınırken, Refah Sınır Kapısı'nın durumuyla ilgili de istişare yapıldı. Blinken görüşme sonrası yaptığı açıklamada, “Refah Sınır Kapısı yeniden açılacak" dedi.

Haber

Mısır, Refah Sınır Kapısı’nı tek yönlü olarak yeniden geçişlere açıyor

Mısır, 22 Ağustos’ta çift yönlü olarak kapatma kararı aldığı Refah Sınır Kapısı’nı Mısır’dan Gazze Şeridi’ne olan geçişlere tek yönlü olarak yarın yeniden açıyor.

Haber